Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

sPiDeK

Member
andrearan wlasnie o tym mowie. Najbardziej widac to na twarzy. Jak ktos rusza glowa to sie rozmywa, nie trzyma ostrosci. Wedlug mnie nie powinniscie tak miec. Sprawdzalem na swoim b20e i podpiety pod ten sam sygnal nie ma tego efaktu i z wlaczonym dnr i wylaczonym. Zadnych komet i innych smuzen/rozmywan.
 

Stilon

New member
Hey przerabiałem to również u siebie na 32 RD8E. Całkowite wyłaczenie funkcji DNR eliminuje efekt rozmywania twarzy. Także polecam wyłaczyć tę funkcję, próby nic nie kosztują :)
 

andrearan

New member
Mam jeszcze jedno pytanie (przepraszam za to, że aż tyle pytań zadaję, ale mimo wszystko proszę o odpowiedź). Jak poznać w TV nierównomierne podświetlanie, czy może być przyczyną, że obok telewizora stoi dekoder?
Prosiłbym aby ktoś mi odpowiedział...

PS. Wydaje mi się, że lewa strona bardziej podświetla.

Dodaję zdjęcia:




PS2. Najlepiej oglądać przy zgaszonym świetle tzn. lepiej widać.
 

andrearan

New member
To, jak mogę liczyć na czyjąś pomoc czy nie bardzo... Jako, że sam się na tym nie znam to proszę żeby ktoś napisał czy nierównomiernie podświetla.:???:
 

andrearan

New member
Na prawdę nikt nie potrafi udzielić mi odpowiedzi? Potrzebuje szybko odpowiedź więc jeśli ktoś wie czy to jest wada fabryczna czy tak ma być i nie obawiać się niczego to proszę odpowiedzieć. Czekam na odpowiedź i z góry dzięki.
 

tdj

New member
na tych zdjeciach malo widac, sprawdzalem u siebie i w sumie trudno to sprawdzic, wybralem nie uzywane wyjscie + jasnosc dynamiczna ( chyba najjasniejsza ) i zauwazylem, ze to zalezy od zrodel zewn np. swiatlo z innego pokoju, ksiezyc itd...
 

tdj

New member
a

Co do tematu czyli SMUZENIA na Nce to:

TVP HD nadaje w jakims dziwnym standardzie ( chyba 720i@20/25fps)przez co obraz troche czasami dziwnie sie zachowuje, to samo jest na dvb-t. Mecze na N Sport(full hd, xxxfps) wygladaj super zero smuzenia, na tvp hd za pilka czasami widac smuge.
Wszystko zalezy od sygnalu na kanale Discovery HD niektore programy sa super dynamiczne a inne przy szybkich ruchach kamery az bola oczy, poza tym trzeba sie przyzwyczaic do duzego ekranu. Przy okazji bylem dzisiaj w sklepie rtv euro agd gdzie byl X20 podlaczony do nBoxa ( stal obok, podlaczony via hdmi - szok, przewaznie podlaczaja jak kolwiek ) i discovery hd smuzylo strasznie a napisy koncowe to juz porazka, na XL8 wyglada 10x lepiej.
 

gianbuffon

New member
dzisiaj odebralem 32XL8E. bardzo ladnie sie prezentuje, swietny dzwiek! sprawdzalem na N-ce, C+, na kanal HD. swietny obraz. ale podczas ogladania pilki noznej widac cien za pilka. mysle, ze to cos w ustawieniach.
pozniej sprawdze jak sie prezentuja filmy DVD, HD przez kompa i juz nie moge doczekac sie zakupu PS3:)
wkurza mnie przelaczanie kanalow. ale coz, to tylko na kablowce, musze sie przerzucic na UPC cyfrowy, tam wczesniej nie ogladalem, bo kanaly strasznie porozrzucane... piot lipaaa kto wymyslil, zeby przyciski wybierania kanalo i telegazata byly u gory? musze trzymac pilot w polowie, co jest niewygodne, zwlaszcza, ze trzymajac od dolu ma fajny uchwyt. tylko co z tego, jak ja niedosiegne do cyferek:p
szkoda, ze nie ma PIP:/

chcialbym zapytac, czy ktos moglby mi dac jakis link albo napisac, jak zoptymalizowac ustawienia TV? chociaz kontrasty i reszte sam sobie moge ustawic, ale jakies takie wazniejsze funkcje, co mam wlaczyc, wylaczyc? podobno, ze ma byc wylaczona funkcja DTV, zeby nie smuzylo; jakas kalibracja...
moglby mi ktos pomoc?
 
Ostatnia edycja:

andrearan

New member
Kalibracja jest do polepszenia obrazu. Ustawienia sobie daj jakie ci pasuja ja mam ustawiony obraz dynamiczny, jest troszke jasniejszy i lepsze kolory są moim zdaniem, a funkcja DTV nie zawsze pomaga...
 

gianbuffon

New member
ale jak zrobic ta kalibracje? jak ogladam mecz na canal+ w HD, to za pilka widac cien... da sie cos z tym zrobic? i dlaczego na canal+ i kablowce mam napisane 50hz. przeciez ustwailem, zeby bylo 100hz. co jest grane?
 

tdj

New member
gianbuffon napisał:
ale jak zrobic ta kalibracje? jak ogladam mecz na canal+ w HD, to za pilka widac cien... da sie cos z tym zrobic? i dlaczego na canal+ i kablowce mam napisane 50hz. przeciez ustwailem, zeby bylo 100hz. co jest grane?

50Hz jest dla sygnalu tv przerabia na 100, tez mam problem z cieniem i ogolnie z kiepska plynnoscia NIEKTORYCH programow szczegolnie w HD ( http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=31374 )

czy komus udalo sie wejsc do menu serwisowego?
 

tdj

New member
Dzisiaj testowalem kabel EURO, ta sama scena strasznie smuzaca z filmu z VOD gdzie jest dosyc dlugi ruch kamera z lewej do prawej i widac twarze ludzi.
Nie wazne czy EURO czy HDMI i jaka rozdzielczosc smuzylo tak samo, nie wiem czy ktos na Nce tez ma taki problem? w ogole z tym dekoderem mam same problemy bede go wymienial, moze inna sztuka bedzie lepiej dawala sygnal bo ewidetnie jest problem z sygnalem.
Analogowa TV jakosc super, dvb-t nie mam jak sprawdzic bo nie mam odpowiedniej karty CI.
 

wlosy

New member
Chcialem kupic ten tv. W sklepie powiezieli ze sie skonczyly :) Zadzwonilem do SHARP Polska ale konsultant telefoniczny powiedzial tylko tyle ze dostawa sie opoznia i ze prawdopodobnie beda te tv jak zaczna wprowadzac nowe modele na polski rynek. Nie byl w stanie powiedziec mi nic bardziej konkretnego. Moze ktos z was ma jakies dokladniejsze informacje na ten temat (np. kiedy beda dostepne te tv, ew. kiedy jest premiera nowych modeli na polskim rynku itp..)?
 

tdj

New member
podlaczenie do kompa

Gdy podlaczam tv do kompa po kablu dvi-hdmi i ustawiam 1080p 50Hz lub 1080p 60Hz (24p jest ok) z glosnikow slychac ciche trzaski i piski, wyciszanie glosnikow nic nie daje, sprawdzalem na dwoch kablach DVI->HDMI. K. graficzna Nvidia 9600gt, sprawdzalem rozne sterowniki ( najnowsze/starsze ).
Przy sygnalu 1080i 50/60Hz jest OK.


Ktos moze sprawdzic jak ma u siebie?
 

jojo117

New member
Sharp 37XL8

Czy moze mi ktos napisac dlaczego ten model jest tak trudno osiagalny??
Nigdzie go w sklepach nie ma, a w Sharpie od miesiaca twierdza ze bedzie lada dzien. On jest taki dobry czy raczej limitowana edycja :).
 
Do góry