Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

qwerty

New member
Jak juz widac na na tym portalu, nie tylko jest sklep kikiego ale i konkurencja.

Skoro czago ma taka awersje do tego uzytkownika, chcialem aby pokazal niezadowolonych klientow kikiego i policzył ilu ich bylo. Poniewaz po przeczytaniu jego postow wychodzi na to ze odstawia fuszere i wciska tandete.
 

czago

Banned
Konkurencją dla kikiego są chyba tylko użytkownicy polecanych przez niego modeli LCD.
Ich opinie czasem bardzo się różnią od bilboardów reklamowych.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Offtop jest już tak potężny, że wtrącę swoje trzy grosze. Swego czasu - chyba nawet w tym wątku - apelowałem to forumowiczów o odrobinę zdrowego rozsądku i obiektywizmu, kiedy w wielu wątkach jeszcze przed faktycznym pojawieniem się tego modelu na rynku pisali o XL2 jako najlepszym LCD lub najlepiej się nadającym do sygnału SD. Takie ślepe pisanie było i jest dla mnie zupełnie pozbawione sensu.

No więc XL2 się pojawił i jest - moim zdaniem - jednym z najlepszych tv lcd na rynku. Sztuczne podgrzewanie temperatury przed pojawieniem się XL2 spowodowało, że wielu oczekiwało ósmego cudu świata.... a dostali "jedynie" bardzo dobry tv. Ze swojego doświadczenia z tym modelem - a byłem raczej sceptycznie nastawiony - muszę napisać, że to bardzo dobry tv - nie najlepszy, ale jeden z najlepszych. I pisze to jako człowiek, który zdecydowanie nie jest fanem marki Sharp, tylko jako starający się zachować obiektywizm po porównaniu w podobnych warunkach Toshiby serii Z, Sony z serii X i Philipsów (7862, 9632).

Nigdy nie myślałem, że będę wystepował w roli obrońcy jakiegoś tv tej marki, ale... mam tylko jedno pytanie do forumowicza czago: czy miałeś okazję oglądać lub potestować XL2 (lub jakiś inny model Sharpa) przynajmniej przez kilka godzin?

Otóż ciekawi mnie czy Ty rzeczywiście zobaczyłeś naocznie tą "beznadziejność" telewizorów marki Sharpa, czy poprostu piszesz cały czas "że Sharpy to bubel" dlatego bo kiki pisze "że Sharpy są the best"???

Ciekawi mnie odpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich a szczególnie rozsądnych fanów najlepszej jakości obrazu bez względu na markę.

-----------
edit: po odpowiedzi forumowicza czago

Żeby nie zaśmiecać tematu niepotrzebnymi postami odpowiem tutaj krótko: po tych wszystkich Twoich postach odnośnie Sharpa, czytając pierwszą część Twojej odpowiedzi czułem się jakbym oglądał jakąś wymijającą wypowiedź polityka na tvn24. Dla mnie koniec tematu.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Nie wiem dlaczego piszesz o beznadziejności Sharpa. Owszem, na forum jest sporo negatywnych opinii o modelu XL2E, ale jest też sporo osób zadowolonych z tego TV.

Według mojej opinii ten model jest co najwyżej przeciętny i miałem również okazję przekonać się o tym naocznie choć w żadnym razie nie nazwałbym tego testem.
 

mystic

New member
To może ja dodam swoje zdanie, mam nadzieję w miarę obiektywnie jako posiadacz zarówno PDP jak i LCD w domu, choć uważam, że taka opinia jak i wcześniejsze posty niektórych przedmówców powinny się znaleźć w zgoła innym topicu, ale skoro moderator pozwala i wycina tylko część postów a inne zostawia to pozwolę sobie i ja również na taką dygresję.
Zasadniczo ważne są dwie sprawy, czyli po pierwsze cena, a po drugie stosunek tej ceny do jakości oferowanego obrazu. Mając możliwość na co dzień obcowania zarówno z jedną jak i druga technologią, z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że LCD jeszcze daleko, daleko do jakości obrazu oferowanej przez PDP. Plazmy ( choć zapewne nie wszystkie, są lepsze i gorsze ekrany tak jak i w LCD ) potrafią wspaniale oddać w miarę rzeczywiste walory odtwarzanego obrazu i to zarówno w SD jak i HD. Technologia LCD w moim subiektywnym odczuciu nie nadaje się do standard definition, a szczególnie panele z matrycami FullHD , ale spisuje się wyśmienicie w HD. Obraz na LCD jest dużo mniej naturalny niż na PDP, jest bardziej przerysowany.

I teraz mając do wydania załóżmy 15 tysięcy na panel o wielkości 50”, osoba która ma do wydania takie pieniądze i miała możliwość porównania obu technologii w na własne oczy, podejmuje decyzję: płacę te 15k bo mnie stać i nie jestem w stanie zaakceptować jakości kanałów SD na tak dużym ekranie LCD, lub jestem w stanie zaakceptować SD, bo np. będę tego mniej oglądał i skupię się na HD i innych DVD, ale za to oszczędzam np. 5k.
Kupiłem 46XL2E bo wyszedłem z takiego właśnie założenia, że przy tej cenie, przy tej wielkości matrycy i odpowiednim skalibrowaniu ekranu, jestem w stanie zaakceptować jakość kanałów SD (przy 52” już nie był bym tak wyrozumiały) na tym telewizorze. Uważam model XL2 za bdb ekran (jedyne zastrzeżenia mam do głośników, które w 37GE1 grały zdecydowanie lepiej). Jakość obrazu, jego płynność (porównując do np. FullHD 37GE1) jak na tą technologię uważam za bardzo dobrą, czerń również przyzwoita, bo nie widziałem w żadnym LCD takiej czerni jaką oferuje plazma, problem kątów, posteryzacji / clay face, redpush i innych, nie występuje w tym modelu, żadnego różu przy moich ustawieniach również nie widzę, ani w moim ani w egzemplarzu moich rodziców nie dostrzegłem bandingu, choć przyznam, że na siłę nie szukałem.
Ale gdybym na tą chwilę, miał do wydania kwotę, którą mógłbym dopłacić do FullHD-PDP, z całą pewnością bym to uczynił, ale nie mam i dlatego kupiłem ten telewizor. Uważam, że posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dopłacać 20–30% ceny do równorzędnego TV innej marki np. sony tylko ze względu na metkę uważam za bezsens, ale jeśli ktoś a takie życzenie – jego wola i jego pieniądze. Jeśli miał bym dopłacić to tylko do plazmy FullHD. Gdyby np. sony czy philips zaoferowały mi telewizor o takich samych parametrach jak sharp przy zachowaniu ceny za sharpa wtedy może wybrałbym philipsa czy sony.
 
Ostatnia edycja:

qwerty

New member
W ktoryms watku jest opisane ze kolega czago widzial sharpa w sklepie i na tej podstawie go ocenia, znaczy podstawe oceny jest tez inna, ale to juz wiemy. Dodatkowo widac ze nie kwapi siena odpowiadanie na pytania tylko lubi pisac aby pisac.
 

czago

Banned
qwerty, najpierw zadaj pytanie, a dopiero potem oczekuj na ewentualną odpowiedź. Sam nie jestem w stanie domyślić się o co mnie pytasz.

Możesz także zadać pytanie przez PW.
 

redr00m

New member
Pc-lcd

Czy ktoś z użytkowników uzyskał na połączeniu PC - LCD obraz 1920x1080, pytam bo w instrukcji gdzie jest diagram zgodności z PC jest max 1400x1050 :confused: Oczywiście na kablu DVI/HDMI.

I jeszcze jedno, warto go wziąć zamiast Toshiby 42Z3030, której nigdzie nie ma poza MM za 8 koła!!
 

zwirek75

New member
redr00m napisał:
Czy ktoś z użytkowników uzyskał na połączeniu PC - LCD obraz 1920x1080, pytam bo w instrukcji gdzie jest diagram zgodności z PC jest max 1400x1050 :confused: Oczywiście na kablu DVI/HDMI.
Tak. Zarówno notebook jako i Ps3 z linuxem poszly w 1920x1080 po HDMI.
Tomek
 

Jimmy

New member
mystic napisał:
To może ja dodam swoje zdanie, mam nadzieję w miarę obiektywnie jako posiadacz zarówno PDP jak i LCD w domu, choć uważam, że taka opinia jak i wcześniejsze posty niektórych przedmówców powinny się znaleźć w zgoła innym topicu, ale skoro moderator pozwala i wycina tylko część postów a inne zostawia to pozwolę sobie i ja również na taką dygresję.
Zasadniczo ważne są dwie sprawy, czyli po pierwsze cena, a po drugie stosunek tej ceny do jakości oferowanego obrazu. Mając możliwość na co dzień obcowania zarówno z jedną jak i druga technologią, z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że LCD jeszcze daleko, daleko do jakości obrazu oferowanej przez PDP. Plazmy ( choć zapewne nie wszystkie, są lepsze i gorsze ekrany tak jak i w LCD ) potrafią wspaniale oddać w miarę rzeczywiste walory odtwarzanego obrazu i to zarówno w SD jak i HD. Technologia LCD w moim subiektywnym odczuciu nie nadaje się do standard definition, a szczególnie panele z matrycami FullHD , ale spisuje się wyśmienicie w HD. Obraz na LCD jest dużo mniej naturalny niż na PDP, jest bardziej przerysowany.

I teraz mając do wydania załóżmy 15 tysięcy na panel o wielkości 50”, osoba która ma do wydania takie pieniądze i miała możliwość porównania obu technologii w na własne oczy, podejmuje decyzję: płacę te 15k bo mnie stać i nie jestem w stanie zaakceptować jakości kanałów SD na tak dużym ekranie LCD, lub jestem w stanie zaakceptować SD, bo np. będę tego mniej oglądał i skupię się na HD i innych DVD, ale za to oszczędzam np. 5k.
Kupiłem 46XL2E bo wyszedłem z takiego właśnie założenia, że przy tej cenie, przy tej wielkości matrycy i odpowiednim skalibrowaniu ekranu, jestem w stanie zaakceptować jakość kanałów SD (przy 52” już nie był bym tak wyrozumiały) na tym telewizorze. Uważam model XL2 za bdb ekran (jedyne zastrzeżenia mam do głośników, które w 37GE1 grały zdecydowanie lepiej). Jakość obrazu, jego płynność (porównując do np. FullHD 37GE1) jak na tą technologię uważam za bardzo dobrą, czerń również przyzwoita, bo nie widziałem w żadnym LCD takiej czerni jaką oferuje plazma, problem kątów, posteryzacji / clay face, redpush i innych, nie występuje w tym modelu, żadnego różu przy moich ustawieniach również nie widzę, ani w moim ani w egzemplarzu moich rodziców nie dostrzegłem bandingu, choć przyznam, że na siłę nie szukałem.
Ale gdybym na tą chwilę, miał do wydania kwotę, którą mógłbym dopłacić do FullHD-PDP, z całą pewnością bym to uczynił, ale nie mam i dlatego kupiłem ten telewizor. Uważam, że posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dopłacać 20–30% ceny do równorzędnego TV innej marki np. sony tylko ze względu na metkę uważam za bezsens, ale jeśli ktoś a takie życzenie – jego wola i jego pieniądze. Jeśli miał bym dopłacić to tylko do plazmy FullHD. Gdyby np. sony czy philips zaoferowały mi telewizor o takich samych parametrach jak sharp przy zachowaniu ceny za sharpa wtedy może wybrałbym philipsa czy sony.
Witam,
Brawo Mystic za trafne podsumowanie wątku.
Jednym z czynników zakupu LC-46XL2E, a nie droższego o 7.000 zł Kuro było też dla mnie to, że kupując dziś telewizor musisz być przygotowany na jego szybkie zestarzenie się technologiczne. Ponieważ technologie płaskich TV rozwijają się tak szybko, już w końcu 2008 roku zarówno właściciele LCD jak i PDP zakupionych w 2007 r będą żałować, że nie zaczekali z zakupem, a za 2-3 lata po przyjściu ze sklepu RTV nie będą mogli patrzeć na swoje TV w domu. Wolę zatem nie móc patrzeć na tv zakupiony za 8.000 niż za 15.000 zł.
Pozdrawiam
 

otto555

New member
Cześć,
Piszę tu po raz pierwszy, więc proszę o wyrozumiałość...
Trafiłem na to forum, bo stałem się szczęśliwym posiadaczem 46XL2E i mam jedno podstawowe pytanie...

W związku z tym, iż mój dotychczasowy komp jest już dosyć stary przymierzam się do kupienia laptopa... Czy ktoś z Was mógłby mi, np. na bazie swoich doświadczeń podpowiedzieć jaki laptop (o jakich parametrach) byłby w miarę najlepszy, żeby po podpięciu go do telewizora móc wykorzystać wszystkie jego zalety (mówiąc krótko -> aby filmy spokojnie śmigały na ekranie TV w wys. rozdzielczości)...

P.S. Ponieważ na TV już trochę wydałem, to jednak na laptopa chciałbym się zmieścić w 4tys.;)

Dzięki z góry za wszystkie propozycje...
 

sin111

New member
Wiekszosc wspolczesnych laptopow uciagnie filmy full hd. Celuj w core duo(chyba tylko takie juz sprzedaja) wyposaz sie w 2gb ramu. Dysk by sie szybki przydal lecz wiekszosc lapow wyposazona jest w 5400rpm. Z osobistych doswiadczen moge powiedziec ze na moim 2 letnim kompie( AMD 3400 2gb ramu 400mhz) filmy smigaja az milo. Patrz na laptopa z wyjsciem HDMI chociaz nie wiem czy w tej cenie znajdziesz. W sumie DVI wystarczy spokojnie.

Pozdrawiam
 

kwica

New member
Witam wszystkich
Od kilku dni jestem posiadaczem 42XL2 i powiem krótko , moim skromnym zdaniem telewizor jest naprawde rewelacyjny. Fakt jest tez taki że wymaga dobrego sygnału i wtedy dopiero widać na co go stać. Poczatkowo podłączony był do zwykłej kablówki i tutaj obraz na niektórych kanałach pozostawial dużo do życzenia, ale od kiedy jest podpiety do Cyfry+ (dekoder philips dsr 7201/91) obraz rewelacja przynajmniej jak dla mnie, a o kanałach HD już nie wspomne bo tam zupełnie nie ma sie do czegop doczepić (sport HD - żyleta aż miło popatrzeć).

Przy okazji mam pytanie jakim kablem podpiąć ps2 (póki nie dorobię sie ps3 wtedy chyba nie będzie problemu z jakością) aby uzyskać najlepszą jakość? Polecono mi oryginalny kabel Sony component AV i tutaj niemiła niespodzianka - po włożeniu płyty z grą telewizor nie wyswietla obrau , czasami pojawia sie dźwięk, natomiast po włożeniu płyty z filmem DVD wyswietla obraz i dźwięk bez zarzutu. Bardzo proszę o pomoc i informację co źle robię ????? ewentualnie jak to zrobić żeby działało :)

pzdr
 

mario123

New member
Skoro to temat o XL2 to mam pytanie. 46XL2, czy 52XL2? Odległość ok. 3-4m. W zasadzie wybór marki się dokonał, myślę tylko jaka przekątna? Jedni piszą, że jakość się pogarsza, a inni żeby nie bać się dużych przekątnych. Może jakieś wskazówki od tych, którzy mięli okazję testować obydwa modele?
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
kwica napisał:
Przy okazji mam pytanie jakim kablem podpiąć ps2 (póki nie dorobię sie ps3 wtedy chyba nie będzie problemu z jakością) aby uzyskać najlepszą jakość? Polecono mi oryginalny kabel Sony component AV i tutaj niemiła niespodzianka - po włożeniu płyty z grą telewizor nie wyswietla obrau , czasami pojawia sie dźwięk, natomiast po włożeniu płyty z filmem DVD wyswietla obraz i dźwięk bez zarzutu. Bardzo proszę o pomoc i informację co źle robię ????? ewentualnie jak to zrobić żeby działało :)

pzdr

Witam

Czy przestawiłeś w ustawieniach PS2 na podłączenie kablem komponent ? - wydaje mi się że tu tkwi przyczyna
Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
mario123 napisał:
Skoro to temat o XL2 to mam pytanie. 46XL2, czy 52XL2? Odległość ok. 3-4m. W zasadzie wybór marki się dokonał, myślę tylko jaka przekątna? Jedni piszą, że jakość się pogarsza, a inni żeby nie bać się dużych przekątnych. Może jakieś wskazówki od tych, którzy mięli okazję testować obydwa modele?

Witam

Mając kiedyś 46" uważałem ( i uważam ) ten rozmiar za swego rodzaju kompromis pomiędzy jak zuważył to poprzednik słabym sygnałem SD w zależności od programu gdzie widać niedoskonałości (zakładana przez Ciebie odległość nie pozbawi Cię komfortu oglądania) a super jakości obrazem z sygnałem HD choć tu aby dostrzec szczegóły i detale ta odległość powinna być około 2 m ( tak siadałem i jak dla mnie było OK )

Przy 52" na SD widać więcej "szumów" ale efekt na DVD i HD jest większy
I tak ostatecznie Ty będziesz wybierał :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

nowy66

New member
Ja z doświadczenia moge powiedzieć (bo miałem 46 i przesiadłem się na 52), że argumenty km1963 są w pełni racjonalne i wnioski prawidłowe : dopóki bedzie tyle ile jest średnich/słabych sygnałów SD i super sygnałów HD to 46" jest optymalne.

Ale... jeśli wierzysz w to, że za rok-dwa sygnałów HD będzie tyle co SD (lub masz/planujesz wkrótce kupić BR) to juz warto 52 - bo co się naoglądasz do tego czasu to twoje.:D Poza tym jest inny - imo bardzo ważny argument ZA 46" - różnica w cenie pomiędzy 52 a 46.

pzdr
 

Sidi Driss

New member
To moze mi poradzicie, ale o rozmiar mniejszy wybor. Dystans ok. 2,5-2,7m. No, maksymalnie do 3 metrow. Na pewno XL2, ale jaki: 42 czy 46 cali? Wolalbym wiekszy, ale obawiam sie, ze przy sygnale SD bedzie za blisko i obraz bedzie gorszy niz przy 42 calach z tej samej odleglosci. Co moglibyscie polecic?
 
Do góry