Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

adam-ck

New member
bulek napisał:
Czemu więc go nie podłączysz do ampli coaxialem?

Chodzi o zasadę czy tak powinno działać - moim zdaniem powinno, - transmisja z tunera sat. do TV cyfrowa - z TV do ampli cyfrowa.

Połączenie optyczne jest moim zdaniem lepsze.
 

bulek

New member
W obu przypadkach transmisja jest cyfrowa, tylko medium przesyłu jest inne :). Coaxialem nie przesyła się danych analogowo. Różnice w słuchaniu nawet jeśli są, to prawie niezauważalne, a ci którzy je słyszą też nie wskazują jednoznacznie "zwycięzcy".
 

szpak26051981

New member
witam wszystich szczesliwych nabywcow sharpa lc 46-xl2 chcialbym was prosic o kilka fotek na sygnale sd z gory dziekuje :)przymierzam sie do jego zakupy pozdrawiam
 

adam-ck

New member
bulek napisał:
W obu przypadkach transmisja jest cyfrowa, tylko medium przesyłu jest inne :). Coaxialem nie przesyła się danych analogowo. Różnice w słuchaniu nawet jeśli są, to prawie niezauważalne, a ci którzy je słyszą też nie wskazują jednoznacznie "zwycięzcy".

Wiem, że w obu przypadkach transmisja jest cyfrowa:rolleyes: , chodzi mi o to czy mam sprawne wyjscie optyczne w TV Sharp LC 46-XL2E, może ktoś sie wypowie co robił takie połączenie.


Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
życzę wiele radości, spokoju i ciepła w rodzinnej atmosferze,
niezapomnianej zabawy sylwestrowej,
a w Nowym 2008 Roku
pomyślności, sukcesów oraz wiele energii
słowem
WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE
 

sin111

New member
Za dlugo czekalismy an test - ale lepiej pozno niz w cale - tv juz do mnie jedzie i powinien byc w poniedzialek rano...podziele sie uwagami
 

sin111

New member
Moj sharp juz wisi na scianie - prezentuje sie SWIETNIE!!
Na razie podlaczylem do kompa hdmi-dvi tech+link i wlaczylem na probe divx 300 i wszystko extra! TV tez jestem zadowolony - niektore programy prezentuja sie nadzwyczaj dobrze ( cyfra+ na standardowym philipskie podlaczona przez euro - ferdek 8900 po swietach przyleci).
Jutro bede mial wiecej czasu sie nim pobawic wiec rzuce pare detali...
W KONCU PO 8 MIESIACACH SZUKANIA DOKONALEM WYBORU - I JAK NA RAZIE JESTEM BAAARDZO POZYTYWNIE ZASKOCZONY NOWYM NABYTKIEM!!
DO JUTRA!! ide oblewac bo jest co :eek:k:
 

maciek_bor

New member
sin111 napisał:
Moj sharp juz wisi na scianie - prezentuje sie SWIETNIE!!
Na razie podlaczylem do kompa hdmi-dvi tech+link i wlaczylem na probe divx 300 i wszystko extra! TV tez jestem zadowolony - niektore programy prezentuja sie nadzwyczaj dobrze ( cyfra+ na standardowym philipskie podlaczona przez euro - ferdek 8900 po swietach przyleci).
Jutro bede mial wiecej czasu sie nim pobawic wiec rzuce pare detali...
W KONCU PO 8 MIESIACACH SZUKANIA DOKONALEM WYBORU - I JAK NA RAZIE JESTEM BAAARDZO POZYTYWNIE ZASKOCZONY NOWYM NABYTKIEM!!
DO JUTRA!! ide oblewac bo jest co :eek:k:

czy możesz napisać na czym powiesiłeś swój telewizor?
Gdzie kupiłeś wieszak i za ile?
 

Majkel_101

New member
Witam!

Kupiłem ostatnio ten wspaniały model LC 46-XL2E. :) Niestety, wygląda na to, że trafiłem na felerny egzemplarz. :( Chodzi o to, że telewizor raczył się sam wyłączyć po kilkudziesięciu minutach. Nie ma mowy o żadnych złych ustawieniach typu Sleep, oszczędzanie energii itp., ponieważ nawet wyjęcie z niego kabla zasilającego na kilka dobrych minut nie pomaga. Objaw jest taki, że mogę go co najwyzej wlaczyc przyciskiem na telewizorze, przez kilka sekund świeci się zielona dioda zasilania, pojawia się czarny obraz dostający lekkich zakłóceń (fioletowe paski, plamy), po czym telewizor się wyłącza, zaś zielona dioda zmienia się w czerwoną diodę, która to miga pulsacyjnie. Normalnie jak TV jest w trybie czuwania, to dioda powinna się świecić cały czas na czerwono. Tutaj, jak mówię, następuje jej miganie po wyłączeniu się. W tym stanie TV nie reaguje nawet na pilota. Mogę wówczas go wyłączyć przyciskiem na obudowie, ale po włączeniu już nie przechodzi w tryb czuwania, ale w tryb migajacej czerwonej diody. Chyba, że przytrzymam przycisk włączania, to będzie próbował się uruchomić (zielona dioda przez chwilę, a potem czerwona migająca), ale bezskutecznie. No i jak powiedziałem, wyjęcie kabla zasilającego czy z gniazdka nic tu nie pomaga.
O migającej diodzie nie ma nic w instrukcji. Dodam, że nie mam nic podłączone przez HDMI, co mogłoby zakłócać ewentualnie pracę telewizora.
Czy faktycznie trafił mi się lipny egzemplarz? Ponoc Sharpy miały lub mają problemy z zasilaniem. Być może i ja mam ten sam problem.
Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Pozdr.
Michał
 

sin111

New member
Wieszak kupilem firmy Nikkai czy jakos tak-akurat switeczna przecena byla w www.maplik.co.uk i za 65e wzialem - zero problemow z montazem-jedyne co mnie przerazilo to jedyne 4 sruby ktore wkrecam w sharpa - no i na tym bidol wisi jeszce pod katem...Wlasnie jestem po ogladnieciu Stardust divx - RE WE LA CJA - zadnego fioletu, skokow obrazow itp. troche kolory podregulowac musze(przewaga pomaranczu) i to wszystko - na fabrycznych ustawieniach swietnie gra.Telewizor "made in japan" :) jedyne co mnei zastanawia to:
w ciemnych/mrocznych scenach tv sie rozjasnia by potem sie przyciemnic - mysle iz jest jakas funckja - w stylu automatycznej regulacji czerni...:confused:
jak mowilem zabawa dopiero przede mna. jutro powrzucam fotki z obrazu divx jak i sd bo na ps3 to teraz musze troche poczekac...
Pozdrawiam
 

JacentyP

New member
kiki napisał:
Jutrow nocy będzie test na forum - ale musisz być niebieski- klub hdtv
Kiki, to kiedy ten test...?
Przy okazji czy mógłbyś wyjaśnic jak to jest z matrycą w tym modelu Sharpa:

bozydar napisał:
XL2 nie potrafi wyświetlić 10-bitowej palety. Matryca jest ciągle 8-bitowa, tylko elektronika pracuje z precyzją 10-bitów.

nowy66 napisał:
Nie dawało mi takie sformułowanie spokoju - więc poszukałem. I oto co znalazłem :
Cytat:
All X20 and XL2 signal processing power is 10bit. However only the XL2s have the PANEL processing required to display 10bit. All X20 models can therefore only display 8bit.
Jest to odpowiedź od Sharp UK na bezpośrednie pytanie w tej kwestii.
pzdr
Bo ja już nie wiem, ma czy nie ma 10bit panel (display) :confused: ???? Chodzi mi oczywiście o model 46".

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
i szczęśliwego Nowego Roku
życzy JacentyP
 

grzeskul

New member
Jestem Posiadaczem Sharpa Lc46-xl2e Od Dzis I Po Wlaczeniu Obraz Ok Ale W Po Prawej Stronie Okolo 15 Cm Od Krawedzi I Okolo 10 Cm Od Gory Jest Zielona Linia Na Okolo 17 Cm Linia ?co To Jest?martwe Piksele Nie Wiem Jak To Reklamowac(mieszkam W Uk)?obraz Ma Cyfry Sd I Ps3 Przez Hdmi Linia Nie Znika:( Prosze O Jakiekolwiek Wytlumaczenie Grzeskul
 

sin111

New member
do grzeskul - zadzwon do firmy powiedz ze jest cos nie tak - zrob zdjecia i im wyslij - mi nic takiego nie wystepuje. wg mnie jest to wina panela albo ustawien - lecz przy moim pierwszym wlaczeniu na fabrycznych ustawieniach nie zauwazylem niczego niepokojacego...
 

egon12

New member
tak z ciekawosci :) ile macie bad pixeli na matrycy tego sharpa ? ja dopatrzylem sie jednego :( swieci na zielono - bardzo dobrze widac na bialym tle
 

bulek

New member
Ja mam ze 3 typowe martwe piksele. Oprócz nich mam jasno świecące takie niby piksele. Niby, bo są dużo mniejsze od zwykłych pikseli. Jakbym je doliczył, to ponad 20 by wyszło. W serwisie Sharpa gość powiedział, że to nie martwe piksele, tylko folia źle naklejona. Na razie nic z tym nie robię, bo przy samych krawędziach to występuje i z 2 metrów już nic nie widzę. Czasem tylko sprawdzam, czy ilość nie przyrasta.
 
Do góry