Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Jimmy

New member
reflektor napisał:
Prośba o pomoc/wyjaśnienie:

Mam lc 52 xl2e połączony po hdmi z dekoderem hd polsatu (jakiś samsung) i ustawione 100Hz.

Przy oglądaniu meczów w polsacie sport hd występują następujące anomalie:

Gdy piłka szybko leci, to się "rozdwaja", tzn. telewizor jakby miał problem z prędkością i wyświetla bardzo niewyraźny obraz piłki (prawie dwie obok siebie). Cała reszta obrazu jest ostra.
Poza tym - co kilka minut - telewizor wyświetla przez kilka sekund obraz trochę "szarpany", tak, jakby "gubił" co drugą klatkę. Po chwili to mija, i znów obraz jest rewelacyjny.
.....

Występuje to TYLKO w posacie hd.
. Niemniej prośba o podzielenie się Waszymi spostrzeżeniami
Jeśli nie pomoże zmiana ustawień w telewizorze, wyłaczenie trybu filmu, wyłączenie DNR itp. to znaczy, że ten dekoder Samsunga jest kiepski. Ja mam tuner Technisat HD S2,a w nim nowy moduł Polsatu CI HD, który działa świetnie i nie mam żadnych problemów z obrazem na Polsat Sport HD.
 

jackk7

New member
piłka jak kometa

witam,
kupiłem wersję 46 calową, jestem zachwycony, na początku byłem przerażony bo mnie oczy piekły i już chciałem zmieniać na mniejszy (oglądam z ok 2,7 - 3 m) ale jak zmniejszyłem jasność (ustawiłem automat OPC) to jest super. Kanałów naziemnych w analogu nie da się oglądać (ale na starym CRT 32 cale już było nędznie, więc się nie dziwię), a z Cyfry jest OK, a kanału HD to już cudownie. Tylko HBO HD to jakaś "ściema", chyba nigdy nie nadają HD!
reflektor napisał:
Prośba o pomoc/wyjaśnienie:
...
Przy oglądaniu meczów w polsacie sport hd występują następujące anomalie:

Gdy piłka szybko leci, to się "rozdwaja",...
Poza tym - co kilka minut - telewizor wyświetla przez kilka sekund obraz trochę "szarpany", tak, jakby "gubił" co drugą klatkę. ...
witam miałem to samo z piłką, np po wykopie od bramkarza. Pomogło wyłączenie trybu 100 Hz (mam tryb użytkownika).
Co to gubienia klatek, to prawdopodobnie masz za małą antenę do programów HD (minimum to 80-90 cm) lub nie idealnie ustawioną. Zwróć uwagę czy zachmurzenie, deszcz nie pogarsza sytuacji.
pozdrawiam
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Pomogło wyłączenie trybu 100 Hz
no właśnie - czasem się zastanawiam po kiego grzyba kupiłem tak zaawansowany i drogi telewizor, skoro i tak muszę wyłączać wszystkie ulepszacze, a teraz do piłki nawet i ten ostatni, czyli (tak czy owak słabo działające w tym modelu) 100Hz...
 
Ostatnia edycja:

jackk7

New member
@ Hoodzielec. Nie zgodzę się z tobą. Wzmacniacz też kupujemy dobry i drogi i nie wlączamy loudness i innych filtrów. Ja najchętniej ustawiam liniowo. Czy to znaczy, że wystarczył by mi 5 klas gorszy? :confused: NIE! Podobnie z telewizorem, jeżeli masz super sygnał to wszystkie filtry i inne ulepszacze są zbędne.
A telewizor Sharp XL2 jest super i nie chciałbym innego:D
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
mój wzmak dedykowany do audio nie ma loudness ani żadnych innych filtrów :p

nie neguję, że XL2 jest super telewizorem, ale czy nie chciałbym innego? teoretycznie chciałbym zamienić na pozbawiony wad tego Sharpa, ale.. :)
jeśli znalazłbym taki, który miałby świetną płynność ruchu, szybkie przełączanie kanałów i źródeł oraz ergonomicznego pilota, to pewnie miałby np. kłopot z kątami, banding, gorszą ostrość obrazu i kiepski serwis :D


swoim poprzednim postem chciałem w zasadzie chciałem tylko pokazać, że są inne LCDki, np. Toshiby, w których 100Hz jest zaimplementowane o niebo lepiej niz w XL2
 

egon12

New member
pilot od sharpa kontra ferguson 8900

Panowie, znacie moze kod do pilota od xl2e zeby go zmusic do sterowania fergusonem 8900 ??? kody z instrukcji

068 076 158 327 328 335 336​
004 037 043 108 118

niestety nie dzialaja :(
 

reflektor

New member
100 hz w lc 52 Xl2e

jackk7 napisał:
witam miałem to samo z piłką, np po wykopie od bramkarza. Pomogło wyłączenie trybu 100 Hz (mam tryb użytkownika).
Co to gubienia klatek, to prawdopodobnie masz za małą antenę do programów HD (minimum to 80-90 cm) lub nie idealnie ustawioną. Zwróć uwagę czy zachmurzenie, deszcz nie pogarsza sytuacji.
pozdrawiam

Bardzo dziękuję za radę, faktycznie w 50 Hz działa lepiej niż 100 Hz! A gubienie klatek ustało somoistnie :)
 

bezpiecznik

New member
egon12 napisał:
Panowie, znacie moze kod do pilota od xl2e zeby go zmusic do sterowania fergusonem 8900 ??? kody z instrukcji

068 076 158 327 328 335 336​
004 037 043 108 118

niestety nie dzialaja :(

Dołączam się do pytania, ponieważ kody podane w instrukcji również nie działaja dla fredka 6318.
Czy ktoś może ma jakieś inne sprawdzone ??
Pzdr
 

august2007

New member
Jaki kabel

Proszę o podpowiedź. Mam ferdka FX 7600UCI + kartę cyfry + LC-46xl2. Czym najlepiej podłączyć ten tuner do lcd. Obecnie mam podłączony przez złącze euro. Mam możliwośc podłączenia dodatkowo przez wyjście Component (YPbPr). Czy jeżeli podłączę przez component to jakość sygnału SD mi się polepszy?
 

jackk7

New member
august2007 napisał:
...Czy jeżeli podłączę przez component to jakość sygnału SD mi się polepszy?
TAK :)
Będzie 576p zamiast 576i :cool:
Właśnie tak samo odtwarzacz DVD przełączyłem. Kable piwinny być dość dobre (ja mam polecone w MM za ok 70 zł - Hama - gold connections), przy sygnale analogowym ma to znaczenie.
pozdrawiam
 

thoridal

New member
Ja mam takie pytanko. Powiedzcie mi jaką osiągnę rozdzielczość na tym telewizorze podłączając go do komputera przez złącze d-sub?
 

josiek

New member
Witam Wszystkich ,

Zwracam sie do użytkowników LCD Sharp XL2 z prośbą o pomoc w doborze jak najlepszych ustawień obrazu DYNAMICZNEGO i FILM.

Dziekuje i Pozdrawiam.
 

TomaszWlkp

New member
W czwartek stałem się posiadaczem modelu 52XL2 , Skręcony postawiony , odczekane kilka godzin i włączamy . Wszystko działa ładnie i bez problemu . Kolorki , jasność mi odpowiadają i cieszą , nie widzę efektu fiolet- róż pod kontem itd. Obsługa TV troszkę rozczarowuje , głownie pilot z ta klapką pod która są ukryte 2 często używane klawisze . Niestety wczoraj cały porządek się zburzył po 4 dniach użytkowania w lewym rogu ekranu pojawił się jasny prostokąt ( wielkości 1/6 ekranu ) nie wiem skąd , przewertowałem instrukcje , nie mogę nic znaleźć , dziś będę dzwonił do serwisu ( infolinii ) może ktoś też tak miał ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czeka Cię wizyta w serwisie . Jeden z użytkowników miał dokładnie tak samo. Coś tam poprawili i działa już bez problemów.
 

kaszojadek

New member
Na początek Witam Wszystkich,

to mój pierwszy post na forum, więc jeżeli coś będzie nie tak, to wybaczcie.

Czytam, czytam i czytam i czuję że jestem z każdym przeczytanym słowem głupszy.
A jeszcze dwa tygodnie temu myślałem, że kupno nowego, płaskiego telewizora to będzie sympatyczne i niestresujące zajęcie.
Byłem zdecydowany na XL2E w rozmiarze 42. Ale chyba sobie odpuszczę.
Zdecydowały o tym 3 czynniki:

1. obejrzałem go w akcji w Saturnie i MM i potwierdzam, że w porównaniu z innymi stojącymi obok LCD (SAMSUNG, PANASONIC, TOSHIBA), ma obraz z zabarwieniem różu. Chociaż prawdą jest też to, że dopóki nie porównałem obrazu z SHARPA z innymi, to wydawało mi się że nie ma problemu. Ale jednak głowa z Wyspy Wielkanocnej w Sharpie była lekko różowa :) Mimo róznych kombinacji ustawień jakie robił przy mnie sprzedawca

2. wszyscy posiadacze tego modelu wymieniają się informacjami jak ten telewizor skalibrować, co właczyć co wyłączyć w zależności od tego co się ogląda i jaki sygnał jest podany. Ja kurcze, nie jestem specjalistą od TV, i nie bardzo mam czas na naukę obsługi telewizora. Myślałem, że dobry telewizor działa jak nowoczesna rakieta powietrze-powietrze: "odpal i zapomnij". Być może to nie tylko jest cecha tego modelu, ale tego jeszcze nie doczytałem

3. z tego co widziałem to telewizor słabo radził sobie z sygnałem z anten naziemnych/kablówki ale to być może wina sygnału, chociaż sąsiednie LCD miały ten sam sygnał i wyglądały lepiej.

No i jestem w punkcie wyjścia.

W tej chwili wziąłem się za "obczytywanie" HD1E mimo, że nie ma go w rozmiarze 42 i Toshibę 46ZF355. Pierwotnie zupełnie nie brałem pod uwagę plazmy ale teraz sam nie wiem ( Panasonic PY800E/PZ800E, Pionier 508XD - ale ten trochę już za drogi jest)
Pewnie stanie na tym że będę musiał skorzystać z oferty prezentacji w domu, ale to i tak cały czas nie rozwieje moich wątpliwości. Bo jak widać z Waszych wypowiedzi bardzo dużo zależy od umiejętnosci prezentującego i od tego co chce mi sprzedać ;)

Wątek pewnie nie ten, ale zakładam, że posiadacze XL2E, nabyli już odpowiednią dawkę wiedzy ogólnej więc Wasza opinia może być dla mnie bezcenna. Dlatego poproszę Was o odpowiedź na dwa pytania.

Czy jest coś porównywalnego z HD1 ale bez dodatków typu dysk twardy czy dla mnie nadmiarowe dekodery HD ?

Czy jest jakiś telewizor plazma lub LCD którego satysfakcjonująca obsługa nie wymaga dużej wiedzy i "klawiszologii" ?

Do czego potrzebuję telewizor na dzień dzisiejszy:
do ogładania telewizji i koncertów odtwarzanych z DVD
Korzystam ( a raczej moje dzieci) z CYFRY + i czasami sygnału naziemnego z dobrze zrobionej instalacji antenowej.
Nie zalezy mi specjalnie na głośnikach i innych bajerach dżwięku, ponieważ telewizor będzie współpracował z bardzo dobrej klasy kinem domowym.
Odległosć oglądania od 2 do 3,5 metra (ze wskazaniem na 3-3,5). Odbicia światła nie stanowią problemu.
W przyszłości pewnie przesiądę się na blueray'a i jakąś cyfrówkę HD.

Pozdrawiam Wszystkich
 

Jimmy

New member
@Kaszojadek

Witam,
Niestety kupno głównego telewizora do mieszkania jest prawie tak samo stresujące, jak kupno samochodu. W kilka miesięcy po takim zakupie pojawiają się nowe modele i zaczyna się żałować, ale to nie ma końca i człowiek by niczego nie kupił ciągle czekając na nowsze modele.
Ja używam LC46XL2E od ponad pół roku, nie mam z nim problemów, nigdy nie widziałem nadmiernego różu, a w porównaniu do HD1E (którego też miałem) ma lepszą płynność, posiada obsługę 24p i więcej opcji ustawień. W HD1E "dodatki" niestety nie działają tak jak trzeba i nie warto za nie dopłacać. W XL2E wewnętrzny tuner cyfrowy jest tylko w MPEG2, więc jeśli planujesz oglądanie cyfrowej telewizji naziemnej, lepiej poszukać innych telewizorów obsługujących MPEG4.
Moim zdaniem, lepiej poczekać do jesieni, kiedy nastąpi wysyp nowych modeli LCD i pewnie plazm. Ciekawie zapowiadają się telewizory Sharp serii AQUOS SE 94.
 

alyjen

New member
Jedne z mniej obsługowych telewizorów to Panasonic, inżynierowie tej firmy zdecydowali co ma być włączone a co nie, i konfiguracja aczkolwiek jest dostępna nie jest tak przerażająca jak np. w Toshibach
jak Ci się obraz podoba to jesteś w domu, jak nie to przykro mi bardzo ale wiele nie zmienisz.
No a reszta czynników wyboru telewizora też ma znaczenia, np. ja gdyby nie to że gram w dość statyczne gry (strategie) i moja żona pracuje regularnie na komputerze podpiętym do tego TV to bym brał plazme, a tak wziełem LCD a że jestem maniakiem i lubię sobie poklikać to wziełem Toshibę ;) obraz w SD jest akceptowalny, DVD dobrze do bardzo dobrze, HD i gry to już po prostu bajka :)

Czekać można w nieskończoność, albo kupić towar który już znacznie potaniał i jego wday/zalety są już dobrze opisane i znane. Może nie mamy wtedy topowego sprzętu ale też nie płacimy jak za topowy ;)

Pozdrawiam
 
Do góry