Sharp LE-700 (32/40/46/52)

bk1974

New member
Mam 46 700 Le i przy oglądaniu programów z dekodera N pojawiły się 3 białe piksele. Przy antenie indywidalnej oraz przy graniu na PS3 tych pikseli nie ma .Serwis Sharpa nie ma zielonewgo pojęcia co się z stało. Ktoś miał coś podobnego???

Najlepiej sprawdzić planszami testowymi o rozdzielczości 1920x1080 z pendriva na przeglądarce zdjęć bad pixele tzn białą, czarną, czerwoną, niebieską, zieloną i żółtą. Jeśli faktycznie istnieją to będą widoczne. Mało prawdopodobne by występowały tylko pod jednym źródłem a pod innymi już nie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli wina telewizora to piksele jak są to zawsze bez względu czy sygnał z tunera czy z dvd .
Jeśli wina tunera - to sprawdź tuner.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to dla mnie tajemnicza sprawa .
Przypomnij się jutro na priw lub na GG 2868228
Postaram się wyjaśnić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
musisz oczyścić skrzynkę - bo wracają odpowiedzi.

Gdzie kupiłeś telewizor, kiedy i czy jest polska gwarancja ?
 

seph84

New member
płynność materiału z kompa/xbox'a

Witam.

Posiadam modelik 52 calowy omawianego tutaj LE-700. Ostatnio z nudów postanowiłem podłączyć pod niego Xbox360 i komputer stacjonarny, przez HDMI oczywiście. Niestety mam problem zarówno z grami zX'a, jak i filmami w wysokiej rozdzielczości (720p/1080p) w formaciemkv. Mają nieprzyjemny input lag (wciskam coś i czekam na reakcję na ekranie - nie dzieje się to od razu), a filmy nie zachwyciły mnie płynnością. Animacja chrupie, klatki skaczą.

O czymś zapomniałem, coś mam niesprawne, jakieś pomysły, czemu się tak może dziać?

Oba sprzęty podłączane były kablem HDMI za 3 dychy z Saturna, firmy HAMA. Może to jego wina (choć X na co dzień podłączony jest do 24' monitora Samsunga i laga nie ma i tam animacja z kompa jest idealna, żadnych chrupnięć)?

Proszę o pomoc, pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Pr3dator

New member
Witam.

Posiadam modelik 52 calowy omawianego tutaj LE-700. Ostatnio z nudów postanowiłem podłączyć pod niego Xbox360 i komputer stacjonarny, przez HDMI oczywiście. Niestety mam problem zarówno z grami zX'a, jak i filmami w wysokiej rozdzielczości (720p/1080p) w formaciemkv. Mają nieprzyjemny input lag (wciskam coś i czekam na reakcję na ekranie - nie dzieje się to od razu), a filmy nie zachwyciły mnie płynnością. Animacja chrupie, klatki skaczą.

O czymś zapomniałem, coś mam niesprawne, jakieś pomysły, czemu się tak może dziać?

Oba sprzęty podłączane były kablem HDMI za 3 dychy z Saturna, firmy HAMA. Może to jego wina (choć X na co dzień podłączony jest do 24' monitora Samsunga i laga nie ma i tam animacja z kompa jest idealna, żadnych chrupnięć)?

Proszę o pomoc, pozdrawiam!

Mi chrupanie w 52LE705 ostatnio sie pojawia podczas ogladania kablowki (multimedia), efekt jest sporadyczny ale zauwazalny bynajmniej przezemnie. Co do X'a sprawdz w jakim trybie grasz , jak nie pomaga wlacz swoj profil i wylaczaj wszystkie opcje w tv. Chrupanie takze pojawialo mi sie podczas ogladania filmow blueray, sporadycznie na xboxie. Nie chce zlo wrozyc ale "ten typ tak ma" zarowno LE700 jaki LE705...
 

zeppelin

New member
Koledzy : mam podłączoną kablówkę przez moduł CI. Problem polega na tym, że nie odbieram dźwięku wielokanałowego : sygnał z telewizora wyprowadzam po optyku na ampli, niestety, idzie tylko stereo mimo że kanał tv nadaje np. 5.1 .
Przedtem miałem dekoder zewnętrzny i mogłem z niego po optyku wyjść z dźwiękiem wielkokanałowym na ampli.
Można coś poradzić?
 

zeppelin

New member
Tak, sprawdziłem, przełączałem na próbę na PCM, bez zmian...
Gdy sprawdzam rodzaj odbieranego dźwięku jest tylko stereo, może faktycznie nie nadają 5.1 Mówię o TVP Kultura, obecnie jest konkurs Chopinowski i twierdzą ze nadają dźwięk wielokanałowo, wyświetlaja nawet zajawkę w czasie transmisji...
Może sprawdzicie u siebie, czy leci 5.1?
 

zeppelin

New member
dzwoniłem wczoraj do kablówki, twierdzą, że niczego nie wycinają, zresztą przedtem , jak pisałem,na dekoderze zewnętrznym dźwięk wielokanałowy był. Obecnie było parę filmów nadawanych z DD na różnych kanałach , a ja odbierałem zwykłe stereo.
Czy to może być wada telewizora?
 
Do góry