Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

km1963

New member
Bez reklam
Golibroda napisał:
Dziękuję, ale to są ustawienia a nie wymienione polepszacze :p , i ja te ustawienia znam.

Do ProSiaczka - a myslałem,że tylko ja taki wymagajacy i niezdecydowany wariat jestem.
Zaczynałem od plazm Pionka 436, poprzez Panasa PV60, potem skierowałem się na osławionego XD1, czekałem na XL2 a teraz wzrok kieruje na PY85 Panasa..................

Czy to wariactwo nie ma końca...........chce juz kupic :mrgreen: a tak to mnie tylko głowa boli :eek:

Namiary na lekarza......poproszę.

Pozdrawiam
Piotr

Sorki ale chyba się nie rozumiemy

Bo jeśli podaję w ustawieniach nastawy aby efektu nie było widać to powiedz czy Ty po ustawieniach je widzisz ?

Uspokoję Cię bo sam jestem w korpce ( kupić i iść na ogromny kompromis nie czy nie kupić i czekać w nieskończoność - a tu ważne dla kibica wydarzenia ME i IO ) bo w podobnym stanie od około roku czekałem na następcę XD1 a niestety nie pojawił się zdecydowanie lepszy model Sharpa

I wątpliwość czekać na zapowiadane modele czy kupić teraz pogodziłem zakupem Panasa 32" LX 700 :D ale nadal jestem przed decyzją o zakupie większego formatu do salonu - Panas dla lepszej połowy :D ale nie zmniejszylo to bólu głowy a co gorsza nie zmobilizowało producentów :( naj produktem na rynku :confused: i nadal jestem uzależniony i czekam;) :D

Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Golibroda napisał:
Wracając do tej fioletowej czerni spojrzałem ponownie na mój monitor LCD.

Wybierany starannie jak TV (długo i dokładnie)

I co ....... nabytek super....rzadko jestem tak zadowolony z wyboru.

A co to ma do SHARPA ?
Jak patrze na mój monitor LCD to nawet przy bardzo duzych katach rzędu maximum 178 stopni nie widzę żadnych przebarwien czerni, kolory są doskonałe (dla aptekarzy - może zmienia obraz się nieznacznie - niemierzalnie okiem), biały to biały.

I nie rozumiem dlaczego monitor choć tylko 19 cali ale z przed 2 lat jest taki doskonały. Moze to matryca, bo tam jest MVA ?

A co jest w TV SHARP ?, jaka technologia TN ?

Pozdrawiam i nadal zachęcam do dyskusji.

Piotr

Golibroda proszę o odzew w temacie monitor
O jakim konkretnie modelu piszesz i do jakich celów go wykorzystujesz ( gry , filmy czy też tradycyjne aplikacje )

Ten wątek jest mi bardzo bliski bo zmieniam stary poczciwy monitor Nokia 446 PRO na inny i patrzę na to co w rozmiarze do 20 " cali można nabyć za nie wygórowaną kasę a może taki byłby niezły 20" NEC MultiSync 20WGX2 PRO na matrycy S-IPS ?

Wszelkie sugestie z forum mile widziane:)

Pozdrawiam
 

Golibroda

New member
mirecore napisał:
rada pseudo lekarza

zapomnij o forum idż do sklaepu kup Panasa i pierdź w kanapę ze szczęścia....

Teraz to chyba przesadziłeś z wypowiedziami mirecore :confused: .


Wracając do rozkładania na czyniki pierwsze XL2 mogę powiedzieć:byłem, zobaczyłem, oceniłem.

A wnioski i spostrzeżenia sa następujące:

Przy ustawieniach proponowanych kilka postów wyżej obraz był tragiczny. Już nie chodzi tutaj o róze i fiolety tylko ogólne odczucie. Nie wiem co z tym TV się stało w sklepie (za długo stał, przemęczony od kręcących nim klientów) ale obraz był tragiczny. Chodziło to głównie o parametr podświetlanie i jaskrawość. Zalecane ustawienia powodowały efekt jakbym ogladał stary wypalony TC kineskopowy. Dopiero operacja odwrotna: znaczne dodanie podświetlania ok 3/4 lub więcej i zjechanie jaskarwością ponizej połowy powodowło,ze obraz jako tako dało sie ogladać.

Co do FIOLETU:
Tv stał niżej niz moje oczy więc fiolet (pojawiający się choćby na czarnych pasach góra/dół i przy przełaczaniu kanałow) wyrażnie wystepował,Niewielkie odchylenie od osi TV zdecydowanie go powiększał.
natomiast gdy kucnąłem abym TV miał na wysokości oczu i byłem dokładnie na wprost to fiolet robił się czarny. Jednak znowu odchylenie od osi powodowało pojawianie sie fioletu ale zdecydowanie bardziej ciemnego i z mniejszą intensywnoscią.
Po tym tescie odkryłem,że ważne sa katy góra/dół a pozycja oczu na wprost TV i w jego centralna część znakomicie poprawiała widziany obraz.

Co do RÓŻU:
Próbowałem róznych ustawien (byłem władcą pilota) i nawet moja osoba towarzysząca widziała efekt. Ale tylko dlatego,że zwróciłem na to uwagę. Kto nie wie ten nie zobaczy.Efekt rózu potegował się gdzy stałem powyżej TV a minimalizował gdzy byłem dokładnie centralnie wpatrzony w TV.
Moze więc pozycja ogladacza generuje rózne odczucia i zupełnie skrajne opinie widzę/nie widzę.

Pomiesczenie było kiepsko oswietlone (prawie bez okien - takie kameralne - zblizone troche do domu)

A jeszcze ciekawiej zrobiło się gdy zacząłem przestawiać opcje.

Znalazłem tzw tryb monochromatyczny: właczyłem i co ? , przy ustawienu koloru na opcje średnio-wysoka obraz był idealne czarno biały (co mnie zastanowiło- o co tutaj chodzi), wybierając pozycje wyżej obraz zabarwiał się jakby na zgniłło zielona, a pozycje kolejne nizej od średnio wysoka - obraz sie coraz bardziej zażółcał.

Dla mnie opcja srednio wysoka dawała obraz dokładnie cz-b bez jakicholowiek zabarwien. Dziwne, chwilowo opcja "różowej szybki" upadła i sam nie umiem sobie tego wytłumaczyć.

I to był jeden sklep. Drugi wszystkim znany "dla idiotów". Tam nie maiłem okazji manewrowac pilotem ale popgladałem sygnał z SD i dzieki uprzejmosci sprzedawcy podłaczona mi na wszystkich TV sygnał demo z BR (z ta cholerna motorówką). Obserwowałem dwa TV XL2 i X20 znacznie od siebie oddalone (musiałem głupio wygladać latajac pomiedzy nimi - jakby co to ja).
Skupiłem sie głównie na fiolecie (czarne pasy). I znów XL2 stał ponizej wzroku a efekt opisywany w poprzednim sklepie był bardzo podobny.
natomiast dla X20 (stał powyzej wzroku - nie miałem dmuchanej drabiny przy sobie) efekt fioletu nie wystepował. Ani z lewa ani z prawa ani z dołu co jeszcze bardziej mnie zdziwiło. Patrzyłem wielokrotnie na róznych migawkach. Moja osoba towarzysząca tez potwierdziła moje spostrzezenia. Uff jestem zdrowy.

I jaki wnioski z tego dla tych co szczęśliwie dobrneli do końca bez ataku serca:

Dla mnie optymalne okazało się ustawienie srednio -wysokie a pozycja ogladania to dokładnie na wysokości oczu ...nigdy TV poniżej !. Wtedy nie dosc,że obraz był decydowanie lepszy to i fiolet sie minimalizował nawet oglądajac tv z odsunietych katów od osi TV.

I to na tyle.

Pozdrawiam
Piotr

P.S.
Po napisaniu zobaczyłem Twoje pytanie km1963 więc odpowiadam:
monitor to samsung SyncMaster 193p+ , w gry nie gram, głównie aplikacje, troche edycji zdjęć z grafiki, filmy na tv przez kartę graficzną albo bepośredni z DVD.Ale na monitorze tez fajnie wygladają. Może jest lekie smuzenie bo to MVA a nie TN.Najlepszym byłby S-IPS. Nawet w tej chwili pisżac przy lampce biurkowej czarne fragmenty forum mam smoliste :grin: . Mam nadzieje,że nas nie wyleją za OT z forum :mrgreen: , bo juz kiedys dostałem nieopatrznie ostrzeżenie za jakieś tam cytaowani hehe. Kupowany ze 2 lata temu cena ok 2k zł (na tamte czasu był drogi)

Ponawiam pytanie: jakiego typu matryce ma nasz obgadywany XL2?

Mam nadzieję, że też dzieki moim skromnym obserwacjom przyczynię się do rozwiania wielu wątpliwości jak widzę nie tylko moich.
 
Ostatnia edycja:

mirecore

New member
sorki Golibroda - to tylko joke:eek:k:

a z tym monochromatycznym to dziwna sprawa, a patrząc na wpost w jasnych scenach nie widziałeś różu? bo jak ja sobie przypominam to widziałem ledwo widoczny fiolet w cieniach i róż w światłach, a pod kątem poziomym już lepiej widoczny, może to na jaki kolor sie przebarwia w monochromie zależy od wczesniejszych innych ustawień !?

tak czy siak uważam że jest problem z tym TV, uważać pod jakim kątem patrzy sie na telewizor, no sory to ja kupuje TV a nie TV mnie...
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
Hoodzielec napisał:
Temat wałkowany był już od niepamiętnych czasów.
Red push jest efektem towarzyszącym celowemu zabiegowi marketingowemu mającemu sprawić, aby obraz z telewizora był bardziej atrakcyjny dla przeciętnego nabywcy podczas ogladania w sklepie.
Przy porównaniu obrazu na ustawieniach fabrycznych XL2 z innymi LCD w sklepie widać faktycznie lekko różowawe podbarwienie, którego trudno się całkiem pozbyć w drodze zmiany ustawień.
Ale...
LUDZIE! Przestańcie szukać problemu tam, gdzie go nie ma!
Po ustawieniu XL2 w domu w życiu nikt nie zauważy tego nieszczęsnego podbarwienia. Jako 4-miesieczny właściciel XL2E pisałem już o tym kilkakrotnie, wklejałem też zdjęcia z aparatu foto. Biały jest biały, a czarny taki jak powinien być w LCD. Nikt z moich sąsiadów i gości nie zauważył żadnego podbarwienia, a przepytywani na tą okoliczność byli wszyscy, wszyscy zreszta byli zachwyceni kolorami. AMEN!
Zresztą wg mnie na opinii o telewizorze nie powinna ważyć wyłącznie ocena kolorów i tym podobnych parametrów dotyczacych obrazu (jeśli miałbym sie do obrazu przyczepić, to jedyna rzeczą przeszkadzającą mi w oglądaniu jest słaba płynność w dynamicznych scenach, szczególnie przy obrocie kamery).
Kupujący powinien sie poważnie zastanowić nad funkcjonalnością sprzętu!!! A tu jest dość kiepsko, bo pilot XL2 - pomimo pięknego wyglądu - jest do bani! Fatalna ergonomia, ciężko znaleźć właściwy przycisk po ciemku (mimo iż pilot jest podświetlany - absurd!!!), bardzo ważny przycisk (wykorzystywany na okragło przycisk wyboru typu skalowania proporcji ekranu) ukryty został pod wyłamujacą się od 1-go dnia użytkowania klapką. Do tego beznadziejne czasy reakcji na naciśnięcie klawisza pilota (przyciszanie głośności z reguły bywa mordęgą jeśli trzeba szybko przyciszyć o znaczną wartość), fatalne czasy przełączania programów i źródeł...
Wyżej opisane niedogodności funkcjonalne + słaba płynność ruchu - to są prawdziwe problemy tego TV, a nie jakieśtam podbarwienia.
Pomimo powyższego wybrałem ten LCD, bo w kompleksowym porównaniu wypadł dla mnie najlepiej ze znajdujących się w kręgu mojego zainteresowania. :p
A jakość obrazu była w tym porównaniu elementem bardzo pozytywnym. :)
Nie bedę ukrywał, że w sumie języczkiem u wagi okazał się jednak inny element, a jest nim bardzo wysoki poziom prezentowany przez serwis Sharpa, a spokojny sen wyceniam bardzo wysoko :)

Bardzo ważny post bo posiadacza i zadowolonego użytkownika

Idea wypowiedzi (jak domniemywam spojrzenie autora) słuszna ale argumenty nie do końca właściwie przedstawione (sorki za moją interpretację ) i może stąd niezrozumienie forum

Już w pierwszym zdaniu nie można zgodzić się z autorem bo cyt. "Red push jest efektem towarzyszącym celowemu zabiegowi marketingowemu mającemu sprawić, aby obraz z telewizora był bardziej atrakcyjny dla przeciętnego nabywcy podczas ogladania w sklepie."

Jeśli ten zabieg marketingowy ma skłonić do nabycia tego TV to znaczy że ironizując "skośne" spojrzenie jest inne od prostego "europejskiego":D

Według mnie efekt ten jest :

- niedoróbką produkcyjną -czyli nikt tak naprawdę z producentów nie ustawia parametrów jako live odwzorowania rzeczywistego barw , kolorów , odcieni - tu konieczna kalibracja ( w końcu nawet w Kuro - a przecież to Bożek dla niektórych - jest opcja dostępna z poziomu użytkownika - czyli zakładają zmianę ustawień fabrycznych )

- świadomym ( sprzedawcy też czytają fora i może nawet wiecej od HD maniaka -w końcu to ich zawód - najlepszy zgarnia najwięcej ) bądż nie świadomym działaniem mającym pokazać wyższość jednej firmy nad drugą

Następną jak dla mnie ważną uwagą użytkownika Hoodzielec ( szacun że dzieli się z nami wrażeniami zamiast rozkoszować się doznaniami płynącymi z odbioru ) jest uwaga o braku płynności obrazu

- to już jest subiektywne spojrzenie czyli bardziej lub mniej widoczny efekt do oceny własnej ( organoleptycznie - nie z forum )

- i super opis funkcjonalności pilota a tego nie znajdziemy tak łatwo w sieci - do oceny potencjalnych użytkowników

i wreszcie ( dla zmęczonych przy długim wywodem ) jakość obrazu w sosunku do innych a w połączeniu z profesjonalnym serwisem ( i to mogę potwierdzić i życzyć innym użytkownikom takiego podejścia do klienta - a robię to bez jakichkolwiek korzyści:p

zdecydowały o wyborze XL2 przez Hoodzielec

Tyle mojego

Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Golibroda napisał:
Teraz to chyba przesadziłeś z wypowiedziami mirecore :confused: .


Wracając do rozkładania na czyniki pierwsze XL2 mogę powiedzieć:byłem, zobaczyłem, oceniłem.

A wnioski i spostrzeżenia sa następujące:

Przy ustawieniach proponowanych kilka postów wyżej obraz był tragiczny. Już nie chodzi tutaj o róze i fiolety tylko ogólne odczucie. Nie wiem co z tym TV się stało w sklepie (za długo stał, przemęczony od kręcących nim klientów) ale obraz był tragiczny. Chodziło to głównie o parametr podświetlanie i jaskrawość. Zalecane ustawienia powodowały efekt jakbym ogladał stary wypalony TC kineskopowy. Dopiero operacja odwrotna: znaczne dodanie podświetlania ok 3/4 lub więcej i zjechanie jaskarwością ponizej połowy powodowło,ze obraz jako tako dało sie ogladać.

Co do FIOLETU:
Tv stał niżej niz moje oczy więc fiolet (pojawiający się choćby na czarnych pasach góra/dół i przy przełaczaniu kanałow) wyrażnie wystepował,Niewielkie odchylenie od osi TV zdecydowanie go powiększał.
natomiast gdy kucnąłem abym TV miał na wysokości oczu i byłem dokładnie na wprost to fiolet robił się czarny. Jednak znowu odchylenie od osi powodowało pojawianie sie fioletu ale zdecydowanie bardziej ciemnego i z mniejszą intensywnoscią.
Po tym tescie odkryłem,że ważne sa katy góra/dół a pozycja oczu na wprost TV i w jego centralna część znakomicie poprawiała widziany obraz.

Co do RÓŻU:
Próbowałem róznych ustawien (byłem władcą pilota) i nawet moja osoba towarzysząca widziała efekt. Ale tylko dlatego,że zwróciłem na to uwagę. Kto nie wie ten nie zobaczy.Efekt rózu potegował się gdzy stałem powyżej TV a minimalizował gdzy byłem dokładnie centralnie wpatrzony w TV.
Moze więc pozycja ogladacza generuje rózne odczucia i zupełnie skrajne opinie widzę/nie widzę.

Pomiesczenie było kiepsko oswietlone (prawie bez okien - takie kameralne - zblizone troche do domu)

A jeszcze ciekawiej zrobiło się gdy zacząłem przestawiać opcje.

Znalazłem tzw tryb monochromatyczny: właczyłem i co ? , przy ustawienu koloru na opcje średnio-wysoka obraz był idealne czarno biały (co mnie zastanowiło- o co tutaj chodzi), wybierając pozycje wyżej obraz zabarwiał się jakby na zgniłło zielona, a pozycje kolejne nizej od średnio wysoka - obraz sie coraz bardziej zażółcał.

Dla mnie opcja srednio wysoka dawała obraz dokładnie cz-b bez jakicholowiek zabarwien. Dziwne, chwilowo opcja "różowej szybki" upadła i sam nie umiem sobie tego wytłumaczyć.

I to był jeden sklep. Drugi wszystkim znany "dla idiotów". Tam nie maiłem okazji manewrowac pilotem ale popgladałem sygnał z SD i dzieki uprzejmosci sprzedawcy podłaczona mi na wszystkich TV sygnał demo z BR (z ta cholerna motorówką). Obserwowałem dwa TV XL2 i X20 znacznie od siebie oddalone (musiałem głupio wygladać latajac pomiedzy nimi - jakby co to ja).
Skupiłem sie głównie na fiolecie (czarne pasy). I znów XL2 stał ponizej wzroku a efekt opisywany w poprzednim sklepie był bardzo podobny.
natomiast dla X20 (stał powyzej wzroku - nie miałem dmuchanej drabiny przy sobie) efekt fioletu nie wystepował. Ani z lewa ani z prawa ani z dołu co jeszcze bardziej mnie zdziwiło. Patrzyłem wielokrotnie na róznych migawkach. Moja osoba towarzysząca tez potwierdziła moje spostrzezenia. Uff jestem zdrowy.

I jaki wnioski z tego dla tych co szczęśliwie dobrneli do końca bez ataku serca:

Dla mnie optymalne okazało się ustawienie srednio -wysokie a pozycja ogladania to dokładnie na wysokości oczu ...nigdy TV poniżej !. Wtedy nie dosc,że obraz był decydowanie lepszy to i fiolet sie minimalizował nawet oglądajac tv z odsunietych katów od osi TV.

I to na tyle.

Pozdrawiam
Piotr

P.S.
Po napisaniu zobaczyłem Twoje pytanie km1963 więc odpowiadam:
monitor to samsung SyncMaster 193p+ , w gry nie gram, głównie aplikacje, troche edycji zdjęć z grafiki, filmy na tv przez kartę graficzną albo bepośredni z DVD.Ale na monitorze tez fajnie wygladają. Może jest lekie smuzenie bo to MVA a nie TN.Najlepszym byłby S-IPS. Nawet w tej chwili pisżac przy lampce biurkowej czarne fragmenty forum mam smoliste :grin: . Mam nadzieje,że nas nie wyleją za OT z forum :mrgreen: , bo juz kiedys dostałem nieopatrznie ostrzeżenie za jakieś tam cytaowani hehe. Kupowany ze 2 lata temu cena ok 2k zł (na tamte czasu był drogi)

Ponawiam pytanie: jakiego typu matryce ma nasz obgadywany XL2?

Mam nadzieję, że też dzieki moim skromnym obserwacjom przyczynię się do rozwiania wielu wątpliwości jak widzę nie tylko moich.

Dzięki za doznania i odczucia jak i odpowiedzi:)

Ale cały czas mam wątpliwości czy aby oceniamy TV ( i powtórzę to jak mantrę- nie mam w tym żadnego interesu) na (sorki dla oczekujących rozwiązań typu "włącz i zapomnij" - bo już nigdzie tak nie ma :D ) odpowiednich ustawieniach ( kable - nie przesadzam z firmą , podział sygnału - na ile TV i jak , i jakość cyfra analog ) a o tym nie piszesz bo nie wiesz czy nie zwróciłeś uwagi ? - napisz coś więcej

Te ustawienia to podkreślam dotyczą skalibrowanego TV a wiadomo jest również iż każde żródło czyli sygnał SD czy HD czy z kablówki czy z satelity (DVD, BR) będzie wymagało indywidualnych korekt ( optymalnych dla każdego z Nas)

Ustawianie jak zauważyłeś nie jest takie proste a możliwości tylko potęgują rozterki ( a co mają powiedzieć posiadacze Tośki bo tam możliwości ustawień są "bardzo wiele większe" )

Co do uwag odnośnie monitora to odezwę się jutro (ciężki dzień)

Pozdrawiam:)
 

Golibroda

New member
Co do pierwszego sklepu oglądałem najgorszą mozliwość jaka można: sygnał SD z Tv cablowej......i żadnych sygnałow po tzw "niskiej".
Nawet się o to nie starałem bo interesował mnie tylko róż i fiolet a osoba towarzysząca była nadwyraz zniecierpiwiona juz po godzince kręcenia :mrgreen: .
Zreszta każdy lepszy sygnał pewnie dawałby coraz lepszy efekt wizualny.

Co do drugiego sklepu mogłem ocenic tylko fiolet a patrzyłem na SD i demko z jakiegoś BR (oczywiście po setce rozgałęźników i wzmacniaczy) z osławiona "różową" motorówką, którą obserowałem kiedyś.

Niestety moje wrażenia są dość płytkie bo nie miałem ani zbyt dużo czasu ani zbyt dużo możliwości by w 100% wydać opinię.
To są tylko moje wrażenia na szybko ale i tak owocne bo i sam sobie troszkę wyjaśniłem ale i zamieszałem.

Pozdrawiam
Piotr
 

RheeTCT

New member
Zgadzam się ,że wkurzających jest wiele niedoskonałości tych "cudownych" telewizorów(mam na myśli różne marki i modele).Podobnie jak Golibroda mam od ok. dwóch lat monitor SyncMaster 193P+ i również jestem z niego b.zadowolony.Żadnych zastrzeżeń do czerni itp.Przecież 2 lata w postępie w tej dziedzinie to cała epoka,a tu co? Szukamy po kilka miesięcy takiego tv,który byłby przynajmniej tak przyzwoity jak nasze "starocie".W dodatku za takie pieniądze?A sprawa kątów-to już zupełny skandal.Przecież jest oczywiste ,że na telewizor patrzy się z różnych stron.Właściwie nie ma takiego tv LCD,który miałby dobre kąty.Z moich obserwacji (w sklepach) wynika,że najlepiej wypadają pod tym względem właśnie Sharp oraz JVC i Sony.Również Samsungi,ale one z kolei mają szybę która odbija wszystko wokół.To jest też jeden z głównych mankamentów plazm.Na takie drobiazgi jak leciutkie przebarwienia nie zwracałbym uwagi -to jest tak ,że jak jest jeden tv to tego nie widac,no chyba że kogoś to b.drażni.
Keep smiling...and searching.
 

Golibroda

New member
Dlatego właśnie się dziwię dlaczego mój monitor samsung wyprodukowany 2 lata temu (technologia pewnie troszkę starsza) ma tak doskonałą czerń, tymczasem obecne TV oferują nam szarosci czy fiolety, nie mówiąc już o paskudnych kątach.


Z czego to wynika ?, z wielkości ?, typu użytej technologii (zwracam się po raz kolejny z pytaniem jaka to króluje w naszych ulubieńcach - KIKI czyzbyś nie wiedział :p ).

Kolejne generacje ekranów , oferuja coraz lepszy obraz, ale dlaczego ...może G20 zbliży się z poziomen czerni do mojego staruszka monitora ?

Nic z tego nie rozumię..........czary czy coś :mrgreen: .

Teoretycy (fizycy, informatycy.........inżynierowie) zbiórka, wystąp :) .
Teraz na Was pora.........pomóżcie, wytłumaczcie, rozwiejcie chmury nad XL2 :roll: .


Pozdrawiam
Piotr

P.S.
Cena TV robi sie coraz bardziej atrakcyjna bo już "dobre sklepy" oferują z gwarancja SHARP PL za 46 cali............około 6700 zł (funkiel nówka, nie smigana).
Gdy zaczynałem obserwacje tego TV na półkach stał za 9500 i ani stówki mniej. Byc może to już czas przymknać oko na niedoskonałości.
 
Ostatnia edycja:

NATE

New member
km1963 napisał:
Nieobecność nieusprawiedliwiona;)
Czyżby testowanie ustawień live;) :D
Czy tylko brak czasu ?

Pozdrawiam:)

niestety brak czasu był powodem mojej krótkiej nieobecności na forum :)
Widzę, że troszkę narozrabiałam - ostatnimi czasy kilka postów tygodniowo w tym wątku dochodziło, a dziś wchodzę i proszę jaki ruch ;) no i znów się wielu ciekawych rzeczy dowiedziałam. Dodam wam jeszcze mój punkt widzenia - jestem kobietą i dla mnie TV musi nie tylko ładnie wyświetlać ale i ładnie wyglądąć. Poprostu nie wyobrażam sobie czegoś brzydacznego w pokoju za sumę 6 tys.. Niestety. Zdaję sobie sprawę, że może dla niektórych to ma służyć a nie wyglądać, ale takie jest moje zdanie i kropka. Może więc zaakceptuję te róże, bo design SHARP'a bardzo mi się podoba....
Muszę to dokładnie obejrzeć naocznie - teraz wiem gdzie patrzeć, a czy mi to na dobre wyjdzie, że wiem to się zobaczy
 

km1963

New member
Bez reklam
NATE napisał:
Dodam wam jeszcze mój punkt widzenia - jestem kobietą i dla mnie TV musi nie tylko ładnie wyświetlać ale i ładnie wyglądąć. Poprostu nie wyobrażam sobie czegoś brzydacznego w pokoju za sumę 6 tys.. Niestety. Zdaję sobie sprawę, że może dla niektórych to ma służyć a nie wyglądać, ale takie jest moje zdanie i kropka.

Witam Cię

Faktycznie kijw mrowisko i cisza ;) :D a tu się działo:D

To może rozważ ten TV

Nowa seria telewizorów Full HD Bravia E4000 została stworzona z myślą o odbiorcach, których nudzą już czarne obudowy dużych telewizorów i ciągle ta sama stylistyka. Nowe Bravie dostępne w rozmiarach 26, 32 i 40 cali mają przypominać ramki na zdjęcia.

więcej tutaj : http://hdtvmania.pl/kategoria/producenci/sony/

Pozdrawiam:)
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
km1963 napisał:
w pierwszym zdaniu nie można zgodzić się z autorem bo cyt. "Red push jest efektem towarzyszącym celowemu zabiegowi marketingowemu mającemu sprawić, aby obraz z telewizora był bardziej atrakcyjny dla przeciętnego nabywcy podczas ogladania w sklepie."
Jeśli ten zabieg marketingowy ma skłonić do nabycia tego TV to znaczy że ironizując "skośne" spojrzenie jest inne od prostego "europejskiego":D
To nie tak! Nie zrozumiałeś mnie...
Sorry, może nie napisałem twego wystarczająco jasno:
to nie red push nie jest celowym zabiegiem marketingowym,
red push jest tylko efektem ubocznym tego zabiegu!
Masz więc rację pisząc że to "niedoróbka produkcyjna" - w sumie jest
to coś w rodzaju błędu w dekodowaniu kolorów - najpierw firma grzebała przy bazowej temperaturze kolorów, aby uatrakcyjnić wygląd obrazu, a potem zmuszona była maskować efekt ww. zabiegu, bo inaczej skóra ludzka wyglądałaby nienaturalnie.

tutaj wszystko jak na dłoni:
http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC42XL2E/Calibration
w tym - opis zjawiska:
To attract buyers on the sales floor, manufacturers like to make their TVs brighter by pushing up the colour temperature (i.e. the picture is tinted blue), which causes skin tone to look unnatural. To make the skin look realistic again, manufacturers introduce red push to neutralise the blue tint. Unfortunately while red push corrects the colour of the skin, it also exaggerates the red in everything else, which is worsened when the hyper-blue greyscale is restored to D65.

PS. dzięki za uznanie dla mojego podejścia do tematu wyboru TV :)
 

NATE

New member
km1963 napisał:
Faktycznie kijw mrowisko i cisza ;) :D a tu się działo:D

haha dokładnie KM :)

Witam Ciebie również,

ja bardziej pod uwagę biorę 42" calowce, zawsze mażyłam o takim rozmiarze pozatym wszystkie znaki na niebie i ziemi (ziemi w moim pokoju ;) mówią mi, że powinnam brać 42. Dlatego teraz rozważam właśnie tego Sharpa i jeszcze toshibę z3030 (obraz z tego co czytam wyświetla lepiej, za to ten design... hmmmm mniej mi odpowiada, o tak to nazwijmy)
 

NATE

New member
Nie, nie muszę już w tej chwili kupować. Czekam jednak już długo... a to wszystko pewnie przez to że dużo tu czytam i znam więcej wad danych modeli. Obiecałam sobie jednak że w po wakacjach to ja już chcę coś mieć... dłużej niż do września/października nie będę czekała.
 

Golibroda

New member
To znowu ja :mrgreen: .

Odwiedziłem dwa kolejne miejsca gdzie w pierwszym był cały przekrój SHARPA podłaczonego i grającego.

Stare XD1, poprzez XL2, X20 skończywszy na HD1 w wielu rozmiarach.

Mogę potwierdzić swoje dotychczasowe obserwacje :
Ogladanie i ocenianie XL2 tylko na wysokości oczu lub tv powinien stać wyzej. Nigdy nie patrzcie na TV z góry. Wtedy wychdza te wszystkie kichy. I jest ładny rózowy snieg i filotey.
natomiast przy zalecanej pozycji obserwacji róż znacznie się redukuje (motorówka, która znów widziałem robisięzdecydowanie bielsza - choc nie idealna). Czerń jednak wpada w bardzo ciemny fiolet zmieniajacy się w jeszcze lepszy filotet gdy odsuniemy sie o pewien nawet nieduzy kat od osi.

Czyli patrzenie na wprost daje akceptowalny dla mnie obraz, no i cena zaczęła mnie zachęcać.

W drugim sklepei widziałem świeżonkę Panasa PY85 (wspominanego tutaj i specjalnym watku). Plasma mnie na zachwyciła całkowice. Obraz był bardzo kiepski wręcz zenujący a ustawien tak mało aż ascetycznie.
Odpadł w przedbiegach. tam naqwet czerni nie było tylko szarość (ale fioletu nie zauwazyłem :mrgreen: ). Obok stał jakiś LG LCD - co prawda nie HD ale grał wielokrotnie lepiej.

Słyszałem o nowych produktach SHARPA w maju (ale nikt nie wie co) - może stąd te atrakcyjne ceny na XL2. Oraz o jakis "wybuchowych" modelach samsunga (od 1 maja ale juz w sprzedazy) coś z oznaczeniem A565 lub podobnego (podobno jest na stronach niemieckich).

I co ?, znowu czekać......................

I to by było na tyle.....więcej nie wymyślę. Teraz tylko brać lub nie. Są od ręki, tylko zapłacić.

Pozdrawiam
Piotr
 

RheeTCT

New member
Golibroda napisz gdzie oglądałeś ten zestaw Sharpów.
Co do tego Panasa PY85 to aż się wierzyc nie chce,może miał taki kiepski sygnał(SD?).Prawdę mówiąc troszkę na niego uwentualnie liczyłem.
 

km1963

New member
Bez reklam
NATE napisał:
dłużej niż do września/października nie będę czekała.

I właśnie te zapowiadane modele mają być dostępne jesienią i mogą być następnym krokiem w rozwoju technologii LCD - po zapowiedziach parametrów ( jestem czujny na marketing :cool: ) LED-y i nowe procesory video mogą okazać się przełomem

Też czekam ale bez bólu :D patrząc w Panasa LX700;) choć czasmi nie wiem czy nie jest to przysłowiowa "pogoń za króliczkiem":D - i proszę bez skojarzeń;)

Pozdrawiam:)
 

Golibroda

New member
RheeTCT napisał:
Golibroda napisz gdzie oglądałeś ten zestaw Sharpów.
Co do tego Panasa PY85 to aż się wierzyc nie chce,może miał taki kiepski sygnał(SD?).Prawdę mówiąc troszkę na niego uwentualnie liczyłem.

Dla Panasa sygnał z "N" i SD i HD.

SHARPY stoją sobie w pełnym wyborze ART-DOM, Kasprzaka, Łódź.

Pozdrawiam
Piotr
 
Do góry