Sharp XL2/X20E nowy soft + instrukcja.

Driver1

New member
Wszystko dziala- na 8 gb tak samo- glupio sie przyznac( bylem zaspany;) ze zamiast naciskac klawisz power w tv naciskalem w pilocie;)
Pozdro
 

_Jakub

New member
Napewno ten nowy soft pasuje do naszych odbiornikow ? Nic sie nie popkrzani np z polskim menu ? I drugie pytanie do osob, ktore juz zaktualizowaly, widzicie jakies roznice, udogodnienia ?
 

klon000

New member
Koledzy, co z gwarancją, stracę przy zmianie softu, jest to uznawane jako ingerencja w sprzęt? Przyłączam się też do pytania poprzednika, jakie są zalety nowego softu?
 

Zbih

New member
Jeśli producent zamieszcza publicznie softy do swoich telewizorów, to nie stracisz gwarancji .. co innego gdybyś wgrywał jakiś zmodyfikowany soft i coś by poszło nie tak.
 
Ostatnia edycja:

steve_w

Member
Ja zrobiłem aktualizację dzisiaj, całość trwała nie więcej niż 2 minuty. Czy ktoś wie co się zmieniło mam na myśli ostatni soft z oznaczeniami:
E0804021, M000109.

steve_w
 

mariusz_nowak

New member
steve_w napisał:
Ja zrobiłem aktualizację dzisiaj, całość trwała nie więcej niż 2 minuty. Czy ktoś wie co się zmieniło mam na myśli ostatni soft z oznaczeniami:
E0804021, M000109.

steve_w

krexon napisał o jedną stronę wcześniej, że poprawki w teletekście przy DVB-T, co prawda po angielsku.Pozdrawiam
 

mistrz

New member
Mam pytanie: co tak naprawde wnosza te aktualizacje softu? Czy mozna np spodziewac sie ze dzieki nim kiedys bedzie mozna uzyskac 1920x1080 przez VGA? Czy to chodzi tylko o jakies drobiazgi.
pozdrawiam
 

jarzomp

New member
A gdzie na tej stronie pisze jaka wersja softu jest do ściągnięcia? Czy to ta informacja?
"Falls Ihr Gerät bereits über die neueste Software verfügt, ist ein Update nicht nötig. Falls nicht, sollten Sie ein Update vornehmen. Die aktuellste Software trägt die Bezeichnung E0804021 (oberes weißes Feld) und M000109."

Kupiłem 37b20e parę dni temu i mam wgrany soft E0804091+M000110
 
Ostatnia edycja:

Karol2984

New member
Tak M000109 to wersja, widocznie masz najnowszy soft którego nie ma jeszcze na niemieckiej stronie za to jest na francuskiej dał bym link ale nie mogę.
 

Michup

New member
Nowe funkcje softu

Najnowszy soft wgrany bez problemu.

Czy może ktoś z "dobrych Samarytan" ma jakieś przecieki z Szarpa czy możemy liczyć na poważniejsze zmiany? Np. DVB-T z MPEG4 o ile takie rzeczy można załatwić softem - mam tu na myśli codeki w linuxie, który jest na pokładzie naszych x20e...

Pozdrawiam
 

przemowroc

New member
Witam nie wiem jak to jest z waszym softem ale dziś sprawdziłem na swoim tv(46xl2e) i jest: E0806231 i M000110 chili chyba najnowszy wgrany przez fabrykę. Tv kupiony 3tygodnie temu.
 

szeba

New member
Witam,

Mam problem ze zrobieniem aktualizacji LC-46X20E. Postępuję zgodnie z instrukcją zawartą wcześniej ale niestety jak przytrzymuję przycisk POWER w TV obraz się włącza sam po jakimś czasie. Nie ma znaczenia czy trzymam przycisk do końca czy puszczam po jakiś 10 sek. Zmieniałem również pen drive (125mb, 2GB). Oczywiście na pen drive znajduje się tylko jeden plik. Zastanawiam się czy podłączony komputer czy tuner TV nie ma znaczenia, czy nie musze ich odłączyć?
Prosze o podpowiedź.
 

steve_w

Member
Pytanko : czy odłączyleś tv od sieci (lub jak wolisz z kontaktu), następnie włożyłeś pen drive'a , kolejna rzecz to przytrzymanie power i na tak przytrzymanym przycisku włączamy wtyczkę do sieci. Trzymamy dalej power w tv i po kilku mignięciach diody puszczasz power i wszystko powinno ruszyć automatycznie. Jeszcze jedno, na pen drivie musisz mieć tylko ten plik i nic więcej, a musi on być ROZPAKOWANY. I to wszycho.
Powodzenia
 

szeba

New member
steve_w napisał:
Pytanko : czy odłączyleś tv od sieci (lub jak wolisz z kontaktu), następnie włożyłeś pen drive'a , kolejna rzecz to przytrzymanie power i na tak przytrzymanym przycisku włączamy wtyczkę do sieci. Trzymamy dalej power w tv i po kilku mignięciach diody puszczasz power i wszystko powinno ruszyć automatycznie. Jeszcze jedno, na pen drivie musisz mieć tylko ten plik i nic więcej, a musi on być ROZPAKOWANY. I to wszycho.
Powodzenia

Udało się! :) Ściągnąłem jeszcze raz plik z sharpa, rozpakowałem i zamieniłem z tym na pen drive. Może tamten miał jakiś błąd, nie wiem ale poszło od razu.
Dzięki za pomoc.

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

Franek35

New member
mam ten telewizor LC-42XL2E juz rok i jeszcze nie wgrywałem nowego softu możecie mi podac linka do tego softu i czy pamięć 2 GB bedzie dobra do tego pozdrawiam
 

Franek35

New member
Franek35 napisał:
mam ten telewizor LC-42XL2E juz rok i jeszcze nie wgrywałem nowego softu możecie mi podac linka do tego softu i czy pamięć 2 GB bedzie dobra do tego pozdrawiam
mam taki soft mam teraz E0709141 + M000104:
 
Do góry