Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

brystol

New member
mirecore napisał:
I juz się boję że krew mnie zaleje jak teraz kupię LCD na lata, a za rok na tym forum już nikt o LCD nie będzie pamietał. A ceny Laser może nawet bedą nizsze od LCD.
O jakich "latach" mówimy tj. na ile lat chcesz kupować ten TV ?
Nie wiem czy zauwazyłeś ale świat nieco przyśpieszył w rozwoju. Kiedyś np. kupiło się takiego CRT-ka i trzymało się go 20 lat, dziś co byś nie kupił za 2 -3 lata będzie to staroć (czytaj antyk, zabytek :D).
 

mirecore

New member
napewno nie na rok... i napewno na dłużej niz samochód...
zakupie jeszcze jedną licencje Adobe CS3 dla przyszłego pracownika

mój crt ma 6 lat nie 20 i własnie chcę go zastąpić czyms lepszym, nic sie nie stanie jak zaczekam jeszcze rok a moze pół i kupie coś mniej zacofanego technicznie niz LCD które ma już chyba ponad 20 lat
 
Ostatnia edycja:

Paczek27

New member
mirecore napisał:
napewno nie na rok... i napewno na dłużej niz samochód...
zakupie jeszcze jedną licencje Adobe CS3 dla przyszłego pracownika

mój crt ma 6 lat nie 20 i własnie chcę go zastąpić czyms lepszym, nic sie nie stanie jak zaczekam jeszcze rok a moze pół i kupie coś mniej zacofanego technicznie niz LCD które ma już chyba ponad 20 lat
LCD ma już 20 lat i nie wyszło jeszcze coś świetnego i idealnego. Pomyśl ile lat minie zanim dostaniesz Laser TV, którego obraz będzie cudowny. Pierwsze plazmy i LCD kosztowały po paredziesiąt tysięcy. Myślisz, ze wprowadzą Laser TV za rok, w cenie do 10 tysięcy zł?
 

mirecore

New member
nie,
myślę tylko że warto jeszcze do stycznia poczekać zobaczyć co po tych targach będzie, a i ceny LCD po świetach spadną...
po prostu na luzie...
 

daw111

New member
Sharp 24XL2E wrazenia

Witam!
Sprawdziłem ustawienia podane przez użytkownika nowy66 - dziękuję, z mojego punktu widzenia załatwia to problem (jeśli w ogóle istniał). Sprawdziłem też sygnał podany z kamery Sony HDR FX7 (źródłowo 1080i trzy przetworniki CMOS rozdzielczość fizyczna 144x1080 w ustawieniach fabrycznych z migawką 50) via kabel HDMI 2m o przepustowości 5 GB (za 99 PLN). Obraz przy sygnale HD był super!!!, z sygnału DV poprawny, ale dość wyraźnie widać było skutki upscalingu. W sumie - z tej kamery przy dobrym świetle na Sharpie uzyskuję obraz niemal broadcastowy (trzeba będzie tylko popracować nad ustawieniami migawki). Jestem coraz bardziej zadowolony. Jednak każdy kupuje TV sam, dla siebie i tylko ocena kupującego jest miarodajna!
Pozdrawiam
 

birut

New member
Mirecore a moze warto poczkeac na nowego Samsunga jest to LCD z podsiwetleniem LED.
Ma idealna czern,100Hz,super kontrast nawet 500000:1(dynamiczny).
W stanach ten LCD jest od jakis 3-4miesiecy w wersji 40 46".
Bodajze model F81 to bedzie.
W polsce jest model F96 ale dopiero od 52" sie zaczyna i bez 100Hz.
Na zagranicznych stronach pisza ze ma najlepszy obraz jaki kiedykolwiek widzieli na lcd.
Sam sie zastanawiam czy czekac czy kupowac.
Jak narazie moim faworytem jest Toshiba 47z3030d.
Bodajze model F81 to bedzie.
 

sin111

New member
birut dajmy na to ze wszystko super tak jak pisales, tv wejdzie na rynek polski np za 2-3miesiace,zanim cena bedzie znosna minie drugie tyle a w czerwcu 08 inna firma zaprezentuje cos co jest jeszcze lepsze,ladniejsze itp...tak juz zawsze bedzie - moim zdaniem jedynie videofil moze czekac na cos co bedzie 100% spelnialo jego oczekiwania.LCD juz sa tak dlugo produkowane ze o ile pierwsze modele rzeczywiscie byly godne pozalowania tak teraz topowe modele wybranych firm(SHARP, sAMSUNG, tOSHIBA,pHILIPS) maja wszystko czego przecietny uzytkownik moze wymagac.Dlatego ja juz jutro biore S....A :p
 

birut

New member
Sin 11 mylisz sie na zagranicznych stronach te lcd kosztuja w wersji 46 cali okolo 9000zl ,a wiec uwazam ze to nie jest duzo.
U nas samsung f96 ale 52" kosztuje 13tys zl.
 

sin111

New member
w takim razie czekaj, i obys byl zadowolony z tego tv...ktory jeszcze nie ma nazwy w europie..ja juz prawie rok szukam tv i biore sharpa-gadalem z paroma osobami ktore posiadaja ten model i mowia ze jest b.dobry - nie wiem czy REWELACJA tak jak Philips czy Toshiba ale za te pieniadze(6700pln) nic lepszego 46" nie dostane - za neico ponad 7000pln moge kupic 2 w/w ale wersje 37" - ale moge asie mylic - wszystkei ceny sa cenami w Anglii.
 

noise

New member
photosmart napisał:
mam prośbę do uzytkowników XL2 - czy moglibyście zobaczyć ten materiał na Waszych "maszynach" ?

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14960&highlight=romanoff

Myślę, że nie tylko mnie zainteresuje ten wątek ;)

Ten material jest skopany. Puszczalem go na mocnej maszynie z dorbym monitorem CRT i skacze. Na LCD skacze. Wszedzei skacze i bedzie skakal bo jest zepsuty!

-----
Na poczatku powiem ze przeczytalem caly watek :O ALe tego duzo.

A teraz moze mi pomozecie. Wczoraj napalilem sie na plazme 50" Samsunga 50C91H za 4700,-
A dzis dostalem super cene na 46XL2E no i mam dylemac co wybrac. Oczywiscie sharp dorzszy ale ta super cena mnie przkonuje.
Co myslicie? Wybieram TV do sygnalu w 80% 720p (laptop oraz xbox360) 15% 1080p 5% SD (ale to malo mnie interesuje).

Zalamalo mnie to ze przez component przesle do Sharpa tylko 720p. A tylko to mam w xbox360. Do xbox360 nie da rady dokupic hdmi wiec troche lipa.

Ale z PC przez DVI dam rade pusic 1080p?? Jesli tak to czy obraz w poziomie bedzie zawieral sie w calosci ekranu? Bo z tego co pisaliscie to kilka procent ekranu bedzie puste. Dlaczego??

Na te pytanie nie doszukalem sie w watku odpowiedzi :( wiec nie wiem czy uda Wam sie mi pomoc. Z gory dziekuje. Jutro kupuje tego lcd sharpa lub samsunga plazme. Wiec jesli mozecie mi szybko pomoc to bede wdzieczny.
 

mirecore

New member
prognozy, że nowe technologie będą wchodzić wolno i będą drogie są nie uzasadnione. Wystarczy przypomnieć sobie ile raptem miesięcy trwało zanim wszystkie marki miały już modele 100Hz. Wystarczy że jeden zrobi coś lepszego a zanim wszyscy po kolei.

SONY 70cali LED
http://www.sony.pl/view/ShowProduct...geType=Main&category=TVP+46-70+Sony+BRAVIA+TV

mozna się tylko domyślać że od stycznia SONY będzie wprowadzało mniejsze modele z LED, a w przeciągu kilku miesięcy będą dołączać kolejne marki i coraz niższe ceny.
Ja daje 5 miesięcy na ustabilizowanie się cen LED i wyeliminowanie starych LCD z czołówki.
 

birut

New member
Mirecore oby twoje przewidywania sie spawdzily.
Jak tak to jestem w stanie jeszcze poczekac ze 2-4miechy.
Az wejda lcd led 46cali.
Lcd a lcd led jest duza roznica w jakosci,a chyba miedzy Lcd led a oled az takiej duzej nie ma.
 

adam-ck

New member
DD - Sharp LC 46-XL2E

Łączę tuner cyfry kablem hdmi z TV, dalej połączenie TV (poprzez wyjście optyczne) z amplitunerem (Denon).
Ampli. pokazuje - sygnał digital – natomiast brak :( np. DD 2.0 czy 5.1.

Czy to prawidłowa konfiguracja?
Tuner cyfry nie ma niestety wyjścia optycznego ma tylko coaxial.

I jeszcze jedna przypadłość – z DVD Denona – podłączonego componentem RGB – jakość obrazu jest zła :confused: – jak temu zaradzić?
 
Ostatnia edycja:
Do góry