Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście.

adamw2

New member
sygnał 24p w SHARP XL

nie znalazłem nigdzie informacji na temat przyjmowania przez XL1 sygnału 24p.
Czy możecie rozwiać moje wątpliwości?
 

adamw2

New member
narzędzia do kalibracji obrazu

jakich narzędzi używacie do kalibracji obrazu?
co sądzicie o Digital Video Essentials?
 

Goratha

New member
Witam

No to znowu od poczatku, ehh sie rozpisalem i chyba mnie rozlaczylo i wiadomosci co pracowicie przez kilka minut klikalem nie wyslalo. Szlaczkiem drobnym w kaszke by to :), ale pewna pociecha teraz to juz nie bedzie litania na pare stron.

Na poczatku chcialem przeprosic za moj pierwszy post, szczegolnie KIKI. Ja z troszke innych czasow i obecnie z duzym brakiem czasu i nie doczytalem co i jak. Teraz mam juz cos tam wykupione na rok, wiec was troche pomecze.

Bez juz dlugich wstepow, nie chce mi sie drugi raz tego samego pisac, po dlugiej drodze poszukiwania dobrego, najlepszego w umiarkowanej cenie LCD, doszlismy do 46XD1E. Mniejszy kontrast i jasnosc niz w samsungu M86/87, za to szybsza matryca. Nastepca XD jest XL, 100hz. Teraz zastanawiamy sie nad tym, dlaczego? W jednym ze sklepow widzialem jakis mecz, szybko zmieniajacy sie obraz, przelot kamery nad boiskiem, na wiekszosci LCD widac bylo wyrazne skakanie obrazu. Na sharpie rd2 nie full hd (niestety) obraz byl ladny i plynny. Ale tak naprawde nie na wszystkich 100hz tez tak ladnie i plynnie to wygladalo.

Pytanko wiec takie czy XL1E jest rownie plynny jak rd2 ? Czy warto za to wydac prawie 3k wiecej ?

Pozdrawiam Goratha

Ps. Jak mi przejdzie wnerwienie ze mi szkaczek w drobna kaszke zjadlo to co wtedy tak pracowicie napisalem to napisze mniejwiecej znowu to co wtedy.

Ps2. Pierwszym postem zapewne podpadlem, wiec moze lepiej sie nie wychylac :)

Ps3. Idealem by byla mozliwosc zaplaty sms. W kazdym razie jak dla mnie, szybko i bez problemu. Jakis kodzik aktywacyjny, juz za kilka rzeczy w ten sposob placilem i problemow nigdy nie bylo. Moze admini wezma pod uwage te drobna sugestie.

Ps4. O co chodzi z tymi prezetacjami w domu, jak to wyglada itd ?? Jakos pod szukaj tego info nie znalazlem
 
Ostatnia edycja:

Musio1968

Member
Bez reklam
Czy ktoś słyszał o super promocji Sharpa ??????????????

Kiki pisał że w sierpniu rusza super akcja Sharpa ! Szukałem w internecie i niczego nie znalazłem !!!! Może ktoś ma jakieś informacje ??? Pozdrawiam
:) :) :) :) :) :) :)
 

nowy66

New member
saneone napisał:
pod linkiem jest informacja, której szukasz: http://media.netpr.pl/notatka_74432.html

odp. brzmi TAK.

Odpowiedź brzmi : NIE

Jest to informacja z forum francuskiego od forumowicz, który podłączył BD. Już to pisałem gdzies tutaj na forum i dałem linka. Odtwarza ale nie przyjmuje na wejściu. Dopiero model HD (z TruD HD) będzie miał tę możliwość. MOdel XL ma TruD firmy Micronas, który to chip nie przyjmuje 1080p/24.

pzdr
 

tomiras

New member
Witam! Śledzę od pewnego czasu ten watek i mam pytanie co do XL1. Czy posiada ten model jeden tuner DVB czy dwa? tzn. do odbioru sygnału z tv naziemnej i kablowej?
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Pytanie o zabezpieczenie ekranu Sharpa 46XL1 ????

Czy Sharp XL1 ma szybę na ekranie czy to tylko ozdobna szklana listwa na ramkach ??? Pozdrawiam :) :) :)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Dzięki za informację !!!!!!!!!!

Kiki, co polecasz do programów sportowych - Plazmę Pioneera 428XD czy Sharpa 46XL1 ??????????????? :) :) :)
Ps. Sygnał kablówki Multimedia !!!!!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będą fototesty - ale cały czas - uzupełniamy wiedzę i sprzęt
Wrzesień - to temin planowanego startu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście - masz to w porównaniu.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14684
W dzień wygrywa to oczywiste LCD.
Wieczorem jesli nie uwzględnisz kątów - jakość jest bardzo wysoka.
Czerń jest nawet zbyt smolista - sprawdź na pociągu.
Już pisałem że na prezentacjach na razie wygrywa Sharp XL1 . I tu nie mamy nic do powiedzenia - taka jest wola i wybór kupujących. I jak piszą do nas po kilku dniach / prosimy o takie relacje / są dalej zauroczeni.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Na pewno w Media Markt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oglądałem w Rzeszowie i porównałem Sharpa 46XL1 do stojących obok LCD Sony, LG i Sharp " kosił " wymienione firmy. Jeśli szybko nie nadrobią straconego czasu to Sharp zostanie liderem rynku LCD !!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
 
Do góry