Sharp LE-700 (32/40/46/52)

makis

New member
Jeżeli cena ta sama to bierz 705.

@makis podswietlenie na +14? Boże to musi wypalac oczy. Ja mam opc wyłączone, nie wspominając o dynamicznym kontrascie i innych polepszaczach.
Ja też mam wyłączony kontrast dynamiczny, a OPC służy własnie do automatycznego ściemniania gdy robi się ciemno, i automatycznego rozjaśniania gdy jest jasno.Wcześniej użyłem danych kalibracyjnych z Flatpanel, dla mnie tragedia.
 

Astin

New member
Tv jest już po kalbracji samodzielnej przy pomocy płyty bd DVE: hd basics

1. Szczegóły są bdb widoczne a czern zachwyca.
2. Kąty są ok, wiadomo obraz traci trochę nasycenie kolorów ale jest to akceptowalny poziom.
3. Obraz jes bardzo plynny, brak jakichkolwiek duszkow itp

I na koniec uwaga. Będąc w saturnie z konsola podpinalem ja także do le810 i obraz był praktycznie taki sam z tym ze czern i kolory lepsza na le700. Wiec w le810 płacimy za bajery multimedialne i za zniekszralcajacy trochę kolory dodatkowy żółty pixel.

Powiedz, gdzie taką kalibrację wykonać i jakie są koszty? Czy może wystarczy to:Sharp LE705 review - FlatpanelsHD

Sharp LC46LE700E/ LC40LE700E/ LC40LE700 Review: 100Hz LED TV
 

milanoa

Member
Wszystko jest pięknie ładnie ale tylko na wprost pod kątem niestety obraz traci na jakości
kiedyś dawno temu posiadałem plazmę Panasonica model bodajże 42PV80 i tam nie było tego problemu obraz pod każdym kątem był idealny nie mówiąc już o kolorach :) niestety musiałem się jej pozbyć z przyczyn finansowych pozdrawiam :)
 

saszka123

New member
Pr3dator
- kupiłeś tv od Kikiego z kalibracją?
- czy Kiki u Ciebie w domu kalibrował?
- czy kupiłeś tylko same uniwersalne ustawienia?

No i czy jesteś zadowolony?
 

Pr3dator

New member
Pr3dator
- kupiłeś tv od Kikiego z kalibracją?
- czy Kiki u Ciebie w domu kalibrował?
- czy kupiłeś tylko same uniwersalne ustawienia?

No i czy jesteś zadowolony?

Poczatkowo poprosilem o sprawdzenie telewizora pod wzgledem sprawnosci bo to roznie bywa czasem mozna dostac fabryczny bubel, no i przy okazji odplatnie poprosilem o kalibracje. Kiki umnie nie kalibrowal , dostalem certyfikat + slajdy robocze z kalibracji.Kalibracja z tego co doczytalem zostala zrobiona konkretnie pod ten model.

Czy jestem zadowolony ? :) bardzo.. 52" robia ogromne wrazenie. Moja zona nie chciala takiego wielkiego ekranu , w zasadzie kupilem wbrew jej woli jak zobaczyla telewizor odrazu zaczaila ze to 46" nie ma :). Obecnie mam telewizje z multimedii w tym jeden kanal HD i jakos obrazu na zwyklych jak i na tym kanale hd jest bardzo dobra, sprawdzalem xboxa360 obraz jest przepiekny, nie ma rowniez problemu z plynnoscia obrazu..

Co mi sie nie podoba smieszna sprawa w zasadzie, obudowa ma miejsca w ktorych zbiera mocno kurz.
 

speeder

New member
Kalibracja obrazu dla 32" LE-700

Cześć!

Po wnikliwym szperaniu w necie znalazłem kilka ustawień do posiadanego przez niektórych z nas 32" modelu.
Potestujcie i napiszcie wasze zdanie jestem ciekaw:

Ustawienie dotyczy AV MODE - FILM

Recommended settings
Picture OPC Off
Backlight +7
Contrast +28
Brightness 0
Colour +1
Tint +6
Sharpness 0 (for SD increase by +2)
Picture - advanced
C.M.S. - hue
R +15
Y +9
G 0
C +5
B -10
M +5
C.M.S. - saturation
R 0
Y 0
G 0
C 0
B -6
M +5
C.M.S. - value
R +30
Y +6
G -11
C 0
B +25
M +30
Colour temperature settings - Low
R Gain (Lo) 0
G Gain (Lo) 0
B Gain (Lo) -10
R Gain (Hi) +20
G Gain (Hi) +30
B Gain (Hi) -30
100 Hz Off for movies, as you wish
Active Contrast Off
Gamma 0
DNR (for SD and HD signals, Blu-ray Auto or Middle, depending on content)
Monochrome Off
Range of OPC do not touch considering it's recommended to keep OPC disabled
 
Ostatnia edycja:

jamas

New member
A jak jest z jakością obrazu SD?

Cześć!

Byłem już zdecydowany na zakup sharpa LE-700, ale gdy zobaczyłem w saturnie obraz ze zwykłego SD (leciał tenis na eurosporcie) to mnie zatkało. Jakaś masakra, nie można było tego oglądać. Jak to jest z tą jakością obrazu SD? Czy są jakieś funkcje poprawiające obraz SD w tym tv?
Zastanawiam się jeszcze nad sony kdl-40ex700.... Co wybrać?

Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
Obraz SD jest świetny. Jak widziałes w sklepie obraz ze źródła podzielonego 1500 razy to się nie dziw że było słabo.
 

speeder

New member
Dokładnie tak jak napisał mataman, obraz z sd jest świetny. Bardzo wyraźny, można powiedzieć że sporo detali, a przyznam Ci się że mam najgorsze źródło bo podstawowy pakiet antenowy upc, mimo to super. Sądzę że sygnał cyfrowy będzię wyglądał rewelacyjnie nie wspominając o kanałach hd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jamas -
nie możesz oceniać jakości telewizora na podstawie podzielonego sygnału w markecie. W domu masz sygnał dedykowany.
 

jamas

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Ja mam cyfrową UPC. Rozwialiście moje wątpliwości :). Jak dokonam zakupu to podzielę się wrażeniami. Jeszcze raz wielkie dzięki!!!
 

Gelo5

New member
Ja również jestem bardzo zadowolony z tego TV (od kikiego oczywiście).
Na stronach sharpa pojawiło się nowe oprogramowanie do 705, a ponieważ kupowałem mniej więcej w dniu jego wyjścia - mam jeszcze stare oprogramowanie.
Moje pytanie: czy wgrywał już ktoś to nowe, wnosi coś nowego?
oraz może głupie pytanie: w pliku jest instrukcja jak wgrywać, ale :
1.muszę odłączac kabel zasilający skoro jest wyłącznik prądowy?
2.w opcjach tv jest "aktualizacja oprogramowania", ale nie działa i nie ma mowy o niej w instrukcji aktualizacj (plik pdf).
bardzo proszę o pomoc (to mój pierwszy sharp, zawsze miałem sony)
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
J
oraz może głupie pytanie: w pliku jest instrukcja jak wgrywać, ale :
1.muszę odłączac kabel zasilający skoro jest wyłącznik prądowy?
2.w opcjach tv jest "aktualizacja oprogramowania", ale nie działa i nie ma mowy o niej w instrukcji aktualizacj (plik pdf).
bardzo proszę o pomoc (to mój pierwszy sharp, zawsze miałem sony)

zrób tak jak pisze w .pdf

i nie utrudniaj sobie życia .........
 

Gelo5

New member
Zrobiłem jak w pdf, ale nie odłączałem kabla jak piszą, tylko wyłącznikiem (to nie utrudnianie, tylko ułatwianie sobie życia).
 

orange

New member
Mam 46 700 Le i przy oglądaniu programów z dekodera N pojawiły się 3 białe piksele. Przy antenie indywidalnej oraz przy graniu na PS3 tych pikseli nie ma .Serwis Sharpa nie ma zielonewgo pojęcia co się z stało. Ktoś miał coś podobnego???
 
Do góry