Sharp LE-700 (32/40/46/52)

zeppelin

New member
Więc odpowiadam sam sobie.... dekoder wewnetrzny odbiera sygnał DD, sprawdziłem na TVN7, był film w systemie 5.1 i taki sygnał był przekazywany z tv do amplitunera.
 

Pr3dator

New member
drobne pytanko czym czyscicie ekran ? Testowalem juz rozne srodki do szyb/ekranow od najtanszych do najdrozszych podobnie ze sciereczkami, szyba w tym modelu jest jakas dziwaczna. Dziwny efekt bo czym by nie czyscic, przecierac ekranu to zawsze owe srodki pozostawiaja smugi i to naprawde gryzace oko. O dziwo smugi po przetarciu po kilu sekunadach pojawiaja sie ponownie.....
 

drarti

New member
Ustawienia Kalibracyjne LE700 E

Trudno znaleźć poprawną kalibrację obrazu LE700, głupotą jest płacić kasę za to, więc wkleję swoja własną, (ustawiane na SD).dobrze jest ustawić 2 lub 3 różne kalibracje i przełączając tryby wybrać swoją własną odpowiadającą jakość.Jak ktoś ma inne ciekawsze proszę się podzielić.

dźwięk -high +8,low+15 ,podbicie basów on,surround-off

Ustawienie dotyczy AV MODE - Użytkownik (TV) -moje

Picture OPC Off
Backlight +14
Contrast +35
Brightness +2
Colour +5
Tint +2
Sharpness 0 (for SD increase up to +3)
Picture - advanced
C.M.S. - hue (odcień)
R +0
Y +0
G -2
C +0
B -2
M +0
C.M.S. - saturation (nasycenie)
R +0
Y +0
G -2
C +0
B -2
M +0
C.M.S. - value (wartość)
R +2
Y +0
G -2
C +0
B -2
M +0
Colour temperature settings - Midlle (średnia)
R Gain (Lo) +5
G Gain (Lo) -3
B Gain (Lo) -5
R Gain (Hi) +5
G Gain (Hi) -3
B Gain (Hi) -5
100 Hz on
tryb filmu -Standardowa
Active Contrast Off
Gamma 0
DNR (for SD and HD signals-High-wysoka, Blu-ray Auto or Middle, depending on content)
3d-Standardowa
Monochrome Off
Range of OPC do not touch or set min. to +5 considering it's recommended to keep OPC disabled


Ustawienie dotyczy AV MODE - Dynamiczny - własne

Recommended settings
Picture OPC Off
Backlight +16
Contrast +32
Brightness 0
Colour +3
Tint +0
Sharpness +3 (for SD increase up to +3)
Picture - advanced
C.M.S. - hue
R +0
Y +0
G 0
C +0
B -0
M +0
C.M.S. - saturation
R 0
Y 0
G 0
C 0
B 0
M 0
C.M.S. - value
R 0
Y 0
G 0
C 0
B 0
M 0
Colour temperature settings - middle-Low -średnioniska
R Gain (Lo) 0
G Gain (Lo) -2
B Gain (Lo) -3
R Gain (Hi) 0
G Gain (Hi) -2
B Gain (Hi) -3
100 Hz on
Tryb filmu-zaawansow.(wysokie)
Active Contrast Off
Gamma +2
DNR Auto(for SD and HD signals-automat, Blu-ray Auto or Middle, depending on content)
Monochrome Off
Range of OPC low +5, considering it's recommended to keep OPC disabled

Ustawienie dotyczy AV MODE - FILM - własne

Recommended settings
Picture OPC Off
Backlight +16
Contrast +40
Brightness 0
Colour +2
Tint +2
Sharpness 0 (for SD increase by +2)
Picture - advanced
C.M.S. - hue
R 0
Y 0
G 0
C 0
B 0
M 0
C.M.S. - saturation
R 0
Y 0
G 0
C 0
B 0
M 0
C.M.S. - value
R +5
Y -5
G -5
C +5
B -5
M +5
Colour temperature settings - Low
R Gain (Lo) +5
G Gain (Lo) -3
B Gain (Lo) -7
R Gain (Hi) +5
G Gain (Hi) -3
B Gain (Hi) -7
100 Hz On
fim mode-standard
Active Contrast Off
Gamma 0
DNR (for SD and HD signals high, Blu-ray Auto or Middle, depending on content)
3d-szybkie
Monochrome Off
Range of OPC min +5, considering it's recommended to keep OPC disabled


miłego, czystego oglądania!
 

gemaro

New member
Witam!
Mam pytanie odnośnie Sharpa 700tki. W podanych w tym temacie testach w słabych punktach wymieniany jest odbiór sd. Z kolei użytkownicy bardzo sobie go chwalą. Czym się sugerować? Czy ktoś mógłby być taki uprzejmy i wrzucić zdjęcia z sygnału SD tego tv?

Noszę się z chęcią zakupu i w moim polu wyboru jest plazma panasonica G20 i właśnie ten sharp. Wielkość -46'. Może jakieś sugestie? :) Zależy mi na sygnale SD. A jeśli chodzi o HD to myślę, że w zarówno w G20 jak i LE700 nie dostrzegłbym różnicy jako przeciętny oglądacz tv :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
700-tki dobrze skaluja ale niestety jest problem z usuwaniem przeplotu, a takze widocznym zmiekczeniem obrazu i konturow - nie dla ludzi lubiacych ostre krawedzie ;)
 

gemaro

New member
A mógłbyś wytłumaczyć dokładniej na czym polega to usuwanie przeplotu?

Chciałbym jeszcze zapytać się jeśli chodzi o LE700 jak wypada w porównaniu z samsungiem C6500, oczywiście 46' i wszystko jak wyżej.
 

gemaro

New member
Test oglądałem nie raz. Wg niego dość dobrze wyszedł ten tv. Jednak pytanie pozostaje jak ten tv ma się do samsunga c6500?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie sprawdzałem - nie powiem. Ale z całą pewnością na testach Sharp nie miał żadnych problemów z usuwaniem przeplotów. To widać jak na dłoni na specjalnych ujęciach.
 

jacek63

New member
Od kilku dni pogrywa sobie u mnie 46 LX700 - kiki - WIELKIE DZIĘKI, błyskawicznie i profesjonalnie :)
Cóż mogę powiedzieć po zmianie z Philipsa crt 25":
Poprawił mi się wzrok i widzę czas oraz wynik meczu bez podchodzenia do TV :) co prawda 46" do obecnego pokoju to ciut za dużo ale, że w ciągu roku zmienię mieszkanie, to wybór jak najbardziej optymalny.
Obraz z cyfry mam na razie tylko po analogu, ale jakość jest bdb...sporo zależy od konkretnego kanału. Jakość nadawania jest bardzo różna i trudno oczekiwać cudów od telewizora jeżeli sygnał jest kiepski. Niemniej jestem bardzo zadowolony i już się ślinię na zmianę dekodera oraz łącza cyfrowego.
Dźwięk jest faktycznie słabiutki...mój stary monitor LCD ma lepszy i większą możliwość jego regulacji. Do oglądania wiadomości itp w zupełności jednak wystarczy, ale do innych programów lepiej dodać głośniki, a do filmów pójść przez amplituner.
Super są wszystkie napisy, czytelność na wysokim poziomie.
Menu czytelne i po krótkim czytaniu instrukcji intuicyjne.
Krytykowany pilot jest OK. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to maleńkie (chyba robione pod małą japońską dłoń ;) ) przyciski.
Oglądając derby Manchesteru czy F1 nie zauważyłem jakiegoś smużenia, a jakość obrazu (mimo analoga) jest bardzo dobra.
Podsumowując...jestem bardzo zadowolony z wyboru tego TV, z designu, z wielkości, z jakości obrazu, a dźwięk po zmianie dekodera i podłączeniu amplitunera też będzie super :D
To oczywiście moja subiektywna ocena:
Design 9,5/10
Obraz 9/10
Obsługa 9/10
Możliwości regulacji obrazu 10/10
Dźwięk 5/10
Możliwości regulacji dźwięku 2/10
Pilot 7/10
Jakość 9/10
Stosunek cena-jakość 10/10
Nie ma się co zastanawiać...brać, póki jeszcze są dostępne na rynku :D

Co do czyszczenia...ponieważ fotografuję, to mam z tym dość często do czynienia i mogę polecić następujące rozwiązanie:
-Nie używać żadnych płynów do zwykłego czyszczenia!
-Przed czyszczeniem odkurzyć choćby sprężonym powietrzem
-Zwykłe czyszczenie można robić np mocno spraną flanelą, delikatnie wycierając to, czego nie usunęło powietrze.
-Wszelakich płynów używa się tylko w przypadku zatłuszczenia (np przez wypalcowanie). Do wysokiej jakości optyki używam izopropanolu w aerozolu.
 

satanica

New member
Witam.

Posiadam modelik 52 calowy omawianego tutaj LE-700. Ostatnio z nudów postanowiłem podłączyć pod niego Xbox360 i komputer stacjonarny, przez HDMI oczywiście. Niestety mam problem zarówno z grami zX'a, jak i filmami w wysokiej rozdzielczości (720p/1080p) w formaciemkv. Mają nieprzyjemny input lag (wciskam coś i czekam na reakcję na ekranie - nie dzieje się to od razu), a filmy nie zachwyciły mnie płynnością. Animacja chrupie, klatki skaczą.

O czymś zapomniałem, coś mam niesprawne, jakieś pomysły, czemu się tak może dziać?

Oba sprzęty podłączane były kablem HDMI za 3 dychy z Saturna, firmy HAMA. Może to jego wina (choć X na co dzień podłączony jest do 24' monitora Samsunga i laga nie ma i tam animacja z kompa jest idealna, żadnych chrupnięć)?

Proszę o pomoc, pozdrawiam!

ja mam model 40LU700E, u mnie tez skacze jak podlacze kompa przez hdmi, ale pobawilem sie ustawieniami w grafie kompa i najpierw sprawdzam jak jest nagrany film mkv.Jesli jest to 23.979 klatek to ustawiam odswierzanie na tv 24 hrz i jest plynnie. Jesli 25 klatek to ustawiam 50 herzow i jest plynnie. Nie wiem czemu Sharp tak ma. przedtem mialem sony 40kdl 5500W i nie musialem nic ustawiac z odswierzaniem ogladajác filmy z kompa ( mkv). widocznie Sharp nie rozwiazal dobrze tego problemu, nie wiem. Troche mnie to wkurza bo meczace jest ustwianie odwiezania za kazdym razem ale co zrobic. Moglem go wymienic na sony 4500Z z 200 hercami i moze bym nie mial tego problemu, ale mam uraz do sonego i jego naroznego podswielenia w postaci lapkek widocznych w czarnych scenach. sprobuj pobawic sie z ustaweniami odswiezania, na pewno to pomoze.Dziwi mnie tylko fakt ze filmy puszczane z blue ray w 60 hercach sa nagrywane w 23.979 a chodza plynnie, te same filmy z kopma w mkv juz sie rwa przy 60 hercach i musi byc ustawione 24hrz
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
1. Nie możliwe że brak rwania filmów był zasługą Sonego W5500 - jeśli odświeżanie z karty nie pokrywa się z ilością fps to materiał rwie i nie zależy to ani od tv ani od systemów poprawy ruchu "100hz".

2. Zainstaluj sobie reclocka to nie będziesz musiał zmieniać odswieżania osobno do filmów 24 i 25fps (ustawiasz na stałe 50hz, reclock pogoni o 4% 24fps do 25fps niezauważalnie a będzie płynniej,na 60hz zmienisz tylko do filmów 30fps których praktycznie nie ma,jedynie sport czasem jest w 30fps)

3. Odtwarzacze bluray mają swoje systemy i dlatego jedne grają materiał 23.976 fps dobrze przy 60hz a inne dopiero przy 24hz.
 

satanica

New member
1. Nie możliwe że brak rwania filmów był zasługą Sonego W5500 - jeśli odświeżanie z karty nie pokrywa się z ilością fps to materiał rwie i nie zależy to ani od tv ani od systemów poprawy ruchu "100hz".

2. Zainstaluj sobie reclocka to nie będziesz musiał zmieniać odswieżania osobno do filmów 24 i 25fps (ustawiasz na stałe 50hz, reclock pogoni o 4% 24fps do 25fps niezauważalnie a będzie płynniej,na 60hz zmienisz tylko do filmów 30fps których praktycznie nie ma,jedynie sport czasem jest w 30fps)

3. Odtwarzacze bluray mają swoje systemy i dlatego jedne grają materiał 23.976 fps dobrze przy 60hz a inne dopiero przy 24hz.

mam reclocka. dziala na zielono tylko jak ustawie 24 hrz przy 23.976, jak ustawie na 25-50 to jest na zolto. Nie wiem czyja to zasluga, ale jak kupilem tv to mnie to denerwowalo wiec podlaczylem komp to TV kumpla ktory ma owego soniacza i u niego jest judder jak u mnie ale nie ma rwania klatek. Jak on ustawil na 24 herce na tv to mu obraz tak skakal jak gumis. Nie wiem jak to jest. Po prostu wiem ze na Sharpie musi byc ustawiane odwiezanie zgodne z wyswietlaniem klatek w filmie. Podlaczalem dysk przenosny z mkv do samsunga 530 i tez bylo plynnie bez przestawiania odswiezania. Na LG mojej siiostry ( 3 letni model HD) tez komp chodzi bez zadnego rwania, nie trzeba bylo nic ustawiac.

Sierzant moze bys poradzil jakiegos mkv playara, ktory bedzie mi plynnie odtwarzal filmy mkv przy 60 hercach, bo meczy mnie juz przestawianie odswierzania na kompie. Mysle o asusie oplay, fergusonie 210 albo ewentualnie popcornie. Po prostu chce miec playera z funkcja 1080P 24p, tak zeby 60 hercow nie robilo problemu. poprostu podlaczyc i cieszyc sie tak jak z blue ray bez rwania obrazu i tych meczocych przeskokow. Czasem jest tak ze samochod jedzie z punku A do C bez zaliczenia punktu B czyli taki nagly skok obrazu.

wsumie za tv dalem 2200 w promocji z 5 letnia gwarancja wiec dlatego az tak nie narzekam. Moze sharp ma lepszy obraz itp ale z mediami wedlug mnie gorzej sobie radzi, szczegolnie jesli o szybki ruch. Poza tym smuzy wiecej niz sony ktory mialem i samsung ( chodzi mi o kolor twarzy przy ruchu, w ciemniejszych scenach widac smugi na twarzy i lekkie rozmycie ). Zostalbym przy sonym ale niestety jak juz wspomnialem mial kiepskie podswietlenie wiec oddalem po tygodnniu do sklepu
 
Ostatnia edycja:

bk1974

New member
LE700E (Version 1.24 / E1007081) (Date 28.08.2010)

Improvement DVB-C Quick Search. (Swiss: DVB-C broadcasters, Denmark: YouSee)

Correction an item in the “Search method” screen

AIS: “Channel” / “Frequency” / “Quick” -> “Quick” is added.

Note: Even if the unit is updated to version 1.24, many channels in the Netherlands Ziggo aren’t displayed. Because the TV model who has compatibility with CI+ is LE705E series or later TV models
 
Do góry