Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

djarek

New member
Witam,
wiem że lc46xl2e nie ma na liście telewizorów kompatybilnych z konwerterem MPEG4 RWT Neotion Pocket NP4+, ale może ktoś z Was, próbował go podłączyć i może potwierdzić, że te dwa urządzonka nie współpracują? Może znacie jakiś inny moduł CI, który by jednak ten sygnał konwertował?
 

_Jakub

New member
Przepraszam jeśli to pytanie laika ale czy ten telewizor odtwarza format 50p. Mam zamiar kupić kamerę, która nagrywa w Full HD 1920 x 1080 50p. Czy ten telewizor to prawidłowo odtworzy ? Wiem, że ma 24p. Ale nie wiem jak to jest z 50p.
 

jackk7

New member
Przepraszam jeśli to pytanie laika ale czy ten telewizor odtwarza format 50p. Mam zamiar kupić kamerę, która nagrywa w Full HD 1920 x 1080 50p. Czy ten telewizor to prawidłowo odtworzy ? Wiem, że ma 24p. Ale nie wiem jak to jest z 50p.

Tak, dokładnie to się nazywa Full HD - 1080p a potrafi odtworzyć zarówno 50 lub 60 Herców (Hz)
 

bibisz

New member
Problem z wyświetlaniem materiału z kamery SONY

Witam, do tej pory śledziłem z zaintereowaniem to forum.
Pojawiły się problemy stąd mój pierwszy post - liczę na pomoc.
Problem pojawił się przy próbie odtworzenia na blu-ray LG_BD660 pliku wideo nagranego kamerą Sony HDR-XR155E zmontowanego i zapisanego w pliku mpg przy pomocy Corel VideoStudio.
Problem polega na kilkusekundowych przerwach w odtwarzaniu materiału występującymi każdorazowo przy przejściu do kolejnego klipu składowego (między poszczególnymi scenami). Wygląda na to, jakby LCD każdorazowo dostrajał tryb przy zmianie sceny.
Wraz z ponownym pojawieniem się obrazu pojawia się w prawym górnym rogu niebieski kwadrat (jak przy zmiania kanałów) z informacją o trybie xvYCC. To standard Sony (zwany też x.v.Color) obejmujący szerszą gamę kolorów, który jest wspierany przez ten model Sharpa - widać nie mój egzemplarz. Nie ma wpływu w jakim formacie HD plik wideo zapiszę (nie próbowałem zapisu na płytę bluray).
Co ciekawe ten problem nie występuje po zmianie telewizora na Sharp LC32FH510E stąd wniosek, że to wina mojego LC46LX2E.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, czekam na Wasze uwagi, sugestie, pytania.
Pozdrawiam (sorry za długi opis).
 

bibisz

New member
@bibisz ustaw w BluRayu na sztywno tryb taki jaki obsłuży TV i powinno byc OK

POMOGŁO - zmieniłem ustawienie koloru HDMI z YCbCr na RGB.
Na początku testowałem to ustawienie, ale widocznie odpaliłem plik o kiepskiej rozdzielczości i ze względu na wyraźnie gorszą jakość nie wracałem do niego.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
 

rrruiz

New member
Witam, mam problem odnośnie kupna telewizora. Mam do wyboru prawie nowego sharpa (lcd) 46xl2e za 1500 zł i nowe lg (plazma) 42PA4500 też w takiej cenie. Telewizor głównie będzie służył do konsoli. Co wybrać, nie jestem znawcą, ale też wybrednym krytykiem. Co polecicie?
 

debeef

New member
Bez reklam
Mogę napisać, że swego czasu kiki mi polecił tego Sharpa i mam go już chyba 4 lata i jestem bardzo zadowolony...do LG nie mam jakoś zaufania, ale kiki prawdę Ci powie :p
 
Do góry