Sharp RD2 - wszystko o serii

tkas

New member
100Hz

32RD2E - Mam go 6 dni. Próbowałem różne rodzaje obrazu: sport, rozrywka/koncerty/, dokument, dvd ......
Nic takiego nie zauważyłem. Na niektórych programach z kablówki obraz jak żyleta /prawie tak jak cyfrowy/ inne średnio, część kiepsko - ale to wszystko zależy od sygnału. Co bardzo ważne to zero smużenia. Jest to mój pierwszy LCD. Poprzednio miałem 100 HZ-ówki CRT i po pierwszych kontaktach z LCD miałem o nich nienajlepszą opinię , szczególnie gdy jeszcze w większości ogląda się TV analogową.
Teraz już nie oddałbym swojego Sharpa ani nie zamieniłbym na inny.....no może na 37"...pozdrawiam
 

bemx2k

New member
Gozel

Kto Ci taka lipa pocisnal ???
Przeciez to by byla wada ktora by skasowala TV z rynku
no chyba ze to samsungi tak maja
Wlasnie mi padl 14 miesieczny cyfrak Samsunga :/
kocham ta firme
naprawde ;)


RD2 tak jak kazde dobre rasowe TV jak mu podasz dobry sygnal
to obraz Zyleta az Leb chce urwac
pomiedzy programem a i b moga byc kolosalne roznice !! !!
To dotyczy wszystkich TV LCD ! ! !
Jak macie anteny i mieszkacie na wsi gdzie ledwo sygnal dochodzi !!
To Stanowczo Odradzam Zakup jakiegokolwiek dobrego LCD

Jak macie dobra satke czy kablowke ( najlepiej cyfrowa )
To Ten sharp jest wrecz idealnym TV
Oczywiscie dobry sygnal to jedno ,a filmy nadawane o roznych porach to drugie , np u mnie na ITV3 ITV4
( progsy z anteny ale poprzez Cyfrowy FreeView )
jak nadaja jakiegos starego gniota to widac straszne niedostaki
czasam i takie filmy smuza ,nie mam pojecia czemu
Ale np ja k nadawali na tym samym kanale TombRaidera
to obraz byl tak dojebany az sie zastanawialem czy to tylko PAL+
czy cos lepszego ! !
Pamietajcie to tylko kwestia jakosci Sygnalu Jakosci danego filmu !!!

Nie wiem czy wiecie kazdy film , kazdy program mozna kupic
w kilku wersjach , jak taka TVP chce zaoszczedzic to kupuje
prawa i kopie Szeregowca Ryana z Cropem 4:3 i gorsza jakoscia audio video nizszy bitrate .
Ten sam film moze byc nadawany tego samego dnia na innym kanale
z calkowicie inna jakoscia 16:9 i wysokim bitrate ,
ale za to trzeba zaplacic +40% a sdumy sa konkretne
jedna emisja w TVP dobrego filmu 100-200tys zl
Wiec sie nie sugerujcie ze na kanale xx TV ten sam film wyglada jak Zyleta a na innym kanale jak totalny crap ( sraka)
i nie kazda stacja TV kupuje takie koneserskie rodzynki
w najlepszej z mozliwych kopi .
Podobna sytuacja jest z polskimi kinami :/

tak sie przy okazji pisania tego tekstu zastanawiam sie
czemu wiele stacji nadaje z zanizonym bitrate ??
checi wiekszego zysku ( mniejsze pasmo ) upakowane wiecej kanalow
21 wiek i w 90% programow widac stratna kompresje :/
Ciekaw jestem jak jest z naszym Cyfrowym Polsatem i C+
??? moze sie ktos wypowie ktora stacja nadaje z wiekszym bitrate
 
Ostatnia edycja:

tkas

New member
32RD2E - 100Hz ciąg dalszy

No i stało się....... mecz tenisowy Radwańskiej na EUROSPORT........... piłka tenisowa smuży.... po prostu za szybko grały........ szkoda..... ale poza tym jest w dalszym ciągu OK ..... pozdrawiam wszystkich chętnych na ten telewizor........ w dalszym ciągu uważam że warto go kupić - tymbardziej że tanieje.........
 

bemx2k

New member
Tkas

Ktory LCD nawet te za 2tys Funtow !!
nie bedzie smuzyl pilki tenisowej ???
Ja tam widze smuzenie szybkich pilek podczas gry w tenisa
nawet na drogich plasmach Pionka

Tys chyba cos przypalil ;)
 
Ostatnia edycja:

tkas

New member
RD2 100 Hz

Kolego - po prostu podzieliłem się swoimi uwagami o "piłce tenisowej". Nie każdy jest tak "naoglądany" LCD i plazm. Dla mnie jest to pierwszy LCD i dzielę się pierwszymi wrażeniami bo może tacy nowicjusze jak ja skorzystają z nich.
Nie rozumiem tego o wtrętu o "przypaleniu" czy to jakiś skrót myślowy. Na wszelki wypadek sprawdziłem co w kuchni i........... nic się nie przypaliło. pozdrawiam
 

bemx2k

New member
Tkas

Skoro nie kazdy jest tak oczytany i naogladany telewizorow LCD
To trzeba bylo napisac ze ten Sharp tak jak wszystkie LCD
smuzy szybko smigajace obiekty .
A z tego co ty napisales Laik moze wyciagnac wniosek ze ten Sharp smuzy a jakies inne LCD TV nie smuza .

Dla przypomnienia nalezy dodac ze w tej klasie cenowej
Sharp RD2 Panas LX70 i JVC P80 sa najlepszymi sprzetami ! ! !
i jesli ktos stoi przed zakupem LCD 32'' - 37'' to jeden z tych trzech musi mu zapasic .
wieksze modele 40-42-46 maja zazwyczaj dluzzszy czas reakcji
tym samym smuza w szybkich scenach znacznie bardziej
 

tkas

New member
sharp i inne

Tą ostatnią opinę uważam za bardzo wyważoną i jedną z najlepszych jaką do tej pory przeczytałem.
a tak swoją drogą to już bardzo polubiłem oglądanie telewizji za pomocą tego sharpa...pozdrawiam
 

artex 1

New member
sharp lc32rd2e

mam pytanie. z tyłu telewizora mam różne wyjścia i wejścia .jedno jest opisane output L-Audio-R,podłączyłem czinczami kolumny ale nic nie słychać.możę to jest do czego innego? może ktoś wie?
 

Moll

New member
artex 1 napisał:
mam pytanie. z tyłu telewizora mam różne wyjścia i wejścia .jedno jest opisane output L-Audio-R,podłączyłem czinczami kolumny ale nic nie słychać.możę to jest do czego innego? może ktoś wie?
No cóż, to że podłączone przez Ciebie kolumny nie zagrały to chyba zupełnie prawidłowy objaw, jest to sygnał audio o bardzo małej mocy i same głośniki nie wydadzą żadnego dźwięku. Aby twoje kolumny zagrały, musisz do tego wyjścia (output L-Audio-R) podłączyć dowolny wzmacniacz z kolumnami (np. wieżę audio albo amplituner z kina domowego) oczywiście łącząc to z wejściem do wzmacniacza kablami chinch (czincz).
 

kk75

New member
Pytanie

Witam serdecznie mam pytanie do wszystkich posiadaczy LCD 32RD2E,w pudełku razem z TV była załaczona przejśćiówka RGB-component.Moje pytanie to ile jest pinów w załaczonej przejściówce 14 Pin czy !5 pin ,bo u mnie jest 14 Pin a u Was?????
 

kk75

New member
Dziekuję.Za odpowiedź.
A ja własnie go potrzebuje i mam z tym problem bo po podłaczeniu do dvd nie wyświetla mi jednego koloru i tak np.zamiast niebieskiego tła mam czerwone,a postacie ludzkie sa niebieskawe,tak wiec kupa!!!!!:x!!!!!!
Musze szukac innej przyczyny a nie w tej przejściówce na to wychodzi.
pozdrwaiam
Kris
 

Chris9

New member
Gwarancja SHARP POLSKA

Od okolo 2 tygodni probuje kupic ten TV czyli LCd37rd2e i nie udaje mi sie. Albo ich nie ma albo sa lecz niemieckie czyli bez gwarancji sharp polska. I teraz ku przestrodze - jezeli mily pan z infolini jakiegos sklepu internetowego mowi nam, ze ten TV posiada gwarancje sharp polska to najprowdopodobniej jest to klamstwo. (mowie o czasie 2 tygodnie wstecz i pewnie tak bedzie do polowy pazdziernika). Najprosciej i najpewniej mozecie sprawdzic to sobie dzwoniac do serwisu sharp polska (nr. podany na stronie sharpa) i podac im nr. seryjny tego TV. Dzwonilem juz tam pare razy kiedy byl mi wciskany ten moj upragony TV (oczywscie z zapewnieniem gwarancji sharp polska) i za kazdym razem telewizor kupowany byl w niemczech i sprowadzany do polski - a ten tv niestety nie podlega juz gwarancji sharp polska. Jezeli ktos wie cos wiecej na ten temat to poprosze o informacje (byc moze sie myle) - ale mam te informacje bezposrednio z sharp polska. Normalnie jestem podlamany, poniewaz kase mam, ale nie moge kupic tego tv z polska gwarancja.
I teraz pytanie do was drodzy koledzy. Po wielu bataliach znalazlem ten telewizor w sklepie int. max24.pl, oczywiscie nie ma gwarancji sharp polska, ale ma gwarancje firmy ELECTRONICPARTNER: http://www.electronicpartner.pl/liv...7bd-00000002-dae0e6b67fddb030896a904f4ddaebe4.
Czy ktos z was posiada owa gwarancje i czy musial z niej skorzystac. Chodzi mi o to czy mozna ufac temu gwarantowi i czy jest on wiarygodny. z gory dzieki za zainteresowanie.
Pozdrawiam wszystkich i zarowno zazdroszcze posiadaczom wspanialego TV.
 

Saitou

New member
moze ci pozostac dolozenie 500-1000zl i kupienie TV w tradycyjnym sklepie... :(

nie znam sie, ale wyglada na to ze to nie jest autoryzowany serwis, jezeli dostaniesz na pismie ze ci beda go serwisowac za free przez 2 lata to ostatecznie mozna na to pojsc... ja bym sie bal ryzykowac heh ale moze ktos juz musial korzystac z ich uslug i moze napisze cos wiecej, sam jestem ciekaw.

powodzenia!
 

Chris9

New member
Jakby to bylo 500 zl - 1000 zl to pewnie bym sie nie zastanawial, ale to jest roznica minimalnie 1500 zl. Z tego co sie zorientowalem to nie jest autoryzowany serwis, podobno maja podpisana umowe z sharp polska i u nich jest to naprawiane, ale jak widzisz pisze "podobno" dlatego dobrze by bylo, zeby ktos sie wypowiedzial jak sie wspolpracuje z firma electronicpartner.
 

Saitou

New member
sorki faktycznie na 37 roznica w cenie jest wieksza, w Electro Word w Łodzi widzialem 32" za 4,500zl.

Sam ostatnio kupowalem 2 TV i dzieki sklepom netowym zaoszczedzilem ok 2k wiec w sumie warto czekac, zamowic w jakims porzadnym sklepie od polskiego dystrybutora i czekac heh latwo sie mowi, wiem :roll:

Powodzenia
 

motobartcompany

New member
czy ten TV nadaje się dla gracza? chce kupić 42 calowy model.
Czy 100HZ darady załączyć w grach? konsola xbox 360 podłączona poprzez HDMI.

Proszę o opinie jak ten telewizor spisuje się w grach, czy nie zaciąga w ciemnych scenach itd.
 

deniro24

Member
Bez reklam
motobartcompany podziwiam Cie, znowu zmiana tv! Sony już sprzedane?

Ten Sharp to bardzo ciekawa propozycja. Mnie swego czasu odstraszyła od niego dla niektórych błacha rzecz - brak normalnego wejścia component. Myślę, że poza czernią RD2 wygrywa z V2500 w większości kryteriów.
 
Do góry