Sharp LE-700 (32/40/46/52)

Pr3dator

New member
mataman nic nie szkodzi :p mialem juz radoche ze moze jest jakis sposob , a wiecie czy to definitywnie bedzie niedostepne czy kwestia oprogramowania?
 

mataman

New member
Bez reklam
Ta funkcja jest dopiero w le810/820 wiec nie liczylbym na to w naszym.

Skoro już jesteśmy przy USB. Wiecie może co daje nowy soft który jest na stronie sharpa? Mam ten z fabryki wiec jestem ciekaw. I czy po upgradzie resetuja się ustawienia, obrazu itd.
 
Ostatnia edycja:

makis

New member
wgranie softu nie powoduje żadnych zmian w ustawieniach,wgranie to 3minuty,lepiej mieć nowy jak stary nic nie tracisz,najnowszy wersja 1.22 dostepny na stronie sharp pl.
Co do odtwarzania divix to LE 820 czyta,nowe serie Samsunga,LG itp. też i co z tego,żaden TV nie ma wszystkich kodeków ,albo czyta film albo nie ,raz są napisy raz nie,to są bajery żeby było coś nowego, żeby co pare miesiecy wypuścic nowy model,jeżeli nastapi widoczna poprawa jakości obrazu to w porządku, ale ta poprawa powinna być widoczna gołym okiem a nie tylko na przyrządach pomiarowych. Podobnie z telefonami komórkowymi ,jak chcesz mieć dobre zdjęcie to kup normalny aparat fotograficzny,plus telefon do rozmawiania.Najlepiej podpiąc laptopa lub komputer i odtwarzasz wszystko co ci wpadnie do reki,nie ma kodeków to je dodajesz,internet żadnych problemów na dużym o bardzo dobrej jakości ekranie TV,po co dopłacać za nie bardzo funkcjonujace gadżety,telewizor to przede wszystkim jakość obrazu
 
Ostatnia edycja:

saszka123

New member
mataman z tego co pamiętam byłeś zainteresowany również le810, widzę że jednak wybrałeś le700.

Czy główne kryterium Twojej decyzji była cena, czy uważasz że le700 jest lepszy od le810?

I dlaczego nie wybrałeś le705 ? Są jakieś różnice?
 

mataman

New member
Bez reklam
cena i podświetlenie tylko edge led w le810. le705 jest sporo droższy a to ten sam tv tylko z modułem CI+ zamiast CI
 

makis

New member
W LE705 zastosowano jeszcze filtr optyczny , który miał za zadanie polepszyć kąty boczne i czerń.Widziałem LE700 i LE705 na oko nie widziałem żadnej róznicy,oba były w tym samym trybie obrazu.Moim zdaniem ,oczywiście subiektywnym jezeli ta sama cena to lepiej 705 bo masz wrażenie ,że dostajesz jakieś dodatkowe funkcje,jeżeli jest istotna różnica w cenie to szkoda pieniędzy.
 
Ostatnia edycja:

saszka123

New member
kąty są w sumie istotne, więc jak 705 ma je trochę lepsze to warto dopłacić.

ale z drugiej strony 705 ma mało testów w internecie, nie wiadomo, może dodatkowy filtr wpływa negatywnie na inne parametry (np na kolory).

ja osobiście byłem nastawiony na le810 ale ostatnio pojawił się test na avforum le810 - no i tam słabo oceniają odwzorowanie kolorów (chociaż niewątpliwie le810 ma lepszy procesor ruchu i skalę szarości - więcej widać szczegółów w ciemnych scenach, no i ostrość i kąty). Jednak odwzorowanie kolorów to dla mnie podstawa. W związku z tym znowu zastanawiam się na wyborem. Wybór pada na le700 - ze względu na b. dobre odzorowanie kolorów i full led. Opcjonalnie philips 7605 - chociaż na razie jest b. mało opinii o tym tv.


Mataman jako że masz już ten tv i jesteś już weteranem na forum mam pytania:
1. Jak wygląda czerń w nocy. Czy widać szczegóły w ciemnych scenach. Tzn. czy poziom jest akceptowalny dla Ciebie.
2. Jak wygląda sprawa kątów (również w nocy). W moim przypadku - będę chciał powiesić tv, mam kanapę ok 220 cm, odległość od tv ok 3 metry. Tv nie będzie wisiał po środku kanapy, tylko przy jej brzegu, więc osoby siedzące po drugiej stronie kanapy będą patrzyły pod kątem. Pytanie: jak wygląda sprawa kątów?
3. Niektórzy zarzucają le700 że ma kiepski procesor ruchu. Czy ruch jest akceptowalny dla Ciebie (w trybie film)? Czy nie widzisz tzw. duszków, cieni postaci podczas ruchu?
4. Kalibracja. Sam skaliborwałeś czy kupiłeś ustawienia (np do Kikiego)?

Z góry dzięki za odpowiedź
 

mataman

New member
Bez reklam
Tv jest już po kalbracji samodzielnej przy pomocy płyty bd DVE: hd basics

1. Szczegóły są bdb widoczne a czern zachwyca.
2. Kąty są ok, wiadomo obraz traci trochę nasycenie kolorów ale jest to akceptowalny poziom.
3. Obraz jes bardzo plynny, brak jakichkolwiek duszkow itp

I na koniec uwaga. Będąc w saturnie z konsola podpinalem ja także do le810 i obraz był praktycznie taki sam z tym ze czern i kolory lepsza na le700. Wiec w le810 płacimy za bajery multimedialne i za zniekszralcajacy trochę kolory dodatkowy żółty pixel.
 

saszka123

New member
kalibracja

Jak myślicie czy każdy tv należy kalibrować oddzielnie? czy można stworzyć uniwersalne ustawienia (gotowce) i się nimi posługiwać ?

Zastanawiam się na ile każdy tv jest unikalny i trzeba go osobno kalibrować? Gdzieś wyczytałem że podczas kalibracji ma znaczenie otoczenie (w szczególności światło). Tylko zastanawiam się jak można skalibrować jak poziom światła się zmienia np. rano, wieczorem, w zimie, w lecie jest inny itp. W takim wypadku trzeba by było posiadać wiele ustawień.

Jak ktoś zna teorię kalibracji tv i przerabiał ją w praktyce to uprzejma prośba o podzielenie się tą wiedzą na forum

Dzięki
 

makis

New member
Jeżeli chodzi o kalibrację ,to brzmi bardzo poważnie ,ale tak naprawdę, dla przeciętnego widza to jest po prostu dostosowanie koloru,jasności i kontrastu do własnych upodobań.Po profesionalnej kalibracji obraz jest znacząco inny od ustawień fabrycznych,ale mnie się nie bardzo podobał,być może zawierał więcej szczegółów, ale ja nie mogłem się do niego przekonać.Trochę własnych regulacji ,i jestem bardzo zadowolony,z pewnością wygląd obrazu jest 100% indywidualną sprawą i nie ma złotego środka nawet z kalibracją profesjonalną bo obraz ma ci się podobać i kropka.Może moje rady komuś się przydadzą 52 LE700 Tryb "użytkownik":
-nie mieszać w ustawieniach zaawansowanych /moje:100hz wł., tryb filmu:standardowy,Barwa średno-wysoka ,OPC włączony zakres od środka do maxa/
-podświetlenie : +14
-Kontrast : +34
-Jasność : -7 /na stronie "Flatpanel" jest plansza testowa można się trochę pobawić
kontrastem i jasnością aby w ciemnych scenach było jak najwięcej szczegółow
jeżeli macie n-kę z pauzą to najlepiej zatrzymać gdy pokazują gościa w czarnym
garniturze i tak regulować przede wszystkim jasność aby było na marynarce jak
najwięcej szczegółów/
-Kolor : 0
-Barwa : 0
-Ostrość : +4

Jeżeli za bardzo daje po oczach to zwiększyć zakres automatycznego ściemniania

Najlepiej skalibrowany telewizor to taki , co ma obraz który się nam najbardziej podoba.Życzę dobrej zabawy.
 
Ostatnia edycja:

Astin

New member
Którego Sharpa brać 52le700 czy 705? Są w tej samej cenie? Proszę o szybką pomoc, ponieważ zbliża się Mundial!!!!!!!
 

mataman

New member
Bez reklam
Jeżeli cena ta sama to bierz 705.

@makis podswietlenie na +14? Boże to musi wypalac oczy. Ja mam opc wyłączone, nie wspominając o dynamicznym kontrascie i innych polepszaczach.
 
Do góry