Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

czago

Banned
Paczek27 napisał:
EW w Promenadzie? Muszę tam jeszcze raz sprawdzić plynnosc gier na Philipsie, czerń i kąty w obu tv. Jak będziesz to sprawdz Philipsa PFL9732D i powiedz jak czerń i kąty w porównaniu do XL2 E. Z góry dzięki.

Philips, jeśli chodzi o obraz, jest jak najbardziej godny polecenia. Płynność i kolory ma wyraźnie lepsze niż Sharp.
 

sin111

New member
ojj juz tak Czago nie strasz wszystkich jakie te Sharpy sa bee i fuu. Ja go biore w przyszly piatek spod Londynu - cena 1259 funciakow.Dla poerownania SOny X3500 wersja 40" - 1800funtow a Philipsa nie widze..ale cena pewnie tez wyzsza bedzie...
 

teodor2424

New member
A ja dzisiaj porównywałem Sharpa 42Xl2E z plazmą Hitachi 42TP01 i moja obserwacja przemawiała za hitachi a nie byłem przekonany do Plazmy a jednak się zdecydowałem:) czy możecie ocenić mój wybór??
 

teodor2424

New member
1. lepszy obraz na podłączeniu zwykłego sygnału analogowego kabel antenowy 75ohm np. tvp1
2. brak smurzenia w porównaniu z sharpem (pokazowy poruszający się czarny kwadracik:))
3. skupienie się na obrazie i jego przyjemność z oglądania(pokazowy) również na korzyść Hitachi ( nie mogłem się skupić na sharpie normanie nie chciało się patrzeć na te kaktusy:))
4. Obrotowa elektryczna podstawka z pilota:) bajer
5. gniazdo kart SD
6. niższa cena niż Sharp o prawie 1800 ( zostało na zmywarkę dla żony:))

ogólnie napaliłem się na Sharpa 42XL2E a jednak wybrałem hitachi. Gdybym nie porównał sobie tych dwóch obok stojących telewizorów które wyświetlały identyczny kanał na identycznym sygnale i ustawieniach standardowych to Zdecydowanie kupiłbym Sharpa ale zę widziałem co i jak się działo to zdecydowałe sięna bardziej egzotyczny zakup Hitachi:)
 
Ostatnia edycja:

sin111

New member
Wlasnie trzeba tv porownywac a ja nie mam jak...wyslalem dzis zone w Krakowei do MM - Zakopianska.Ponoc stala poltora godziny wypytywala sie o kazdy szczegol-sprzedawcy totalnie niekumaci. Po wlaczeniu tv antenowej rozdzielonej na 70tv tam stojacych obraz byl tragedia.
Potem domagala sie podlaczenia dvd-sprzedawca powiedzial ze pokazy tylko w dni powszednie na co jak sie wzburzyla to koles od razu polecial po dvd i film ostatni samuraj.DVD bylo podlaczaone przez euro bo NIE MIELI KABLA HDMI - zona powiedziala ze chce przewod HDMI co kolesia podobno totalnie wcielo ze kobieta ma pojecie ze takie cos w ogole istnieje a jeszce sluzy do podlaczania 2 komponentow. Ale po obrazie z samuraja stwierdzila ze obraz ok - jak na zwyklym TV CRT.Kolory ok,szybkosc matrycy jak ocenila"zadnych smug czy paskow latajacych nie zauwazylam, kolory naturalne,wszystko ok".
No i teraz czy wierzyc moim 2gim oczom i brac ten tv w sumie "w ciemno". PRzestudiowalem cale forum...chyba zaryzykuje..nie mam kasy na Philipsy nowe czy Soniacze X3500. Jedyne co rozwazam to Samsung 46M87 bo tylko jego tu widzialem...ale to stare to to jest - a stare "musi byc gorsze":p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp nalezy do ścisłej czołówki światowej.
Jeśli nie chcesz korzystać z prezentacji - to Sharp zachowa sie jak na dvd przy dobrej jakosci sygnału.
No i zależy ile kasy chcesz wydać ?
 

teodor2424

New member
Też myślałem że sharp nie ma sobie równych ale prezentacja obu przemawiała za Hitachi może brałem tez pod wzgląd kase niemal 1500zł tańszy.

jak telewizory były by w tej samej cenie to pewnie tez skusiłbym sięna Sharpa ze względu na to że to "Sharp" jakos bardziej przemawia do mnie to niż jakies Hitachi.
Ale dla porównania jak kupowałem kino domowe to znajomi patrzeli ze zdumieniem że mam DENONA i nie wiedzieli co to za firma krzak chwalili się innymi bardziej znanymi firmammi a jak smiałem się pod nosem. I to samo może dotyczy tez Hitachi za mało znana i w dodatku egzotyczna firma która napewno nalerzy do czołówki światowej:) a jest mało znana w polsce :p
 

teodor2424

New member
no tak różne technologie rózne panele PLAZMA kontra LCD.
ja wybrałem plazmę chociaz do tej pory póki nie ujrzałem byłem jej stanowczym przeciwnikiem:) A teraz stanę się posiadaczem :/ co za ironia losu:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie mam żadnego - bo ciągle je testuje .
Oprócz porównań i testów w pracy.
Chodzi o to że w warunkach domowych jest trochę inaczej.
Oczywiście mam swojego faworyta.
 

sin111

New member
Kiki gdyby prezentacja byla taka latwa to dawno juz bym sie na nia zdecydowal. Jak pisalem pare postow wczesniej, jestem w Dublinie a LCD idzie do mnie spod Londynu. O dziwo tutaj w zadnym sklepie nie maja go na stanie... Czy istnieje mozliwosc abys przeprowadzil odplatnie test tego Sharpa w porownaniu z np tym nowym philipsem(o ile posiadasz) czy Sony seria X3500 – ogolnie z tymi LCD nad ktorymi zastanawia sie wiekszosc uzytkownikow tego postu porownujac je z XL2(szybkosc matrycy,kolorki,katy,PC,dvd,HD). takie cos byloby dla mnie najlepsze gdyz lepiej zaplacic i WIDZIEC co sie bierze niz w sumie tak troche w ciemno kupowac...wydatek niemaly i nie chce rozczarowan.
 

mirecore

New member
Odpuszcam sobie zakup LCD, rok szukania i poddaje się. Moim zdaniem zaden nie jest wart swojej ceny biorąc pod uwagę fakt że mój stary 32calowy 100Hz CRT ma lepszy obraz od każdego LCD jakiego widziałem.

Czekałem rok, to jeszcze zaczekam, w Styczniu premiera Laser TV na targach w Stanach, a potem zobaczymy, jak będzie jakaś konkretna data to jeszcze zaczekam. Jak nadal ściema to wracam do tematu LCD albo olewam.

Jedno jest pewne gwiazdki nie będzie.

Kasa idzie na rozwój mojej działalności,
wszyscy w domu planuja zamach na mnie.

Laser TV na targach
http://monitory.idg.pl/news/132355.html
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
mirecore napisał:
Odpuszcam sobie zakup LCD, rok szukania i poddaje się. Moim zdaniem zaden nie jest wart swojej ceny biorąc pod uwagę fakt że mój stary 32calowy 100Hz CRT ma lepszy obraz od każdego LCD jakiego widziałem.

ja mialem Panasa 29' i 32' 100Hz i tez tak myslalem ;) a teraz nawet nie patrze w jego strone! Ogladam duzo sportu szczegolnie pilke nozna i nie wyobrazam sobie teraz abym ogladal pilke na CRT
pozdrawiam
 

mirecore

New member
RAMZES mam zamiar kupić TV na lata i bardziej dla rodziny bo ja najczęściej ogladam TVN24 i Bizness, a sport to tylko F1 w sezonie.

I juz się boję że krew mnie zaleje jak teraz kupię LCD na lata, a za rok na tym forum już nikt o LCD nie będzie pamietał. A ceny Laser może nawet bedą nizsze od LCD. Może tak być ale równie dobrze może Laser nie wypalic - ale to już nie jest gadanie - premiera w styczniu i dopiero się okaże kiedy i czy będą w sprzedazy. Rozsądniej moim zdaniem jest zaczekać, tym bardziej że to nie jest tak odległe.

Pozdrawiam
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@mirecore jak kupowalem tez mialem podobny dylemat co Ty. Ale stwierdzilem ze raz sie zyje :) jakbym tak caly czas czekal na cos lepszego to dalej mial bym Rubina i jezdzil fiatem 126p. Po to czlowiek pracuje zeby miec przyjemnosc z tego zycia ;)
Sorki za off topic ale tak mnie jakos naszlo
pozdrawiam
 
Do góry