Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Sliper

New member
Driver1 napisał:
Czy ktos orientuje sie czy w naszych XL2 jest funkcja EPG tylko w systemie ATV a nie DTV.
Wydaje mi się wręcz odwrotnie tzn: EPG jest tylko przy sygnale cyfrowym czyli DTV.
Ja mam na razie tylko ATV i u mnie nie działa EPG

PS: chyba że Driver1 zamiast słowa "tylko" chciał użyć "także", a wtedy odpowiedź jest - NIE :)
 
Ostatnia edycja:

lukaswars

New member
Sharp LC XL2 46" i 52" a mecze piłkarskie

Witam,

mam pytanie szczególnie do posiadaczy modeli Sharpa 46 i 52 " XL2 , czy w toku eksploatacji w kanałach analogowych lub cyfrowych np. N-ce zauważyliście problem z przekazem meczów piłki noznej ? chodzi mi o płynność obrazu tego telewizoru z meczów plkarskich, pytam sie gdyż doszły mnie słuchy , ze model ten moze mieć z tym problem

z góry dziekuje za konkretne odpowiedzi

pozdrawiam

R
 

Driver1

New member
Masz racje moglem uzyc slowa "takze". To troszeczke mnie denerwuje ze znajomy ma znacznie gorszy tv i ma epg na zwyklej kablowce(nie oszukujmy sie- bardzo przydatna funkcje) a my nie mamy. Dodam ze mieszka 2 bloki dalej i mamy tego samego operatora.
 

lukaswars

New member
Dzięki, za odpowiedź , jestem juz ze starszego pokolenia , i własnie mam zamiar kupic lcd XL2 lub XE , z tym , że nie rozumiem co to znaczy epg ,rozumiem ze to jakiś soft którego nie ma XL2? a to mnie troche zaskoczyło , czy w takim raqzie jeśli mam Nke o dobrym sygnale ok 90 % siły sygnału i mam zamiar wraz z synem korzystać XL2 głownie dla ogladania meczów piłkarskich oraz do gier konsoli Xbox360 i PS3, odradzasz jego kupno ?

pozdrawiam
R
 

vog

New member
100Hz problemy???

Witam,

Jestem posiadaczem telewizora LC46XL2E połączony za pomocą przewodu
HDMI przez EXT5 z tunerem cyfrowym CYFROWY POLSAT HD. I teraz pytanie:
Ustawiłem na dekoderze rozdzielczość 1080i a nasteępnie próbowałem włączać 100Hz w telewizorze. Oczywiście włączyłem ale gdy wciskam info na telewizorze w prawym górnym rogu pojawia się informacja 1080i 50Hz.

Czy jest to poprawna informacja? Czytałem w instrukcji, że po włączeniu MENU, 100Hz nie działa (może info to część menu)? A jeżeli jest to błędna informacja, jak sprawdzić, że mam fktycznie 100Hz?

pozdrawiam
Marcin
 

_MarSs_

New member
To "EPG" analogowe dziła tylko na TVN i nawet u mnie w 10 letnim CRT, więc nie przesadzajcie. W analogu nie ma EPG. Jest tylko informacja o obecnym i nastepnym programie ale wyłącznie w TVN.
 

areswow

New member
Panowie Polska - Niemcy za 2 dni, jak Wy mi nie pomożecie to juz chyba koneic...

Co wybrac Sharp 42 XL2e czy Sony 40 W4000

nie moge sie zdecydowac, a czasu coraz mniej

Pozatym malo zarabiam wiec decyzji musze byc tym razem pewny....

Pomocy !!!!!

btw. w niedziele 3 - 1 dla naszych, pzdr.
 

Ludman

New member
100 Hz

Witam wszystkich sharpo maniaków. Ja też szukam 100 hz na 46XL2 i nic. Niema ich. Jak ktoś znajdzie to proszę napisz jak to zrobiłeś.

Pozdrawiam,
Ludmen
 

reflektor

New member
kłopoty ze 100 Hz w XL2E (ciąg dalszy)

Pytanie do hoodzielca:

Mam ten sam problem co vog (też polsat HD, w opcjach utawione 100 Hz, a na ekranie pojawia się 50 Hz).

Czy Twoja odpowiedź oznacza, że ten decoder nie wysyła sygnału 100 Hz ?

Z góry dziękuję za informację.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
źródło wysyła sygnał 50Hz i to widać w info na ekranie
następnie TV przerabia na 100Hz, ale info dotyczy tylko sygnału podanego a nie wyświetlanego
 

august2007

New member
Witam. Po długim zastanawianiu kupiłem Sharp LC-46xl2e. I mam od razu pytanie. Chcę go powiesić na ścianie. Może mi ktoś doradzić jaki uchwyt kupić lub podać jaki standard roztawu otworów ma ten tv. W instrukcji nic na ten temat nie ma. Chće mieć możliwośc regulacji i w pionie i w poziomie. Przeszukując stony znalazłem kupę uchwytów np. na allegro. Ceny są tak rozbieżne, że już nie wiem co wybrać proszę o podpowidź.
 

g0g0

New member
Witam,
Wiem ze narazie w warszawie DVB-T nadaje z mpeg4 (czesto piszecie ze macie glos ale bez obrazu) u mnie opcja telewizji cyforwej jest niedostepna. Czy telewizor ma automatyczna opcje rozpoznawania sygnalu cyfrowego czy trzeba to jakos uruchomic?
Pozdrawiam
 

reflektor

New member
problemy z lc 52 xl2e

Prośba o pomoc/wyjaśnienie:

Mam lc 52 xl2e połączony po hdmi z dekoderem hd polsatu (jakiś samsung) i ustawione 100Hz.

Przy oglądaniu meczów w polsacie sport hd występują następujące anomalie:

Gdy piłka szybko leci, to się "rozdwaja", tzn. telewizor jakby miał problem z prędkością i wyświetla bardzo niewyraźny obraz piłki (prawie dwie obok siebie). Cała reszta obrazu jest ostra.
Poza tym - co kilka minut - telewizor wyświetla przez kilka sekund obraz trochę "szarpany", tak, jakby "gubił" co drugą klatkę. Po chwili to mija, i znów obraz jest rewelacyjny.


Występuje to TYLKO w posacie hd.
NIE zaobserwowałem tego w Europsort HD podczas transmisji French Open w full HD, mimo, iż piłka tenisowa leci szybciej niż futbolówka.

Mam więc podejrzenie, że to problem w samym polsacie, a nie w telewizorze ani nie w dekoderze. Niemniej prośba o podzielenie się Waszymi spostrzeżeniami
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
a ja to samo zaobserwowałem na Eurosporcie HD (Aster), ale tylko wtedy gdy uderzenie piłki jest b.mocne
a na tenisie nie ma problemu z piłką
(LCD = 42XL2E)


edit: oczywiście wszystkie ulepszacze poza 100Hz mam wyłączone
 
Ostatnia edycja:

makis

New member
reflektor napisał:
Prośba o pomoc/wyjaśnienie:

Mam lc 52 xl2e połączony po hdmi z dekoderem hd polsatu (jakiś samsung) i ustawione 100Hz.

Przy oglądaniu meczów w polsacie sport hd występują następujące anomalie:

Gdy piłka szybko leci, to się "rozdwaja", tzn. telewizor jakby miał problem z prędkością i wyświetla bardzo niewyraźny obraz piłki (prawie dwie obok siebie). Cała reszta obrazu jest ostra.
Poza tym - co kilka minut - telewizor wyświetla przez kilka sekund obraz trochę "szarpany", tak, jakby "gubił" co drugą klatkę. Po chwili to mija, i znów obraz jest rewelacyjny.


Występuje to TYLKO w posacie hd.
NIE zaobserwowałem tego w Europsort HD podczas transmisji French Open w full HD, mimo, iż piłka tenisowa leci szybciej niż futbolówka.

Mam więc podejrzenie, że to problem w samym polsacie, a nie w telewizorze ani nie w dekoderze. Niemniej prośba o podzielenie się Waszymi spostrzeżeniami

W moim 52xl z N-ki jest OK ,spróbuj wyłaczyć funkcję "tryb filmu"
 
Do góry