Sharp LCD 37P50 problem - pytanie do fachowców

ela

New member
Kupłlam Sharp 37P50 i jest taki problem gdy rano go włączam pilotem, to sie włączy i juz nie mozna pilotem nic zrobic , pilot poprostu nie dziala , dopiero po wylączeniu go ręcznie przyciskiem na obudowie i ponownym włączeniu tym przyciskiem , pilot działa , co to może być ? czy jest to jakaś wada ?
 

TOmeKK

New member
Nie jestem fachowcem, ale interesuję się Sharpem. Czytałem na ang. forum o takich przypadkach, że TV wyłączały sie same albo nie chciały włączyć pilotem - usterka polegała na wadliwym włączniku. Wymieniono telewizory, bo chyba nie było części zamiennych - produkcja jest w Japonii.


Pozdr.
 

ortax360

New member
Widze ze nie tylko ja miałem taki problem to samo zjawisko miałem w sharpie 32p50 strasznie mnie denerwowało , po sprzedazy kupiłem sharpa 32ga4e i co znowu to samo właczm tv pilotem i lcd sie załacza i dalei nie reaguie na pilota dopiero po ok 15 minutach zaczynał reagowac , pomaga wyłaczenie i właczenie lcd z sieci .
PS mam tersz Panasonica 32lx500 i Jest Super Biie na gławę sharpa 32p50 i sharpa 32ga4e i nie ma problemu przy właczaniu .
 

TOmeKK

New member
Ela, spróbuj jeszce coś. Co innego mi przyszło do głowy.
Odłącz połączenie przez Scart (euro) jeżeli masz i zrób próbę z innego źródła, czy działa pilot i czy TV się włącza i wyłącza z/do stanu czuwania. Napisz.

Pozdr.
 

ela

New member
Moge to wypróbować dopiero jutro rano , bo teraz pilot działa , dzieje się tak dopiero po całej nocy , gdy telewizor jest w tzw. czuwaniu, a co może mieć do tego podłączenie przez kabel Euro ?
Czy taka usterka kwalifikuje sie do wymiany telewizora na nowy ?
 

TOmeKK

New member
LCD: Sharp, JVC, Panasonic, Samsung czy może LG ?

Spróbuj i napisz.

Nie wiem czy robisz błędy, czy lecisz w .....
Przed chwilą napisałeś/łaś KUPIŁAM sharpa, a w innym poście WYPIŁEM ziółka. Nie obchodzi mnie to ale się zdecyduj.

Pozdr.
 

ela

New member
LE40M61 poniżej 10 tys

"wypiłem ziółka" tyczy się do tego faceta :) ja ziółek nie mam po co pić, włąściwie mogłam to zacytować w cudzysłowie, a zresztą nie ważne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ja bym zaczął od serwisu. Jeśli będziesz miała kłopoty - wejdź na priv - postaram się pomóc.
Nie możesz być niewolnikiem telewizora - obojętnie - jaka by to firma nie była.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zadzwon do serwisu
Po nocy - nie włączaj tego LCD - przyjadą niech stwierdzą na własne oczy. Serwis oczywiście Sharpa.
Rozumiem że jest na gwarancji.
pozdrawiam
 

ela

New member
Kiki

z serwisu nie przyjda, jedyny serwis jest w Warszawie, wiec chcą zeby im sprzet wysłać :-( , co równa sie z brakiem TV przez 14 dni, a co myslisz o poście TOmeKK, ze powodem moze być Euro ? czy spotkałeś się z takim przypadkiem u Sharpa ?
 

helper

New member
Ela,

czy przyciski na obudowie (kanały, głośność) działają, czy rano również nimi nie można nic zdziałać? Może to kwestia pilota. Telewizory są produkowane w Japonii, ale piloty niestety w Chinach :lol: Może się okazać, że problem tkwi w pilocie i nie musiałabyś wysyłać samego TV.
 

ela

New member
32" czy 40"

helper,

przyciski na obudowie działają, być może to wina pilota, tylko co ma pilot wspólnego z ponownym włączeniem TV , wygląda na to , że może w odbiorniku podczerwieni w TV jest coś nie tak , albo wspomniany przewód Euro.
 

andsie

New member
Elu
Moja rada, idź z pilotem do sklepu gdzie sprzedają telewizory tej marki i sprawdź naocznie czy jest to wina pilota, czy nie. Innej możliwości sprawdzenie nie ma. Przewód Euro nic nie ma wspólnego z włączaniem i wyłączaniem. Jeżeli w twojej miejscowości nie ma takiego sklepu, to wyślij pilota do serwisu. Przynajmniej zastanie Ci telewizor.
Pozdrawiam Andrzej S z Warszawy.
 

ortax360

New member
Pilot jest sprawny w 100% wine ponosi odbiornik podczerwieni w LCD . nieraz tak działa po jakims czasie przejdzie ,mi przeszło po 2 tyg. Miałem to w 2 sharpach 32p50 i 32ga4e .
 

ela

New member
ortax360

czyli samoczynnie sie naprawiło ??? i działa ci teraz dobrze ?
Tez mi sie wydaje , ze pilot jest dobry, ponieważ, działa przez cały dzień , tylko nie dziala po włączeniu telewizora rano, dopiero zadziała po ponownym włączeniu TV przyciskiem na obudowie TV
Pan z Sharpa też za bardzo nie wiedział w czym problem :-(
 

TOmeKK

New member
Ela, chciałem pomóc, na dole masz jakiś fragment co znalazłem. Logicznie Helper i Adsie mają rację, ale był problem z pilotem w zalezności od wejścia, które było użyte.
Łatwo to sprawdzić i przeczytać również samemu, panowie!, staram sie nie wymyślać historii, w odróżnieniu od niektórych.
Może to nie scart, ale sprawdzenie nic nie kosztuje.


Quote:
Originally Posted by edgeman
Got the Sharp LC37P50E LCD Panel - I'm pleased with it in general but have a few quirks.

1. Seem to have some some "funnies" with my Sky + remote - Sky box is connected via IXUS RGB SCart cable into EXT 1 of the Panel from the TV Scart output of the Sky + box. Sometimes when I switch the panel on the SKY remote doesn't function in that the Remote LED blinks but the remote sensor on the SKY machine doesn't blink, If I then select another input the SKY + remote sensor does pick up the signals from the remote?? If I then select the EXT 1 input again and press the SKY Remote the SKY + sensor then picks it up and things start to work? (And yes the remote is selected with the SKY button not via the TV button)


I too am experiencing this exact problem!

Has anyone got an idea if its our setup thats causing this, or a fault with the Sharp p50 TV?

It is like the sets EXT1/2 scarts are interfering with the SKY remote...is this possible? very weird and annoying...***ined my Friday
pibworth is offline Reply With Quote


Pozdr.
 

ortax360

New member
W MM telewizory są minus 18% (bez VAT)

Dokładnie
teraz działa idealnie .
Znajomemu ktory kupił odemnie 32p50 tez działa idealnie .
Na poczatku właczałem z pilota i koniec niedział pilot mineło 15 minut i działa tak na 2 lcd sharpa ,potem przeszło . Tak przy okazji przestaw lcd i sprawdz jutro rano czy właczysz z pilota .
 
Do góry