Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

mrtwister

New member
Witam

Od ok. tygodnia jestem posiadaczem 42x20e. Póki co (odpukać) nie zauważyłem żadnych martwych pikseli, żadnego buczenia (świetna opcja OPC).

Telewizorek oglądam z 3 metrów i jest cacy. Póki co bazuję na kablówce, więc super jakości nie spodziewałem się ujrzeć. Niemniej jednak niektóre programy zadziwiają na tym telewizorku, inne wyglądają nieco gorzej. Moje sugestie są takie, iż jeżeli ktoś miałby oglądać kablówkę z odległości ok. 2-2,5 metra na telewizorze tej wielkości, to jakość obrazu mogłaby okazać się niezadowalająca. 3-3,5 metra dla kablówki to moim zdaniem odległość optymalna.

Planuje w najbliższym czasie podłączenie kablem hdmi z pctem (już zamówione), zresztą z chęcią podzielę się spostrzeżeniami. W wakacje dokupię sobie ps3, aby móc się cieszyć jakością hd.

Dziękuję wszystkim za posty zamieszczone na tym forum, dzięki którym zdecydowałem się na zakup tego telewizora - jest naprawdę rewelacyjny, polecam go niezdecydowanym.

Mam też pytanie o funkcję automatycznego dostosowywania głośności tv - a mianowiecie włączyłem tą funkcję i na niektórych programach (podczas przełączania) rzeczywiście odczułem różnicę. Niemniej jednak niektóre programy ciągle lekko 'wyją' co ciągle mnie nieco drażni. Czy można jakoś jeszcze ten efekt zminimalizować?
 

marcin_best

New member
Sidi Driss napisał:
To moze mi poradzicie, ale o rozmiar mniejszy wybor. Dystans ok. 2,5-2,7m. No, maksymalnie do 3 metrow. Na pewno XL2, ale jaki: 42 czy 46 cali? Wolalbym wiekszy, ale obawiam sie, ze przy sygnale SD bedzie za blisko i obraz bedzie gorszy niz przy 42 calach z tej samej odleglosci. Co moglibyscie polecic?

z moich obserwacji (46" na modelu HD1, pakiet cyfra +) to obraz studyjny bedziesz mial przewaznie bardzo dobry, reklamy :) tez super niewiedziec czemu :)))), relacje kamera reporterska i starsze filmy - cienko, i sa tez roznice pomiedzy kanalami jak jz pisano, ale idz w 46". nie bedziesz za rok-dwa zmienial TV a kanalow HD na pewno bedzie wiecej.
 

Sidi Driss

New member
Dzieki za sugestie.
Wczoraj bylem w MM i ogladalem obok siebie 42 i 46 XL2. No i w ogole juz zglupialem ;-) IMO troszke gorszy obraz na cyfrowej tv (puszczali n) na 46 z ok. 2,5 metra, ale nie az tak, zeby go przekreslac.
Moze dodam, ze obecnie ogladam C+ na projektorze (Hitachi PJ-TX 100) z 3,7 metra na 82 calach i jakos mnie nie przeraza jakosc, a w sumie wspolczynnik w tym przypadku tez moze sie wydac dyskusyjny, tzn. ze za blisko uwzgledniajac proporcje miedzy rozmiarem ekranu i odegloscia. Przekonuje mnie tez argument, ze liczba kanalow HD bedzie wzrastac...
Z drugiej strony na duze rzeczy odpale projektor, ale nie zawsze uruchomie go do TV, to raczej wieczorne filmy z dvd.
Aha, mam o tyle szczescie, ze w moim przypadku WAF czy jak kto woli WAŻ jest specyficzny: malzonka mowi - kupuj wieksze i technologicznie lepsze. Wyglad to sprawa drugorzedna. Co za komfort :). Choc akurat tej serii Sharpa niczego pod wzgledem estetyki nie brakuje.
 
Ostatnia edycja:

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Napisał Hoodzielec jeśli siadam na fotelu 1.5m od ekranu, to na SD jest kiszka
km1963 napisał:
choć każdy ma inne spojrzenie;) to takie stwierdzenie jest duuużą przesadą i uogólnieniem
pozdrawiam
tak, zdecydowanie to uogólnienie, sorry!
natomiast co do przesady... hmm... może ja mam wyjatkowo słabą jakość sygnału SD (kablówka Aster City i Cyfra+, jak na razie na starym tunerze Philipsa, jeszcze po Wizji TV), ale jeśli po boisku piłkarskim poruszają się plamy, a przez płotki biegają galarety, to nie jest przesadą że nie chcę ich oglądać z 1.5m, tylko wolę z 2.5-3m...

(edit: a na niektórych programach zamiast ust szybko mówiącej osoby widać chmurkę)
 
Ostatnia edycja:

emeryt21

New member
Odleglosc od ekranu

Mam 46XL2 i jest mi wszystko jedno z jakiej odleglosci ogladam program.Mam podlaczona kablowke sredniej jakosci i zalezy jaki kanal wlacze.Np programy przyrodnicze na roznych discovery chanel sa b.dobre,natomiast fakty na TVN7 i TVN24 marne.Juz lepiej wygladaja TP1,2,3.Filmy odtwarzane DVD sa doskonale.Kupilem 2 dni temu Mante Lord 034 i jest wspaniala,odtwarza wszystkojak leci,nawet moje ulubione filmy z regionu "1"(Gladiator,serial Planet of Apes itp).Gazetowe bajki dla dzieci sa super,klasy HD.Ciekawe jak dlugo bedzie dzialac ten Lord?
Ubawila mnie instrukcja po polsku,nic nie moglem zrozumiec.Niestety jestem 70-letnim mlodziencem i myslalem,ze to juz ten wstretny Niemiec na mnie dziala.Na koncu instrukcji jest skrot po angielsku i bez problemow opanowalem obsluge.Czy nie mozna pisac po polsku z sensem?Pisza o jakims "probkowaniu".Co to jest,komu to potrzebne do obslugi?Co za bzdury!
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Filmy DVD oglądam przez Toshibę E1 - absolutna rewelacja!
Z 3-ch metrów można nie odróżnic od HD (na moim 42", czyżby kolejny argument za 46"? :p)
A materiał HD DVD z Tośki na XL2E to po prostu bajka!!!
 

Jimmy

New member
Hoodzielec napisał:
tak, zdecydowanie to uogólnienie, sorry!
natomiast co do przesady... hmm... może ja mam wyjatkowo słabą jakość sygnału SD (kablówka Aster City i Cyfra+, jak na razie na starym tunerze Philipsa, jeszcze po Wizji TV), ale jeśli po boisku piłkarskim poruszają się plamy, a przez płotki biegają galarety, to nie jest przesadą że nie chcę ich oglądać z 1.5m, tylko wolę z 2.5-3m...

(edit: a na niektórych programach zamiast ust szybko mówiącej osoby widać chmurkę)

Dziwne efekty. W swoim 46XL2E żadnych z tych rzeczy nie widzialem mimo, że najczęściej oglądam z ok. 2 metrów. Natomiast faktem jest, że jakość wyświetlania bardzo zależy od jakości sygnału. Im lepszy tuner SAT i podłączenie przez HDMI (też jakość kabla), tym lepszy będzie obraz. Ale nawet wtedy na niektórych kanałach SD Cyfry+ obraz będzie słaby. Wynika to jednak ze słabego przekazu, upakowania nadmiernej ilości kanałów na transponderze, a więc i niskiego bitratu i nic tu już więcej nie pomoże. Z kolei obraz z kablówki też zależy od wielu czynników. Są kablówki dobre i są beznadziejne. Podobno UPC od kwietnia ma puszczać sygnał cyfrowy po kablu, więc jest nadzieja na lepszy sygnał, ale dojdzie dodatkowa skrzynka.
Pozdrawiam
 

egon12

New member
sharp 46xl2e, zauwazylem cos nie tak z ta przednia ramka - ona jest przyklejona na jakiejs tasmie dwustronnej do reszty obudowy TV, u mnie "odstaje" prawy dolny rog - jezeli sie go docisnie to chwilke jest dobrze, po paru minutach tasma odchodzi od "cieplawej" obudowy TV - macie u siebie cos podobnego z tym albo z innym rogiem ramki ?, czy mi trafil sie taki egzemplarz ? :(

Pozdr
egon12
 

km1963

New member
Bez reklam
Hoodzielec napisał:
tak, zdecydowanie to uogólnienie, sorry!
natomiast co do przesady... hmm... może ja mam wyjatkowo słabą jakość sygnału SD (kablówka Aster City i Cyfra+, jak na razie na starym tunerze Philipsa, jeszcze po Wizji TV), ale jeśli po boisku piłkarskim poruszają się plamy, a przez płotki biegają galarety, to nie jest przesadą że nie chcę ich oglądać z 1.5m, tylko wolę z 2.5-3m...

(edit: a na niektórych programach zamiast ust szybko mówiącej osoby widać chmurkę)

Ok dobrze że wyjaśniłeś co autor miał na myśli ( sorki za może te moralizatorskie uwagi ;) )
ale mam świadomość że niestety forum to też nie analityczne spojrzenie choć mogłoby być wyważonym i przemyślanym spojrzeniem każdego z Nas

W Twoim przypadku chyba stary "Phil" i jego podlączenie (ma component?) oraz jak zauważył @Jimmy sygnał to przyczyna zauważonych artefaktów

Pozdrawiam
 

czago

Banned
egon12 napisał:
sharp 46xl2e, zauwazylem cos nie tak z ta przednia ramka - ona jest przyklejona na jakiejs tasmie dwustronnej do reszty obudowy TV, u mnie "odstaje" prawy dolny rog - jezeli sie go docisnie to chwilke jest dobrze, po paru minutach tasma odchodzi od "cieplawej" obudowy TV - macie u siebie cos podobnego z tym albo z innym rogiem ramki ?, czy mi trafil sie taki egzemplarz ? :(

Pozdr
egon12

To musi być wina tylko Twojego egzemplarza.
Swoją drogą chyba zaskakujące jest to zastosowanie dwustronnej taśmy. Nic dziwnego, że pod wpływem ciepła się rozkleja. Nigdy bym się nie spodziewał takiego rozwiązania i to właśnie w Sharpie. Szczerze mówiąc bardziej mi to pasuje do wyrobu chińskiego niż japońskiego.
A co będzie jak ta taśma zacznie się dalej rozklejać?
Może po prostu wpuścić tam Kropelkę? Tylko czy ten plastik da się tym skleić?
Głupia sprawa.
 

egon12

New member
czago napisał:
To musi być wina tylko Twojego egzemplarza.
Swoją drogą chyba zaskakujące jest to zastosowanie dwustronnej taśmy. Nic dziwnego, że pod wpływem ciepła się rozkleja. Nigdy bym się nie spodziewał takiego rozwiązania i to właśnie w Sharpie. Szczerze mówiąc bardziej mi to pasuje do wyrobu chińskiego niż japońskiego.
A co będzie jak ta taśma zacznie się dalej rozklejać?
Może po prostu wpuścić tam Kropelkę? Tylko czy ten plastik da się tym skleić?
Głupia sprawa.

juz dawno bym to przykleil ale:
1-kropelka traktowac cos za 8kzl ? :) - tak jak pisales jak by to byl chinski zegarek za 5zl to czemu nie
2-jak mi jakis klej zareaguje z tym plastikiem z przodu i zmieni mi to kolor/ksztalt ? to wtedy bedzie juz bardziej widac

na razie nic nie robie - bedzie sie sypac dalej to zadzwonie do sharpa zeby go sobie wzieli i posklejali

Pozdr
egon12
 

Yoszek

New member
Witam


Już jakiś czas jestem posiadaczem sharpa 46xl2e i mam pytanie odnośnie ps2. Wszystkie gry czy filmy na ps3 poprzez hdmi wygladaja nieziemsko ale na ps2 podlączonym przez component jest taka pikseloza w grach że aż oczy bolą i grać sie nie da:(.Wiem że telewizor jest dosyć duży jak na rozdziałkę jaką obsługują gry na ps2 ale mimo wszystko pytam czy jest jakiś sposób żeby sie tego pozbyć??Na normalnym kablu sony dawanym przy ps2 nie ma pikselozy ale obraz jest dosyć niewyraźny i zamazany.Natomiast jak sprawdzałem film to wszystko pieknie a na component pikseloza:hmm:.Nie wiem co zrobić ale jedynym wyjściem chyba jest granie na crtku w gry na ps2...a może się mylę??



Pzdr
 

egon12

New member
Hi,
robil ktos testy jaki format dzwieku jest zjadliwy dla xl2e po HDMI ? czy jest to tylko PCM czy moze lyka dzwiek skompresowany ? jezeli tak to jaki ? czekam na odpowiedz z serwisu, ale bedzie ze 2 tyg jak maila do mnie pisza i pisza :(
pozd
egon12
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Być może obudowa jest na taśmę, w przypadku gdy ktoś sprzedał uszkodzony TV i naprawił go w garażu. Żadna ze znanych mi firm na rynku nie klei obudowy tylko je przykręca.

Zadzwoń do najbliższego serwisu zamiast czekać na odpowiedź na maila i będziesz miał problem z głowy.
 

egon12

New member
ar2 napisał:
Być może obudowa jest na taśmę, w przypadku gdy ktoś sprzedał uszkodzony TV i naprawił go w garażu. Żadna ze znanych mi firm na rynku nie klei obudowy tylko je przykręca.

Zadzwoń do najbliższego serwisu zamiast czekać na odpowiedź na maila i będziesz miał problem z głowy.

ups to sie narobilo juz wyjasniam :)

obudowa jest skrecona - tylko ten xl2e ma z przodu taka ramke czarna nalozona "dodatkowo" na zewnatrz wlasciwej obudowy - i ona wlasnie jest przyklejona na tasmie dwustronnej - jest to fabryczne rozwiazanie, u mnie w prawym dolnym rogu rasma po prostu odkleja pod wplywem ciepla pochodzacego z wnetrz telewizora i ta czarna ramka troche odstaje

co do maila dzwonilem do nich w sprawie formatu dzwieku, nie byli pewni czy przyjmuje po HDMI cos wiecej niz PCM, a jezeli tak to co i biecali odpisac w tej sprawie

pozdr
egon12
 

WIP

New member
Witam.Jestem posiadaczem 42xl2e od kilku dni (dzięki temu forum:)) i podczas oglądania pewnego dnia nagle tv się wyłączył! myślałem że wywaliło korki ale światło w drugim pokoju się paliło i zastanawiając się o co chodzi nagle tv sam ponownie się włączył:confused:. Nie wiem,może to zbieg okoliczności ale w momencie kiedy się to stało usłyszałem że włączyla się lodówka (dosyć wiekowa więc ją niźle słychać). I tak się zastanawiam czy to wina starej instalacji elektrycznej? i w momencie jakiegoś przesilenia włączyło się zabezpieczenie w tv wyłączając go na chwilę?Jeśli takie sytuacje będą się powtarzać jak to wpłynie na zdrowie mojego tv?Może to wcale nie instalacja?Spotkał się ktoś z was z czymś takim?Co radzicie?
W menu w opcjach zasilanie-energooszczędność itd., wszystko było wyłączone więc to nie to.TV przegrzać się chyba też nie mógł bo wisi na ścianie i nic go przysłania.Nie wiem
dzięki za pomoc i pozdrawiam
 

andrzej2212

Klub HDTV.com.pl
VIP
WIP napisał:
Witam.Jestem posiadaczem 42xl2e od kilku dni (dzięki temu forum:)) i podczas oglądania pewnego dnia nagle tv się wyłączył! myślałem że wywaliło korki ale światło w drugim pokoju się paliło i zastanawiając się o co chodzi nagle tv sam ponownie się włączył:confused:. Nie wiem,może to zbieg okoliczności ale w momencie kiedy się to stało usłyszałem że włączyla się lodówka (dosyć wiekowa więc ją niźle słychać). I tak się zastanawiam czy to wina starej instalacji elektrycznej? i w momencie jakiegoś przesilenia włączyło się zabezpieczenie w tv wyłączając go na chwilę?Jeśli takie sytuacje będą się powtarzać jak to wpłynie na zdrowie mojego tv?Może to wcale nie instalacja?Spotkał się ktoś z was z czymś takim?Co radzicie?
W menu w opcjach zasilanie-energooszczędność itd., wszystko było wyłączone więc to nie to.TV przegrzać się chyba też nie mógł bo wisi na ścianie i nic go przysłania.Nie wiem
dzięki za pomoc i pozdrawiam
Raczej niż po stronie instalacji, problem był w krótkotrwałym zaniku napięcia, którego nie zauważyłeś (czasmi tak bywa, gdy np. ZE robi jakieś przełączenia, lub jeżeli na jednym trafie jest "powieszonych" zbyt wielu odbiorców i jeden z nich uruchamia jakieś urządzenia z ciężkim rozruchem jak np. silniki lub spawarki).
PzDr.
 

tomala606

New member
Sharp 46xl2 Pomocy !!!

Witam
Mam pewien problem i potrzebuje pomocy

Kupilem sharpa 46xl2e z trzy miesiace temu
Korzystam glownie z ps3 (gry , filmy) i ekran zawsze byl KRYSZTAL Jakos w niektorych filmach na blu-rayu az zapierala dech
W sobote wracam se z pracy jak nigdy nic patrze a moja dziewczyna nie wiadomo czemu umyla ekran i to czyms tlustym (cos do mycia monitorow)

JAK MOZNA USUNAC TERAZ TE SMUGI :/
Matryca zawsze byla perfekcyjnie czarna a teraz wyblakla a miejscami wrecz biale plamki

Przeczytalem tu na forum o specjalnych srodkach i kupilem caly zestaw do czyszczenia telewizorow LCD i porazka Jeszcze pogorszylem sprawe

Chodzilem do serwisu sharpa i dzwonilem do glownego serwisu w warszawie i mi powiedzieli ze NICZYM nie mozna myc tej matrycy poniewaz nie jest to zwykla matryca i nie ma jakichs tam ochronnych warstw
Jest tylko ta specjalna szmatka i na sucho jedynie przecierac

Wiec moze mial ktos taki problem albo wie co zrobic bo teraz raz ze sa smugi to i zamiast perfekcyjnej czerni mam wyblakla matryce nawet jak zgaszony telewizor jest to strasznie widoczne :/

Dzisiaj probowalem zwilrzona szmatka przecierac ale to tez tylko pogarsza sprawe

P.S
Czytalem tematy na forum i prosze nie odsylajcie mnie do innych postow
Moze komus to smieszny problem ale ja nocami przez to nie spie :)
Dla mnie jest juz teraz duza roznica w odbiorze

I jeszcze jedno pytanie

Czy to jest juz trwale uszkodzenie i na trwale wplynelo na jakosc obrazu
I czy dalszymi probami zmycia tego nie popsuje poprostu matrycy
 
Do góry