Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Driver1

New member
Czy uruchamia sie komus sharp serii XL2 po wlaczeniu np tunera satelitarnego? Po podlaczeniu hdmi nie dziala automatyczne wlaczanie oraz po euro tak samo!

Czy ktos wie czy da sie podlaczyc tuner satelitarny hd po hdmi i component jednoczesnie tak aby kanaly hd chodzily po hdmi a sd automatycznie przelanczalo sie na component?
 

Jimmy

New member
Driver1 napisał:
Czy uruchamia sie komus sharp serii XL2 po wlaczeniu np tunera satelitarnego? Po podlaczeniu hdmi nie dziala automatyczne wlaczanie oraz po euro tak samo!

Czy ktos wie czy da sie podlaczyc tuner satelitarny hd po hdmi i component jednoczesnie tak aby kanaly hd chodzily po hdmi a sd automatycznie przelanczalo sie na component?
Takich cudów to nie ma. Jeżeli masz podłączony tuner sat przez złącze scart - RGB to po włączeniu tego tunera, mając TV wcześniej włączony np. na kablówce lub na DVD czy Blu-ray, wtedy TV się automatycznie przełączy na odbiór z tunera sat. Działa to tylko na 1-szym złączu Scart, nie działa na HDMI!. Trzeba po prostu przełączać wejścia sygnału klawiszem, który jest pod "9". Używanie jednak połaczenia scart jest moim zdaniem bez sensu gdyż róznica w obrazie przesyłanym po HDMI, a Scart jest kolosalna, przynajmniej w moim przypadku z tunerem Technisat Digicorder HD S2. Przy każdym włączeniu TV odbierasz sygnał z wejścia, na którym miałes odbiór w momencie wyłączenia TV.
Niestety również nic się nie będzie automatycznie przełączało przy połączeniu przez HDMI i component. Rozumiem, że chodzi ci o bolesny problem pasów po bokach gdy masz podłaczony sprzęt po HDMI. Jeśli tak, rozwiązaniem (powiedzmy półśrodkiem) jest ustawić w tunerze sat na wyjściu HDMI rozdzielczość 576p i format obrazu "oryginalny", a wtedy TV będzie automatycznie skalował format 4:3 na cały ekran (oprócz letterboxa) przy odpowiednich ustawieniach w menu TV (panoramiczny). Różnica wtedy w wyglądzie 576p i np. 1080i jest prawie niezauważalna na kanałach HD, a gdy coś ciekawego leci na HD, to zawsze możesz szybko przestawić w tunerze sat na 1080i, żeby miec pełna satysfakcję o ile twój tuner sat ma takie możliwości. Jedynym znanym mi telewizorem, która ma inteligentne, automatyczne skalowanie obrazu SD i HD rozciągając obraz SD 4:3 do panoramy, a odwzorowując obraz HD dokładnie piksel na piksel to Sharp LC-46/52HD1E - działa ono w nim wyłącznie na wbudowanym tunerze sat, nie działa już gdy sygnał idzie z zewnętrznego tunera sat/dekodera po HDMI.
 

Driver1

New member
Dzieki za odpowiedz. Tez zauwazylem ze nastepuje tylko przelanczanie na euro. Pytalem dlatego poniewaz telewizor nie ma funkcji budzenia a tuner satelitarny tak- jakby tv wlanczal sie automatycznie z tunerem to rozwiazalo by problemy. Musze przyznac ze ten lcd jest slabo wyposazony albo ja jestem wymagajacy;). Pozdrawiam
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
leszekk napisał:
Mam ten telewizor od 3 dni. Kupiłem od Kikiego w zestawie z Blu-ray. Jakość obrazu z N-ki jest powalająca, absolutnie przerosła moje oczekiwania! Wymagana jest drobna regulacja i wyłączenie automatyki ostrości.
co konkretnie masz na myśli (bo nie mam pojęcia o co chodzi)? którą funkcję użyć do tego wyłączenia???
3D-Y/C czy coś innego?
 

makis

New member
W końcu podjąłem decyzję zamówiłem Sharpa 52XL2E , co było niezmiernie trudno czytając to forum ,wypowiedzi są wyjatkowo skrajne.Wypunktowałem co oczekuję od mojego przyszłego telewizora /jest to mój trzeci TV w ciągu czterech lat poprzednio plazma Hitachi 42, a ostatnio Sony 40X2000 / mając trochę doświadczenia bo nie jest to mój pierwszy TV , podjąłem decyzję opierając się na wypowiedziach potwierdzających moje oczekiwania, a pomijając te które były zaprzeczeniem tego co chciałbym mieć w swoim TV, bo ani pozytywne , ani negatywne są przed zakupem nie do sprawdzenia.Dlatego uważam ,że tak skrajne opinie nie są ani za , ani przeciw.Jeżeli masz sam wątpliwości,to nie kupuj.Uważasz że jest OK to jest twój.W innym wypadku wyrośnie ci broda i wzrok będziesz miał na tyle słaby że będzie ci wszystko jedno.A co do Kikiego to prosicie o testy i opinie, a jak nie są po waszej myśli, to go krytykujecie, nonsens.Pozdrawiam wszystkich , a jak go będę miał przynajmniej jeden dzień to napiszę o moich /jak wszyscy/ subiektywnych wrażeniach.
 
Ostatnia edycja:

makis

New member
Nie mogę powiedzieć , że TV kupiłem w ciemno , jest to zbyt duży wydatek żeby taką decyzję pozostawić przypadkowi,poza tym dla mojej żony wszystkie są jednakowe i nie widzi logiki w wymianie na nowy, w przeciwieństwie do jej garderoby bo tam nowe i lepsze modele wychodzą jej zdaniem co tydzień i widzi olbrzymią różnicę.Oglądałem Sharpa w sklepie,porównywałem obraz pod swoim kontem,przeglądałem ogólnie dostępne testy i opinie.Potrzebowałem jedynie potwierdzenia własnego zdania,i jeżeli na forum znalazłbym tylko jedno podobnie zdanie to mi w zupelności wystarczyłoby do decyzji zakupu bo TV jest dla mnie i mnie ma odpowiadać, i tak właśnie było i podobnych opnii do mojej na tym forum znalazłem znacznie więcej niż jedną.Gdybym nie znalazł, ani jednej podobnej to sprawa zakupu byłaby pod dużym znakiem zapytania.I dlatego każda opinia , a nie pyskówka powinna być się na takim forum, co moim zdaniem pozwala , aby każdy z nas znalazł coś dla siebie.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Jimmy

New member
Driver1 napisał:
Dzieki za odpowiedz. Tez zauwazylem ze nastepuje tylko przelanczanie na euro. Pytalem dlatego poniewaz telewizor nie ma funkcji budzenia a tuner satelitarny tak- jakby tv wlanczal sie automatycznie z tunerem to rozwiazalo by problemy. Musze przyznac ze ten lcd jest slabo wyposazony albo ja jestem wymagajacy;). Pozdrawiam
Nie uważam, żeby ten TV był słabo wyposażony. Wręcz przeciwnie. Funkcji automatycznego przełączania po złączach HDMI czy component w sposób jaki byś sobie życzył nie ma według mojej wiedzy żaden telewizor.
 

Driver1

New member
Jimmy napisał:
Nie uważam, żeby ten TV był słabo wyposażony. Wręcz przeciwnie. Funkcji automatycznego przełączania po złączach HDMI czy component w sposób jaki byś sobie życzył nie ma według mojej wiedzy żaden telewizor.
Nie wiem jak LCD ale CRT napewno same sie wlaczaja:). Po za tym porownuje mojego sharpa do rodzicow samsunga- ten ma co trzeba czyli budzik na ktorego sie uparlem;). Ale i tak najwazniejsza jest jakosc odbioru!!!
Jak ktos mi napisze ze w tym tv jest odcien rozu to bedzie swiadczylo tylko i wylacznie ze oglada TVN Style ;P.

Pozdrawiam
 

Primer

New member
Ludzie mnie już dzisiaj wszystko opadło, zagłębiłem się w dane techniczne tego tv i okazuje się że nie jest to tv full hd!!!! tylko hd ready 1080p a to nie to samo co hd tv 1080p. Gwarantuje on odbiór i dekodowanie rozdziałki 1080p a tv full hd odbiór przetworzenie i wyświetlenie rozdzielczości 1080p.Po prostu robią ludzi w balona.:hmm:Co Wy na to napiszcie że się mylę!!!
 

Driver1

New member
Primer napisał:
Ludzie mnie już dzisiaj wszystko opadło, zagłębiłem się w dane techniczne tego tv i okazuje się że nie jest to tv full hd!!!! tylko hd ready 1080p a to nie to samo co hd tv 1080p. Gwarantuje on odbiór i dekodowanie rozdziałki 1080p a tv full hd odbiór przetworzenie i wyświetlenie rozdzielczości 1080p.Po prostu robią ludzi w balona.:hmm:Co Wy na to napiszcie że się mylę!!!

Co za glupoty napisales. Modele te maja matryce o rozdzielczosci 1920x1080, rozdzielczosc ta swiadczy ze tv jest full hd - znajdz mi LCD full hd o rozdzielczosci wyzszej niz ta ktora napisalem;p
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Primer napisał:
okazuje się że nie jest to tv full hd!!!! tylko hd ready 1080p a to nie to samo co hd tv 1080p (...)
napiszcie że się mylę!!!
oj mylisz się, oj mylisz :p
HD Ready 1080p to nowe określenie handlowe na dawniejsze Full HD :D
 

Primer

New member
Nie znajdę tv o wiekszej rozdzielczosci ale wyjaśnijcie mi czym wg nowych oznaczeń różni się HD ready 1080p od HD TV 1080p bo takie nowe oznaczenia istnieją.Prawdę mówiąc to pytanie nasunęło mi się po wizycie na stronie Sharpa tv 46xl2 posiada oznaczenie HD ready 1080p a tv sharp HD1E posiada złoty znaczek full hd i stąd moje wątpliwości chociaż oba są opisane jako tv o rozdzielczości 1920x1080:confused:
 

wejog

New member
odbiór tv naziemnej w ok. W-wy

witam wszystkich
mam nowego LC-52L2E - niesamowity sprzęt ale mam dwa pytania jak próbuję odbierać tv cyfrowa naziemną mam komunikat niekompatybiny sygnał video, dźwięk jest dobry -sprzęt nowy, kupiony u dilera Sharp-Polska, lecz nie mogę go zmusić do odbioru sygnalu cyfrowego z Pałacu Kultury - odl ok 20km, duża antena dachowa, co jeszcze potrzeba?
Drugie pytanie czy ktoś próbował zmienić oprogramowanie w tym tunerze - w jaki sposób to przeprowadzić? Widziałem nowsze na stronie sharp.de, ewentualnie co ono daje i czy grozi to utratą gwarancji??:hmm:
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
może to że ma wbudowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej?
(zgaduję)
ale wtedy XL2 powinien mieć oznaczenie HD TV 1080p, a ma z tego co piszesz chyba HD Ready 1080p (?)
 

zalew

New member
Hoodzielec napisał:
może to że ma wbudowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej?
(zgaduję)
ale wtedy XL2 powinien mieć oznaczenie HD TV 1080p, a ma z tego co piszesz chyba HD Ready 1080p (?)

Bo to jest tuner zwykłej telewizji SD a nie HD... jeśli miałby tuner HD to byłby HD a nie HDready
 

Jimmy

New member
wejog napisał:
witam wszystkich
mam nowego LC-52L2E - niesamowity sprzęt ale mam dwa pytania jak próbuję odbierać tv cyfrowa naziemną mam komunikat niekompatybiny sygnał video, dźwięk jest dobry -sprzęt nowy, kupiony u dilera Sharp-Polska, lecz nie mogę go zmusić do odbioru sygnalu cyfrowego z Pałacu Kultury - odl ok 20km, duża antena dachowa, co jeszcze potrzeba?
Drugie pytanie czy ktoś próbował zmienić oprogramowanie w tym tunerze - w jaki sposób to przeprowadzić? Widziałem nowsze na stronie sharp.de, ewentualnie co ono daje i czy grozi to utratą gwarancji??:hmm:
Sprawa jest bardzo prosta. Tuner cyfrowy tego telewizora ma tylko MPEG-2, natomiast aktualnie cyfrowa naziemna nadaje już u nas w MPEG-4. Sposobem może być używanie modułu Neotion, który zmienia sygnał MPEG-4, na MPEG-2, ale ten modul nie działa prawidłowo z różnymi TV i nie wiem czy zadziała z XL2E. Najlepiej byłoby go kupić na próbę z możliwością zwrotu. Mają go w ofercie firmy sprzedające sprzęt satelitarny.
A tu jest lista zmian wersji oprogramowania:
"können Sie die Historie der Verbesserungen je nach
Softwarestand entnehmen

E0709121 + M000104
Berichtigungen im OSD Menü
E0709141 + M000104
Behebung von Problemen im Zusammenhang mit dem Pin code
E07009251 + M000104
Bildanpassungen (Für Frankreich)
Behebung von Problemen mit der Bildformatanpassung
Behebung von Problemen mit Untertiteln
E0710171 + M000105
Behebung von Problemen mit Untertiteln
E0710241 + M000105
Behebung von Problemen mit den Skarteingängen
E0710251 + M000105
Bildverbesserungen im "Film Modus"
E0710291 + M000105
Ergänzende Bildverbesserungen im "Film Modus"
E0801171 + M000107
Verbesserung der Sortiermöglichkeiten der gespeicherten DTV Sender."

Należy na pendrive umieścić rozpakowany wcześniej soft i podłączyć do TV, ale musi być tam tyko ten jeden plik, inaczej jest kaszana.

 
Do góry