Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście.

jtd

New member
Bez reklam
jarwisz napisał:
Za rok może dwa wyjdzie na pewno coś nowego co będzie biło o klasę w/w odbiorniki i wtedy to już se sprawię taki prezent ale będę wiedział że wybrałem coś co jest warte tych pieniędzy.
Dla mnie bowiem 46DX1 - jest wart swej ceny a o XL1 nie mogę tego powiedzieć a już na pewno nie 52xl1.
D
No ty jarwisz widze kupiles ten tv na aukcji tutaj, ale zes przeplacil hahah, juz teraz kosztuje on mniej na allegro :eek:
http://www.allegro.pl/item222095800_sharp_lc_46xd1e_dostawa_gratis_od_reki_warszawa.html
 

baba

Member
cos trzeba wybrac

Mam małe pytanko.?Za podobną cenę można kupić 46XL oraz 52XD1.Którego koledzy znawcy tv Sharpa mogliby polecić.Rozumię że zaraz ktoś napisze że 52XL jest naj..... ale to 3k więcej.Może ktoś doradzi pomiędzy tymi dwoma.Acha.Będe odbierć sygnał tylko z satelity.Brak na osiedle możliwości doprowadzenia kablówki a telefonu z TP pozbyłem się.Dzięki i pozdrawiam klubowiczów na super forum!!!!!!!!!!!!
 

Blichew

New member
baba napisał:
Mam małe pytanko.?Za podobną cenę można kupić 46XL oraz 52XD1.Którego koledzy znawcy tv Sharpa mogliby polecić.Rozumię że zaraz ktoś napisze że 52XL jest naj..... ale to 3k więcej.Może ktoś doradzi pomiędzy tymi dwoma.Acha.Będe odbierć sygnał tylko z satelity.Brak na osiedle możliwości doprowadzenia kablówki a telefonu z TP pozbyłem się.Dzięki i pozdrawiam klubowiczów na super forum!!!!!!!!!!!!

A ja bym się pod tym podpisał, dodając jednocześnie jeszcze aspekt podłączenia do tv konsoli Playstation3. Co od odbierania sygnału, to tak jak powyżej - docelowo tylko z satelity...
 

4321

New member
Pierwsze wrażenia

Sprzęt zamówiony poprzez klub dotarł błyskawicznie,żadnych problemów z dostawą ,a i cena atrakcyjna :) .Napewno taniej jak w sklepach.
Narazie testowałem tylko SD ,dziś będę miał nboxa ,więc będzie można zobaczyć choć ten 1 program w HD :) .Obraz śliczny,nie ma sie do czego za bardzo przyczepić ,nic nie buczy zbędnie, głośniki grają nienajgorzej. Zadnych bad pixeli,oświetlenie jest równomierne,nie widać żadnych plam.Uruchomiłem program testujący z laptopa,wszystko bezbłędnie ,obraz równo kontrastowy,kolorki żywe,może zbyt jaskrawe ,ale można pogrzebać w ustawieniach.Smużenia żadnego narazie nie wykryłem.:cool:
 

jarwisz

New member
Bez reklam

fidon72

New member
Czy będzie 42XL1E

Witam wszystkich.
Czy może wiecie czy Sharp planuje (może jest gdzieś dostępny) model 42XL ? Do mojego pomieszczenia nadawał by się w 100%.

To mój "pierwszy raz" na tym forum. :-D
 

kini0

New member
Bez reklam
Jarwisz, małe pytanko- czy kąty naprawdę są tak dokuczliwe i wygląda to tak jak na zdjęciu z testów Kiki'ego?..... Tam czarny zamieniłsię w "piękny" świecący szary.....
Stoję przed wyborem TV i waham się pomiędzy 46XL1 a 50" KURO- Cena ma tu duże znaczenie gdyż kupuję jeszcze ampli (Onkyo 605) i kolumny 5.1.... i w tym momencie XL prezentuje się ciekawiej, ale z drugiej strony nie chcę wydać prawie 9k i potem żałować...
PS- czy po zmianie ustawień obrazu wygląda on bardziej naturalnie? Głównie chodzi mi o kolory i kontrast....
 
Ostatnia edycja:

baba

Member
Czy ktos jest w stanie odpowiedziec na wczesniejsze moje pytanko ? A tak a propo.Wczoraj w MM oglądałem 46 i 50 XD1 pod różnymi kątami gdzie obok stały Soniaki. Sharpiki wyglądały znacznie lepiej.
 

mrdark

New member
Widzaiłem już sharpy xd1 w różnych miescach obok soniakow. Sony wogóle nie powinno stać obok sharpa, bo przegrywa drastycznie.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kini0 napisał:
Jarwisz, małe pytanko- czy kąty naprawdę są tak dokuczliwe i wygląda to tak jak na zdjęciu z testów Kiki'ego?..... Tam czarny zamieniłsię w "piękny" świecący szary.....
Stoję przed wyborem TV i waham się pomiędzy 46XL1 a 50" KURO- Cena ma tu duże znaczenie gdyż kupuję jeszcze ampli (Onkyo 605) i kolumny 5.1.... i w tym momencie XL prezentuje się ciekawiej, ale z drugiej strony nie chcę wydać prawie 9k i potem żałować...
PS- czy po zmianie ustawień obrazu wygląda on bardziej naturalnie? Głównie chodzi mi o kolory i kontrast....

testy nie kłamią - ale Kiki ustawił chyba na dynamic
na Miękki - nie jest już tak tragicznie
jeżeli wogóle można mówić o tragicznych kątach .Wg mnie nie.Ja oglądam na stałe pod kątem ok 20' i przy włączonej czerni jest naprawdę OK.

na koniec
jak zaczniesz bawić się ustawieniami to możesz doprowadzić do naprawdę dobrego obrazu.


baba napisał:
Mam małe pytanko.?Za podobną cenę można kupić 46XL oraz 52XD1.!

ja po swoich doświadczeniach 2 dniowych brałbym zdecydowanie 52XD1.Jako że też 70% oglądam satelitę i DVD.
 

kocur108

New member
ale piszesz że większość oglądasz sat i DVD a jak jest z SD czyli kablówka a ja akurat mam zwykła antene i najwięcej te programy oglądam choć mam też tuner sat a myśle by zakupić ferdka 8800hd i mante 34lord
 

nowy66

New member
kocur108 napisał:
mam pytanie czy z odległości 3-3,5m ale czasami bliżej da się oglądać sygnał sd w 46XL1E

Jak masz możliwość oglądania nawet z 3 metrów to 52 będzie idealnym rozwiązaniem. Rozmiar ma znaczenie na przyszłość.

Ja mam 46 i zmienię na 52.

pzdr
 

kocur108

New member
52 nawet nierozważam, niestać mnie:( i tak cena 7500-8000 myśle ża za tyle niedługo da się go kupić to moja górna granica do tego musze jeszcze dokupić tuner sat HD i odtwarzacz DVD z hdmi czyli jeszcze ok1500zł skąd ja to wezme;((( Wmoim przypadku kupuje telewizor za tącene na ok 10lat dlatego niechciałbym źle ulokować kasy
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nowy66 napisał:
Jak masz możliwość oglądania nawet z 3 metrów to 52 będzie idealnym rozwiązaniem. Rozmiar ma znaczenie na przyszłość.

Ja mam 46 i zmienię na 52.

pzdr

a ja nie mogę :confused:
nie wejdzie mi do mnęki - już ledwo 46" weszło i zostało 3-4cm po bokach
też bym od razu brał 52" - nie ma o czym nawet gadać.Zupełnie inne oglądanie




kocur108 napisał:
ale piszesz że większość oglądasz sat i DVD a jak jest z SD czyli kablówka a ja akurat mam zwykła antene i najwięcej te programy oglądam choć mam też tuner sat a myśle by zakupić ferdka 8800hd i mante 34lord

ja nie mam kablówki tylko zwykła antenę na dachu i wzmacniacz - mieszkam w domku jednorodzinnym .Sygnał jest do zaakceptowania.Ale te same kanały mam też na satelicie i to lepszej jakości stąd satelita a nie antena.żona natomiast ogląda via antena i jej to nie przeszkadza.Co do Ferdka to na razie się wstrzymaj przynajmniej do czasu aż wyeliminują problem restartów i zaniku sygnału na programach HD.To jest wkurzające jak co 20-30 minut masz restart i brak obrazu.

pozd
 

kocur108

New member
dzięki za porade odnośnie ferdka8800hd w tej chwili mam ferdka 8018USB myślałęm też o katherinie910 ale dopóki niebędzie współpracował z jakimiś tanimi czytnikami kart np phoenixem a w tej chwili niewspółpracuje to chyba niema sensu go brać choć ma lina i jest w cenie ferdka
 
Do góry