Sharp LE-700 (32/40/46/52)

alba

New member
Po raz kolejny zrobiłem podejście do tego telewizora. Wszystko za sprawą ceny bo Le 600 46 cali był w redcoon po 4.400 z groszami.Wszedłem tam z zamiarem kupienia Samsunga 46B650 ale taka cena mnie zainteresowała.Więc aby utwierdzić się w przekonaniu że LE 600 lepsze podskoczyłem do MM i udało mi się popatrzeć na Le600 i 46b651 stojące naprzeciw siebie 1 metr. Wprawdzie nie udało mi sie zapodać dema Sony które na tym LE 600 leciało ale oba zasiliłem przy pomocy sprzedawcy sygnałem analogowym.Moje spostrzeżenia:czerń bez róznicy przynajmniej w tamtym swietle(kombinowałem przysłaniałem itp) Samsung na tym sygnale miał lepszy obraz (i tak do d.py jak to na zwykłym programie)ale nie było na nim tyle różnych mrówek,krawędzie napisów na reklamach były ostrzejsze. Więc wyposazenie przesądziło sprawę i zamówiłem samsunga. Co ciekawe po dwóch godzinach na redcoon cena Le 600 skoczyła-może za sprawą tego że na ich czacie pytałem o dostępność i polską gwarancję. Przy okazji pomiędzy LE 600 i Le 700 (stały obok siebie) niby na demie nie było różnicy nawet na piłce ale na koniec leciały napisy: w LE 700 płynęły w Le 600 skakały.Jak ktoś się waha między tymi dwoma niech to sobie obczai.
 
Ostatnia edycja:

adh1

New member
Właśnie jestem na kupnie czegoś o wymiarach 40-42 cale. W zasadzie jestem zdecydowany na le-700, ale bardzo proszę o informację o pracy w sieci, czy coś takiego w ogóle występuje w sharpach-ledach. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
adh
 

klosshans

New member
...w oczekiwaniu na podsumowanie...

Jestem na 90% zdecydowany na zakup LC-40LE700E, czekam na podsumowanie obiecane przez Kiki'ego. Niektóre opinie co prawda mogą odstraszyć np. pofałdowana obudowa? Ktoś to widział? Na czym to polega? Przyznam, że oglądałem w/w TV w MM oraz EuroRTV i niczego takiego nie zauważyłem a oglądałem go dosyć szczegółowo. Stojące obok siebie modele 700-tka i 600-tka - ten drugi wpadał w róż ale to być może kwestia kalibracji. Na 700-tce obraz był bardzo dobry. Górę w decyzji chęci zakupu tego modelu bierze niski pobór mocy co w przypadku wielogodzinnego codziennego oglądania TV ma duże znaczenie.
Mam pytanie czy oglądanie TV na modelu 40" LC-40LE700E nie będzie męczące dla wzroku z odległości 2m i kiedy przewidujesz Kiki podsumowanie?
Pozdrawiam forumowiczów.
 

alba

New member
klosshans napisał:
Górę w decyzji chęci zakupu tego modelu bierze niski pobór mocy co w przypadku wielogodzinnego codziennego oglądania TV ma duże znaczenie.
Mną też to kierowało ale wyczytałem że Sam 46b650 ma jakiś tryb eko i ciągnie 80 wat- spodziewam się że świeci ciemniej ale u mnie jest inne przeznaczenie tego tv-przyjść odpalić KD, obejrzeć i wyłączyć. Gaduła 24 godzinna stoi gdzie indziej. Przy moich pierwszych obliczeniach dla 180 W w normalnym LCD wyszło że będzie mi się to zwracać 15 lat. Tak jak już pisałem w markecie różnice cięzko wypatrzeć choć to skakanie napisów na LE 600 trochę mnie zdziwiło. Sądzę że LED-y mocno stanieją bo technologia jednak dość prosta i koszt produkcji podobny
 

bob77

New member
alba napisał:
Mną też to kierowało ale wyczytałem że Sam 46b650 ma jakiś tryb eko i ciągnie 80 wat- spodziewam się że świeci ciemniej ale u mnie jest inne przeznaczenie tego tv-przyjść odpalić KD, obejrzeć i wyłączyć. Gaduła 24 godzinna stoi gdzie indziej. Przy moich pierwszych obliczeniach dla 180 W w normalnym LCD wyszło że będzie mi się to zwracać 15 lat. Tak jak już pisałem w markecie różnice cięzko wypatrzeć choć to skakanie napisów na LE 600 trochę mnie zdziwiło. Sądzę że LED-y mocno stanieją bo technologia jednak dość prosta i koszt produkcji podobny

To prawda. Latwo policzyc, ze mimo sporej roznicy w poborze energii oszczednosci z tytulu placonych rachunkow sa niewielkie nawet gdy stosunkowo duzo ogladamy TV.
 

alexstan

New member
Dzień dobry, proszę mi powiedzieć dlaczego nie mogę przeczytać test Sharp AQUOS LCD LED LE700 gdy zapięcie na link pokazuje mi okno, w którym mówi nie masz uprawnień do czytania tekstu?
 

orange

New member
alexstan napisał:
Dzień dobry, proszę mi powiedzieć dlaczego nie mogę przeczytać test Sharp AQUOS LCD LED LE700 gdy zapięcie na link pokazuje mi okno, w którym mówi nie masz uprawnień do czytania tekstu?

Musisz wstąpić do super klubu :D
 

mcroki

New member
Witam, a śmigałem sobie po necie i znalazłem LE700 za 4790zł, wszysto fajnie tylko te 2 lata gwarancji troszke mało, w porównaniu to co daje SONY 5 lat
 

pzkfv

New member
Nierówności obudowy

Witam wszystkich. To mój dziwiczy wpis, więc wybaczcie jak coś spartaczę. Od jakiegos czasu przymierzam się do zakupu LCD 46cali. Na placu pozostał model z wątku, Sony 46Z5500, Philips 47PLF9446 i Samsung 46B7000. Cena i parametry analizowałem wzdłuż i w szerz, problem że im dłużej tym bardziej się waham, ale do meritum. Ktoś pytał o co chodzi z obudową LE700, wiec rzeczywiście jest badziewiasto wykonana, przy Samsungu wygląda jak jakaś wersja z wczesnych Chin. Nierówności sa widoczne pod pewnymi kątami, w miejscach łączeń obudowy widać minimalne zagnioty. Niby małe, ale na czarnej połyskującej obudowie, nie robi to najlepszego wrażenia. Gdybym się kierował opinią żony, to ze względu na design wygłada to tak : 1 Samsung, 2 Sony, 3 Philips (z wyłączonym ambilight, choć spectra 2 to jakaś wersja kryzysowa) 4. Sharp.
Powiem szczerze mam chrapke na Sharpa 46LE700, ale jak mi ktoś w domu powie że jakiś krzywy ten mój TV to się .............:(
Tak więc zanim kupicie LE700 to warto pooglądać tą obudowę z bliska i samamu sobie odpowiedzieć, czy warto kruszyc kopie o drobne niedociągnięcia, czy raczej bubel nie do przyjęcia.
 

luk28cz

New member
pzkfv napisał:
Witam wszystkich. To mój dziwiczy wpis, więc wybaczcie jak coś spartaczę. Od jakiegos czasu przymierzam się do zakupu LCD 46cali. Na placu pozostał model z wątku, Sony 46Z5500, Philips 47PLF9446 i Samsung 46B7000. Cena i parametry analizowałem wzdłuż i w szerz, problem że im dłużej tym bardziej się waham, ale do meritum. Ktoś pytał o co chodzi z obudową LE700, wiec rzeczywiście jest badziewiasto wykonana, przy Samsungu wygląda jak jakaś wersja z wczesnych Chin. Nierówności sa widoczne pod pewnymi kątami, w miejscach łączeń obudowy widać minimalne zagnioty. Niby małe, ale na czarnej połyskującej obudowie, nie robi to najlepszego wrażenia. Gdybym się kierował opinią żony, to ze względu na design wygłada to tak : 1 Samsung, 2 Sony, 3 Philips (z wyłączonym ambilight, choć spectra 2 to jakaś wersja kryzysowa) 4. Sharp.
Powiem szczerze mam chrapke na Sharpa 46LE700, ale jak mi ktoś w domu powie że jakiś krzywy ten mój TV to się .............:(
Tak więc zanim kupicie LE700 to warto pooglądać tą obudowę z bliska i samamu sobie odpowiedzieć, czy warto kruszyc kopie o drobne niedociągnięcia, czy raczej bubel nie do przyjęcia.

Wrócę do domu to przyjrzę się obudowie i jutro napisze czy faktycznie jest krzywa.
Telewizor mam od wczoraj, wersje 40".
Cyfra+ przez euro obraz zależy od programu w skali do 6 moja ocena 4+
podpięta konsola ps3 obraz zrywa beret :)

Pozdrawiam
 

klient

New member
pzkfv napisał:
Witam wszystkich. To mój dziwiczy wpis, więc wybaczcie jak coś spartaczę. Od jakiegos czasu przymierzam się do zakupu LCD 46cali. Na placu pozostał model z wątku, Sony 46Z5500, Philips 47PLF9446 i Samsung 46B7000. Cena i parametry analizowałem wzdłuż i w szerz, problem że im dłużej tym bardziej się waham, ale do meritum. Ktoś pytał o co chodzi z obudową LE700, wiec rzeczywiście jest badziewiasto wykonana, przy Samsungu wygląda jak jakaś wersja z wczesnych Chin. Nierówności sa widoczne pod pewnymi kątami, w miejscach łączeń obudowy widać minimalne zagnioty. Niby małe, ale na czarnej połyskującej obudowie, nie robi to najlepszego wrażenia. Gdybym się kierował opinią żony, to ze względu na design wygłada to tak : 1 Samsung, 2 Sony, 3 Philips (z wyłączonym ambilight, choć spectra 2 to jakaś wersja kryzysowa) 4. Sharp.
Powiem szczerze mam chrapke na Sharpa 46LE700, ale jak mi ktoś w domu powie że jakiś krzywy ten mój TV to się .............:(
Tak więc zanim kupicie LE700 to warto pooglądać tą obudowę z bliska i samamu sobie odpowiedzieć, czy warto kruszyc kopie o drobne niedociągnięcia, czy raczej bubel nie do przyjęcia.

Tak miałem ten sam problem tyle, że wybór pomiędzy UE 46B700 a LC 46LE700
ledy,ledy,ledy... po przyjżeniu się tej technologii z bliska jest to nadal LCD
dla mnie im większy tym gorzej (zaznaczam na zwykłej kablówce -UPC) więc wybrałem :
TX-P46G15 :)

Pozdrawiam wszystkich użytkowników plazm Panasonica!
 

SDman

Banned
klient napisał:
LCD dla mnie im większy tym gorzej (zaznaczam na zwykłej kablówce -UPC) więc wybrałem :
TX-P46G15
Szkoada, że nie zwróciłeś uwagi na Philipsa -choćby już 9664 , że o 9704 nie wspomnę -SD na najwyższym poziomie.
 
Do góry