Sharp RD2 - wszystko o serii

eskobar

New member
bemx2k napisał:
100Hz to raczej tylko z wbudowanego tunera
z wejsc zewnetrznych raczej nie obrabia Double Frame Driving


Zog
Co kupic , poczytaj testy , na co komu full HD jak trudno o taki sygnal >>??? nawet z przecietnego peceta trudno puscic gladki plynny sygnal FullHD .
Osobiscie uwazam ze na dzis i najblizsze 2 lata wystarczy TV klasy
RD2 32/37 wieksze maja gorsze czas y reakcji matrycy
Nieoficjalnie RD2 37'' ma 5ms a 32'' 4ms

Po miesiacu uzytkowania z cala stanowczoscia stwierdzam
ze to naprawde dobre TV , najwieksza wada jest dosc wolna zmiana kanalow ! ! ale to dotyczy wielu modeli sony i panasa rowniez
co ty za głupoty piszesz????
z wejsc zewnetrznych rowniez bez problemu mozna 100hz właczyc,
i skad masz taka informacje ze 37" ma 5ms?????????
i wezmy pod uwage ze system 100hz jest do poprawy płynnosci obrazu nie tylkko od tego systemu zalezy płynnosc,

ps chyba masz kiepski komp!!!!!
 
Ostatnia edycja:

Gozel

New member
Czytałem że przy włączonym 100Hz postaci wydają sie byc jakby podświetlone. Czy to faktycznie prawda i czy to mocno przeszkadza?
 

gbizek

New member
rd2 teletext

Witam,

Właśnie kupiłem Rd2 32 i po zainastalowaniu okazało się że w telegazecia nie mam polskiech znaków czy ktos może mi pomóc co z tym zrobić

Pozdrawiam:(
 

kokilka

New member
samsung czy sharp?

Witam,
Nie jestem pewna, czy piszę ten post w odpowiednim miejscu, ale szczerze mówiąc, trochę się zagubiłam na tym forum. Planuję zakup telewizora LCD. Pan w Media Markt polecił mi Samsunga LE40M71BX oraz Sharpa LC37RD2E. Który z nich Waszym zdaniem powinnam wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

http://www.sharp.pl/index.php?id=263&L=19&tx_ttnews[tt_news]=1631&tx_ttnews[backPid]=262&cHash=56086447ee

Niestety, tego modelu Samsunga nie mogę znaleźć na żadnej polskiej stronie, co równiez trochę mnie niepokoi.

Z góry dziękuję za fachowe doradztwo i pomoc, ponieważ sama jestem zielona w tym temacie.

Pozdrawiam,
K.
 

kuba380

New member
a jaki masz sygnal ?? HD SD ??? do czego bedziesz uzywała tv ?


brun napisał:
Zog
Co kupic , poczytaj testy , na co komu full HD jak trudno o taki sygnal >>??? nawet z przecietnego peceta trudno puscic gladki plynny sygnal FullHD .


Moze masz za słaby komp lub uzywasz złego programu polecam BlazeDTV naprawde dobry program do puszczania filmow HD !!

Zog napisał:
Czy Sharp RD2 potrafi przyjąć (przeskalować) sygnał 1080p tak jak Sony D3000 ?

nie wiem czy o to chodzi ale ja rd2e dostaje sygnal 1080p to przeskaluje Ci
do 1080i lub na 720p ! :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kokilka - podaj maila to prześlę Ci zasady 100 Hz.
Jesli oglądasz więcej programów w SD - to najlepszym rozwiazaniem jest Sharp 37 RD2.
 

kokilka

New member
.

mój mail- kokilka@wp.pl

Z tego co przeczytałam, oba te telewizory maja 100hz. A co do poprzednich pytań, nie wiem czy dobrze zrozumialam, bo jak mowilam jestem totalnie zielona w tej dziedzinie, zamierzam wykupić telewizję HD np. "n".


Pozdrawiam serdecznie i dziekuję,
K.
 

brat11

New member
Błagam wszystkich o pomoc!

Niedawno nabyłem RD2E 37 cali. Mam taki problem mianowicie tak jakby podświetlenie przy lewej i prawej krawędzi było bardziej intensywne tzn widać to tylko przy ciemnym obrazie np kolor czarny jest szary lub wyblakły przy czym środek jest ok. To gdy oglądam tv lub gram na konsoli. Przy oglądaniu filmów na dvd czerń czasami jest wyblakła a przry oglądaniu np starszych filmów przechodzi nawet w zieleń. Czy to wada odbiornika? Raczej nie chodzi o złe ustawienia bo co bym nie podłączył to problem jest ten sam. Proszę, błagam o pomoc. Jestem zfrustrowany. Po to zapłaciłem 6 tys za lcd zeby wszystko bylo ok a tu takie cos. Jeżeli jest to wada tv to czy moge powołać się na gwarancję sharp polska? Cy taką wadę można naprawić w jakims serwisie rtv?
Aha różnic w kolorze jest zdecydowanie bardziej widoczna przy lewej krawędzi.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gdzie kupiłeś telewizor?
czy masz gwarancje Sharp Polska ?
Jeśli tak - dostaniesz kontakt do Sharp Polska .
Przecież chodzi o to abyś cieszył się z zakupu :D
 

mrdread

New member
Właśnie jak sie zdecydowałem na zakup tego telewizora( 37RD2) to widzę że w sklepie internetowym juz go nie ma stanie( mam do niego blisko i liczyłem na odbiór osobisty ) - a na pytanie kiedy bedzie - dostaje odpowiedź ze nie wiadomo czy i kiedy beda dostawy w hurtowni.
Czy ktoś wie czy sharp juz wycofał ten model ze sprzedaży czy to tylko chwilowy brak towaru ??

Bo jak tylko cholowy brak towaru - to poczekam jeszcz na dostawy ( może cena bedzie jescze lepsza) a jak nie to bede musiał kupic w innym sklepiku - i czekać co mi przyślą do domu ( a nie ma to jak zobaczyć przed kupnem :)
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
mrdread napisał:
Właśnie jak sie zdecydowałem na zakup tego telewizora( 37RD2) to widzę że w sklepie internetowym juz go nie ma stanie( mam do niego blisko i liczyłem na odbiór osobisty ) - a na pytanie kiedy bedzie - dostaje odpowiedź ze nie wiadomo czy i kiedy beda dostawy w hurtowni.
Czy ktoś wie czy sharp juz wycofał ten model ze sprzedaży czy to tylko chwilowy brak towaru ??

to nie tylko problem Sharpa. Podobnie jest np z d3000 Sony i LX700P panasonica.

Ale spróbuj w innych sklepach może. Trzeba tylko wszędzie maile wysłać, bo strony bywają mylące.....
 

brat11

New member
Kupiłem go w sklepie w krakowie. Zasadnicze pytanie czy taka wada podlega gwarancji i co ewentualnie zrobi sharp polska? Da sie jakos naprawić to czy wymienia mi odbiornik? Jest jakas infolinia czy serwis z którym moge sie skontaktowac?
 

jrd

New member
yoł, bylem dzis w MM za tv LG 37LB2R , jednak nie uwiódł mnie niczym zeby go kupić, cena moze okazyja ( na necie ) ale jednak jakos odstrasza mnie ta firma i to co widzialem .... nie iwem czemu ale w ostatecznym wyborze sklaniam sie ku samsungowi jednak a blizej bardzij sharpowi .

A mam pytanie, ceny spadają , czy to sa obnizki sklepow czy obnizki te pochodza od producetow tv ?
 

bemx2k

New member
Ktos pytal o podlonczenie PC
w Sharpie RD2 zaleca sie podlaczenie peceta poprzez gniazdo D-Sub
w moim wypadku z karty poprzez DVI przejsciowka na D-Sub
Obraz Zyleta

Poprzez DVI przejsciowka na HDMI obraz rozmyty i problemy z rozdzielczoscia , moze nie do konca pokombinowalem z driveram i karty
?? a moze to wina taniego kabla :/ cholera wie

Co do 100Hz to dalej twierdze ze dziala to tylko z wbudowanego Tunera ! !

Burakom i Masonom mowie Stanowcze NIE :)


pozdrawiam
cala
zaloge
 

jrd

New member
3ric napisał:
Siema... Drodzy doedukowani forumowicze, jak podłączyć tą bestie (rd2e) poprawnie do laptopa przez kabel vga<-->vga. Ogólne parametry to: procek 1,4 / 256 ram/ karta ati radeon xpress 200m. Dziś próbowałem ale wyświetla się tylko tapeta i wskaźnik myszki. Macie jakieś pomysły?? Byłbym serdecznie wdźięczny:blagam:
mam ten sam problem, czy ktos zdołal rozwiazac go z grafikami ati ?
Bo siedze od rana i główkuje...

OK JUZ znalazlem , dziala jak trzeba :) Trzeba w Catalyst Control Center ustawic , a wczesniej tego nie mialem bo do prawidlowego dzialania potrzebny jest dodatkowy program : netframework
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
JRD

Jak u ciebie z obrazem poprzez VGA > VGA
Zyletka ???
Jesli podlanczasz TV do kart ATI to obowiazkowo trzeba instalowac sterowniki ATI Catalyst w wersji CCC czyli z zaawansowanym control panelem ,latwiej wtedy wszystko sobie poustawiac .
 

ryan77

New member
Witam. Mam duży problem ze swoim Rd2e. Okresowo pojawiaja się bardzo uciążliwe skoki obrazu połaczone ze zmianami kolorów, wygląda to bardzo nieciekawie i strasznie denerwuje. Wine po stronie źródła sygnału czy kabla wykluczam ponieważ dzieje się tak zarówno na tv sat jak i dvd czy kablowce. Moje pytanie brzmi: jak taką wadę reklamować? Wada ta ujawnia się okresowo i podejrzewam, że jeśli wysle to do sklepu włączą tv na pare minut i nic nie zobaczą poprostu go odeślą. Niestety kupiłem go w sklepie który sprowadził go z Niemiec więc serwis sharp polska odpada. (w profesjonalnym serwisie pewnie szybko by to wykryli ale w sklepie internetowym wątpie....) Nagrałem kawałek na aparacie i tam wszystko widać tylko plik zajmuje ok 3,5mb i jakoś nie chce się dołaczyć do posta, może znajdzie się chętny do pomocy wysle na maila. Pozdrawiam i licze na pomoc.
Raczej temat z napięciem odpada ponieważ ujawnia się to przeważnie kiedy obraz jest nieruchomy lub jak np. puszcze film dvd w tym samym czasie. Flimik najlepszej jakości nie jest ale doskonale wszystko widać. Zaraz postaram się to puścić na YouTube
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
ryan77

Nagraj koniecznie w miare dobrej jakosci zeby bylo wyraznie widac
Wrzuc ten plik do jakiegos darmowego servisu np youtube
a kolesiom z servisu zarzuc w mailu linkiem
Opisz dokladnie co i jak

Tylko pierw sprawdz 3x czy to na 100% wina TV
moze jakies zaniki napiecia czy cus
jeden koles kiedys mial jakies zmuzenie na ekranie
okazalo sie ze w jego wiosce mieli jakis lewy prad
i co bardziej czula elektronika dostawala zajoba :)
 
Ostatnia edycja:

tkas

New member
obecnie zatrzymałem się na takich ustawieniach:


OPC - [wył]
podświetlanie - [-3]
kontrast - [+28]
jasność - [-7]
kolor - [-8]
barwa - [+3]
ostrość - [+2]


temp kolorów - [wysoka]
czerń - [wył]
3D-Y/C - [wył]
Tryb filmu - [wł]
100Hz - [wł]


DNR - [poziom wysoki]

:) Mam 32RD2 od kilku dni. Twoja sugestja ustawienia obrazu jest super wieczorem. Na dzień do tego dodaje OPC i jest też OK. Możę jakieś nowe spostrzeżenia bo po takim "stażu" napewno są ??? Dziękuję i pozdrawiam.
:eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

bemx2k

New member
Ja tam mam zawsze OPC wlonczone .
Widac wielu ludzi lubi miec jasniej i ostrzej
bo z tego co widze po znajomych i sklepach to ludzie lubia dostawac latarka po oczach :)
a takie OPC ustawia te sprawy bardziej pod katem
zdrowych oczu :)


Dla TV mam nastepujace ustawienia :

Backlight +1
Contrast +23
Brightness 0
Colour +9
Tint 0
Sharpness 0



Dla wejscia PC


Backlight +1
Contrast +23
Brightness -26 a to dlatego zeby nie bilo po oczach
Colour +9
Tint 0
Sharpness 0

... Brightness -26 !! a to dlatego zeby nie bilo po oczach
bo na wyjsciu z karty jest dziwnie ostro swiecacy obraz
 
Do góry