Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MM - nie dla idiotów :D.
Ale dla niebieskich członków klubu HDTV - cena jest lepsza .
pytaj na priw
 

Sliper

New member
areswow napisał:
Mam pytanie, jak widzicie zakupy tv za posrednictwem netu (wiem ze w ciagu 10 dni mzona zwrocic nawet bez waznej przyczyny), skad az takie wachanai ceny?
Ja kupiłem w internetowym sklepie Euro Rtv-Agd - cena 5999zł (+ 599zł za bluraya sharp BD-20s + 39zł dostawa). Była to o około 300zł wyższa cena niż najtańszy sklep internetowy, ale: promocja 20rat i 0% (rzeczywiste 0% - podzielona cena na 20rat , ale trzeba być czujnym bo domyślnie dorzucają ubezpieczenie około 30zł na ratę i trzeba zarządać usunięcia tego ubezpieczenia)
W porównaniu z ofertą ratalną innych sklepów internetowych gdzie dodatkowy koszt rat wychodzi około 1% na miesiąc, czyli porównujac z Euro to jest większy sumaryczny koszt rat o około 1200zł na samym telewizorze.
W normalnym (nie-internetowym) sklepie Euro Rtv-Agd cena jest 6999zł (na dzień dzisiejszy chyba nie ma tych telewizorów w sprzedarzy internetowej)
Podsumowując, wg mnie jak najbardziej kupować przez internet ale trzeba sprawę gruntownie przeanalizować żeby w efekcie nie stracić więcej na ratach niż wyjdą oszczędności na samej cenie.
Dodam że ngdy bym nie kupił telewizora w takim sklepie jak: Saturn, Electro World czy Media Markt. Parafrazując: to jest tylko dla idiotów, bo te sklepy mają żer na sknerach...
 

JacentyP

New member
Sharp LC...XL2E

Kolega z tego co widzę to chyba zakupił Sharpa LC...X20E bo w tej cenie na RTVEuroAGD nie ma LC...XL2E :)
 

JacentyP

New member
Sharp LC...XL2E

AAAAAA to przepraszam, rzeczywiście musieli Cię polubić,szkoda,że już nie ma tej promocji :( ale i tak raczej będę się skłaniał do 46"
 

Leszczu

New member
Kto moze mi powiedzec dlaczego w XL2 52 cale przy ogladaniu tenisa dzisiaj na euro sporcie HD korty zamiast naturalnego czerwonego tzn cegielka potluczona mialy rozowy kort a obraz po zmniejszenieu funkcji kolor na maxa byl idealny czarno bialy gdzie na LCD samsung byl ladny ale na modelach F niestety najlepszy znoau obraz powiem idealny byl na plazbie PY80 i na PY700 poprostu nic nie trzeba bylo ustawiac wzor w kolorach i jakosci a kazdy LCd gral jak sie to mowi kazdy ... na swoj ....:)
gdzie na samsungach 656 za cholere nie mozna bylo ustawic obrazu czarno bialego.
 

areswow

New member
Sliper napisał:
Podsumowując, wg mnie jak najbardziej kupować przez internet ale trzeba sprawę gruntownie przeanalizować żeby w efekcie nie stracić więcej na ratach niż wyjdą oszczędności na samej cenie.
Dodam że ngdy bym nie kupił telewizora w takim sklepie jak: Saturn, Electro World czy Media Markt. Parafrazując: to jest tylko dla idiotów, bo te sklepy mają żer na sknerach...

Chodzilo mi o sklep internetowy electro.pl
Sharp 42 XL2E dostępny jest juz za ok. 5500 zł.
Z wzgledu na wspomniane przez Ciebie uwagi nie planuje kupwoac tv na raty, chcialbym zaplacic cene jednorazowo.

Zastanawia mnie tylko az tak duze wahanie cenym, w typowych "centrach komercyjnych" jak Saturn, Euro-agd, Media Markt (ktore nalezy do tej samej sp co Saturn) - powinien byc na to jakis art. w UZNK. ceny tego smaego telewizora ksztaltuja sie na poziomie 7 tys zl.

Osobiscie bardzo mnie dziwi przebicie o 1500 zł toz to 25% ceny Tv....
W jednym ze sklepów ostrzezono mnie przed zakupami sharpow przez net, rzekomo sprzedawcy int. daja gwarancje ale nie maja podpisanych umwo dystrybucyjnych z sharp polska. i z ewentualnym serwisem musza jezdzic za grancie a to dlugoooo trwa.

Nie mam bladego pojecia na ten temat, zauwazylem na tej stronie jednak ze daja gwarancje od SHARP POLSKa tzn. z echyab wspomniane ryzyko nie istnieje.

Niemneij jednak olbrzymia roznica w cenie, myslicie ze to lipa? Bo nie moge sie zdecydowac czy warto go brac przez net.
 

Sliper

New member
Leszczu napisał:
Kto moze mi powiedzec dlaczego w XL2 52 [ciach...].
Chyba czytałeś ostatnio "Ulysesa" Joyce'a i zafascynowałeś się ostatnim rozdziłem: brak znaków przestankowych poza kropką na końcu.
A przez to nie zrozumiałem Twojego posta...
 

makis

New member
52xl2

Leszczu napisał:
Kto moze mi powiedzec dlaczego w XL2 52 cale przy ogladaniu tenisa dzisiaj na euro sporcie HD korty zamiast naturalnego czerwonego tzn cegielka potluczona mialy rozowy kort a obraz po zmniejszenieu funkcji kolor na maxa byl idealny czarno bialy gdzie na LCD samsung byl ladny ale na modelach F niestety najlepszy znoau obraz powiem idealny byl na plazbie PY80 i na PY700 poprostu nic nie trzeba bylo ustawiac wzor w kolorach i jakosci a kazdy LCd gral jak sie to mowi kazdy ... na swoj ....:)
gdzie na samsungach 656 za cholere nie mozna bylo ustawic obrazu czarno bialego.

Dlaczego niektórzy z uporem maniaka szukają różu,a przy kącie 52 stopnie 42 minuty patrząc od zachodniej strony pojawia się smuga cienia,a patrząc z odległości 4,3cm od ekranu widać o zgrozo 1 martwy piksel który powoduje fatalne samopoczucie bo matryca jest do bani.Mam 52XL2 od miesiąca i moje oczy rejestrują bardzo poprawny obraz z którego jestem zadowolny,należy włożyć jedynie trochę wysilku w ustawienia parametrów obrazu / bardzo przydatne są wypowiedzi normalnych zjadaczy chleba na forum/ bo ustawienia fabryczne moim zdaniem są kiepskie.Pozdrawiam i życzę wszystkim fanatykom wielu nie przespanych nocy z powodu nierozwiązywalnych ich zdaniem problemów z Tv Sharp XL2 grożących światowym kryzysem.
 
Ostatnia edycja:

mess

New member
brak tych rzeczy napewno nie jest wada, co zrobisz jak padnie Ci dysk twardy w tv oddasz calusienki tv na nie wiadomo ile a tak do naprawy pojdzie tylko nagrywarka, pozatym stacjonarne nagrywarki maja zapewno o wiele wieksza palete funkcji od tej wbudowanej w tv.

Mam pytanie niech ktos mi powie z doswiadczenia czy da rade na tym tv 52" ogladac w miare komfortowo sygnal SD ? na codzien sygnal leci z Cyfrowej Vectry
 

goral987

New member
Witam

Chcę kupić:cool: Lc 46XL2E, jak on wypada na tle konkurencji bo dane katalogowe są gorsze od innych modeli lcd np. Samsung seria6 no i jaka cena bo różnice w sklepach są duże, skąd się one biorą? Proszę o pomoc!
 
Ostatnia edycja:

Jimmy

New member
mess napisał:
brak tych rzeczy napewno nie jest wada, co zrobisz jak padnie Ci dysk twardy w tv oddasz calusienki tv na nie wiadomo ile a tak do naprawy pojdzie tylko nagrywarka, pozatym stacjonarne nagrywarki maja zapewno o wiele wieksza palete funkcji od tej wbudowanej w tv.

Mam pytanie niech ktos mi powie z doswiadczenia czy da rade na tym tv 52" ogladac w miare komfortowo sygnal SD ? na codzien sygnal leci z Cyfrowej Vectry
Zgadza się, już to przećwiczyłem i lepiej mieć oddzielną nagrywarkę.
Jeśli chodzi o o sygnał SD to jest tu wiele czynników. Z doswiadczeń własnych i znajomych mogę stwierdzić, że na razie to chyba najlepszą jakość kanałów SD jak i HD ma satelitarna Cyfra+. Obraz też zależy w dużej mierze od jakości tunera satelitarnego.
 

zember

New member
po wielu dniach zastanawiania sie i testów dzis zdecydowałem sie na sharpa LC46XL2E , wachalem sie miedzy miedzy nim a bravia 46W4000, i powiem tak udalo mi sie je w koncu porównac w podonych warunkach i prezentacjach, SD i HD. Moja opinia jest nastepujaca, Bravia owszem ma lepsze kolory w sensie ich odwzorowywania, ale widac to dopiero jak sie ma je obok siebie, widząc samego sharpa do kolorów niema zastrzezen. podobnie jest z tym różowym kolorem który gdzies tam kazdy widzi zwrócilem na to szczegółną uwage i powiem ze nie rozni wcale od wiekszosci innych marek i widac to tylko wtedy jak sie chce to zobaczyc co jest bardzo trudne. Bravia przegrała z sharpem przez to ze najbadziej mi zalezało na braku smug przy sporcie i bardzo płynnym obrazie. Jednak technologia 100Hz i matryca 4ms daje bardzo duzo. Mialem tez okzaje ogladac film akcji na blue rayu na opisywanym sharpie powiem tak w zyciu nie widzialem tak ostrego i płynnego obrazu. Delikatne dostrojenie dało taki efekt ze obraz był żyleta z odległosci 50cm a co dopiero mowic o 3,5m. Jak dlamnie w tym przedziale cenowym patrzac pod kontem sygnału HD ogladania sportu i grania najlepszy wybór. Cena 6150 zł brutto. Akurat w saturnie testowałem i jest tam u nich promocja na wszystkie mozliwe TV do niedzieli cena - vat. wiec taniej niz w necie.
 

maciek_bor

New member
Witam,
czy ktoś z posiadaczy 46XL2E wie jak można przełączać podstrony w telegazecie?:confused:
Nie udało mi się nic wyczytać w instrukcji.
 

Driver1

New member
Czy ktos orientuje sie czy w naszych XL2 jest funkcja EPG tylko w systemie ATV a nie DTV. Znajomy ma znacznie gorszego LCD tj WD1E i po nacisnieciu przycisku [...] (u nas klawisz pod klawiszem telegazety) pokazuje co w danej chwili leci, kiedy sie zaczelo i kiedy konczy.
 
Do góry