Sharp RD2 - wszystko o serii

wojtekinfo

New member
Na oficjalnej stronie Sharp Polska, podane jest 6 ms dla 32" RD2, a nie 4 ms jak się tu pisze.
Hymm.... to jak to w końcu jest:confused: ?, zdałoby się wierzyć producentowi tego LCDeka, chyba że administrator strony Sharpa.pl nie wie co pisze;).
Może 4 ms jest niemożliwe do osiągnięcia na dzisiejszy dzień przez producentów matryc. A to jest tylko chwyt reklamowy sprzedawców.:rolleyes:
 

kuba380

New member
no wlasnie tez sie z tym spodkalem ze jedni pisza 4ms a drudzy 6ms !! administratorzy to w koncu ile ten sharp ma 4ms czy 6ms ja osbiscie uwazam ze 4ms:)
 

kuba380

New member
bardzo w to watpie ze masz racje jak to sa te same telewizory i matryca sie niczym nie rozni!! tylko przkatna albo 32 37 i 42
 

kuba380

New member
mam takie pytanie nie wiem gdzie to napisac wiec pisze to tu!Czy moglibyscie mi doradzic jaki kabel HDMI-HDMI jest najlepszy myslalem na tym http://www.allegro.pl/item194539690_interkonekt_cyfrowy_hdmi_pgv1001_profigold_1m.html
i max cena jest 230zl!! teraz ma takie czy jest sens montowanie do tekewizorow LCD takich drogich kabli jak te TV nie sa FULLHD 1080p a tylko 1080i to i tak nie bede wykorzystywal w pelni tego kabla!!jest tak jak mowie??? wiem ze sie oplaca kupowac drosze bo czytalem dzisiaj o kablach HDMI! tylko czy go wykorzystam??aha i telewizor najprawdopodobniej sharp rd2e 32 i PS3 !!
 

Remik82

New member
mam kabel profigolda i mrs ale uzywam tylko tegop pierwszego, jak chcesz to sprawdze jutro oba kable i napisze ci czy oplaca sie inwestowac w profigolda
 

mkacperski

New member
SHARP 37XD1e czy 37XD2 (100Hz)

Witam! Wczoraj kupiłem SHARP 37XD1e. Podłączyłem do DVD i Cyfry+ (ale stary dekoder, musze wymienić na nowszej generacji :) Kilka pytań:
---> w sklepie miałem wybór pomiędzy SHARP 37XD1e a 37XD2 (100Hz). Wybrałem XD1e, ze wzgledu na full HD. Czy to dobradecyzja? Mogę go jeszcze wymienić.. Prosze o porady!
--> obraz z dvd jest bardzo w porządku, ale na niektórych fikmach widzę lekkie smużenie przy sceenach z powolnym i dłuższym ruchem... czy to może zależeć od jakości dvd???

Będe wdzzięczny za odpowiedzi!

Pozdrawiam.
 

kuba380

New member
uwazam ze dobrze ze wzioles tego xd1e ale nie wiem jak bedziesz go wykorzytywal czy do konca jest potrzebne fullhd bo jak narazie nie ma zadnych kanalow polskich 1080p (te z cyfry+ i N sa 1080i)!! czyli osobiscie wybral bym rd2e i za reszte kasy kupil bym jakis odtwarzacz blu ray lub ps3 (jak interesuje cie granie) albo jakis sprzet grajacy i nie wiem czy bys nie mial to lepsze! pozdrowienia
 

kaszawgarnku

New member
mkacperski napisał:
Witam! Wczoraj kupiłem SHARP 37XD1e. Podłączyłem do DVD i Cyfry+ (ale stary dekoder, musze wymienić na nowszej generacji :) Kilka pytań:
---> w sklepie miałem wybór pomiędzy SHARP 37XD1e a 37XD2 (100Hz). Wybrałem XD1e, ze wzgledu na full HD. Czy to dobradecyzja? Mogę go jeszcze wymienić.. Prosze o porady!
--> obraz z dvd jest bardzo w porządku, ale na niektórych fikmach widzę lekkie smużenie przy sceenach z powolnym i dłuższym ruchem... czy to może zależeć od jakości dvd???

Będe wdzzięczny za odpowiedzi!

Pozdrawiam.

Popieram Kubę380. Jeżeli głównie bedziesz podawał sygnał SD to wybrałbym (wg opinii na tym forum) rd2. Sygnał full hd jeszcze długo bedzie rzadkoscią.
 

mkacperski

New member
SHARP 37XD1e a d2

Witam! Wczoraj kupiłem SHARP 37XD1e. Podłączyłem do DVD i Cyfry+ (ale stary dekoder, musze wymienić na nowszej generacji :smile: Kilka pytań:
---> w sklepie miałem wybór pomiędzy SHARP 37XD1e a 37XD2 (100Hz). Wybrałem XD1e, ze wzgledu na full HD. Czy to dobradecyzja? Mogę go jeszcze wymienić.. Prosze o porady!
--> obraz z dvd jest bardzo w porządku, ale na niektórych fikmach widzę lekkie smużenie przy sceenach z powolnym i dłuższym ruchem...

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi!

Będe wdzzięczny za odpowiedzi!

Pozdrawiam.
 

kocur108

New member
@mkacperski też stoje przed tym wyborem ale z tego co wyczytałęm do sygnału SD lepiej brać RD2E no chyba że się ogląda tylko obrazy z DVDHD to XD1E
wszyscy twierdzą że technologia 100Hz obojętnie co to naprawde jest ale robi wrażenie
 

kuba380

New member
jeszcze poczekaj do srody z ostatecznymi zmianmi itp bo w srode ma dac testy kiki:) sam sie juz nie moge doczekac:p
 

gajos

New member
kuba380 napisał:
tylko ze tosihiba jest duzo droszy od sharpa!!

TRZYMAJCIE MNIE BO DLUZEJ NIE ZNIOSE!!!
Czlowieku!!! Wstydzilbys sie prezentowac podobne koszmary w ojczystym jezyku!!!
Jesli cos Ci dolega to zadaj sobie tyle trudu zeby napisac tekst najpierw w edytorze (MS Word, OpenOffice), sprawdz tekst i poprawiony zamiesc - chocby z szacunku dla innych uzytkownikow, ze o samym sobie nie wspomne.

Administratorzy - jesli niektorzy sa na tyle tepi ze zaslonia sie pneumodupoleksja - zaimplementujcie mozliwosc blokowania uzytkownikow (jak stary dobry KF na grupach dyskusyjnych...). Prosze...
 

Xardas

New member
dobra tam ... na logikę da sie zrozumieć ...

a co do testów to już najwyższy czas - mam nadzieje ze będzie sharp rd2 vs samsung r/m z nowej serii
 

wojtekinfo

New member
Xardas ma racje. Większość rozumie co autor miał na myśli.

Ani to forum JEZYKA POLSKIEGO DLA NAUCZYCIELI ani też forum LITERATURY PIĘKNEJ, tylko forum SPRZETU HDTV i jako zwykły użytkownik nie widzę potrzeby blokowania innych uzytkowników, z powodu błędów w pisowni.

Polecam meliskę rewelacja.:p
 

mkacperski

New member
SHARP 37XD1e a XD2.... dylemat

No wiec faktycznie czekam na środę na test 37XD2. już się nie mogę doczekać.
Oglądam ten TV (37XD1e ) pod każdym kątem i kilka moich spostrzeżeń (uwaga: oglądam to ze DVD i Cyfrą+ ale wszystko na scartach...).
--> nic mi nie buczy i nie huczu, i w ogóle żadnych hałasów, ufff... ;-) :D
--> pod kątem widać poprawnie, bez rewelacji, ale jest bardzo w porządku;
--> czerń wydaje mi się bardzo OK. Porównuję z kilkoma innymi LCD u znajomych, i u mnie koilor czarny wypada zdecydowanie lepiej, :D
--> dźwięk -- no cóż, tego tv nie kupuje się dla dźwięku;
-->ogólne wrażenie z obrazu: jak włączam wysokiej jakości DVD to obraz dla mnie powalająco ładny, ALE: :p

--> chwilami (to chyba zalezy od jakości sygnału) mam problemy z obrazem. Chwilami większe powierzchnie z delikatną teksturą wydają się drżeć lub nie nadążać za ruchem. Najlepiej widać to, gdy np. jest zbliżenie twarzy człowieka, skóra na niej wydaje się chwilami "pływać", tak jakby kontur twarzy wypełnić płynną substancją, która nadaje kolor, ale nie nadąża za ruchem... Wygląda chwilami jakby niektóre powierzchnie na obrazie żyły własnym życiem... :cry::cry:

CZY KTOś MOżE MI POMóC I POWIEDZIEć O CO CHODZI???????

Dziękuję z góry i pozdrawiam,
:cry:
Michał.

P.S.: powyższa ocena to ocena laika, zwykłego użytkowanika,który umie ocenić dobrze co widzi, ale nie zna sięna całej tej technologii :)
 

kuba380

New member
gajos napisał:
TRZYMAJCIE MNIE BO DLUZEJ NIE ZNIOSE!!!
Czlowieku!!! Wstydzilbys sie prezentowac podobne koszmary w ojczystym jezyku!!!
Jesli cos Ci dolega to zadaj sobie tyle trudu zeby napisac tekst najpierw w edytorze (MS Word, OpenOffice), sprawdz tekst i poprawiony zamiesc - chocby z szacunku dla innych uzytkownikow, ze o samym sobie nie wspomne.

Administratorzy - jesli niektorzy sa na tyle tepi ze zaslonia sie pneumodupoleksja - zaimplementujcie mozliwosc blokowania uzytkownikow (jak stary dobry KF na grupach dyskusyjnych...). Prosze...
no wlasnie nie wiem po co pisac z tymi ę,ż,ą itp! dziekuje ze mnie poparcie ;)
ty jak tobie sie nie podobaja jak pisze posty to ich nie muszisz czytac!!A po drugie napewno nie TY jestes mi od zwracania uwagi sa tu ludzie co naprawde sie znaja na rzeczy a nie ty!!TO JEST FORUM o sprzecie a nie z ortografi!!aha i nie spamuj bo nikomu nie pomogles wyborze i nie powidziales co uwazasz o sprzecie wiec nie spamuj!!:spam:pozdrownie dal normalnych uzytkownikow :)
 
Do góry