Sharp LCD 37P50 problem - pytanie do fachowców

ela

New member
TOmeKK

z jakiego forum masz ten post ? , czy ktoś mu odpowiedział na jego pytanie ? z tekstu wynika ze ma podobny problem jak ja, być może faktycznie ten kabel Euro ma cos z tym wspolego , SAT mam podłączony przez Euro.
 

ela

New member
Witam ponownie

prawdopodobnie przyczyna jest kabel Euro podlączony z Sat do TV, dzisiaj rano po wczorajszym odłączeniu kabla Euro , TV chodzi bez żadnych problemów z pilotem, tylko mam teraz probem taki , bo w odbiorniku Sat jest tylko jedno wyjście Euro :( , które prawdopodobnie było przyczyną , złego działania , zawieszania się pilota, i jak teraz Sat podłączyć do TV ?, mam jeszcze DVD i Amlituner , jak to wszystko teraz połączyć ? najwiekszy problem z SAT , bo DVD jest podłączone przez chinch i chodzi dobrze.

Pozdrawiam
 

TOmeKK

New member
Ela, przykro, że masz problem, ale cieszę się, że mogłem pomóc.

Nie wiem jaki masz amplituner, ale podłącz wszystko do niego.

Zasadą jest, że nie dostaniesz lepszego sygnału niż dostarczasz.
Jakie wejścia ma TV to wiem bo to P50, ale jakie wyjścia ma amplituner.

Zakładam, że nie ma HDMI. Powinien mieć komponent ( 3 cinche, oznaczone 3 kolorami, ale podłącz dvd bezpośrednio do tv( żeby było bez strat), dzwięk z dvd podłącz do wejścia cd lub dvd w amplitunerze, sat podłącz do amplitunera ( jak nie ma wejścia euro, to kup kabel z jednej strony cinche, z drugiej euro - uwaga nie jest symetryczny - tzn działa w jedną stronę - kupując zaznacz, że cinche to wyjście ).

Amplituner podłącz do P50 przez S-Video ( nie wiem czy jest? ) lub cinche.
Czyli jak odglądasz dvd, P50 ustawiasz na odp wejście, a amplituner na odp dźwięk.

Chyba kumasz. Najważniejsze ustawienia w dvd - wyjscie na progressive scan, wyjście w sat teraz na Pal, bo było mam nadzieję na rgb.
Może być, że twój sat ma wyjście komponent, wtedy wszystko do amplitunera przez komponent i z amplitunera przez komponent do TV.

Jak wszystko będzie działać to kup lepszy, ekranowany kabel komponentowy.

Pozdr.
 

ela

New member
TOmeKK

Dziekuję za pomoc , mozesz napisac co wywnioskowałeś z tego anglojęzycznego artykułu ?

Co do połączeń , to mój SAT to Dbox2, ma tylko wyjście Euro, i coś mi się wydaje , że to ono blokowało pilota, zobaczymy jeszcze czy przez następne dni się nie zawiesi po podłączeniu SAT przez Euro z wyjściami chinch.

Zansz może optymalne wartości do ustawienia obrazu na Sharpie ?

nie fabryczne bo te są straszne, nie wiem dlaczego ?

Pozdrawiam
 

kufel

New member
LCD 37?

Czesc
Czytam to forum of dluzszego czasu, co pomoglo mi w opanowaniu tematu telewizora lcd. Miesiac temu kupilem Sharp 37P50. Wszystko bylo ok do dzisiejszego poranka. Telewizor byl wlaczony przez godzine i .... No wlasnie - wylaczyl sie (caly czas mruga czerwony wskaźnik; pomimo wylaczena glownego przycisku). Po pewnym czasie probowalem wlaczyc. Niestety pojawil sie glos przez ok. 5 sek. i tv powrocil do stanu mrugania. Odpiecie wszystkich kabli nic nie dalo. A moze ktos taka usterke przerobil????[/code]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sprawdzę spraw z serwisami. U nas jest inaczej.
Wydaje mi sie ,że tak powinno być w całym kraju.
Dam znać w poniedziałek. Napisz ,który serwis kazał Ci dostarczyć sprzęt do siebie i odmówił przyjazdu.

Kufel - może przepięcie w sieci ?
pozdrawiam
 

TOmeKK

New member
lcd

ela napisał:
TOmeKK

Dziekuję za pomoc , mozesz napisac co wywnioskowałeś z tego anglojęzycznego artykułu ?

Co do połączeń , to mój SAT to Dbox2, ma tylko wyjście Euro, i coś mi się wydaje , że to ono blokowało pilota, zobaczymy jeszcze czy przez następne dni się nie zawiesi po podłączeniu SAT przez Euro z wyjściami chinch.

Zansz może optymalne wartości do ustawienia obrazu na Sharpie ?

nie fabryczne bo te są straszne, nie wiem dlaczego ?

Pozdrawiam


Z ang wypowiedzi wynika, że tylko jeden facet miał problem z innym jeszcze przypadkiem - gdy podświetll matrycy na min ( -8 ) to pilot nie działa, inny tego nie potwierdza, a dalej jest problem, wynika, że dalej Scart albo coś innego, ale na pewno nie ustawienia TV.

Chodziło mi o to żebyś śledziła temat, forum jest b popularne i na bank będzie dalszy ciąg.

Na pewno ktoś się chwalił nt settingu, wpisz tam p50+settings w search i na pewno znajdziesz.

Pozdr.
 

ela

New member
Jestem zawiedziony ....

TOmeKK

Cos nie moge sie polapac z tymi polaczeniami, amplituner nie S-Video , gdy podlacze DVD przez S-Video a amplituner przez Chinch to gra tylko DVD, gdy je odlacze to gra SAT ktory jest podlaczony do Amplitunera przez Euro-Chinch, bo takie wyjscie ma tylko SAT, chcac ogladac albo jedno albo drugie musze wyłączać kable z TV , :(
 

TOmeKK

New member
Ela,

Nie bardzo rozumiem, co teraz zrobiłaś. Ale ogólnie - najprościej jest wszystko podłączyć do amplitunera i jednym wejściem do TV mieć wszystko.
Ale pogarszasz obraz z DVD idąc przez amplituner, więc chodziło mi o to, że DVD bezpośrednio do TV innym wejściem niż amplituner ( component ), a dźwięk z dvd przez amplituner na kolumny. Wtedy na ampli wybierasz źródło gdzie podłączyłaś dźwięk ( np. CD ), a na TV wejście gdzie jest DVD ( a nie amplituner ).
Sat, video i inne podłączasz do ampli i oglądasz na TV wszystko na jednym wejściu, na ampli zmieniasz źrodła pilotem. Nie ma mowy o przekładaniu kabli. Pilotem TV zmieniasz np. wejście TV- antena, EXT1- ampli, EXT2- dvd.
Musisz sama do tego dojść, sorry za głupi komentarz, ale przeczytaj jeszcze raz instrukcję ampli, jaki sygnał będzie gdy podłączysz wejściem......, w niektórych można z poziomu menu programować jakie wejśie gdzie idzie lub nazywa.
Kolejność jakości jest taka: HDMI, lub DVI, component ( 3x cinch ), Scart rgb, S-video, potem kompozyt (1X cinch). Postaraj sie ominąć to euro, ale dając na wejściu i wyjściu max dobry sygnał. ale jeszcze raz- nie dostaniesz lepszej jakości na wyjściu niż na wejściu, a czasem nie będzie nawet sygnału!

Pozdr.
 

TOmeKK

New member
Chodzi ci o euro-euro? Kup nowy kabel albo pożycz i spróbuj, twój pewnie nie jest full, nie wszystkie połączenia w śr aktywne.

Pozdr.
 

ela

New member
Wydaje mi sie jezeli jest obraz po przestawieniu na RGB to chyba kabel jest dobry chociaz mam takie odczucie ze po S-Video jest lepszy obraz . Czy gdyby ten kabel RGB nie byl full to bylby wogole obraz?
 
Do góry