Sharp seria D65 (LC-52D65E, LC-46D65E, LC-37D65E, LC-32D65E)

afflux

New member
Ja posiadam 32dh65e i także na sygnale analogowym występują smużenia obrazu nawet mocne. Dla sprawdzenia podłączyłem PC przez tani kabel DVI-HDMI. Obejrzałem kilka filmów w divx oraz filmy HD w formacie mkv. Obraz jest piękny a efekt smużenia niewidoczny może jedynie przy szybkich poziomych przesunięciach kamery. Wiec może ten telewizor potrzebuje bobrego sygnału wyjściowego a nasze telewizje cyfrowe takiego nie oferują, twierdzę tak bo obejrzałem otwarcie igrzysk w pekinie w HD telewizji NBC i Lost 5 w HD z ABC i obraz jest o wiele lepszy niż HD na polsacie czy N (chociaż były w mkv)
 

markel06

New member
pytanko czym czyście matryce w swoich Sharpach - ja jakoś na razie tylko czasem przetarłem ściereczka do okularów ale dziś mój pies skutecznie wybrudził mi pół ekranu - pojechałem lekko ścierką z wodą ale zostają straszne smugi , macie jakieś sprawdzone sposoby
POZDRO
 

mackruk

New member
sitmarek napisał:
Od niedawna jestem posiadaczem TV LC-46DH65E. Podczas zakupu pokładałem w nim wielkie nadzieje jeśli chodzi o jakość przede wszystkim wizji. Pierwsze wrażenia po podłączeniu TV do sygnału analogowego z anteny naziemnej oraz CYFRY+ nie były zbyt imponujące. Jednakże miałem nadzieję, iż nie będzie to dotyczyć sygnałów cyfrowych. Po zainwestowaniu w cyfrowy odbiornik "n" z naghrywarką jakość sygnału uległą poprawie, natomiast w dalszym ciągu występuję bardzo widoczne i uciążliwe smużenie. W numerze majowym czasopisma "VIDEO MIX" przeczytałem, że zbyt duże smużenie (nawet przy niewielkim przemieszczeniu obiektu na ekranie) jest głóną wadę tego odbiornika.
Czy wada jaką stwierdziłem w moim odbiorniku (która bardzo negatywnie wpływa na oglądanie programów telewizyjnych) dotyczy tylko tego egzemplarza, czy wszystkich odbiorników z tej serii. Jakie są możliwośći poprawy tej sytuacji.
Witam, dotychczas tylko przeglądałem forum ale zdecydowałem się napisać gdyż także zauważyłem efekt opisywany przez kolegę "sitmarek" i innych. Dziś zaktualizowałem oprogramowanie mojego LC-46DH65E i co prawda nie miałem czasu jeszcze porządnie testować ale jestem miło zaskoczony, efekt jest teraz mało widoczny. Mam wyłączony DNR i włączony tryb filmu. Głównie oglądam C+ przez Philipsa HD. Może ktoś z kolegów teżjuż jest po aktualizacji i podzieli się spostrzeżeniami?
Pozdrawiam
 

mackruk

New member
markel06 napisał:
pytanko czym czyście matryce w swoich Sharpach - ja jakoś na razie tylko czasem przetarłem ściereczka do okularów ale dziś mój pies skutecznie wybrudził mi pół ekranu - pojechałem lekko ścierką z wodą ale zostają straszne smugi , macie jakieś sprawdzone sposoby
POZDRO
Matrycę czyścimy tylko i wyłącznie pianką lub płynem do matryc LCD nakładając na miękką, niepylącą szmatkę. Jak pianka wchłonie się na szmatce można czyścić ekran.
pozdrawiam
 

bogaty

New member
Bez reklam
Dziś odpaliłem grę Fear 2 na Xbox 360 masakra smużenie tak wielkie że nie da się grać, dodatkowo szara poświata która jest w tym Tv od początku gdy go kupiłem a Sharp nic z tym nie robił i nie zrobi.Odradzam zakupu D65E w ogóle Sharpów przejechałem się na tej firmie ale cóż pierwszy i ostatni.Słaby TV i brak serwisu!
 

KotSylwester

New member
Ja mam 46" DH 65E i jest bajka. Głównie filmy HD 720p z laptopa, brak smużenia a w dodatku czarny jest czarny... kwestia ustawienia sprzętu (laptopa)
 

afflux

New member
Jaka paleta kolorów

A tak na marginesie jaką paletę (ilość) kolorów wyświetla DH65e ? Pytam ponieważ po podłączeniu LCD do komputera tapetę na pulpicie wyświetla mi z brzydkim efektem przejścia odcieni jednego koloru (tak zwana blenda). Nie znalazłem tej informacji w instrukcji ani na stronie Sharpa. Aha na starym monitorze CRT wyświetlało mi tą grafikę ładnie.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Dziś Sharp zadzwonił że mają dla mnie nowy TV a ten mam zabrać ze sobą gdy przyjadę do serwisu czyżby miał nastąpić ten moment w którym będe sie cieszył dobrym Tv oby.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Dziś odebrałem nowego Sharpa D65 z serwisu mogę napisać tylko tyle że jest dobrze, nie ma już poświaty wszystko wygląda dużo lepiej i teraz TV mi się bardzo podoba.
 

afflux

New member
Witam chciałbym się podzielić spostrzeżeniami odnośnie modelu 32dh65.Po lekturach magazyny "Audio Video" odnośnie kalibracji oraz tego forum ,wykonałem amatorską kalibracje tego telewizora przy pomocy płyty dvd ze strony Burosch. Ustawień dokonałem w trybie standardowym bo według mnie jest to optymalny tryb w tym telewizorze. Po tej kalibracji ( jeżeli można nazwać to kalibracją nie mając wzorników do porównań kolorów lub poziomu bieli kierowałem się tylko wzrokiem żadną aparaturą pomiarową) faktycznie obraz się poprawił szczególnie w sygnale analogowym z kablówki. Jak już wspominali inni użytkownicy tego forum model d\dh ma mocne smużenie widać go przy teście wahadła na płytce borusch ale po zmianie ustawień obrazu można ten efekt zmniejszyć, niestety chyba nie da się go wyeliminować. Odnosząc sie do cytowanego tu wcześniej Video mix testowany tam d65 był ustawiony w trybie filmu według mnie w tym trybie mój dh65 ma największy efekt smużenia. Na końcu podaję moje ustawienia:
Tryb standardowy
OPC wyłączone
podświetlanie +6
kontrast +30
jasność +6
kolor 0
barwa 0
ostość -6 (wyczytałem że fabrycznie LCD-ki mają podkręconą ostrość i przy słabym sygnale zmniejszenie jej poprawia ostrość a nie odwrotnie)
temperatura kolorów - Srednio wysoka
tryb filmu - wyłączony
aktywny kontrast - wyłączony
DNR - wyłączony

Kończąc zaznaczam że moja wiedza na temat kalibracji jest nikła a ustawienia są dopasowane do sygnału analogowego z kablówki(np. do Pc-ta mam niższe wartości) ale polecam popróbować z własnymi ustawieniami.A odnośnie telewizora jestem zadowolony z obrazu chociaż nie mam porównania z innym telewizorem LCD jedynie może faktycznie zbyt mocno smuży ale jak pisałem w innym postcie na obrazie z PC-ta przy filmach w HD w formacie mkv tego efektu prawie nie widać.
 
Ostatnia edycja:

markel06

New member
co do ustawień to mam w sumie podobne różnią się nieznacznie , faktycznie ostrość jest że tak powiem bardzo odczuwalna małe zmiany i obraz zasadniczo sie zmienia , przy niektórych opcjach właczonych czy wyłączonych w zasadzie brak większych zmian - od początku użytowania testowałem już różniste konfigi ;) ale syganlu sie nie pokona
, co do smug to w sumie dziś pierwszy raz zoabczyłem jak to wygląda tak już w dośc mocnej odmianie ( postacie jak by zostawały na chwile )- ale to chyba wina kanału bo na pozostałych brak tego efektu - tak naprawde gdyby wszystkie kanały miały dobry sygnał to problemu by nie było ale to jest polska :roll: i trzeba z tym żyć albo kupic plazme

Ja w sumie tez jestem z tv zadowolony wiedziałem że na kablówce cudów nie bedzie na lcd - ale za jakiś czas chyba bedzie ps3 to zoabczymy co wtedy pokaże sharpik ale sądząc po filamch na dvd bedzie gucio

jakiś innych wad jakos nie odkryłem po kilku miechach użytkowania - troche mnie pilot wnerwia bo ma opóżnienie ale i tak w większości uzywam tego od kablówki wiec da sie zyć
Pozdrawiam
 

mb79

New member
Dzisiaj nabyłem w MM LCD Sharp 32DH66.
Pierwsze wrażenia: odbieram Cyfrowy Polsat z dekodera bez HD,
obraz całkiem ładny chociaż na niektórych kanałach jakość jest trochę gorsza.
Przełączanie kanałów troszkę wolne ale bez tragedii.
Niestety na kilku kanałach zauważyłem pojawianie się ukośnych pasków na całym ekranie, głównie widać to na TVP.
Zobaczę jaka będzie jakość po podłączeniu DVD.
Liczę na to że po zmianie dekodera na HD poprawi się jakość odbioru.
Na spokojnie zajmę się ustawieniami i podzielę się uwagami i spostrzeżeniami po dłuższym użytkowaniu niż kilka godzin ;)

Edit:
Następnego dnia rano kiedy włączyłem telewizor to przez kilka minut sam się wyłączał po około 2 minutach.
Po wyłączeniu zielona dioda migała-o co może chodzić ?
Sprawdzałem i funkcja oszczędzania energii była wyłączona.
Spotkał się ktoś z takim zachowaniem ?
 
Ostatnia edycja:

dzonny26

New member
Kalibracja, smużenie itp itd...

A ja mialem juz 3 Sharpy serii 65 - 32D65, 32DH65, 37D65.
I musze przyznac ze pomimo takich samych ustawien fabrycznych kazdy chodzil inaczej. Pierwszego ktorego mialem, czyli D65 w ogole nie dalo sie ustawic - obraz totalnie skaszaniony, od razu go oddalem.
W modelach 32DH65 i 37D65 juz bylo o wiele lepiej. Dla mnie oznacza to ze ten pierwszy ktory mialem byl po prostu jakas wadliwa sztuka, moze z matryca wykonana z jakichs tanich materialow - wiadomo kryzys i roznie bywa.

Natomiast co do rozmowy o smuzeniu, kalibracji to na prawde sprawa bardzo indywidualna.
Kazde oko widzi troche inaczej. Oczywiscie mozna dzielic sie swoimi ustawieniami itp ale np dla mnie ustawienie kolor na 0 to porazka - a dla kogo innego ustawienie wyjsciowe. Kazdy z nas widzi wszystko troche inaczej.
Co wiecej, porownuje swojego DH65 czesto do kumpla 3-letniego Panasonica, tez LCD ale modelu nie pamietam. I wg mnie jego tv swieci lepiej niz moj a wg niego moj jest lepszy. Zatem co tu wiecej pisac.
A co do smuzenia to generalna zasada jest taka ze LCD nie jest konstrukcja do kanalow SD i tyle. Zawsze bedzie lekko smuzyc w niektorych momentach. Nawet na "slabym" HD moze sie tak dziac. NIESTETY.
Generalnie czym dluzej patrzymy na swoje telewizory tym bardziej swirujemy.

Podsumowujac najlepsze jest SONY. Nawet model V wystarczy. Kto widzial u kogos w domu ten wie.
 

mb79

New member
Proszę o wyjaśnienie czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem w telewizorze Sharp ?
Telewizor stoi wyłączony w trybie czuwania, włączam pilotem i po około 1 lub 2 minut TV się sam wyłącza. Zielona dioda miga, włączam TV pilotem i znowu ta sama sytuacja. TV się wyłącza. Funkcja Eco i OPC jest wyłączona. Sytuacja powtórzyła się 2 razy, dzisiaj rano i teraz jak siadaliśmy do obiadu.
Telewizor jest nowy, wczoraj zakupiony. Model Sharp 32DH66.
Dziwne wydaje mi się również to że po wyłączeniu TV przyciskiem z boku i po ponownym włączeniu telewizor włącza się i odbiera na kanale oglądanym poprzednio. Przy pierwszym uruchomieniu po wciśnięciu przycisku z boku TV nie włączył się, dopiero po uruchomieniu pilotem.
Jeśli TV jest uszkodzony to wolał bym go wcześniej wymienić.
Proszę o Wasze opinie na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

mb79

New member
Niestety problem z wyłączaniem TV występuje nadal.
Rozmawiałem ze sprzedawcą w MM i poradził żeby zrobić reset ustawień fabrycznych.
Ustawiłem wszystko od początku i wyłączyłem TV w tryb czuwania na noc.
Rano po włączeniu telewizor wyłączył się i włączył sam 4 razy.
Po około minucie przestaje reagować na pilota i wyłącza się a po chwili włącza. Zielona dioda miga.
Niestety nowy TV będzie musiał pójść do serwisu.
Mam nadzieję że nie będzie problemu z wymianą na inny egzemplarz bo przecież mamy 14 dni na sprawdzenie towaru.

Spotkał się ktoś z Was z takim problemem w LCD Sharp-a ? :confused:

Jadę jutro reklamować telewizor w MM. Ciekawe czy uda się wymienić na inny egzemplarz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry