Sharp RD2 - wszystko o serii

kuba380

New member
Ja ma PS3 i rd2e i tez sie wachalem miedzy d3000 !! RD2e ma chyba 1.3 HDMI ! powiem tak bierz bez wachan RD2e bedziesz zachwycony ! Jak zobczylem filmy dvdvideo to naprawde zwalilo mnie z nog! Poprostu ten TV jest rewelacyjny!! :eek:k:
 

koji

New member
Jakim przewodem macie podłączony ten TV z amplitunerem?
Z tego co widzę to jest on bardzo ubogi w złącza.
Wyczytałem też, że Sharp RD2E nie ma component'u i trzeba z przejściówkami kombinować.
A co to za gniazdo RS232 w Sharp'ie?? Do czego to?
 
Ostatnia edycja:

mk1976

New member
Mam mały problem 37rd2e. Czasem gdy pojawi się na ekranie jakiś znaczek lub w okolicach twarzy pojawia się na całej szerokości ekranu pasek, przebarwienie o szerokości 2-3 cm której znika na nastepnym ujęciu. Czy komuś też to się przytrafiło? Postaram się sfotografować to zjawisko i wkleić zdjęcia
MOŻE TRZEBA ZGŁOSIC TO DO SERWISU?

udało mi się zamieścić materiał dowodowy:)
Nad głową tego gościa wyrażny pasek, który pojawia się w niektórych scnach, jest to tylko przykład, bo na innych kanałach zdarzają się podobne figle
 

Attachments

  • 001.JPG
    001.JPG
    69,6 KB · Wyś: 236
  • 005.JPG
    005.JPG
    56 KB · Wyś: 188
  • 002.JPG
    002.JPG
    78,6 KB · Wyś: 183
Ostatnia edycja:

Melon

New member
WItam
dostalem w koncu dvd denon 1730 i podlaczylem je seryjnym kablem video do tv rd2e oraz chinchami dzwiek
i tu pojawia sie problem (przynajmniej dla mnie bo wczesniej nie ogladalem obrazu z dvd na lcd) a mianowicie obraz jest "niewiarygodnie cyfrowy"... nie wiem jak to inaczej opisac ale wyglada to jak teatr telewizji lub krecenie filmu kamera cyfrowa z reki...
czy moze to wlasnei tak ma byc???
inna sprawa to wielkosc wyswietlanego obrazu na ekranie...
jesli ustawie kino 16:9 to napisy mi obcina na dole a opisy menu wyswietlane z dvd na gorze...
czy nie powinno byc tak ze wlasnie na panoramicznym ekranie powinienem ogladac obraz na calym ekranie (bez pasow) bez problemu???
 

jtd

New member
Bez reklam
Melon napisał:
i tu pojawia sie problem (przynajmniej dla mnie bo wczesniej nie ogladalem obrazu z dvd na lcd) a mianowicie obraz jest "niewiarygodnie cyfrowy"... nie wiem jak to inaczej opisac ale wyglada to jak teatr telewizji lub krecenie filmu kamera cyfrowa z reki...
czy moze to wlasnei tak ma byc???
Tak wlasnie wyglada system 100Hz, widze ze nie kazdemu przypada do gustu
 

Melon

New member
masz racje jtd
wlaczylem funkcje demo i na polowie 100Hz OFF obraz wyglada jak "kiedys"
czy to wyglada tak na kazdym tv?
czy nad tym sie wszyscy rozplywaja??
;)
 

SlawekR

New member
Melon napisał:
masz racje jtd
wlaczylem funkcje demo i na polowie 100Hz OFF obraz wyglada jak "kiedys"
czy to wyglada tak na kazdym tv?
czy nad tym sie wszyscy rozplywaja??
;)

I znowu uogólnienia, nie "wszyscy" :cool:.

I nie na każdym, co telewizor to inna implementacja tego układu. Już nie piszę w którym TV, moim zdaniem wygląda to najlepiej, bo zaraz mnie o stronniczość posądzą :D. Ale łatwo sobie znajdziesz po wątkach. Warto poczytać.

A że jednemu się podoba takie działanie tego układu, a komuś innemu nie. No cóż tak już ten świat jest urządzony, że gusta są różne. Mnie się akurat nieszczególnie podoba, ale mam znajomych co się rozpływają nad tym w zachwytach.

Widzisz, na ten przykład Kuba380 to się prawie dusi jak ogląda coś na Sharpie, tak mu dech zapiera z zachwytu :D. Pozdrawiam przy okazji ;). A Tobie już coś jednak nie do końca spasowało.

Zdecydowanie polecam sprawdzić naocznie, jeszcze przed zakupem, jak to działa w różnych TV. Pozwoli to uniknąć rozczarowań.
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Melon napisał:
masz racje jtd
wlaczylem funkcje demo i na polowie 100Hz OFF obraz wyglada jak "kiedys"
czy to wyglada tak na kazdym tv?
czy nad tym sie wszyscy rozplywaja??
;)
A w tym sharpie nie mozna wylaczyc 100hz?
No to bardziej podoba ci sie 100hz obraz czy bez 100hz, jak patrzysz na demo?
 

deniro24

Member
Bez reklam
Jak widać każdy ma inne oczekiwania odnośnie wyświetlanego obrazu. Mi ten efekt jak najbardziej odpowiada i mój przyszły tv musi wyświetlać w podobny sposób obraz. Natomiast Sharp RD2 ma u mnie wielkiego minusa, i to z powodu dla niektórych bardzo błachego, ale dla mnie bardzo ważnego - brak "normalnego" wejścia component.
 

mk1976

New member
mk1976 napisał:
Mam mały problem 37rd2e. Czasem gdy pojawi się na ekranie jakiś znaczek lub w okolicach twarzy pojawia się na całej szerokości ekranu pasek, przebarwienie o szerokości 2-3 cm której znika na nastepnym ujęciu. Czy komuś też to się przytrafiło? Postaram się sfotografować to zjawisko i wkleić zdjęcia
MOŻE TRZEBA ZGŁOSIC TO DO SERWISU?

udało mi się zamieścić materiał dowodowy:)
Nad głową tego gościa wyrażny pasek, który pojawia się w niektórych scnach, jest to tylko przykład, bo na innych kanałach zdarzają się podobne figle
proszę o pomoc
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg mnie powinieneś zawołać serwis, nie jest to normalne zachowanie matrycy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie denerwuj się .
Telewizor to urządzenie , a każde urządzenie może się zepsuć .
Jeśli będziesz formuował problem - to wiele osób rzuci się Ci na pomoc.
Od tego jest "rodzina" forum aby pomagać. Ale jeśli będziesz sarkastyczny - to nie zawsze doczekasz się pomocy.
Wejdź na priv - dostaniesz kontakt do najbardziej kompetentnej osoby w tym kraju.
Szefa serwisu centralnego Sharpa. Jeszcze nigdy nie odmówił pomocy dla dobra sprawy.To człowiek z wysoką wiedzą i klasą.
 

Melon

New member
no i dokupilem kabel HDMI techlink wires i mam znowu problem
przypomne zestawienie
tv sharp rd2e 32
dvd denon 1730
i po podlaczeniu tego wyzej wspomnianym kablem efekt jest taki ze film troja wyswietla mi sie na polowie ekranu i nie moge juz ingerowac w tryb wyswietlania bo polaczenie hdmi samo wybiera te opcje a obraz w osobistym odczuciu jest gorszy niz na poprzednim polaczeniu (kabel video i chinche dla audio) nie ma tez 100Hz... i napisy filmowe sa jakies pikselowate...
co jest nie tak?
ustawienie dvd tryb wyswietlania 1080...
 

Lech

New member
Bez reklam
Melon napisał:
no i dokupilem kabel HDMI techlink wires i mam znowu problem
przypomne zestawienie
tv sharp rd2e 32
dvd denon 1730
i po podlaczeniu tego wyzej wspomnianym kablem efekt jest taki ze film troja wyswietla mi sie na polowie ekranu i nie moge juz ingerowac w tryb wyswietlania bo polaczenie hdmi samo wybiera te opcje a obraz w osobistym odczuciu jest gorszy niz na poprzednim polaczeniu (kabel video i chinche dla audio) nie ma tez 100Hz... i napisy filmowe sa jakies pikselowate...
co jest nie tak?
ustawienie dvd tryb wyswietlania 1080...

Po złączu HDMI odbiornik tv pracuje jak monitor, a więc radzę poszperać w ustawieniach DVD.
 

bemx2k

New member
No w koncu dostalem swojego sprawnego tym razem Sharpa
jak narazie wszystko spoko ,cacy tylko teraz na 32 calach
widze znacznie wiecej niedoskonalosci filmow divx :/
nawet slabsze konwersje HD do formatu x264 posiadaja widoczne
uboczne efekty kompresji .

Do tego cos slaby jest tunere cyfrowy FreeView ma zawnetrznym tunerze Pioniera bez mialem ciut mocniejszy sygnal , na sharpie
sygnal jakby o 10-15% slabszy :/

Ogolnie jestem zadowolony ,narazie poznaje jego mozliwosci
przy dobrym sygnale jest tym o czym marzylem :)

 

kuba380

New member
bemx2k napisał:
No w koncu dostalem swojego sprawnego tym razem Sharpa
jak narazie wszystko spoko ,cacy tylko teraz na 32 calach
widze znacznie wiecej niedoskonalosci filmow divx :/
nawet slabsze konwersje HD do formatu x264 posiadaja widoczne
uboczne efekty kompresji .

Do tego cos slaby jest tunere cyfrowy FreeView ma zawnetrznym tunerze Pioniera bez mialem ciut mocniejszy sygnal , na sharpie
sygnal jakby o 10-15% slabszy :/

Ogolnie jestem zadowolony ,narazie poznaje jego mozliwosci
przy dobrym sygnale jest tym o czym marzylem :)


pod jakie wejscia masz podpiety tv do komputera ??? HDMI (TV) a pc (DVI) ??
 
Do góry