Sharp XL2/X20E nowy soft + instrukcja.

Michup

New member
nowy soft E0806231 M000110

Znalazłem najnowszy soft na włoskiej stronie sharpa tutaj: ftp.sharp.it/userspublic/files.cgi?action=expand_dir&id=3000612&prp_id=2

Jeszcze nie wypróbowałem.
Pozdr.

EDIT:
Sofcik wgrany z sukcesem, choć jakichś różnic nie widzę.
Na marginesie niestety moje upragnione DVBT w MPEG4 ciągle nie działa :( Pewnie trzeba będzie kiedyś dokupić moduł CI Neotion FTA albo tuner. TVN, Polsat i TV4 w DVBT/MPEG2 - obraz po prostu bajka, jest zdecydowanie lepiej niż z tunera HD Cyfry po HDMI.
 
Ostatnia edycja:

mkali67

New member
Ściągacie i instalujecie softy ze stron obcojęzycznych więc chciałbym zapytać czy temu ze strony po polsku coś dolega?
Wersja 1.52 USB PL z 24.11.2008 więc całkiem świeża.
 

pietrekth7

New member
mkali67 napisał:
Ściągacie i instalujecie softy ze stron obcojęzycznych więc chciałbym zapytać czy temu ze strony po polsku coś dolega?
Wersja 1.52 USB PL z 24.11.2008 więc całkiem świeża.

mam pytanie gdzie jest na polskiej stronie ten soft 1,52 USB l
 

krexon

Member
Ciekawe jak ten soft 1.52 z polskiej strony ma się do tego np. z niemieckiej E0806051/M000110. W menu TV podawana jest wersja softu zgodnie z nazewnictwem na niemieckiej stronie. Czy ktoś instalował soft z polskiej strony? Jaka po wgraniu pokazywana jest wersja w menu TV?
 

ziupo

New member
Tak, to ten sam soft co na włoskiej stronie, czyli E0806231.
Na niemieckiej ciągle jest stary soft.
Różni się tylko instrukcją wgrywania w języku polskim, dlatego inny rozmiar.
To najnowszy soft, ale zupelnie nie wiem co on zmienia :|
 

1stmadafaka

New member
Nowy soft "podstępnie" zmienia numerki na E0806231 i M000110, dzis przyszedł mi 52xl2e, za zepsutego 52xl1e, właśnie z takim softem, a że na PL stronach nic o ww numerkach nie jest napisane, więc wgrałen na pena 1.52, wrzuciłem do TV i numery softów zostały jak "przyszedł". A btw mogli by cos napisać o zmianach.
 

_MarSs_

New member
Osobiście jestem baaardzo zawiedziony podejściem Sharp'a do tematu atualizacji oprogramowania - działają prawie jak Sony (są przekonani o doskonałości swoich produktów), a gdyby tak udało im się uruchomić przekazywnie DD na wyjście optyczne... byłbym normalnie szczęśiwy!
 

Jimmy

New member
Czy nadal nikt nie wie co nowego wnosi ten ostatni update? Poprzedni podobno poprawiał tylko sortowanie kanałów TV, piszę "podobno" bo go nie instalowałem. A ten nowy?
 

MarKo_wawa

New member
Witam All :)

Ciekawe czy kiedys pojawi sie soft poprawiajacy "demoniczna" szybkosc wlaczania odbiornika i przelaczania programow ( w moim 37B20E czas od momentu wlaczenia do pojawienia sie obrazu to ok.7-8 s. a przelaczanie kanalu to 3 s. :twisted: ).
Na software'owe rozwiazanie zamiany dekodera MPEG2 na MPEG4 nie ma co liczyc :twisted:

Pozdrawiam serdecznie zyczac Wszystkim Zdrowych i Wesolych Swiat :cool:
 

ziupo

New member
To wyłącz tryb oszczęgny/ekonomiczny. Załączy się szybciej, ale też będzie wiecej pobierał pradu w trybie czuwania.
Kanały i tak szybko się przełączają, a przynajmniej w porównaniu do 42'' bravii (chyba hdready1080p) czy samsunga (27'', hdready1080p - siostry).

Tylko takie mam porównanie. Nie miałem za bardzo z czym porównywać w sklepie.
 

Bruno

New member
A może nowy soft w końcu umożliwia pracę modułów CA do dekodowania mpeg 4 na mpeg 2? Bo czytałem na poprzedniej stronie, że nie ma co liczyć na zmianę software'ową wbudowanego dvb-t z mpeg 2 na mpeg 4. Niestety nie mam możliwości, aby to sprawdzić, więc jak ktoś dysponuje takim modułem i nowym softem to prośba o info.

Dzieki bardzo.
 

machina

New member
Bruno napisał:
A może nowy soft w końcu umożliwia pracę modułów CA do dekodowania mpeg 4 na mpeg 2?

Ktoś kiedyś pisał na tym forum, że testował jeden moduł CA z mpeg4 na X20 i mu to działało. Chodziło o to, że telewizor obsługiwał tylko jakiś konkretny typ dekodera mpeg4. Poszukaj, może znajdziesz o jaki chodziło.
 

machina

New member
Jako że nadal używam TV analogowej, przydałoby się w nowym sofcie większe pole na nazwę stacji TV, ale pewnie pomarzyć to sobie mogę... :D
 

WSZ

New member
LCxxX20E-XL2E-G20-B20_SW_Software-Update-V152-USB_PL
Jest również do 42B20E ?
Wgrywając go na Pena.. nic się nie dzieje ;/
Pewnie Pen jest zły.. Data Traveler 100 4GB...
 

peha

New member
Instalowanie tego softu nie ma sensu, to jest ciągle ten sam soft od dwóch miesięcy tylko zmieniają datę. Mówię o sofcie ze strony: esupport.sharp.pl/html/software/index.php?ProdLine=11&TemplateLang=pl
 

WSZ

New member
Już sobie poradziłem.
Zmieniłem pendka i jest OK.

Teraz mam pytanie jak wyłączyć ciągle ukazujące się demo w 42XL2E ?
W instrukcji nie ma tego nigdzie napisane.
 

1stmadafaka

New member
peha napisał:
Instalowanie tego softu nie ma sensu, to jest ciągle ten sam soft od dwóch miesięcy tylko zmieniają datę. Mówię o sofcie ze strony: esupport.sharp.pl/html/software/index.php?ProdLine=11&TemplateLang=pl

Skąd takie wnioski?
 
Do góry