Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

km1963

New member
Bez reklam
Tomek Koko napisał:
A dlaczego kolega czago nie wypowiada sie w tym wątku??? http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=20351 Przeciez to jest watek o super sony. :)

Witam

Czytając polemikę ( bo mam nadzieję nie socjotechniczny marketing ) nie sposób nie dostrzec innego spojrzenia @czago na produkt ( nie wszystko jest białe i nie wszystko jest czarne ) i brawo za szczegółowość i konsekwencję spojrzenia - bo takich opinii nam (patrzę swoim okiem) potrzeba na forum
Co powiedzą wszyscy zainteresowani jak wątek będzie złożony z samych ach i och :rolleyes:

Z formalnego punktu widzenia to masz rację
Ta aktywność w tym wątku jako posiadacza i użytkownika ( chyba się nie mylę ;) ) tego modelu jest potrzebna i wręcz pożądana ( choć na tę chwilę nie potwierdzona wpisem(ami) lecz nie każdy nabywca je opisze

Opis wrażeń z użytkowania jest pewnie kwestią czasu ( chyba że założenie o posiadaniu przez @czago modelu Sony o symbolu ? jest błędne )

Lecz niewątpliwie nie można nie słyszeć tego krytycznego i w wielu przypadkach zasadnego głosu usera @czago ale też konstruktywnego spojrzenia na modele i ich "testy"

Pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Konstuktywna krytyka zawsza powinna byc mile widziana jednak kolega czago przypomina mi Katona Starszego, który przy jakiejkolwiek rozmowie na jakikolwiek temat kończył " A Kartagine trzeba zburzyc". Odnosze wrażenie, ze tu jest podobie. Mozemy rozmawiac chociazby o pogodzie a On zaraz wyskoczy, ze swoim tekstem typu sharp jest do niczego bo to i tamto . Taka mała fobia na sharpy;)
 

czago

Banned
To miło, że stałem się bohaterem tego wątku ale przypominam jego temat:
Sharp LC XL2E - wszystko o serii.
W związku z tym proponuję zająć się problemami zgłaszanymi przez uzytkowników tego modelu (ostatnio: grelak i krzynek1), a nie szukać na siłę tematów zastępczych. Takim gadaniem realnych kłopotów się nie rozwiąże.

Jesli chodzi o Sony X3500 to w swoim czasie opiszę WSZYSTKIE zauważone przeze mnie minusy tego sprzętu (choć wg mnie to obecnie najlepszy LCD na rynku) bo tylko takie działanie uważam za przydatne dla potencjalnych kupujących. Dlatego szanuję wszystkich tych uzytkowników Sharpa (i innych firm), którzy nie boją się pisać o jego wadach.

Dzięki km1963 za "inne spojrzenie".
 
Ostatnia edycja:

tarabuk

New member
Witam.
Od tygodnia mam 42xl2e a mój problem to kiepski dźwięk z kina domowego.
Podłączyłem dekoder cyfry+ HD PVR z TV przez hdmi a następnie wyjście optyczne tv z wejściem optycznym kina domowego ( starszawy sony dav-co ma jedynie takie wejście cyfrowe-).Przewód dość dobry.
Dźwięk jest płaski,wyraźnie brakuje wyższego pasma .Lepszy był gdy podłączyłem dekoder do kina kablem 2x cinch.
Ponadto chciałbym dodać ,że w opcjach menu TV nie pokazuje się wybór wyjścia audio gdy dekoder i TV są połączone przez hdmi.
Czy ktoś ma jakiś pomysł w tej kwestii?
 

Jimmy

New member
tarabuk napisał:
Witam.
Od tygodnia mam 42xl2e a mój problem to kiepski dźwięk z kina domowego.
Podłączyłem dekoder cyfry+ HD PVR z TV przez hdmi a następnie wyjście optyczne tv z wejściem optycznym kina domowego ( starszawy sony dav-co ma jedynie takie wejście cyfrowe-).Przewód dość dobry.
Dźwięk jest płaski,wyraźnie brakuje wyższego pasma .Lepszy był gdy podłączyłem dekoder do kina kablem 2x cinch.
Ponadto chciałbym dodać ,że w opcjach menu TV nie pokazuje się wybór wyjścia audio gdy dekoder i TV są połączone przez hdmi.
Czy ktoś ma jakiś pomysł w tej kwestii?
Witam,
Czy to oznacza, że dekoder Cyfry+ Philips HD PVR nie ma wyjścia cyfrowego dźwięku (coaxial lub optyczne)? Jeśli rzeczywiście tak jest, to chyba niestety jedyną możliwością poprawy jest to co już zrobiłeś czyli połączenie analogowe 2xcinch dekodera z kinem. Oznacza to, że Cyfra znowu w pogoni za oszczędnościami zleciła produkcję "okrojonego" sprzętu.
Pozdrawiam
 

maras3naraz

New member
Jestem bardzo zainteresowany tym modelem. Celuje w 42" lub 46". Tv bedzie sluzyl glownie do gier z PS3 (pewnie z czasem X360), BR i DVD. N-ki ani cyfry na razie nie mam i o ile mnie mecze z Euro 2008 nie przekonaja to prawdopodobnie nie bede mial. Teraz pytanie: czy jest sens ladowac sie w taki sprzet, skoro do SD mam trinitrona 100hz sprzed paru lat?
Tv bedzie ogladany z ok 3 m.
Czy to full HD jest naprawde takie wazne przy takich przekatnych?
Jeszcze pare miesiecy temu bylem zdecydowany na Sony KDL 40D3000, ale roznica w cenie miedzy nim a Sharpem 42" to jakies 1500zl...wiec zaczalem myslec o full HD a potem jakos to sie potoczylo, ze obecnie mysle o XL2E
Prosilbym o opinie.
 

czago

Banned
Czasem lepsze jest wrogiem dobrego. Zyskując na rozdzielczości tracisz na innych elementach obrazu (płynność, głębia, paleta barw i ogólne odwzorowanie kolorów).
W Twoim przypadku pierwsza myśl jest najlepsza: Sony KDL 40D3000. A jeśli większy to KDL 46X3500.
 

grelak

New member
W moim przypadku prawdopodobnie wszystko dobrze się skończy. Sklep zaproponował wymianę sprzętu na nowy, a właściwie na inną sztukę bo TV ma 2 dni ;p (o ile problem z dvd zniknie). Nie wiem czy sprawa wyszła sama z siebie czy spowodował to mój mail do Sharp Polska. Póki co brawa za podejście do klienta. Dodam, że Tv był kupowany u atoryzowanego dealera.
 

qwerty

New member
maras3naraz napisał:
Jeszcze pare miesiecy temu bylem zdecydowany na Sony KDL 40D3000, ale roznica w cenie miedzy nim a Sharpem 42" to jakies 1500zl...wiec zaczalem myslec o full HD a potem jakos to sie potoczylo, ze obecnie mysle o XL2E
Prosilbym o opinie.

I slusznie, bez sensu za sama nazwa placic duzo wiecej, dobry marketing ma się nijak do swietnych opinii uzytkownikow.
 

nowy66

New member
Moim zdaniem warto wziąc pod uwagę dość oczywisty fakt, że firmy produkujące TV mają swoich pracowników, którzy niejako z obowiązku są obecni na różnych tematycznych forach. Oni zawsze będą optować za konkretnymi markami a nawet modelami (czysta promocja). Tak juz jest. Tylko dłuższa obecnośc na forum pozwala łatwo wychwycić takie osoby; ale można;)

pzdr
 

mikolajek

New member
LC-42XL2E - problem z włączaniem

Witam,

Mam pytanie do bardziej technicznych forumowiczów. Otóż od mniej więcej 3 miesięcy uzytkuję Sharpa model LC-42XL2E, a od mniej więcej miesiąca pojawiy się problemy z jego włączaniem.

Chodzi o to, że TV nie reaguje w ogóle na sygnał ON z pilota. Miga w nim dioda, że sygnał z pilota dobiera do urządzenia, ale nic się nie dzieje.
W większości wypadków pomaga odłaczenie TV "na sztywno" przyciskiem POWER, odczekanie jakieś 1-2 minuty i ponowne podłączenie. Czasami jednak nawet to nie pomaga i manewr ten trzeba ponawiać kilka razy, aż TV załapie wreszcie.

Zastanawiam się, czy jest to powód do korzystania z gwarancji, czy też to jakaś bolączka tego konkretnego modelu?
Boję się, że jak już go zatargam do serwisu, to bedzie działał... ;)

Czy da się ten fant jakoś obejść / poprawić / naprawić / etc.?

Pozdrawiam,
 

mariusz_nowak

New member
Nie jest to bolączka tego modelu. Mam ten sam Tv. Jak jest problem z włączaniem i nic nie pomaga to zgłoś do serwisu i bez stresu. Pozdrawiam
 

mystic

New member
Jest to przypadłość pierwszych modeli z tej serii, aktualizacja oprogramowania eliminuje ten problem. Aktualizacji może dokonać każdy urzytkownik wg. poniższego opisu:

46XL2E upgrade FW

Generalnie upgrade softu w tym modelu może zrobić każdy użytkownik.

1. ściągnąć oprogramowanie z www.sharp.de i rozpakować plik exe na komputerze
rozpakowany plik przegrać na pendrive
2. wyłączyć zasilanie i wyjąć wtyczkę zasilającą
3. włożyć pendrive USB do gniazda
4. trzymając wciśnięty przycisk zasilania włożyć wtyczkę kabla 220V do gniazdka
5. rozpocznie się upgrade
6. pokażą się informacje o zapełnianiu banków danymi
7. jak dojdzie do końca i oznajmi że zakończone - wyjąć wtyczkę z gniazdka, wyjąć
pendrive, włożyć wtyczkę do gniazdka włączyć TV

Ważne - pendrive nie powinien być większy niż 512MB i co najważniejsze: powinien być czysty tzn poza plikiem z upgrade nie powinno być nic innego.

Ja robiłem na penie 1GB i nie było żadnych problemów z aktualizacją. Całość operacji trwa sporo minut więc, nie niecierpliwić się tylko czekać do końca.
TV sam się zrestartuje jak dobrze pamiętam.

FW do pobrania stąd link na samym dole strony
 

km1963

New member
Bez reklam
nowy66 napisał:
Moim zdaniem warto wziąc pod uwagę dość oczywisty fakt, że firmy produkujące TV mają swoich pracowników, którzy niejako z obowiązku są obecni na różnych tematycznych forach. Oni zawsze będą optować za konkretnymi markami a nawet modelami (czysta promocja). Tak juz jest. Tylko dłuższa obecnośc na forum pozwala łatwo wychwycić takie osoby; ale można;)

pzdr

W pierwszym zdaniu zawarty jest fakt oczywisty choć uzupełniłbym go nie tylko na "różnych forach" ale na wszystkich forach.

Promocja i zachwalanie marki i modelu bez wskazywania "minusów" w preferowanych TV też może (choć nie koniecznie) być postrzegane jako pozytywny marketing ( wszak nie ma ideałów ;) )

Osobiście i żywię nadzieję iż również poszukujący porad oczekują nie tylko samych superlatyw ale jeśli już nie wskazanych wad ( bo niejednokrotnie to za mocne i nieadekwatne stwierdzenia ) to "plusów ujemnych"

Fora i wątki na nich nie mogą być hymnem pochwalnym czy to jednych czy drugich marek a każdy piszący jako niezadowolony lub widzący inaczej postrzegany jako tylko spec od marketingu z konkurencyjnej firmy

Tym spojrzeniem dojdziemy do paranoi iż wszyscy są z układu "marketingowego" ze szkodą dla poszukujących wiedzy a także dla samych "handlowców" bo nikt nie będzie wierzył w to co przeczyta ( oczywiście kupujący sam ornanoleptycznie powinien ocenić ale to już inna sprawa )

Idelanie i uczciwie by było ( czy to możliwe ?) aby promujący sprzęt pokazywał to na forum i kilku takich ludzi można dostrzec ( brawo KIKI )

Nie do końca mogę zrozumieć jak czas bycia na forum wpływa na możliwość oceny treści merytorycznej piszącego ;)

Pozdrawiam
 

mikolajek

New member
Wow, dzięki mystic - skorzystam z Twojej rady!!!
Mam nadzieję, że skoro potrafię zaktualizować BIOS w kompie, to i z TV dam sobie radę... ;)

Tylko mam wątpliwość, czy w tym telewizorku jest złącze USB - wydaje mi się, że nie ma, ale dokładnie nie pamiętam. :confused:
Z drugiej strony, po co kazaliby aktualizować przez USB, jakby go nie było...

Rozumiem, że siedzi tam polski język / ewentualnie chociaż angielski, a nie sam Deutsch?
 
Ostatnia edycja:

tarabuk

New member
Jimmy napisał:
Witam,
Czy to oznacza, że dekoder Cyfry+ Philips HD PVR nie ma wyjścia cyfrowego dźwięku (coaxial lub optyczne)? Jeśli rzeczywiście tak jest, to chyba niestety jedyną możliwością poprawy jest to co już zrobiłeś czyli połączenie analogowe 2xcinch dekodera z kinem. Oznacza to, że Cyfra znowu w pogoni za oszczędnościami zleciła produkcję "okrojonego" sprzętu.
Pozdrawiam
Dzięki za zainteresowanie.
Dekoder cyfry+ ma wyjście cyfrowe spdif ale jest to optyczne elektryczne a ja mam wejście toslink w kinie wobec czego trzeba kombinować z konwerterem i dodatkowym przewodem do tego konwertera .A myślałem że załatwi tę sprawę 1 optyczny kabelek pomiędzy TV a kinem:(
Pozdrawiam.
 

tarabuk

New member
maras3naraz napisał:
Jestem bardzo zainteresowany tym modelem. Celuje w 42" lub 46". Tv bedzie sluzyl glownie do gier z PS3 (pewnie z czasem X360), BR i DVD. N-ki ani cyfry na razie nie mam i o ile mnie mecze z Euro 2008 nie przekonaja to prawdopodobnie nie bede mial. Teraz pytanie: czy jest sens ladowac sie w taki sprzet, skoro do SD mam trinitrona 100hz sprzed paru lat?
Tv bedzie ogladany z ok 3 m.
Czy to full HD jest naprawde takie wazne przy takich przekatnych?
Jeszcze pare miesiecy temu bylem zdecydowany na Sony KDL 40D3000, ale roznica w cenie miedzy nim a Sharpem 42" to jakies 1500zl...wiec zaczalem myslec o full HD a potem jakos to sie potoczylo, ze obecnie mysle o XL2E
Prosilbym o opinie.
Witam.
Sam mialem sonyego crt 29cali obraz był super.
Od niedawna mam 42xl2e.Program w HD mogę oglądać od 0,5m ale programy w sd oglądam z 4m.Z mniejszej odległości obraz nie jest tak dobry.Dlatego nie polecałbym 46 cali dla odległości mniejszej niż 4,5-5m.Kolega kupił 46 xd1 i obraz z 3m jest kiepski na sd.Dopiero po odsunięciu się na odległość ok 5m jest dobry.
Obraz w HD jest wspaniały,ostrość szczegółów i głębia kolorów powodują że oglądam nawet filmy o tematyce mało mnie zajmującej na NatGeo HD:)
Dałem za tv 7000zł i myślę że było warto.
 

mystic

New member
Wejście USB masz z prawej strony ekranu zaraz przy krawędzi ramki, łatwe dojście. FW jest w języku polskim więc nie ma problemu. Jak już wystartujesz aktualizację to nie wyłączaj TV przed czasem, może się wydawać, że się nic nie dzieje, a to tylko pozornie. Jak TV skończy sam się zrestartuje. Trwa to dobre 10 min może ciut dłużej.
A możesz podać pierwsze pięć cyfr nr seryjnego, sprawdzimy jaką masz datę produkcji. Tzn. 7xxxx - siedem to standard, druga i trzecia to miesiąc, a czwarta i piąte dzień produkcji. Jeśli masz datę z grudnia to raczej masz już nowy FW i aktualizacja nic tu nie zmieni raczej, zostanie tylko kontakt z serwisem.
 

czago

Banned
km1963 napisał:
...Promocja i zachwalanie marki i modelu bez wskazywania "minusów" w preferowanych TV też może (choć nie koniecznie) być postrzegane jako pozytywny marketing ( wszak nie ma ideałów ;) )

Osobiście i żywię nadzieję iż również poszukujący porad oczekują nie tylko samych superlatyw ale jeśli już nie wskazanych wad ( bo niejednokrotnie to za mocne i nieadekwatne stwierdzenia ) to "plusów ujemnych"

Fora i wątki na nich nie mogą być hymnem pochwalnym czy to jednych czy drugich marek a każdy piszący jako niezadowolony lub widzący inaczej postrzegany jako tylko spec od marketingu z konkurencyjnej firmy...

km1963, tymi spostrzeżeniami wskazałeś samo sedno sprawy. Ja również jestem właśnie takim poszukującym porad i wskazówek bo w niedalekiej przyszłości wydam sporą gotówkę na LCD i nie chcę jej wyrzucić w błoto.

I choć mam swojego faworyta do zakupu to cały czas szukam informacji na temat tego modelu i innych również, aby mieć możliwie największą pewność najlepszego (dla mnie) wyboru.

Podobnie jak Ty szanuję wiedzę kikiego, ale nie mogę zaakceptować faktu nie podawania przez niego ewidentnych minusów (lub jak to nazwałeś: "plusów ujemnych" :) ) przy opisie kolejnych modeli LCD.

A przecież niezadowolenie z zakupu następuje właśnie po odkryciu minusów zakupionego sprzętu, o których się wcześniej nie wiedziało.

Dlatego nawet w najsłabszych recenzjach i testach różnego sprzętu umieszczanych w gazetach, przynajmniej w podsumowaniu zawsze oprócz zalet (plusów) pojawiają się taże wady (minusy). A przecież od tego forum należy wymagać znacznie więcej.

Jeśli tzw. test kikiego nie spełnia podstawowych kryteriów testu, czyli rzetelności, to tak na prawdę jest tylko jeszcze jednym bilboardem reklamowym, a więc czymś mało przydatnym dla podejmowania racjonalnej decyzji o zakupie.
 
Do góry