Sharp seria D65 (LC-52D65E, LC-46D65E, LC-37D65E, LC-32D65E)

mb79

New member
Niestety nie można edytować poprzednich postów więc pisze kolejne.
Telewizor z opisanymi powyżej wadami zawiozłem do MM (samoczynnie wyłączał się i włączał).
Pan w biurze obsługi klienta MM podłączył TV i stwierdził że na pewno nie jest to normalne w nowym telewizorze i dostaniemy nowy egzemplarz.
Po 5 minutach przywiózł na wózku nowego Sharpa.
Po podłączeniu TV w domu nie stwierdziłem większych nieprawidłowości.
Telewizor nie wyłącza się samoczynnie jak poprzedni, trochę długo się uruchamia ale chyba
TTTM (Ten Typ Tak Ma).
Jakość obrazu średnia ale chyba dlatego że podłączony jest Polsat Cyfrowy z dekodera Echostar przez Eurozłącze.
W grudniu zmienię dekoder na HD i zobaczymy czy różnica będzie widoczna.

Niestety funkcja wyrównywania dźwięku podczas reklam nie działa :(
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
http://i115.photobucket.com/albums/n315/bogaty999/P1010088.jpg
http://i115.photobucket.com/albums/n315/bogaty999/P1010089.jpg
http://i115.photobucket.com/albums/n315/bogaty999/P1010090.jpg
Mam problem z Sharpem D65E drugi telewizor który ma tą samą przypadłość, tylko że tym razem na środku ekranu.Fotki nie oddają tego co widać na ekranie, szczególnie na szarym tle.Dodam że poprzednio Sharp nie chciał nic z tym zrobić, dopiero dzięki wysoko postawionej osobie w sharp Polska wymienili mi TV na nowy.
 
Ostatnia edycja:
C

CritiCalz

Guest
Witam. Po poprawnym zalogowaniu (co na tym forum jest troszke ciężkie) mam do was pytanie. Mam nadzieję, że to jest opowiedni temat gdyż mówię o DH a nie D jak to jest w temacie. Stoję przed zakupem 46" do ok. 3300 zł. Będąc w MediaMarkt widziałem Sharp 46DH65E. Niestety był wylączony. Nigdy go nie widziałem w akcji. Ma go ktoś ? Może się nim "pochwalić" ? Zdjęć porobić, opisać go ? A możne znacie jakiś inny 46" do 3300 zł nie koniecznie Sharp który będzie lepszy ? Licze na wasze opinie, TV ma być na lata więc trzeba się porządnie zastanowić. Najbardziej chcę aby jakoś na PS3 w grach była świetna, standardowy sygnał Cyfry+ ma być dobry bo rodzina się zrazi do nowego sprzętu. W końcu to są konkretne pieniądze, i jak obraz będzie duuużo gorszy od tego na CRT 27" to będzie kaplica :(. No i do filmów Blu-Ray. Pozdrawiam i licze na odzew :)
 
C

CritiCalz

Guest
Nie przesadzaj. Chyba nie będzie tak źle ? Mógłby ktoś przeczytać mój poprzedni post ? Dalej chce, aby ktoś zrobił zdjęcia temu Sharpowi "w akcji". Mam sobie zostawić CRT do SD a Sharpa do reszty ? Lekkio bezsensowne zawalanie domu :(
 
C

CritiCalz

Guest
To nie jest takie łatwe jak ty to opisujesz. Mam kupić sprzęt za niezłą kasę a potem żałować ? O nieee. Najpierw, muszę się doinformować, pooglądać zdjęcia itd. Dlatego pisze tutaj w tym wątku.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
No to czytaj to forum o wszystkich modelach LCD. Wielkich różnic nie ma.
Podejrzewam, ze już nikt nic na ten temat nie napisze, bo połowa forum to takie właśnie opisy o które prosisz. Zdjęcia tez są.
 
C

CritiCalz

Guest
Akurat zdjęć nie mogę znaleźć a szukałem.. A większość tego tematu to pytania i problemy :/
 
C

CritiCalz

Guest
Szukałem w google zdjęć, testów - NIC :/ Mógłbyś podać link do jakiegoś konkretnego testu ? Polecisz mi coś innego/lepszego od 46" do 3300 zł ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=32130 - źle szukasz .
Tu masz test poczytaj.
Z całą pewnością świetnie oddzielają się odcienie szarości.
003_P1100758.JPG
 

cobra_verde

New member
Sharp LC-46DH65E "brzydki" obraz

witam
mam problem z TV LC-46DH65E a mianowicie po podłączeniu go do tunera C+ PHILIPS PVR HD obraz na telewizorze daleki jest od ideału, nie mówiąc już o HD. Podczas szybkiego ruchu na ekranie nad postaciami, przedmiotami pojawia się efekt jakby pływania, wody, podobnie jak na pustyni. Obraz smuży, czasami działa jakby za wolno, brak jest płynności ruchu. Podłączyłem owy tuner za pomocą kabla HDMI (z MM za około 35 złotych) . Powiedzcie mi, bo jestem nowy na forum, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy panel TV jest słaby i nie radzi sobie z sygnałem? czy dekoder jest słabej jakości a może przyczyna tkwi w kablu HDMI, bądź co bądź nie najdroższego. Jestem lekko zawiedziony bo chiałem mieć coś co przynajmniej przypomina HD. :(

efekt smużenia nasila się, gdy wyświetlane są obrazy nasycone dużą ilością szczegółów i kolorów.
 
Ostatnia edycja:

afflux

New member
Cześć mam ten sam LCD ale 32 cale i powiem Ci że też zawiodłem się na tym modelu Sharpa właśnie chodzi o smużenie jest to największą bolączką tego LCD. Wczoraj oddałem go do serwisu ponieważ padło mi złącze HDMI 2 a że długo trwały sprawy z odbiorem go do serwisu w zastępstwie dali mi 32 calowego Panasonica tx-32le60p. Powiem Ci że obraz jest o niebo lepszy na Sharpie ale jeżeli chodzi o smużenie to wydaje mi się że Panasonic wypada trochę lepiej, porównywałem je płytą testową dvd burosch przy tescie wachadła. Spróbuj wyłączyć DNR w menu trochę pomaga, tyle z mojej strony, Pozdrawiam
 

afflux

New member
Ależ oczywiście że smuży poszukaj sobie po sieci wspomnianą płytę DVD Burosch w teście wahadła widać to najlepiej ale też w teście przesuwającego się tekstu na Sharpie dwa może trzy rzędy przesuwają się płynnie a na tym Panasonicu który mam w zastępstwie płynnie idzie pięć. Jeżeli chodzi o gry smużenia nie widać, sam gram na PC w Test Drive Unlimited i HL2 i smużenia nie widać. Źle to wygląda jeżeli chodzi o filmy na przykład na filmie "Planeta Ziemia" w HD przy ujęciach panoramicznych i przesuwaniu się kamery obraz traci ostrość a kiedy się zatrzymuje to się wyostrza, jest to denerwujące.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Jak TV nie ma 100hz to nie dziwie się, Ja w filmach nie widzę smużenia, szczególnie nie będzie go w HD.Co do płyty burosh mam ją i powiem tobie że chyba tylko plazma, dobrze przejdzie ten test w akceptowalnej jakości.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Kupiłem ten model ,miałem go dwa dni i na szczęscie był wadliwy ;) Oddałem do sklepu dopłaciłem kupiłem SONY 52W4000 nie macie pojęcia jak się ciesze :D :eek:k:Róznica w jakosci obrazu z PS3 ogromna !!! Jestem w szoku:mrgreen: co prawda dopłaciłem 1000 zł ale warto było gwara 5 lat :D
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Ja myślę o kalibracji isf tego sharpa, ale najpierw niech serwis coś zrobi z bandingiem w tym moim egzemplarzu, to później się pomyśli.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
wyłącz DNR oraz pobaw sie zaawansowanymi ustawieniami obrazu. Problem zniknie prawie całkowicie, bedzie tylko zależał od kompresjii sygnału.
 
Do góry