Sharp LCD 37P50 problem - pytanie do fachowców

krzkop

New member
ela napisał:
Kupłlam Sharp 37P50 i jest taki problem gdy rano go włączam pilotem, to sie włączy i juz nie mozna pilotem nic zrobic , pilot poprostu nie dziala , dopiero po wylączeniu go ręcznie przyciskiem na obudowie i ponownym włączeniu tym przyciskiem , pilot działa , co to może być ? czy jest to jakaś wada ?

Witam wszystkich na forum.
Ma podobny problem, kilka dni temu kupiłem LDC Sharp 26P50E i godzinach porannych przy świetle zastanym wiesza się obsługa pilota. Moim spostrzeżeniem jest, iż ma to związek z włączona funkcją optycznego sterowania obrazem. Obsługa pilota jest zawieszona do zmiany warunków oświetleniowych, np. wystarczy włączyć światło i pilota zaczyna funkcjonować normalnie. Dzieje się tak zawsze rano tak jak pisałem przy określonych warunkach oświetleniowych i ja ten defekt wiąże z włączonym czujnikiem optycznego sterowania obrazem.
Widzę, że nie jestem sam z tą przypadłością jutro ma rozmawiać z kimś z SHARP Polska.
Najgorsze jest udowodnienie wady telewizora gdyż w pozostałych warunkach oświetleniowych pilocik działa, więc po dostarczeniu do serwisu przy ich oświetleniu będzie działał jak się patrzy i uznają mnie za naciągacza.

Pozdrawiam,
Krzysiek
 

TOmeKK

New member
Re: Duży wybór dużych LCD TV z HDTV

No to masz to co gość z Anglii - z OPC. Podałem Eli link do forum kilka postów wyżej.

Wydrukuj, zanieś, myślę, że używają tego języka w biurze, mimo, że właścicielem polskiego oddziału jest GmbH.

Pozdr.
 

krzkop

New member
TOmeKK napisał:
No to masz to co gość z Anglii - z OPC. Podałem Eli link do forum kilka postów wyżej.

Wydrukuj, zanieś, myślę, że używają tego języka w biurze, mimo, że właścicielem polskiego oddziału jest GmbH.

Pozdr.

Dzięki!!!
Faktycznie chłopaki mają ten sam problem. Ale jak dla mnie rezygnacja z OPC nie jest jego rozwiązaniem, gdyż skoro LCD jest w ten układ wyposażony to powinien działać, a nie komplikować działania pilota.
Ciekawe co jutro na ten temat powie „wysokiej klasy specjalista” z SHARP. Dam znać co i jak po rozmowie.
Pozdrawiam,
Krzysiek
 

ela

New member
krzkop

bede wdzieczna, za podanie co ci Panowie z Sharpa powiedzieli, bo ja dzwoniłam do nich i Pan specjalista powiedział, ze sie jeszcze z takim czymś nie spotkał.

Pozdrawiam
 

krzkop

New member
ela napisał:
krzkop

bede wdzieczna, za podanie co ci Panowie z Sharpa powiedzieli, bo ja dzwoniłam do nich i Pan specjalista powiedział, ze sie jeszcze z takim czymś nie spotkał.

Pozdrawiam

Dzwoniłem rozmawiałem i sprawa wygląda tak.
O dziwo wiedzą o problemie – więc nie jesteśmy jedyni.
Z tego co zrozumiałem (jestem lajkonik w tej materii więc przepraszam jeśli coś przekłamię) wina jest świetlówka podświetlająca matrycę, gdyż w pewnym zakresie ustawienia podświetlenia oświetla czujnik podczerwieni w LCD i zaczyna się pojawiać opisywany w wątku problem.
Pan z którym rozmawiałem stwierdził, że jest to wada fabryczna tej serii telewizorów (wszystkich P ... 50E), w związku z tym wysłali zapytanie do fabryki co z tym fantem mają robić.
Rozwiązanie na dzień dzisiejszy.
1) zwrot zakupionego telewizora.
2) oczekiwanie na stanowisko z centrali Sharp (być może pod koniec tego tygodnia), i jeśli będzie to możliwe naprawa gwarancyjna LCD.

Kurna sam nie wiem co robić bo generalnie już się zdążyłem przyzwyczaić do tego LCD a kolejny wybór mnie przeraża. Tym bardziej, że wątpię aby to był LCD ze względu na wysokiej klasy technologię, która nieodpowiada standardowym źródłom sygnału TV – z którego wyłącznie korzystam i w konsekwencji mizerną jakość obrazu.

Pozdrawiam,
Krzysiek
 

ela

New member
krzkop

dziękuję za odpowiedź. Napisałęś w punkcie 1) zwrot zakupionego telewizora. czy ta wada kwalifikuje się do tego, żeby wymienili TV na nowy lub zwrócili kasę ? chociaż wymiana na taki sam nic nie zmienia bo jak piszesz jest to wada wszystkich odbiorników :(
jezeli jest to wada wszytkich modeli , to dlaczego nas dwoje ma ten problem a inni coś o tym nie piszą ?

Jak dostaniesz odpowiedź z centrali Sharpa , to napisz co ci odpowiedzieli, żebym wiedziała z czym iść do sklepu w którym kupiłam ten TV.

Pozdrawiam
 

SerwisSharp

New member
Witam,

Parę słów dokładniejszego wyjasnienia z mojej strony:

1. Okazuje sie że telewizor z włączonym OPC (automatyczne dostrojenie jasności obrazu) w momencie gdy obraz jest ściemniony maksymalnie lub prawie maksymalnie zawiesza pilota. Sytuacja taka ma miejsce głównie w jasnych pomieszczeniach gdzie telewizor stoi na wprost białej ściany, lustra badź szyby. Przyczyną są najprawdopodobniej uzyte swietlówki podswietlenia emitujące składową podczerwoną dla uzyskania cieplejszych bardziej naturalnych kolorów. W momencie gdy jasność jest zminiejszona do maksimum przez OPC emisja podczerwieni jest zbyt wysoka.

2. Fabryka juz została powiadomiona o problemie i pracuje nad rozwiązaniem. Liczę na to, że poradzą sobie z problemem juz wkrotce (czyli w ciagu 2-4 tygodni powinniśmy mieć rozwiązanie)

Tymczasowe rozwiązanie to wyłączenie funkcji OPC i rozjaśnienie telewizor do maksymalnego akceptowalnego przez Was poziomu.

Obiecuję, że jak tylko dostaniemy instrukcje lub informacje z fabryki poinformujemy Was o tym.


Pozdrawiam
 
Do góry