Sharp RD2 - wszystko o serii

bemx2k

New member
Ludzie , pomyslcie
Problem na 99% !!! jest po stronie PC i sterownikow
Sharp nie ma tu nic do roboty ,dostaje sygnal z PC i tyle
czy to takie trudne do wyobrazenia ???
R2D jak dostanie dobry sygnal to wyswietla obraz max zylete
filmy x264 z bitrate powyzej 7000kbps wygladaja Rewelacyjnie!!!
niestety w tej jakosci wymagaja mocnego kompa
do plynnej dekopresji i bynajmniej u mnie czasami sie przycinaja.
 

Melon

New member
bemx2k napisał:
Ludzie , pomyslcie
Problem na 99% !!! jest po stronie PC i sterownikow
Sharp nie ma tu nic do roboty ,dostaje sygnal z PC i tyle
czy to takie trudne do wyobrazenia ???
R2D jak dostanie dobry sygnal to wyswietla obraz max zylete
filmy x264 z bitrate powyzej 7000kbps wygladaja Rewelacyjnie!!!
niestety w tej jakosci wymagaja mocnego kompa
do plynnej dekopresji i bynajmniej u mnie czasami sie przycinaja.

ja mam troche odmienny problem
opisalem na poprzedniej stronie
jesli motrafisz mi pomoc to czekam...
zestaw rd2e i dvd denon 1730 polaczone kablem hdmi i nie wyswietla mi odbrazu z dvd na calym ekranie
jak podlacze kablem video to moge sobie dostosowac i jest ok
obraz tez jakby lepszy po kablu video
no i z kablowki bez zarzutu, wrecz rewelacja

ale to dvd to mnie zalamuje...:hmm:
 

bemx2k

New member
Melon

Niestety nie potrafie Ci pomoc , problem lezy po stronie Poronionego standardu HDMI ktory to nie zostal wymyslony w celu poprawy jakosci transmisji !!! tylko ponoc w celu utrudnienia odtwarzania
pirackich kopi , tyle wyczytalem w necie
Przeciez takie DVI posiada prawie to samo co HDMI
niby w HDMI dodali tor Audio i nic pozatym .

Cale to HDMI wymagalo by osobnego dzialu ;)


Jak tak jeszcze pomysle ,to dobrym pomyslem bylo by przetestowanie paru kabli HDMI ,rozbieznosci w cenie sa ogromne
u mnie w UK os 12 funtow do 79 funtow ! !
Moze te tanie kable to jakies podroby ??? niespelniajace jakiegos tam poronionego standardu ,
ewentualnie nie posiadajace wszystkich pinow ??

niech sie wypowiedza Fachowcy
 
Ostatnia edycja:

kuba380

New member
Witam po dlugich mekach :) zrobilem juz prawie wszytko :)) odtawarzam na tv programem windvd i jest wszytko ok :) tylko jest problem bo nie moge wczytac napisow w txt :) ale moze znajdzie sie jakis programik :) mozna sobie pracowac na kompie a inny ogladac film !
 

dagie

New member
kuba380 napisał:
Witam po dlugich mekach :) zrobilem juz prawie wszytko :)) odtawarzam na tv programem windvd i jest wszytko ok :) tylko jest problem bo nie moge wczytac napisow w txt :)

A ja mam Panasa LX70P i nie mam z tym ŻADNYCH problemów:grin:
Pozdrowionka dla szczęśliwych posiadaczy RD2E:grin:
Wydaje mi się że najbardziej bezproblemowe jest połączenie DVI - D-SUB.
 
Ostatnia edycja:

kuba380

New member
LX70P jest gorszy od rd2e:) na testach gorzej wypada zapytaj sie kikiego !! jedyna dla rd2e konkurencja to JVC p80 i (jak nie uzywasz do gry tv) to sony d3000!! a ja gram tylko i wylacznie :)) pozdro !
 

kuba380

New member
bemx2k napisał:
Ludzie , pomyslcie
Problem na 99% !!! jest po stronie PC i sterownikow
Sharp nie ma tu nic do roboty ,dostaje sygnal z PC i tyle
czy to takie trudne do wyobrazenia ???
R2D jak dostanie dobry sygnal to wyswietla obraz max zylete
filmy x264 z bitrate powyzej 7000kbps wygladaja Rewelacyjnie!!!
niestety w tej jakosci wymagaja mocnego kompa
do plynnej dekopresji i bynajmniej u mnie czasami sie przycinaja.

skad bierzesz te filmy ?? na hdbits nikt tego nie sa i wogole stoi pobieranie! znasz jeszcze jakies stronki??? (sa z polskimi napisami albo dubingiem )!
 

bemx2k

New member
kuba380
Sa takie strony dla Vipow ;) Gdzie ratio dla filmow HD jest odpowiednio zanizone zeby ludziska mogli przyzwoicie sciagac .
Niestety , b.trudno sie tam dostac.
Sciaganie filmow HD 4,5 8,5 czy nawet 20-30 GB z ratio 1 do 1
to samobujstwo , mysle ze moderzy Torrentowych sajtow
pojda po rozum do glowy i zmienia ta sytuacje .
Niestety ogromna wiekszosc filmow HD nie posiada poslkich napisow
z dubingiem pl wogole jeszcze nie widzialem filmu HD .

Zaznaczam Ze Osobiscie Nic Nie Sciagam , nie mam takiej potrzeby
koledzy w pracy sciagaja za mnie :)

Piractwu Mowie Stanowcze NIE

dagie
Co do Panasa LX70 to owszem jest to b.dobry LCD
aczkolwiek w wileu testach na wielu Sajtach ,przegrywal minimalnie z naszym kochanym Sharpem RRD2 ,
 

SlawekR

New member
bemx2k napisał:
kuba380
Sa takie strony dla Vipow ;) Gdzie ratio dla filmow HD jest odpowiednio zanizone zeby ludziska mogli przyzwoicie sciagac .
Niestety , b.trudno sie tam dostac.
Sciaganie filmow HD 4,5 8,5 czy nawet 20-30 GB z ratio 1 do 1
to samobujstwo , mysle ze moderzy Torrentowych sajtow
pojda po rozum do glowy i zmienia ta sytuacje .
Niestety ogromna wiekszosc filmow HD nie posiada poslkich napisow
z dubingiem pl wogole jeszcze nie widzialem filmu HD .

Zaznaczam Ze Osobiscie Nic Nie Sciagam , nie mam takiej potrzeby
koledzy w pracy sciagaja za mnie :)

Piractwu Mowie Stanowcze NIE
A świstaka już wypuścili? No i co ze sreberkami?

bemx2k napisał:
dagie
Co do Panasa LX70 to owszem jest to b.dobry LCD
aczkolwiek w wileu testach na wielu Sajtach ,przegrywal minimalnie z naszym kochanym Sharpem RRD2 ,

Nie sęp się zapodaj linki do tych "aczkolwiek wielu testów na wielu sajtach". Niech inni też skorzystają ;). Na Trustedreviews może? Czy też na hdtvtest.co.uk? Areadvd? Zapodaj coś, nie każ nam zgadywać....

Bo już zaczynam podejrzewać, że mam trudności w zrozumieniu obcych języków, czytając wnioski z tych wszystkich recenzji :roll:.

UPDATE

Żeby nie było że tylko zdziwiam, to sam coś zapodam, żeby zapoczątkować:

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2007/05/26/Panasonic-TX-32LXD70-32in-LCD/p1

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2007/07/07/Sharp-LC32RD2E-32in-LCD-TV/p1

Dla niekumatych w języku pozostają niestety tylko słupki z punktami.
 
Ostatnia edycja:

hombre

New member
Ja mam odmienne zdanie mowiac delikatnie uwazam, ze LX70/700, D3000 nie sa gorsze od RD2E.
W necie sa tez testy, ktore daja mniej RD2E niz LX70/700 czy tez D3000.
Tak samo na forum z UK ludzie pisali, ze LX70/700, D3000 sa lepsze.
Mozna spojrzec na www.hdtvorg.co.uk, www.trustedreviews.com:
W top ten nie ma RD2E:
1. Panasonic TX-32LXD700
2. Sony KDL 32D3000
3. Panasonic TX-32LXD70
Na drugiej stronie RD2E ma ocene 6/10 a LX70 ma 9/10.
Gdzies indziej tez czytalem recenzje o tych LCDach i wychodzilo, ze D3000 i LX70/700 maja lekka przewage.

Nie widzialem P80 wiec nie wiem jak sie prezentuje i nie powiem, ze jest lepszy czy gorszy. Wie ktos gdzie mozna go zobaczyc na slasku ?
Wtedy bede mogl powiedziec czy tak zachwalany P80 mozna porownac do LX70/700 i D3000.
 

SlawekR

New member
bemx2k cały czas czekamy na jakiś przykładowy test na poparcie Twojej tezy. Już nie będę Cię bardzo męczył,może chociaż z jeden link byś podał z tych "wielu" testów. Tak naciskam, bo naprawdę może to być bardzo przydatne dla wielu zainteresowanych :).
 

dagie

New member
SlawekR napisał:
bemx2k cały czas czekamy na jakiś przykładowy test na poparcie Twojej tezy. Już nie będę Cię bardzo męczył,może chociaż z jeden link byś podał z tych "wielu" testów. Tak naciskam, bo naprawdę może to być bardzo przydatne dla wielu zainteresowanych :).

Jedynym "sajtem" na którym LX70 przegrywa z RD2 jest hdtv.com.pl>HDforum>Video>LCD>Sharp>Sharp RD2 - wszystko o serii:D
Pozdrawiam
 

Romanoff

New member
To czy RD2 jest lepszy od LX70 czy D3000,bądź też na odwrót to sprawa bardzo subiektywna.Wymieniane wyżej portale z recenzjami to niezła lektura dla osób które chcą zgłebić temat i dowiedzieć się niemalze wszystkiego na temat wymarzonych zabawek(Tv).Nie da się jednak jednoznacznie stwierdzić że któryś jest lepszy.Jeden ma lepszy kontrast , drugi mniej smuzy a trzeci ma lepsze kąty.
Tak np Sony D3000 ma najlepsza czerń oraz największe możliwości regulacji obrazu, ale za to najbardziej smuży, kąty nie są rewelacyjne(chociaż niezłe), a systemu Motion Flow na mój gust mogłoby nie być-za czasów kineskopowców Sony miało lepsze układy kompensacji ruchu, a może to kwestia samej technologii CRT...
Panas daje najlepsze kąty oraz minimalne smużenie,poprawia w nieznaczny sposób płynność obrazu, a także ostrośc obrazu w ruchu.Zapewnienie dobrej czerni wymaga regulacji podświetlenia w menu serwisowym.Ma zdecydowanie gorsze formatowanie obrazu aniżeli Sony.
Sharp zaś czaruje przedewszystkim parametrami na naklejce na obudowie ;) - Kontrast 10000:1,4ms....W rzeczywistosci matryca jest rzeczywiście na oko szybsza anizeli w D3000, ale czy szybsza niż w LX70-szczerze wątpię.
Kontrast ma bardzo dobry, ale nie tak dobry jak w Sonym.Ustawienia obrazu nie są również tak szczegółowe jak w Sonym.Ma za to 100Hz, które mimo tego że czasami potrafi się wykrzaczyć i pokazać na ekranie artefakty,np typu efekt halo, to daje najbardziej płynny obraz-dla niektórych nadpłynny."Efekt teatru"-przez niektórych lubiany, przez innych nie za bardzo.
Dlatego nalezy wybierać TV pod swoje preferencje.Nie ma jednej ścisłej odpoweidzi ,który jest lepszy.
A jako ciekawostkę podam że na owym portalu www.trustedreviews.com
taki Sharp LC42XD1E dostał za obraz 9/10, a czymże on się różni na plus w stosunku do RD2? Ciekawe czy są osoby które podadzą uzasadnioną odpowiedź na owe pytanie.Wymienic te wszystkie zalety obrazu w 42XD1E które zasługują na 3 punkty wyżej (w skali 0-10pkt) aniżeli 6/10 w RD2.....?

P.S. Z kolei mój typ w tej chwili jeżeli chodzi o LCD 32" dostał 10/10 http://www.trustedreviews.com/tvs/p6
I pewnie dopóki nie przetestowany zostanie następca 32PFL9632 to nie będzie 32" LCD z lepszym obrazem(według mnie).

Pozdrawiam
 

bemx2k

New member
Romanoff napisał:
A jako ciekawostkę podam że na owym portalu www.trustedreviews.com
taki Sharp LC42XD1E dostał za obraz 9/10, a czymże on się różni na plus w stosunku do RD2? Ciekawe czy są osoby które podadzą uzasadnioną odpowiedź na owe pytanie.Wymienic te wszystkie zalety obrazu w 42XD1E które zasługują na 3 punkty wyżej (w skali 0-10pkt) aniżeli 6/10 w RD2.....?

To swiadczy o fachowosci albo o obiektywnosci teg o portalu
daja punkty chyba tak jak kto posmaruje .

Romanoff

Dobrze napisales , moze troche przesadzilem z tym wygorowaniem Sharpa , faktycznie naprawde 2 miesiace sie zastanawialem nad wyborem Panas LX70 czy Sharp Rd2 wybralem Sharpa i raczej nie mam powodow do niezadowolenia .
Jedynie z czego jestem rozczarowany to jakosc programow
nadawanych w UK poprzez Digital FreeView , pixeloza na maxa
Za to z dobrego sygnalu jestem maxymalnie zadowolony
BBC HD Planet Earth chcialo mi leb urwac ,taka zyleta jakiej
jeszcze nie widzialem .

Powiem tyle ze jesli zoncia sie zgodzi do pod koniec roku kupimy drugiego LCD , i prawdopodobnie bedzie nim Panas LXD70
No chyba ze w tej cenie wyjdzie cos lepszego .
 

SlawekR

New member
bemx2k napisał:
To swiadczy o fachowosci albo o obiektywnosci teg o portalu
daja punkty chyba tak jak kto posmaruje .

Romanoff

Dobrze napisales , moze troche przesadzilem z tym wygorowaniem Sharpa , faktycznie naprawde 2 miesiace sie zastanawialem nad wyborem Panas LX70 czy Sharp Rd2 wybralem Sharpa i raczej nie mam powodow do niezadowolenia .
Jedynie z czego jestem rozczarowany to jakosc programow
nadawanych w UK poprzez Digital FreeView , pixeloza na maxa
Za to z dobrego sygnalu jestem maxymalnie zadowolony
BBC HD Planet Earth chcialo mi leb urwac ,taka zyleta jakiej
jeszcze nie widzialem .

Powiem tyle ze jesli zoncia sie zgodzi do pod koniec roku kupimy drugiego LCD , i prawdopodobnie bedzie nim Panas LXD70
No chyba ze w tej cenie wyjdzie cos lepszego .

Żeby była jasność, do obu kolegów Romanoff i Bemx2k - ja nigdzie nie piszę że jeden TV jest lepszy od drugiego lub coś w tym stylu. Takie roztrząsanie to jak dywagacje nad wyższością jednych świąt nad drugimi :). Chodziło mi raczej o to, że jak ktoś powiedział "A" wysuwając konkretną tezę, to niech powie "B" :D na jej poparcie.

Każdy z tych TV ma swoje wady i zalety i objawiają się one w różnych miejscach. A ponieważ każdy człowiek ma inny gust i preferencje to jasnym jest, iż każdy może wybrać inny odbiornik, właśnie pod kątem tychże preferencji. Dla jednego kąty będą miały znaczenie pierwszorzędne, dla kogoś innego bezwzgledny poziom czerni itd. itp.

Pozdrawiam
Sławek
 

robakow

New member
Witam

Chciałem zapytać jak poradziliście sobie z dostosowaniem rozdzielczości ekranu?? W laptopie mam 1280x800. Karta GEFORCE GO 7300.

Czy używacie funkcji klonowania czy może Dual-view.

Moje doświadczenia są takie ,że jak używam klonowania to obraz jest obcięty minimalnie w pionie , jeżeli natomiast dual-viev to nie mam ikon z windowsa na ekranie telewizora.

...proszę nie krzyczeć na laika ... ani się nie wyśmiewać :) ...po prostu proszę o radę :)

z góry dziękuję
 
Do góry