Sharp seria D65 (LC-52D65E, LC-46D65E, LC-37D65E, LC-32D65E)

bogaty

New member
Bez reklam
Nie wiem Sławek do kogo kierowałeś te słowa jak do mnie to DNR mam wyłączony a ustawieniami się bawiłem i nic to nie daje.TV podpięty pod x360 kablem hdmi ,gry i filmy.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Wysłałem fotkę do sharpa i dziś odpisali że serwis skontaktuje się ze mną w ciągu 48h, w celu usunięcia usterki.Czyli po raz czwarty D65E jedzie do poznania w celu wyleczenia go z bandingu hmm.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
bogaty napisał:
Nie wiem Sławek do kogo kierowałeś te słowa jak do mnie to DNR mam wyłączony a ustawieniami się bawiłem i nic to nie daje.TV podpięty pod x360 kablem hdmi ,gry i filmy.
Chyba tematy pomyliłem, ale dotyczyło takiej mory wokół poruszającego sie obiektu oraz tak jakby odbić, czyli za poruszajacym sie objektem pojawia sie jakby cień z kilku konturów.
Szkoda, ze cytatu nie wstawiłem, byłoby wiadomo. :(
 

pawel735

New member
sharp DH65E

Witam
Podziele się z moimi spostrzeżeniami.

Parę miesięcy temu kupiłem 47 DH 65 E.
Pierwsza reakcja - totalny złom (poprzednio miałem plazmę LG)
Posiedziałem dwie czy trzy nce i moim oczom ukazał się bardzo ładny ostry obraz (Testowałem na DVB-T) - najlepiej wypadał polsat i tvn oczywiście przy dobrej jakości filmach i programach.
TVP-HD jak jeszcze emitowali - cacuszko
Minusem niestety jest czerń i brak 100Hz a nawet 600Hz

Wczoraj chciałem kupić 37D65 E - w rozsądnej cenie
Po całodniowej wyprawie po wszystkich sklepach w warszawie miałem dosyć
Trafiłem na model z ekspozycji za przyzwoite pieniądze.
Niestety był porysowany!
Facet z obsługi namawiał mnie na LG LH 3000 - nowa matryca itp.
Miałem dosyć stania w korkach i chodzenia za TV.
Kupiłem LG.
Dzisiaj oddałem do sklepu!

Nie nażekajcie na D65 czy DH65
Jak ktoś lubi nie ostry i źle skalowany obraz to kupcie LG lub Soniaka (Sony ma panele LG)

Pozdrawiam
 

pawel735

New member
SławekSS napisał:
Sony kupiło od Sharpa 30% udziałów w najnowszej fabryce produkujacej panele X-generacji. Wczesniej tez kupowało od Sharp'a.

Ale montuje je do flagowych modeli anie średnich.

Parę dni temu widziałem jak pracownicy Euro zachwycali się obrazem DVB-t w samsungu 52".
Nie widziałem rużnicy między naszymi sharpami 65DH a tym samsungiem.

Nie mam udziałów w sharpie - z moich spostrzeżeń jest to bardzo dobry wybór - Są oczywiście LCD LED a zaraz LCD OLED - ale za jaką kasę.
 
Ostatnia edycja:

kenziner

New member
Na początku bylem rozczarowany obrazem mojego 46D65E, jednak poczytałem forum, wyłączyłem wszystkie DNR'y i inne opcje w Zaawansowanych, zrobilem kalibracje 'na oko' oraz podłączyłem kabel antenowy zeby zredukowac szumy jakie mogą się wkraść mimo tego ze obraz leci przez HDMI. Źródło sygnału to UPC z pakietem HD. Teraz nie zauważam już tych otoczek i pixelozy, obraz jest ładnie wyświetlany, a i ważne aby wyłączyć skalowanie obrazu ma być 'pixel w pixel'. Obraz jest naprawdę niezły i całkiem ostry mimo ze to nie jest tv 100Hz czy więcej a w programach sportowych czy filmach nie zauwaza sie juz tego rozmywania. Oprogramowania puki co nie upgrade'owalem.Pozdrawiam
 

cobra_verde

New member
Witam ponownie

w moim SHARPie wyłączyłem funkcję DNR, pobawiłem się w ustawieniach i wszystko wróciło do normy. Obecnie wyświetlany obraz jest całkiem przyzwoity. Efekt smużenia zniknął. Podejrzewam, iz w tym modelu jest tak, że elektronika poprawiająca jakość wyświetlanego obrazu jest za bardzo zaawansowana w stosunku do jakości zastosowanego panala LCD. Gdy miałem włączoną funkcję DNR i inne elektroniczne "wzmacniacze", obraz był piekny, żywy, wyrazisty lecz panel na niektórych kanałach (np FilmBox HD) sobie z nim nie radził, smużył od za wielkeij ilości podkręconych szczegółów. Kompromisem jest "zwykłe" podanie obrazu na panel , bez zbędnych ulepszaczy. Zauważyłem także, że jakośc wyświetlanego obrazu jest różna na różnych kanałach (jakość samego sygnału). Telewizor dobrze radzi sobie z analogową telewizją naziemną. Do tego jest jak na mój gust bardzo ładny i ma świetnego, porządnego i solidnego pilota (co w dzisiesjzych czasach produktów CHRL należy już do rzadkości) - a najlepsze jest to, że zapłąciłem za niego całkiem niewiele - jak na taką przekątną.
 

afflux

New member
Witam. Wypowiadałem się na tym forum dość krytycznie na temat modelu DH65e. Okazało się że miałem uszkodzoną płytę główną w telewizorze. Po wymianie na nową zmieniam częściowo zdanie co do tego LCD. Obraz poprawił się znacząco ale nie na tyle żeby mnie powaliło. Po testach płytą Burosch smużenie jest mniejsze ale największa poprawa jest przy przesuwających sie napisach tylko ostatni jest niewyraźny. Tylko jedno mnie zaskoczyło okazało się że ten telewizor potrafi wyświetlić tylko milion kolorów (potwierdzone w Sharpie), widoczne jest to przy odcieniach jednego koloru np. niebo przy zachodzie słońca. Ale ogólnie jestem już zadowolony z tego Sharpa szczególnie po porównaniu go ze starym Panasonikiem który miałem w zastępstwie.
 

mb79

New member
Od ponad 3 miesięcy jestem posiadaczem 32DH66.
Poza tym że pierwszy egzemplarz który kupiłem w MM był uszkodzony ( telewizor wyłączał się i włączał) po wymianie sprawuje się bez większych zarzutów. Bez fajerwerków ale ok.
Poza tym że na obudowie widoczne są każde nawet najmniejsze oznaki kurzu, pierwsze włączenie tv jest długie (ponad 10 sekund) ogólnie jest ok.

Ostatnio pojawiły się trzaski i skrzypienie podczas oglądania tv. Z
Zdarza się to sporadycznie ale są wyraźnie słyszalne.

Spotkał się ktoś z Was z trzaskami w obudowie w modelu DH65/66 ?
 

cobra_verde

New member
do mb79

w SHARPIE nigdy się nie spotkałem z trzaskami w głośnikach, natomiast spotkałem podobną przypadłość w TV LCD LG modelu LH, mianowice trzaskał głośnik podczas oglądania anologowej kablówki. Zmiana oprogramowania na nowsze załatwiła problem. Może zacznij od tego....
pozdr
 

mb79

New member
Trzaski i coś w rodzaju skrzypienia nie dochodzi z głośników ale z obudowy.
Wydaje mi się że zjawisko występuje podczas rozgrzewania się telewizora.

Widzę że pojawił się soft:
LC-32/37/46/52DH65E Software-Update - ver. 2.37-USB PL , 29.09.2009

Gdzie można znaleźć informację co on zmienia/poprawia i czy ktoś już może go instalował ?

Waszym zdaniem oprogramowanie od DH65 będzie odpowiednie do DH66 ?
 
Ostatnia edycja:

KarolGT

New member
Witam

czy ktoś może napisac jakie sa różnicę pomiędzy
46DH65E a 46DH66E

nigdzie nie moge znależć żadnych opisów, jedyne co widze to na stronie ceneo że 65 ma 50 Hz a 66 ma 100 Hz. nie wiem więc czy warto dopłacić te pare zł i kupić 66 czy zostac przy 65? i czy ogólnie warto ten TV?

pozdr.
 

mb79

New member
dominisio napisał:
Panowie w temacie jest wyraźnie napisane, że chodzi o różnice pomiędzy DH 65 a DH66 więc dwa poprzednie posty są zupełnie nie na temat !! Mimo wszystko dzięki za chęci :D

Oto wiadomość jaką dostałem z supportu Sharpa odnośnie tego pytania:

" Jak juz Pana informowalismy, te modele roznia sie tylko i wylacznie
obudowa , czyli DH66 jest caly czarny, natomiast DH65 ma srebrna listwe.

Jest to jedyna roznica miedzy tymi modelami.

jezeli chodzi o modele D653 i 654, sa to owszem modele mniej popularne, ich
naklad na rynku nie byl duzy, ale nie sa to modele drugiego gatunku.

Wstystkie nasze modele ( pozy LED ) posiadaja te same matryce, roznia sie
tylko niektorymi funkcjami i estetyka."


Zastanawiam się jeszcze tylko dlaczego nie ma nowego oprogramowania do serii DH 66 skoro do 65 ostatni soft jest z datą 22,10,2009?

No ale skoro nie ma różnicy w elektronice to czy można wgrać to oprogramowanie do DH66- jak uważacie?

Posiadam 32DH66 i różnica pomiędzy DH65 i DH66 to kolor obudowy podstawy. Temat był poruszamy kilka razy na tym forum.
 

chrzesny

New member
Witam
dawno nie pisałem, ale tak to już jest jak trwoga to do boga :)

mam pytanko do ekseprtów

posiadam od dwóch lat sharpa 37x20e i teraz chce kupić tez sharpa 32' do drugiego pokoju - tak do 2 tyś

znalazłem: Lc - 32d654e i 653 e. Różnią się tylko chyba wejściem s video. Szukałem info na temat tego czy czytanie z pendriv'a np. Filmów, zdjęć nie sprawia kłopotów. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy czyta napisy do filmów i czy ogólnie w tej kwestii z usb wszystko gra.

Nadmieniam ze tv będzie używany tylko do oglądania telewizji przez cyfre. Nie będę podłączał do niego kompa czy ps2.

Prosze posiadaczy któregoś z tych dwóch tv o refleksje: Wady, zalety itd...

Dzięki pozdro



 

SławekSS

New member
Bez reklam
żaden Sharp nie czyta zadnych filmów z pendrive'a. dopiero w lato 2010 wyjda modele czytajace filmy z pendrive'a podłaczonego do USB. W chwili obecnej Sharpy czytaja tylko pliki ze zdjęciami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie do końca prawda.
Ten Sharp Czyta:
http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/telewizory_lcd.htm
Loading...

52_img_P_lcd_tv_dh500_connections_960.jpg

52_img_P_lcd_tv_dh500_remotecontrol_angle_960.jpg

52_img_P_lcd_tv_dh500_angled_960.jpg




 

AdamTko

New member
Od 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem LC 46d65e. Ta szczęśliwość jest o tyle oczywista, że wcześniej miałem telewizory CRT 29'' i to mój pierwszy LCD i w dodatku spory jak na moje potrzeby - max odległość od oczu do matrycy to jakieś 3,5 metra. Bezproblemowo podłączyłem analogową kablówkę (kabel antenowy), PC-ta i PS3 (HDMI), wyprowadziłem dźwięk na zewnętrzny wzmacniacz itp itd. Oczywiście zastrzeżenia jakieś mniejsze czy większe by się znalazły, ale prawdę mówiąc chyba nie ma sprzętu na świecie, którego nie dałoby się poprawić. Np sygnał audio na wyjściu z TV idzie na "maksa" niezależnie od ustawienia głośności i w związku z tym pod ręką musi być pilot od wzmacniacza. Oczywiście jakieś tam obejście by się znalazło. Np pilot logitecha dobrze skonfigurowany, albo jakiś wzmacniacz zgodny z Aquos Link czy coś. Ale prawdę mówiąc - to są drobiazgi i pewnie prędzej czy później nad tym popracuję.

Natomiast na tę chwilę czeka mnie decyzja dotycząca wyboru dostawcy sygnału. Nie miejsce i czas na dywagacje o za i przeciw tej platformie, czy tamtej ofercie programowej czy cenach itp.

Ale zainteresowałem się slotem CI i telewizją cyfrową. W tym wątku jasno zostało powiedziane - mój TV ma DVB-T, ale brak mu dekodera MPEG-4. A ponieważ ten standard będzie (chyba) wybrany w PL, to raczej odbiór cyfrowej TV naziemnej odpada. Ale może by satelitkę się dało wpuścić wprost do TV? Też chyba nie - wprawdzie tam chyba mogę się spodziewać kompresji MPEG-2, ale z kolei standard DVB-S się różni z kolei innymi literkami.

Innymi słowy, szparka na CI będzie zupełnie nieprzydatna po prostu? Dodam, że nie chodzi tu nawet o jakieś specjalne oszczędności na sprzęcie i prądzie (chociaż i to jest jakimś tam kryterium),ale na estetyce/komforcie. Dekoder to kolejne pudełko, kolejny wentylator, kolejny pilot i coraz mniej miejsca pod TV.

Czy ktoś biegły w temacie mógłby mi potwierdzić, że raczej nie uda mi się nic sensownie "wpuścić" do TV za pomocą anteny i modułu CI? Bo mając co do tego pewność będzie mi nieco łatwiej przeanalizować oferty dostawców sygnału pod kątem moich potrzeb. Pozdrawiam
 
Do góry