Sharp seria D65 (LC-52D65E, LC-46D65E, LC-37D65E, LC-32D65E)

SławekSS

New member
Bez reklam
Dla Ciebie minus, a dla innych plus, bo jak chcą wieczorem posłuchać tv gdy inni śpią, to nie muszą kombinować z wyciszaniem głosników itp. Wystarczy , że podłączą słuchawki i wszystko samo sie ustawia. Ja sobie cenię taka cechę. Tak samo mam we wzmacniaczu.
 

a4tech

New member
@SławekSS

Przecież na wstępie napisałem - jak dla mnie - ;)
Ale przez takie posunięcie Sharp-a nie mamy alternatywy... :???:


Pozdro.
 

damkal

New member
Witam,

ja mam podobny problem (TV - sharp LC37 DH65E)
Sygnał przez HDMI z tunera Aster. przy sygnale 720p i 1080i nie mogę zmienić obrazu - mam tylko kwadrat na środku. Przy 576p i 576i mogę zmieniać ale obraz dalej nie jest na całym tv tylko ma czarne paski po bokach lub góra/dół; no i obraz jest marnej jakości.

Co zrobić? Czy jest możliwe aby obraz był na całym tv? Proszę o wyjaśnienie tej kwestii

Dzięki

Damian
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że D 65. Tu masz test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=32130

Nawet Polsat 2 - w znakomitej kondycji :grin:
031_P1100631.JPG
 

kaperek

New member
LC52X20E lub LC52D65E

kolego @sławekSS na ceneo i podobnych sklepach jakos oferuja do sprzedazy te X20....
kolego @kiki ten link do testu nie działa...
nadal nie wiem który wybrac...HELP
 

snajper45

New member
U mnie w sklepie mam do kupienia 32X20 i 32D65 pytanie który wybrać sprzedawca mówi że X20 jest starszy ale lepszy ale mówi że który wybiorę to będę zadowolony pytanie który wziąć ??
 

KotSylwester

New member
Po paru dniach nerwówki, czytania forum, wielu ostrych dyskusjach w pracy, wielu ciekawych wywiadach w czterech mediamarktach i trzech Euro, jednym saturnie i jednym electro....

Zdecydowałem się na SHARP AQUOS LC-46DHE za 3999zł.

Wkurza mnie że np. Euro na Puławskiej, nie mieli ŻADNEGO TV 46".... Żadnego NOWEGO - wszystkie z ekspozycji...


Do czego mi TV?
Pokój 25mkw,
oglądam popołudniami (mam rolety gumowane), wieczorami. Okno jest za kanapą, TV na ścianie naprzeciw okna, w rogu, pod kątem.
Odległość 4-4,5m - zależnie od ustawienia kanapy.
Co oglądam: Chwilowo naziemna z siatki (remont w domu) a tak to Cyfrę + z Ferdka 6018CR, niedługo zmienię na Cyfre + HD.
Sporo filmów Divx, trochę filmów HD - sygnał z laptopa przez RS, Odtwarzacz Pioneer 610 przez HDMI - jeszcze nie podłączony :D

Siedzimy na wprost TV, we dwoje
Obecnie 29" CRT 100hz - Daewoo:D (kupiony najtańszy 29" 100Hz)

Generalnie TV głównie do oglądania TV, ma filmów w sumie jest projektor, no ale jeszcze 2-3 miesiące będzie trwał remont, więc będę testował wszystko do tego czasu na TV :)

TV kupuję na wiele lat, na 100% nie będę zmieniał za chwilę na inny, z Obecnego CRT jestem zadowolony ale nie widzę napisów w filmach... Do tego czasu był OK, ale nie podłączałem pod niego nigdy DVD ani Laptopa, tylko Cyfre.

Myślałem też o:

Myśałem o Samsungu LE 46 A 686 - 4999zł chyba z wystawy - odpada
Sony KD-L 46 V 4000, W4000 - 3990zł za V
Philips PF-L 5603 - 4595zł ale też nie ma 100Hz
LG 47 LH 3000 - 4999zł - ale też nie ma 100Hz
LG 47 LG 5000 - 3599zł - z wystawy - odpada
Sharp: LC 46D653E i LC 46D654E -3999zł a nie mają Mpeg 4...
Sharp: LC 46 X8 - 3499zł - z wystawy - odpada
Toshiba 46 XV 550 PG - 3995zł


Dobry wybór??
Ale już mi nie mieszajcie... plizzz...

No i jeszcze był.... Daewoo 46" LCD za 2499zł... Cena bajkowa... Ale wstyd się zapytać Was o opinie :)


Plazmy nie chcę - mam uprzedzenia, nie bardzo poparte argumentami - ale chcę wszechstronny TV, też do podłączenia laptopa - to chyba jedyny sensowny argument :D
 
Ostatnia edycja:

sitmarek

New member
Smużenie w TV Sharp LC-46DH65E

Od niedawna jestem posiadaczem TV LC-46DH65E. Podczas zakupu pokładałem w nim wielkie nadzieje jeśli chodzi o jakość przede wszystkim wizji. Pierwsze wrażenia po podłączeniu TV do sygnału analogowego z anteny naziemnej oraz CYFRY+ nie były zbyt imponujące. Jednakże miałem nadzieję, iż nie będzie to dotyczyć sygnałów cyfrowych. Po zainwestowaniu w cyfrowy odbiornik "n" z naghrywarką jakość sygnału uległą poprawie, natomiast w dalszym ciągu występuję bardzo widoczne i uciążliwe smużenie. W numerze majowym czasopisma "VIDEO MIX" przeczytałem, że zbyt duże smużenie (nawet przy niewielkim przemieszczeniu obiektu na ekranie) jest głóną wadę tego odbiornika.
Czy wada jaką stwierdziłem w moim odbiorniku (która bardzo negatywnie wpływa na oglądanie programów telewizyjnych) dotyczy tylko tego egzemplarza, czy wszystkich odbiorników z tej serii. Jakie są możliwośći poprawy tej sytuacji.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Myślę że poprawę da na pewno profesjonalna kalibracja odbiornika, skoro tyle wydałeś kasy na TV to warto w nią zainwestować.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz ustawienia?
co to znaczy smuży - w Twoim rozumieniu?
czy masz kanały hd?
czy "smuży " również z dvd?
jaka masz odległość od ekranu ?
jakim przewodem masz podłączony tuner N-ki ?
 

sitmarek

New member
Objawy jakie zauważyłem w tym odbiorniku polegają na tym, iż w przypadku obiektów, które przesuwają się po ekranie tracą one ostrość (rozmywają się) a czasami występuję efekt skokowego ich przemieszczania (tracą płynność). Najbardziej widoczne jest to w przypadku odtwarzania sygnałów analogowych, dużo lepiej jest w przypadku sygnału HD TV z platformy "n" oraz naziemnego sygnału TVP HD z Raszyna.

Wysłałem dzisiaj zapytanie do Sharpa w tej kwestii i otrzymałem odpowiedź:
Szanowny Panie Sitkowski!
Dziekujemy za Pana zapytanie E-Mailowe.
Prosze wylaczyc funkcje DNR.


Po wyłączeniu tej funkcji nieznacznej poprawie uległ sygnał cyfrowy natomiast analog bez zmian.

Bardzo korzystnie wpływa włączenie funkcji obrazu: Tryb filmu - Zaawansowane. Jednakże w przypadku sygnałów słabszej jakośći: analogowych i cyfrowych nie HDTV w niektórych przypadkach (szczególnie przemieszczających się osób na tle zieleni - drzewa itp.) powstaje obwódka wokół postaci - wygląda to jak by falowało gorące powietrze. W sklepie u sprzedawcy uzyskałem informację, iż będzie tak się działo w przypadku transmisji rasowanych do HD TV.

TV testowałem zarówno przez złącze HDMI jak i component. Odległośc od telewizora ok 4m.
 

marpas76

New member
sitmarek napisał:
Od niedawna jestem posiadaczem TV LC-46DH65E. Podczas zakupu pokładałem w nim wielkie nadzieje jeśli chodzi o jakość przede wszystkim wizji. Pierwsze wrażenia po podłączeniu TV do sygnału analogowego z anteny naziemnej oraz CYFRY+ nie były zbyt imponujące. Jednakże miałem nadzieję, iż nie będzie to dotyczyć sygnałów cyfrowych. Po zainwestowaniu w cyfrowy odbiornik "n" z naghrywarką jakość sygnału uległą poprawie, natomiast w dalszym ciągu występuję bardzo widoczne i uciążliwe smużenie. W numerze majowym czasopisma "VIDEO MIX" przeczytałem, że zbyt duże smużenie (nawet przy niewielkim przemieszczeniu obiektu na ekranie) jest głóną wadę tego odbiornika.
Czy wada jaką stwierdziłem w moim odbiorniku (która bardzo negatywnie wpływa na oglądanie programów telewizyjnych) dotyczy tylko tego egzemplarza, czy wszystkich odbiorników z tej serii. Jakie są możliwośći poprawy tej sytuacji.

Powiem tak, mialem 32dh65e i:
- obraz na SD byl extra bez smuzen (zwykla nie najlepszej jakosci kablowka)
- ale faktycznie na sd leciutko rozmywal twarz przy ruchu, ale to na wiekszosci 50hz jest podobno, ale to nie przeszkadzalo.
- obraz dvd,divx po componet zyleta, napewno lepszy niz na komputerze:)
- na cyfrowym nie sprawdzalem bo nie mailem
- oddalem poniewaz mial w rogach poswiaty (fakt ze zniakaly po 40min ale denerwowalo mnie to) sprawdz wieczorem bez zewnetrznego oswietlenia,jak nie jest rozgrzany,przelacz na puste zrodlo sygnalu,i sprawdz czy nie masz przeswietlen w rogach.

w skali 1-5 dalbym mu 4+ jesli nie byloby tych przeswietlen i na pewno nie oddalbym go. Moze takie wady sa bardziej widoczne przy wiekszym ekranie....moze 100hz by pomoglo.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

modrzew

New member
sitmarek napisał:
Objawy jakie zauważyłem w tym odbiorniku polegają na tym, iż w przypadku obiektów, które przesuwają się po ekranie tracą one ostrość (rozmywają się) a czasami występuję efekt skokowego ich przemieszczania (tracą płynność). Najbardziej widoczne jest to w przypadku odtwarzania sygnałów analogowych, dużo lepiej jest w przypadku sygnału HD TV z platformy "n" oraz naziemnego sygnału TVP HD z Raszyna.
sitmarek napisał:
Wysłałem dzisiaj zapytanie do Sharpa w tej kwestii i otrzymałem odpowiedź:
Szanowny Panie Sitkowski!
Dziekujemy za Pana zapytanie E-Mailowe.
Prosze wylaczyc funkcje DNR.


Witam!
Od 3 tygodni jestem posiadaczem tego samego modelu i cóż mogę powiedzieć? To co opisujesz - nic dodać nic ująć. Jestem rozczarowany. Mój poprzedni tv Sharp 42xd1e był DUŻO lepszy - niestety po jakimś czasie okazało się, że miał wadliwą matrycę.
Serwis zaproponował na wymianę albo 46DH65e albo 42DH77. Odmówiłem bo sklep zaproponował mi wymianę na nowy telewizor ze zwrotem kasy
(2 lata temu xd1e kosztował parę złotych:D ).
Ponieważ chciałem większy rozmiar i jednocześnie jak największy zwrot zdecydowałem się właśnie na 46dh65e.
No i cóż mam za swoje. Domownikom to nie przeszkadza, ale mnie opisane przez Ciebie objawy DeNeRwują:D .
P.S. Muszę sprawdzić czy mam wyłączone to DNR
 

sitmarek

New member
Nowe oprogramowanie do LC-46DH65E

08 czerwca na stronie internetowej Sharp pojawiło się nowe oprogramowanie do LC-46DH65E. Czy może już ktoś je instalował. Czy są jakieś zmiany w obsłudze TV, a przede wszystkim czy Menu w dalszym ciągu jest dostępne w języku polskim. Może pytanie o j. polski jest dziwne ale nie mogę w dniu dzisiejszym skontaktować się z serwisem Sharp-a, a ostatnio pobierałem z oficjalnej strony Samsung-a oprogramowanie do nagrywarki DVD i po instalacji okazało się, że nie zawiera ono obsługi DVD w j. polskim.
 
Do góry