Sharp RD2 - wszystko o serii

bemx2k

New member
Kuba380


Sharp podpiety przejsiowka DVI>D-sub
jakosc cacy jak na takie polonczenie , na dniach kupie kabel DVI>HDMI

narazie mam problemy z Tunerem cyfrowym FreeView
3/4 programow sie zacina ,to sam oz programami radiowymi
dziwne bo ,moc sygnalu to 85-95% Jakosc Sygnalu 80-90%
na tej samej antenie na innym Tunerze wszystko spoko

Update:

Takie proste i logiczne , Telefon BT stal za TV w odleglosci 30cm
od wesjcia antenowego , tym samym zaklucal mi cos w TV :)
Przenioslem go o kolejne 30cm dalej iteraz wsio w pozadku
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Mieszkam w Londynie :)
Kable w necie pozlacane okolo 18 funtow za 3m
z przesylka
http://www.avukltd.com/category/product/hdmi_male19p_dvi_male__t24.htm


b.t.w
Zaczolem sie zastanawiac nad satka Sky HD
widzialem obraz w sklepie ,Leb mi chcialo urwac
lepiej wyglada TV HD niz rekompresowane filmy HD 8 GB !! !!
odtwarzane z peceta
Sky HD w najtanszej chyba opcji 15 funtow medium 21 funtow
jak sie tylk o moja zoncia zgodzi to bierzemy Sky HD

moje kolejne spostrzezenie na niekozysc Sharpa
przelanczanie kanalow trwa stanowczo za dlugo
4-5 s na kanalach DTV to stanowczo za dlugo :/
nie wiem jak jest w innych lcd tv ?? ale slyszalem ze niektore
marki maja ten sam problem

Jeszcze jedno apropo widocznej jak diabli kompresji kanalow cyfrowych , czy nie ma w tych TV jakiegos sprzetowego wygladzania
tej pixelozy ?? cos takiego jak w codeckach xvid/divx pod windowsem
 
Ostatnia edycja:

Melon

New member
Melon napisał:
no i dokupilem kabel HDMI techlink wires i mam znowu problem
przypomne zestawienie
tv sharp rd2e 32
dvd denon 1730
i po podlaczeniu tego wyzej wspomnianym kablem efekt jest taki ze film troja wyswietla mi sie na polowie ekranu i nie moge juz ingerowac w tryb wyswietlania bo polaczenie hdmi samo wybiera te opcje a obraz w osobistym odczuciu jest gorszy niz na poprzednim polaczeniu (kabel video i chinche dla audio) nie ma tez 100Hz... i napisy filmowe sa jakies pikselowate...
co jest nie tak?
ustawienie dvd tryb wyswietlania 1080...


czy moze mi ktos pomoc w wyzej opisanej sprawie...?

najbardziej chodzi mi o ustawienie formatu wyswietlania zebym mial obraz na calym ekranie a nie panoramke na polowie wysokosci ekranu...
na razie ogladam dvd na kablu video bo tu moge ingerowac w tryb obrazu i sam ustawiam jaki chce a kupno kabla hdmi bylo rzutem kula w plot jak i odtwarzacza dvd z hdmi ktory byl dwokrotnie drozszy od tozsamego modelu bez wyjscia hdmi... ktorego jak widzicie nie urzywam...
:confused:
 
Ostatnia edycja:

Zoltyy

New member
Melon napisał:
czy moze mi ktos pomoc w wyzej opisanej sprawie...?

najbardziej chodzi mi o ustawienie formatu wyswietlania zebym mial obraz na calym ekranie a nie panoramke na polowie wysokosci ekranu...
na razie ogladam dvd na kablu video bo tu moge ingerowac w tryb obrazu i sam ustawiam jaki chce a kupno kabla hdmi bylo rzutem kula w plot jak i odtwarzacza dvd z hdmi ktory byl dwokrotnie drozszy od tozsamego modelu bez wyjscia hdmi... ktorego jak widzicie nie urzywam...
:confused:

A czy to DVD nie ma upscaler'a - mozliwosci zmiany rozdzielczosci wyswietlanego/wysylanego sygnalu? Sprobuj poszukac w menu i ustawic np. 720p.
 

Melon

New member
Zoltyy napisał:
A czy to DVD nie ma upscaler'a - mozliwosci zmiany rozdzielczosci wyswietlanego/wysylanego sygnalu? Sprobuj poszukac w menu i ustawic np. 720p.

tak ma..
moge sobie wybrac trzy opcje
480
720
1080
wybieram kolejno kazda z nich i w wielkosci wyswietlanego obrazu nic sie nie zmienia
zmienia sie natomist chyba rozdzielczosc ...
 

kuba380

New member
help!!

mam takie problem tu zamieszczam zdjecia :

http://img19.imageshack.us/my.php?image=dsc01485bn0.jpg

http://img249.imageshack.us/my.php?image=dsc01487dj6.jpg

to mi sie pokazuje (miga zmniejsza sie itp ) nie zawsze zazwyczaj jak gram w F1 i jak pozniej wychodze z gry jest to dalej ale mniejsze !! po wylaczeniu konsoli tego nie ma i w innych grach tego nie zawarzylem ani jak ogladam tv (malo kiedy) ! myslalem ze dzieje sie tak przez plyte przetarlem ja ale bez zmian nadal to samo ! konole mam podpita przez HDMI 159zl dalem za kabel! Aha i jeszcze nie zdazylem podpic gwarancji !! wiec przyjma mi go na gwarancji ???? :hmm: PROSZE O JAKIES RADY !!! HELP
 

Xardas

New member
jesli masz to tylko przy 1 grze to sobie odpusc -- jak reszta jest ok to napewno nie jest to wina TV

na przyszlosc uzywaj slownika albo przeczytaj to co napisales zanim wyedytujesz post
 

SlawekR

New member
kuba380 napisał:
mam takie problem tu zamieszczam zdjecia :

http://img19.imageshack.us/my.php?image=dsc01485bn0.jpg

http://img249.imageshack.us/my.php?image=dsc01487dj6.jpg

to mi sie pokazuje (miga zmniejsza sie itp ) nie zawsze zazwyczaj jak gram w F1 i jak pozniej wychodze z gry jest to dalej ale mniejsze !! po wylaczeniu konsoli tego nie ma i w innych grach tego nie zawarzylem ani jak ogladam tv (malo kiedy) ! myslalem ze dzieje sie tak przez plyte przetarlem ja ale bez zmian nadal to samo ! konole mam podpita przez HDMI 159zl dalem za kabel! Aha i jeszcze nie zdazylem podpic gwarancji !! wiec przyjma mi go na gwarancji ???? :hmm: PROSZE O JAKIES RADY !!! HELP
Nie należy używać "podpitej konoli". Jak jeszcze podpijesz gwarancję to już będzie alkoholizm pełną gębą :D. Albo po prostu nie pij, albo nie pal tego więcej, bo jest coraz gorzej.... :D.

Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Swoją drogą zastanawiam się jak namówiłeś rodziców żeby kupili Ci kabel HDMI za 159zł ;). Musiałeś użyć bardzo przekonujących argumentów.
 
Ostatnia edycja:

kuba380

New member
No troche sie naprosilem na rd2e ale na kabel to juz byl pikus :);):-D aha widze ze pamietasz ze rodzice mi kupili tv :) pozdrawiam wszytkich! i jeszcze jedno mam jeden nalog GRANIE !! :twisted::mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Xardas

New member
takie pytania najlepiej zadawaj w dziale Playstation 3 - tam szybciej ci odpowiedza


nie mam Ps3 wiec nie wiem jakie ma wyjscia , a tym bardziej do czego chcesz podlanczac dzwiek ? (tv , amplituner , wieza)

jesli podlaczyles do tv kablem hdmi to wydaje mi sie ze w tv powinien byc dzwiek poniewaz hdmi przesyla obraz razem z dzwiekiem

popytaj sie w dziale PS3
 

kuba380

New member
Juz sobie poradzilem podpinalem komputer do rd2e ! Dvi do karty a hdmi do rd2e :) a kable z dzwiekiem tam gdzie glosniki od kompa :)
 

bemx2k

New member
Dzis podlaczylem PC z TV poprzez kabel DVI>HDMI
ku mojemu zdziwieniu jakosc obrazu znacznie gorsza niz poprzez kabel DVI -D-Sub !! ???
czy to aby normalne ?? niby cyfrowy sygnal a czcionka rozmyta :/ do tego poprzez HDMI nie wykozystuje mi calego ekranu , totalna porazka , w sharpie pokazalo sie menu HDMI , niestety nie pomocne w poprawie jakosci obrazu :/
kabelek chyba wyladuje w szufladzie ,

Update
Rozdzialke dopasowalem do calego ekranu TV 1280x720
( poprzez D-Sub mam calosc ekranu 1360x768 )
i to moze byc przyczyna rozmytego obrazu ????
jako ze obraz jest skalowany w dol do 1280x720


screen z ATI CP
 
Ostatnia edycja:

Melon

New member
bemx2k napisał:
Dzis podlaczylem PC z TV poprzez kabel DVI>HDMI
ku mojemu zdziwieniu jakosc obrazu znacznie gorsza niz poprzez kabel DVI -D-Sub !! ???
czy to aby normalne ?? niby cyfrowy sygnal a czcionka rozmyta :/ do tego poprzez HDMI nie wykozystuje mi calego ekranu , totalna porazka , w sharpie pokazalo sie menu HDMI , niestety nie pomocne w poprawie jakosci obrazu :/
kabelek chyba wyladuje w szufladzie ,

Update
Rozdzialke dopasowalem do calego ekranu TV 1280x720
( poprzez D-Sub mam calosc ekranu 1360x768 )
i to moze byc przyczyna rozmytego obrazu ????
jako ze obraz jest skalowany w dol do 1280x720


screen z ATI CP



no ja niedawno podalem podobny problem przy podlaczeniu przez kabel hdmi ale nie do kompa lecz do dvd
niestety nie uzyskalem pomocy jak do tej pory...
nie wiem czemu sie tak wszyscy podniecaja tym hdmi jesli jakosc jest gorsza niz przy starszych rozwiazaniach....
kabel za 159zl do szafy trafil i u mnie...
podobnie ekran sam ustawial sie i obraz nie wykorzystywal calego ekranu...
jesli ktos potrafi to.... POMOCY!!! ;)
 

bemx2k

New member
TEORETYCZNIE po kablu HDMI powinien byc lepszy obraz ,bylo nie bylo Tor cyfrowy , widac sa z tym jakies jaja i tyle
Dodam ze po tych zabawach musialem przywolywac system z kopi !!!
Bo sterowniki Catalyst CCC i ATI Tray Tools nie potrafily przywrocic
poprzednich ustawien !! kapota Totalna , stery niedorobione ,
kabel za 16 funtow do szuflady ,to juz za te kase kupilbym sobie litra dobrej whisky ;)
Ogolnie rzecz biorac jakosc sygnalu po kablu DVI-D-Sub i tak jest bardzo dobra .
 

kuba380

New member
eeee wlasnie wchodze napisac jak poprawic te chcionki!! a tu lipa!!!! da sie zrobic zeby wykorzystywal caly ekran !!i ma jeszcze takie pytanie czemu jak puszczam film to nie ma obrazu filmu na rd2e???? wszytko oprocz filmu!! ????????? nie ma jeszcze dzwieku podpitego!! :) aha sprobujcie ustwaic dualview wtedy sobie dopasujecie ekran:)) dobra ja jutro sie bede bawail z tv dalej!! ????????????????????
 

mdag

New member
bemx2k napisał:
Update
Rozdzialke dopasowalem do calego ekranu TV 1280x720
( poprzez D-Sub mam calosc ekranu 1360x768 )
i to moze byc przyczyna rozmytego obrazu ????
jako ze obraz jest skalowany w dol do 1280x720

nie bardzo rozumiem,
nie możesz ustawić we właściwościach nominalnej rozdzielczości telewizora (1360x768) dla wyjścia DVI-HDMI ?
Masz najnowsze sterowniki ?
 

bemx2k

New member
Kuba380

DualView to tylko w "Erze" znaczy sie
tylko w ustawieniach kart NVidi :)
w ATI mamy pare roznych ustawien np Clone
Mialem kiedys GF5900 wiec DualView co nieco pamietam.

MDag
Sterowniki mam w wersji 7.5 sa juz nowsze 7.7
ale spowalniaja one wydajnosc kart z seri 1900xx :/
zreszta w temacie ustawien DVI HDMI cudow chyba nie wnosza

Ja sobie narazie odpuszczam zabawe z Poronionym kablem HDMI
co to za nowosc wymyslona przez jajoglowych skoro przysparza klopotow z ustawieniami ???
Polonczenie poprzez DVI>D-Sub ustawilem w pare minut
i jest prawie perfekt ,

To cale HDMI to chyba na chama wymyslili zeby cos utrudnic z ogladaniem pirackich kopi , chu... im zad za takie wynalazki .
 
Ostatnia edycja:

kuba380

New member
ja jutro sie bede bawil z kablem :)) ale uwazam ze wszytko sie zrobi zeby smigało ! ;) a na dzis dzien Travis Pastrana RulleZZZ
 
Do góry