Sharp nowa seria TV LCD SA1E LC-26SA1E LC-32SA1E LC-37SA1E LC-42SA1E

kalasz

New member
Sharp 32SA1E czy Sony KDL-32P2530K?

Witam

W tym tygodniu zamierzam kupic telewizor lcd. po rozeznaniu sie w modelach oraz cenie moj wybor zawęzil sie do 2 modeli: sharp 32SA1E oraz Sony KDL 32P2530K. roznica w cenie miedzy nimi jest ok 600-700 zl (sony oczywiscie drozszy) co do parametrow to wydaje mi sie ze sa podobne choc jestem tylko poczatkujacym uzytkownikiem LCD. prosze o pomoc w wyborze. tv bede uzywal do C+, PC, DVD.
 

jnk

New member
komputer poprzez s-video

Witam,
rozważam zakup tego telewizora (32") głównie jako wyświetlacz do Xboxa 360, chciałbym również podłączać do niego komputer. W laptopie mam VGA oraz s-video i jako że złącze VGA w tym telewizorze zajęte byłoby przez X-a pozostaje jedynie s-video (zabawa z przełączaniem kabli VGA odpada).
Jaką jakość obrazu i rozdzielczość mogę uzyskać używając s-video? Może lepszym rozwiązaniem byłoby zakupienie jakiegoś rodzielacza VGA sterowanego przełącznikiem (o ile takie coś istnieje)?
Proszę o wskazówki i pozdrawiam
jnk
 

rymkaryn

New member
Sharp LC-26SA1E

Cześc !!

Chciał bym was prosic o radę .

Chciałbym kupic tego Sharp LC-26SA1E ,
ale niewiem czy pociągnie on telewizję n .

Bo z tego co widze , to ludzie rozpaczaja
bo kupili tv lcd a telewizja n im niedziała tzn głosu niema .

A samo wejście hdmi to nie wszystko !!

Wiedz się chciałem zapytac czy to dobry wybór ??


Pozdrawiam i czekam na szybkąodpowiedz .
 

AproX D

New member
Witam - kilka dni temu kupiłem ten TV mojemu "maluchowi" głównie z przeznaczeniem do ogladania bajek i grania w PS2. Tak więc mam do niego podłączony Cyfrowy Polsat i PS2 i po kilku dniach używania mogę spokojnie stwierdzić że był to bardzo udany zakup. Polsat ma podłączony zwykłym SCARTEM dołączonym do zestawu Polsatu a obraz mam wyśmienity :rolleyes: ( aż sam nie mogłem w to uwierzyć ), zero smużenia, kolorki super ( no może poza sławna czernią na LCD ale to mi akurat nie przeszkadza ), przy grach na PS2 obraz również fajny ( dlatego fajny gdyż na jednych gierkach jest suoper a na innych taki sobie - ale to chyba zalezy od jakości wykonania gry ). Jak dla mnie TV super :D

P.S
a jeśli o chodzi o brak dźwięku to z tego co wiem to tylko kwestia odpowiednich ustawień w MENU ( było to opisane w jednym z postów w tym wątków - mnie akurat to nie dotyczyło gdyż nie miałem najmniejszych problemów z Polsatem )
 
Ostatnia edycja:

RNAcid

New member
rymkaryn napisał:
Cześc !!

Chciał bym was prosic o radę .

Chciałbym kupic tego Sharp LC-26SA1E ,
ale niewiem czy pociągnie on telewizję n .

Bo z tego co widze , to ludzie rozpaczaja
bo kupili tv lcd a telewizja n im niedziała tzn głosu niema .

A samo wejście hdmi to nie wszystko !!

Wiedz się chciałem zapytac czy to dobry wybór ??


Pozdrawiam i czekam na szybkąodpowiedz .
Witam!

Jakiś czas temu kupiłem - notabene specjalnie do "n-ki" - model 42SA1E. Od razu postanowiłem podłączyć go kablem HDMI, bo wejście component [via VGA] przeznaczyłem dla Xbox360.
Faktycznie po podłączeniu dźwięku nie było ale telewizor ma [w ostatniej zakładce menu, po prawej stronie] pozycję Opcje HDMI i tam można po prostu przełączyć czy dźwięk ma być podawany analogowo [przez minijack'a lub chinch'e] czy cyfrowo [przez HDMI]. Po ustawieniu opcji "dźwięk cyfrowy" wszystko działa od dwóch już ponad miesięcy.
Co prawda nadal nbox ma błąd w oprogramowaniu powodujący, że co jakiś czas zanika dźwięk na ułamek sekundy. Jest to drażniące ale można się w sumie przyzwyczaić zwłaszcza, że ostatecznie można przecież dźwięk łaczyć analogowo lub w ogóle dekoder podłączyć kablem component i wówczas problemu nie ma. Jedyny "poważny" zarzut do serii SA1E to tylkojedno wejście component, dodatkowo realizowane przez złącze VGA. O ile jeszcze pojedynczy component da się "zniwelować" za pomocą jakiegoś zewnętrznego HUB'a to już zajęcie przezeń wejścia VGA może być drażniące dla tych wszystkich, którzy do telewizora chcieliby podłączyć komputer.
 

dark2

Member
więcej niż 1024 - czy można ?

Witam,
Zadałem już podobne pytanie na innym forum - ale jakos nie mogę doczekać się konkretnej odpowiedzi - czy na SA1E po podłączeniu kablem VGA - z komputerem da się uzyskać rozdzielczość 1366x768 . Próbowałem dwukrotnie na dwoch różnych notebookach i ponad 1024 nie udało mi sie :(.
Czytałem cały wątek - i widzę wypowiedzi posiadaczy że się nie da...ale też że się da - więć jak to jest naprawdę ??

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Darek
http://www.sharp.de/php/p.php?par=18_no_no_1309
 

urlich

New member
Witam.
Od tygodnia posiadam sharpa lc 32sa1ea.
Obraz z kablówki nawet dobry ale z ok 3m,z bliska to jest kicha.Mam podłączone dvd (WIWA 228)zwykłym euro i obraz jest dobry ale też z ok 3m,podłączyłem laptopa (hp nx 8220 ,radeon x600) kabelkiem vga, obraz jest super ale max rozdzielczość na tv to 1024, jak ustawie większą to obraz wychodzi poza ekran..?obraz jest też troche w tej rozdziałce splaszczony, używam kmplayera i w nim rozciągam do normalego rozmiaru (w lcd-ku jest wybór "pełny" lub "normalny").Laptop ma tylko wyjście vga i svideo,ale mam do niego stacje dokującą która ma wyjście "dvi",podłączyłem kabelkiem dvi=hdmi i jest jakby gorzej niż po vga,obraz migotał jak przez svideo dopiero w opcjach wymusiłem tryb 720p i jest w miare przyzwoicie, choć to nie to czego oczekiwałem! W innych trybach tzn.1080p i 1080i obraz migocze może to wina kabelka a może stacji dokującej przez którą jest podłączony laptop?
Może ktoś z was ma podobny problem proszę o odpowieć albo podpowieć jak to wszystko ustawić z góry dzięki .

Ogólnie z lcd jestem zadowolony.(cena to 2638 zł z kosztem wysyłki )
 

rufi_l

New member
ja mam tak samo

urlich napisał:
Witam.
Od tygodnia posiadam sharpa lc 32sa1ea.
Obraz z kablówki nawet dobry ale z ok 3m,z bliska to jest kicha.Mam podłączone dvd (WIWA 228)zwykłym euro i obraz jest dobry ale też z ok 3m,podłączyłem laptopa (hp nx 8220 ,radeon x600) kabelkiem vga, obraz jest super ale max rozdzielczość na tv to 1024, jak ustawie większą to obraz wychodzi poza ekran..?obraz jest też troche w tej rozdziałce splaszczony, używam kmplayera i w nim rozciągam do normalego rozmiaru (w lcd-ku jest wybór "pełny" lub "normalny").Laptop ma tylko wyjście vga i svideo,ale mam do niego stacje dokującą która ma wyjście "dvi",podłączyłem kabelkiem dvi=hdmi i jest jakby gorzej niż po vga,obraz migotał jak przez svideo dopiero w opcjach wymusiłem tryb 720p i jest w miare przyzwoicie, choć to nie to czego oczekiwałem! W innych trybach tzn.1080p i 1080i obraz migocze może to wina kabelka a może stacji dokującej przez którą jest podłączony laptop?
Może ktoś z was ma podobny problem proszę o odpowieć albo podpowieć jak to wszystko ustawić z góry dzięki .

Ogólnie z lcd jestem zadowolony.(cena to 2638 zł z kosztem wysyłki )
:(


Ja mam dokładnie tak samo! :( Co gorsze przy połaczeniu dvi-hdmi w trybie 720p obraz wychodzi poza ekran tv :?: i nie da sie go inaczej ustawic (mam 26sa1e).
Ciekawi mnie tez czy rzeczywiscie ten tv ma rozdzielcczość 1360x768 (???) jak podaje producent. Bo nawet gdy wymuszam na PC taka rozdzielczość to tv "wariuje" i nic nie wyświatla lub wyświetla podskakujący obraz.

PS. Może ten temat był już poruszany na tym forum, ale ja czegoś takiego nia znalazłem - być może przez to że na kilku stronach tego tematu dyskusja toczyła sie na tylko na temat tego gdzie produkowany ten tv i kto gdzie pracuje :cool: - a to przyznam niewiele mnie interesowało :p
 

malin_f1

New member
długo wybierałem miała być plazma a dziś pojechałem do nowo otwartego saturna w Wawie i wyrwałem przedostanią sztukę Sharpa 42SA1E za 2999zł :D i jestem mega zadowolony bo 3-4 lata wytrzymam z tym TV a na Euro 2012 to dopiero będą zabawki na rynku i za jakie pieniadze :) jedna rzecz niesamowicie mnie cieszy że za rok czasu prawdopodobnie nie będę płakał że przepłaciłem :D w tej cenie były jeszcze Plazmy 42C7H ale się spóźnilem pozatym to migotanie, wypalanie, brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem itd decyzja mogła być tylko jedna :)
Jak uważacie dobry zakup za te pieniądze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Cena extra . Ale jeśli masz słaby sygnał i bliska odległość ,a dodatkowo liczysz na jakość w meczach sportowych - to bedziesz mocno zawiedziony. Do Twoich potrzeb przynajmniej tych ogólnych które podałeś lepsza byłaby plazma .
Ale interes zrobiłeś dobry.
 

malin_f1

New member
odległość 4 - 4,5m sygnał cyfrowy ferguson 7318 meczyk już oglądałem na C+ Sport jak dla mnie OK tenis roland garros SUPER mam tą komfortową sytuację że TV mogę postawić gdzie indziej a kupić nastepny :) jednak jak narazie same plusy w stosunku do np LC3R który stoi w pokoju dziecinnym. Mimio wszystko jedna rzecz już mnie boli Componet via D-Sub porażka. nie wiem czy jest sens do tego kupować dobry component Profigolda z serii Oxypure za 330zł czy kupić 10x tańszego Prolinka bo jak patrzę na tą przejściuwkę to żal za dupę ściska
Co Ty na to?
 

rodick

New member
lc26sa1e

a ja na tej samej promocji saturna wyczailem lc26sa1e za ...1399pln !:eek:
Niezle nie?! - moj pierwszy LCD.
Teraz tylko mam pytanko do posiadaczy tej serii - jakie macie ustawinia obrazu/dzwieku, jakie ustawienia uwazacie za najbardziej naturalne?

PS. odleglosc od odbiornika ok. 2,0-2,2 metra.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też dobry zakup.
Ustawienia w takim przekroju to rzecz subiektywna . Więc tak to ustaw jak Ci się podoba.

malin-f1
absolutnie wystarczy Prolink.
 

rodick

New member
jeszcze jadna rzecz mnie frapuje... dlaczego jak podlaczam tv do laptopa (zwykle zlacze analogowe) to na ekranie tv mam caly czas tylko widoczna tapete windowsa nawet bez ikonek, kursora itp?
Do tego zauwazylem ze obraz delikatnie miga - ale to przypuszczam ze jest kwestia slabego odswiezania - 60Hz.
 

rodick

New member
hmmm klonowanie -cos o tym slyszalem. Da sie to zrobic bez zainstalowanych sterownikow nvidia? Jesli ja kto ja kto wlaczyc bo ja tego nie moge znalezc a pamietam, ze bylo taka zakladka w moim poprzednim kompie.
Jesli chodzi o identyfikacje ekranu... to u mnie to dziala tzn pokazuje mi sie duza biala "1: na kompie i "2" na TV. Wszelkie zabawy ze zmiana rzdzielczosci czy glebii kolorow nie pomogly.

PS.
Swoja droga dopiero teraz na Sharpie widze prawdziwe kolory :) (narazie tylko z Windowsowej tapety) tzn na TV mam piekne zywe kolorki i super kontrast a to samo na laptopie jest jakies takie szare i bez wyrazu.
Juz sie nie moge doczekac kiedy obejrze zdjecia na TV.;)
 

malin_f1

New member
ochłonełem trochę po zakupie TV więc powiem tak jak na chwilę obecną TV zaspokaja moje potrzeby. z minusów to jak wiadomo czerń, tylko jedno hdmi z którego i tak pewnie nie prędko skorzystam oraz ten śmieszny komponen via d-sub który wg testów Kiekiego wypadł naprawdę dobrze :) Obraz jak najbardziej OK smużenia brak no może minimalne jak leci piłka od tenisa czy piłka nożna poprostu trzeba się dobrze przypatrzeć ale normalny użytkownik nie zwraca na takie rzeczy uwagi co uważam za bardzo zdrowe podejście do tematu. Jak powiedział Kiki ten TV nie nadaje się do oglądania z bliska. Ja mam 4 - 4,5m do TV i jest naprawdę OK Napewno nie żałuję że go kupiłem jak na początek przygody z płaską TV spoko. Następna zmiana za 3-4 lata wtedy już zaszaleję a i technika pójdzie znacznie do przodu :) Myślę że LCD mimio wszystko będzie coraz bardziej doskonałe i w większości wyprze plazmy :) Z wrażeń wizualnych TV super bo wg mnie ponad czasowy.
Pytanie czy ten TV ma jakieś menu serwisowe?? JAk się do niego wchodzi?
Pytanie drugie czy jak mam film z pasami na dole i na górze (np z DVD) to czy można jakoś rozciągnąć obraz?? szukałem ale nie znalazłem...
 

rufi_l

New member
Witam wszystkich,
Mam pytanie: Czy można w tym TV /SA1E/ wyłączyć jakoś funkcje teletextu? (np w ustawiwniach menu):confused:
Pytam, bo nie moge go teraz włączyć, a nie wiem czy jakoś nie "poklikałem" na pilocie, jak próbuje właczyc txt pojawia sie napis "Funkcja teletekstu niedostępna",:sad: czy jakoś tak. W niedziele wszystko było jeszcze OK.
Sygnał jest z kablówki /nie RGB/ i na drugim tv txt działa.
Już mam dzwonić po serwis?:(
 
Do góry