Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście.

Ciurlas

New member
OT
Goratha napisał:
Ps. Szkoda ze nie mozna za subskrybcje sms'em zaplacic, bym sie zdecydowal, a karty, hem nie lubie.
Mozna też przelewem - nie sprawiło mi to osobiście wielkich problemów...

vorkerra, 16,- zł to raptem 4 piwa (mój prywatny przelicznik), i jest to opłata roczna (gdzie możesz zdecydować się na tańszą/krótszą), tak więc nie przesadzaj :roll: . Moim zdaniem wiedza kosztuje.

Pozdrawiam
T.
 

mrdark

New member
Wracając do tematu, czy xl1e ma czujnik oświetlenia i automatycznie dopasuje parametry wyświetlania obrazu? jak on sie sprawuje?
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Nie rozumiem takich skąpców !!!!!!!!!!!!!!!!

Żal mu kilku złotych na wpisowe i jeszcze " marudzi " na forum. To jest forum dla osób chcących mieć dostęp do najnowszych testów i nie żałują kilku złotych !!!!! Bravo na Kiki-ego i innych administratorów za to forum !!!!!!!!!!! Jest SUPER !!!!!!! Pozdrawiam :):):)
 

krzycho115

New member
Popieram w 100 %. Czym jest 16 zł przy takiej ilości informacji jaką tu otrzymasz. Przymierzam się do do 46 XL1 i czekam na porównanie z XD1.
 

adamw2

New member
członkostwo w forum

Z regulaminu forum nie wynika, że nie wykupienie członkostwa jest zagrożone karą śmierci, więc nie potrzeby abyśmy musieli czytać maile od niezadowolonych Goratha'ów i vorkerra'ów.
Ograniczenie dostępu do niektórych informacji jest jedyną "uciążliwością", uzasadnioną zresztą, jak ktoś już wcześniej zauważył, faktem, że testujący poświęcają swój prywatny czas, żeby "prześwietlić" sprzęt i podzielić się z nami wrażeniami z testów.
Ponadto, moje kilkusetletnie członkostwo właśnie mi się zwróciło z chwilą, gdy kupiłem XL1 od kiki za cenę o kilkaset złotych niższą niż najlepsza obecnie oferta w skąpcu.
 

ESOX

New member
zwracam honor. Trochę sie zagalopowałęm, sorki

a co do wykupienia wykupie na pewno i skorzystam na pewno :)

PS wracając do XL i XD
mam katalog Sharpa i jakos z niego wynika, ze oprocz 100Hz w pozostałych elemantach XD bije nowgo XLa
albo pomylka (zamiana) alo nie wiem.... kontrast lepszy w XD, XD ma niby dysk twardy, tunery a XL nie....
nie kumam
 

Thomy

New member
adamw2 napisał:
Ponadto, moje kilkusetletnie członkostwo właśnie mi się zwróciło z chwilą, gdy kupiłem XL1 od kiki za cenę o kilkaset złotych niższą niż najlepsza obecnie oferta w skąpcu.

No to przoszę o podzielenie się pierwszymi wrażeniami :-D
 

adamw2

New member
ESOX napisał:
zwracam honor. Trochę sie zagalopowałęm, sorki

a co do wykupienia wykupie na pewno i skorzystam na pewno :)

PS wracając do XL i XD
mam katalog Sharpa i jakos z niego wynika, ze oprocz 100Hz w pozostałych elemantach XD bije nowgo XLa
albo pomylka (zamiana) alo nie wiem.... kontrast lepszy w XD, XD ma niby dysk twardy, tunery a XL nie....
nie kumam

XD nie ma dysku - masz na myśli HD, bo ma i dysk i lepszy kontrast i cos tam jeszcze:)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Co ma cenę lepszą, chyba nie model HD ????????????

Model HD jest najwyższym modelem w ofercie Sharpa a niżej jest XL a póżniej XD !!!!!! :):):)
 

ESOX

New member
upsssss tak racja to najwyzszy model HD pomylilo mi sie

a swoją drogą co teraz jest konkurencją dla XL czyli full HD i 100hz (tak się zapatrzyłem w sharpa, ze nie wiem czy konkurencja robi coś....)
 

Lech100

New member
Z checia bym wplacil te 16zl zeby poczytac testy nowosci.Tylko jezeli ja mieszkam w Szwecji to za przesylke zaplace kilka krotnie wiecej od sumy.
Pozdr.Lech:(

Juz jest OK nie zwrocilem uwagi ze mozna placic karta.
Wlasnie dokonalem wplaty i potwierdzenie wyslalem do admina.
Pozdrawiam Lech :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Czekam na zdjęcia wieczorne.... Jestem ciekaw jak XLka wypadnie przy KURO!
Będzie się działo, oj będzie.... A ja już nie wiem na co się nastawiać... LCD czy PDP?!?!?!?!:confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
odpowiedź wcale nie jest taka łatwa.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14711

ktoś wszedł i powiedział że poprostu z nudów się czepiamy - bo on różnic nie widzi .
4b332080570808dbmed.jpg
 

Adamus9

New member
ar2 napisał:
Forum nie służy sprzedaży i nie jest to decyzja Kiki'ego o stworzeniu zamkniętej strefy, jeśli chce umieszczać swoje testy, to jest to wyznaczone miejsce, jeśli mu się odechce to przestanie. Administracji forum nie zależy na bezpośredniej sprzedaży przez forum, gdyby była taka wola już dawno powstałby sklep internetowy pod szyldem hdtv.com.pl, celem Klubu jest rozwój portalu.

Pozdrawiam
:krol:
Witam po raz pierwszy.Zacznę od irytacji.Koledzy zastanawiając się nad kupnem tv za 8-9-10 kzł poruszają temat opłaty klubu za 3 zł.Chyba dzisiaj, w skomercjalizowanej rzeczywistości, należy dostrzeć czyjś większy wysiłek, a jak komuś się nie podoba to przecież może zapoznać się z opinią na www.ceneo.pl.
I tyle - nikt nikogo do niczego nie zmusza.Bądźmy torencyjni i przyłóżmy się do rozwoju klubu.
Pozdrawiam i witam w klubie.Adamus9.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Popieram Adamusa9 !!!!!!

Kiki i inni " testerzy " starają się aby wszystkie nowości testować na " gorąco " a to przecież pochłania czas, który można wykorzystać w inny sposób np. piwko z kolegami !!!!! Dlatego mają rację że " symboliczna opłata " pomaga w działalnosci klubu HDTV a nam forowiczom daje możliwość sprawdzenia co najnowsze " cacka " potrafią !!!!!! Pozdrawiam :) :) :)
 

chromus

New member
Ciekaw jestem jakie będą ceny tej serii. Na dzień dzisiejszy 46xd1 kosztuje 6800,00 a xl1 9500,00 (ceny z ceneo). Różnica bagatela 2700,00 (według mnie dużo tj. 710 euro). Na stonie sharp.de różnica w cenia wynosi tylko 300 euro, a na brytyjskiej stronie sharpa 300 funtów. W obu przypadkach tj. około 1100,00 PLN. Generalnie ceny są wyższe to zrozumiałe, ale w sklepach niemieckich 46xd1 zaczyna się od 7200,00 PLN (w przeliczeniu na polskie). Niektóre sklepy w Polsce miały 46xl1 w ofercie nawet wtedy, kiedy faktycznie go jeszcze u nas nie było i to za cenę 12000,00 PLN. Wydaje mi się, że trzeba poczekać z zakupem, aż faktycznie seria XL zagości w Polsce.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Masz rację Chromus !!!!!!!!!!!

Spokojnie czekać aż rynek ochłonie a wtedy ruszymy na zakupy !!!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Ps. Tylko dlaczego u nas jest drożej niż w Niemczech ????????
 

czago

Banned
mrdark napisał:
Wracając do tematu, czy xl1e ma czujnik oświetlenia i automatycznie dopasuje parametry wyświetlania obrazu? jak on sie sprawuje?

Czy ktoś odpowie na to pytanie? Mnie też interesuje odpowiedź.

A co z porównaniem XL1 do HD1? Czy jest jakaś znacząca różnica (oprócz twardziela)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to są różne technologie.
HD1 jest oparty na oprogramowaniu Loewe. Wymaga dobrego sygnału i wówczas jakość jest powalająca. Ale obecne porównanie to tylko porównanie korespondencyjne . Naocznie - dopiero jak wjadą i staną obok siebie.
Zakładam z góry że detale jak zawsze będą po stronie wyższego modelu.
 
Do góry