Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

bulek

New member
Mediabox HD z UPC

Witam,

W końcu stało się to na co czekałem i zamówiłem sobie nowć cyfrową ofertę UPC. Zamówiłem wersję z dekoderem Mediabox HD, którego podstawowe wyjście audio/video to HDMI. W zasadzie, to docelowa konfiguracja u mnie jest taka: dekoder -> ampli -> TV (wszystko kablami HDMI). Dla próby jednak podłączyłem również dekoder bezpośrednio do TV kablem HDMI. Niestety... obojętnie jakie wejście użyję mam tylko obraz. Po dźwięku ani śladu. W menu TV jakoś nie widzę nic co mógłbym "poprawić". Na dekoderze również - tam po prostu domyślnie audio i video leci po HDMI. No i mam pytanie czy ktos może również ma tą kablówkę z tym samym dekoderem? Czy występują takie same problemy?

Dodam tylko, że jak przepuszczę audio/video w mojej docelowej konfiguracji, to wszystko smiga jak trzeba, czyli dźwięk przez ampli leci i obraz na TV też.
 

torq314

New member
bulek napisał:
Dodam tylko, że jak przepuszczę audio/video w mojej docelowej konfiguracji, to wszystko smiga jak trzeba, czyli dźwięk przez ampli leci i obraz na TV też.

wybacz, że nie pomogę i tak w ogóle to "cześć".

chcę Cię tylko prosić o jakiś znak w tym temacie, bo sam planuję taki zestaw (LC42XL2E + cyfrowy UPC) i Twój post troche mnie zmartwił.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
miałem w swoim XL2E taką przypadłość, że nagle wcięło dźwięk na wszystkich wejściach HDMI
pomogło dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych
 

bulek

New member
U mnie działa dźwięk po HDMI z PS3, z ampli, z DVD... nie działa tylko z dekodera, więc ustawienia fabrycznie pewnie nie pomogą. No nic... nie ma co pytać, tylko trzeba zgłosić do UPC. Może za pół roku jakiś upgrade softu w dekoderze załatwi sprawę. Chciałem się tylko upewnić, czy ktoś może ma tak samo, czy tez tylko u mnie coś takiego się dzieje.
 

NATE

New member
bulek napisał:
Dodam tylko, że jak przepuszczę audio/video w mojej docelowej konfiguracji, to wszystko smiga jak trzeba, czyli dźwięk przez ampli leci i obraz na TV też.

Co rozumiesz przez to? Pytam, ponieważ stanę się posiadaczką najprawdopodobniej i XL2E (lub jakiegoś nowszego sharpa) i UPC: pewnie i cyfrowej. Więc idzie uzyskać dźwięk jakoś?
 

bulek

New member
Jednak Sharp? :)

Wszystko zależy od konfiguracji, którą masz. Ja jak wspominałem dekoder mam podłączony do amplitunera, więc i tak dźwięk słucham właśnie przez kino domowe, a nie przez TV. Do TV podłączyłem tylko tak dla sprawdzenia. Jeśli ty będziesz miała tylko dekoder i TV, to może być problem (zakładając, że nie jestem przxypadkiem szczególnym... póki co jeszcze nikt nie potwierdził tego u siebie). W takiej konfiguracji jedyne obejście to podłączyć dekoder przez HDMI do TV do takiego gniazda, które ma oddzielne analogowe wejście audio (jest takie w XL2E). Wtedy oprócz kabla HDMI musisz jeszcze podłączyć analogowym kabelkiem audio dekoder z TV.
 

mk5461

New member
bulek napisał:
U mnie działa dźwięk po HDMI z PS3, z ampli, z DVD... nie działa tylko z dekodera, więc ustawienia fabrycznie pewnie nie pomogą. No nic... nie ma co pytać, tylko trzeba zgłosić do UPC. Może za pół roku jakiś upgrade softu w dekoderze załatwi sprawę. Chciałem się tylko upewnić, czy ktoś może ma tak samo, czy tez tylko u mnie coś takiego się dzieje.

Malem podobny objaw z media playerem Kiss DP600. Dzwieku nie bylo po HDMI. Z innych urzadzen np. PS3 byl. Zglosilem nawet do Sharpa, ale w miedzyczasie wyszedl nowy firmware do Kissa i problem zniknal.
Przypuszczam, ze w przypadku dekodera jest podobnie - trzeba cos poprawic w sofcie.
 

Butch1

New member
Kombinacja XL2E z Ferdkiem 9800 ( moduł polsatu i karta cyfry )

Witajcie!
Od paru miesięcy jestem zadowolonym właścicielem 42xl2e, aktualnie zamierzam dokupić dekoder Fergusona 8900 i wpakować weń moduł cyfrowego polsatu oraz kartę cyfry? Czy ktoś z Was używa takiej kombinacji? W jaki sposób połączyć lcdeka z tunerem, żeby Waszym zdaniem było optymalnie?
 

Jimmy

New member
Odpowiedzi na temat współpracy Fergusona z modułami i kartami platform radzę poszukać na forum SatKuriera. Co do połączenia z telewizorem to zdecydowanie tylko HDMI.
Pozdrawiam
 

NATE

New member
bulek napisał:
Jednak Sharp? :)

Wszystko zależy od konfiguracji, którą masz. Ja jak wspominałem dekoder mam podłączony do amplitunera, więc i tak dźwięk słucham właśnie przez kino domowe, a nie przez TV. Do TV podłączyłem tylko tak dla sprawdzenia. Jeśli ty będziesz miała tylko dekoder i TV, to może być problem (zakładając, że nie jestem przxypadkiem szczególnym... póki co jeszcze nikt nie potwierdził tego u siebie). W takiej konfiguracji jedyne obejście to podłączyć dekoder przez HDMI do TV do takiego gniazda, które ma oddzielne analogowe wejście audio (jest takie w XL2E). Wtedy oprócz kabla HDMI musisz jeszcze podłączyć analogowym kabelkiem audio dekoder z TV.

najprawdopodobniej Sharp, od pół roku jestem jego fanką hehe - akceptuję jego słabsze strony, które rekompensuje mi wygląd i odpowiadająca mi wielkość 42 :) chyba że nowsze modele będą lepsze od xl2e to kto wie...
z tego co wyczytałam - jest sposób by mieć dźwięk, no to kamień spadł mi z serca. Będę miała kino domowe, ale w późniejszym czasie bo wydatek na telewizor jest znaczny. Póki co kablówka/Nka+LCD
 

zember

New member
Czy udało się komuś odebrać sygnał mpeg-4 z warszawskiej dvb-t na modelu LC-46XL2E ja mam sam dzwięk a zamias obrazu "Odebrano niekompatybilny sygnał wideo."
 

tangozx9r

New member
zember napisał:
Czy udało się komuś odebrać sygnał mpeg-4 z warszawskiej dvb-t na modelu LC-46XL2E ja mam sam dzwięk a zamias obrazu "Odebrano niekompatybilny sygnał wideo."
Dolacze sie do pytania, czy u kogos zadzialal np. taki modul wlozony w telewizor: aukcja allegro nr: 413334567.
Sory - nie moge dac calej linki :(
 

elzamex

New member
sharp 46xl2

I czym najlepiej czyścic matryce tego tv bo urzyłem mojego srodka do laptopa FELLOWES ale niejest dobry smugi zostawia które trudno usunąć ale naszczescie sprawdzałem w samym rogu na małej powiezchni.[/quote]


Mam to samo pytanie. Jakim środkiem można czyścić powierzchnię matrycy. Podobno sprawa jest istotna. Podobno niektóre środki do czyszczenia monitorów niszczą nieodwracalnie powierzchnie matrycy w scharpach xl2.
 

bulek

New member
Pisze wyraźnie w instrukcji:

"Do czyszczenia produktu powinno się używać wilgotnej szmatki. Nie wolno używać środków czyszczących w płynie ani w aerozolu."
 

Morrr

New member
Witam wszystkich,
czy ktoś się orientuje, czy w modelu Sharp 42XL2 istniej licznik czasu pracy matrycy (mam coś takiego w monitorze EIZO). Pytam, gdyż mogę kupić ten model w atrakcyjnej cenie w wyprzedaży z ekspozycji - tzw. "półkownika" ;).
Sprzedawca utrzymuje, ze telewizor jest w sklepie nie dłużej niż 3 miesiące, ale sądząc po stanie zakurzenia kratek wentylacyjnych wygląda mi to raczej na 10 miesięcy wystawania na półce, a co za tym idzie ciągłej pracy.
 

flymar

New member
Orajt. Od dziś korzystam z DTV Multimedia i oto moje wrażenia:
* programy HD są niesamowite, obraz jak z demo Avia
* zwyczajne programy - podobnej jakości co ATV, ale sygnał ATV mam niezły
i pytania:
* puściłem sygnał przez HDMI (w końcu trzeba wykorzystać 1080i) i mam jedynie opcje formatów "Pełny" i "Piksel na Piksel". Czy da się jakoś uzyskać z tego wejścia obraz np. "Kinowy 16:9"? Niektóre kanały tak nadają (np. ostatnio olimpiada na TVP1), a tu w DTV mam małe okienko, a ATV mogę powięszyć
[EDIT: znalazłem w opcjach dekodera]
* czy da się dekoderem (ADB 5800C) sterować za pomocą pilota TV? Jeśli tak, to jaki jest tajny kod kontroli?
 
Ostatnia edycja:

flymar

New member
bulek napisał:
U mnie działa dźwięk po HDMI z PS3, z ampli, z DVD... nie działa tylko z dekodera, więc ustawienia fabrycznie pewnie nie pomogą. No nic... nie ma co pytać, tylko trzeba zgłosić do UPC. Może za pół roku jakiś upgrade softu w dekoderze załatwi sprawę. Chciałem się tylko upewnić, czy ktoś może ma tak samo, czy tez tylko u mnie coś takiego się dzieje.
A może dekoder obsługuje wyjście HDMI jako DVI. W dekoderze MMP jest taka opcja. Wtedy wysyła jedynie obraz.
 

bulek

New member
flymar napisał:
A może dekoder obsługuje wyjście HDMI jako DVI. W dekoderze MMP jest taka opcja. Wtedy wysyła jedynie obraz.
Raczej nie, bo jak przepuszczę sygnał HDMI z ampli pomiędzy dekoderem i TV, to dźwięk słychać, tzn. ampli go dostaje. Wysłałem pytanie do UPC i na razie czekam.
 
Do góry