Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Paczek27

New member
sin111 napisał:
troche mnie zmartiles opinia o sharpie..kolory i ta czern.ale ja juz sie na niego zdecydowalem i odwrotu(chyba) nie ma.dzis bylem w sklepie Dixons i widzialem Samsunga 46M87 - ktorego rozwazalem na samym poczatku.Leciala reklamowka samsunga z odtwarzacza blu-ray podlaczonego przez HDMI - filmiki m.in z batman:Begins, Happy Feet i jakies zegarki mechaniczne - REWELACJA - czern,barwy,szybkosc matrycy(poscig w batmanie) - a jezeli sharp xl2 jest lepszy,nowszy od tego samsunga to mi wiecej do szczescia nei potrzeba...bo w sumei to ten samsung by mi tak na prawde wystarczyl...;)
Opinia na 5 Cie zmartwiła?:D XL2 E to świetny tv, a ten fiolet da się usunąć bądź wystarczająco zmniejszyć. Philips jest być może troche lepszy, ale nie wiem który z nich wybrać.
 

photosmart

New member
obrotowa podstawa

mam pytanie dot. serii XL2 - gdzieś wyczytałem, iż tylko model 42-calowy ma obrotową podstawę ?
Czy to prawda ? Poprzechadzałem się po sklepach kilka dni temu i akurat stały tylko 46 i 52 cale:(
pozdrawiam
photosmart
 

Paczek27

New member
photosmart napisał:
mam pytanie dot. serii XL2 - gdzieś wyczytałem, iż tylko model 42-calowy ma obrotową podstawę ?
Czy to prawda ? Poprzechadzałem się po sklepach kilka dni temu i akurat stały tylko 46 i 52 cale:(
pozdrawiam
photosmart
Chyba cała seria XL2 E nie ma obrotowej podstawy.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@Paczek27 - mogles spisac z menu ustawienia obrazu w sharpie to bym porownal.
Jak z czernia? Sprawdzales czy byla funkcja czerni wlaczona?
Jaskrawosc na + czy na -?
Jesli na + wtedy masz lekki fiolet, jak wyzerujesz albo ustawisz na - fioletu nie widac. Ja mam u siebie -2 i nie mam fioletu czy tam niebieskiego. Na poczatku mialem jaskrawosc na +5 i tez nie bylo zle - ale wszystko zalezy od indywidualnych upodoban.
 
Ostatnia edycja:

Paczek27

New member
Ramzes765 napisał:
@Paczek27 - mogles spisac z menu ustawienia obrazu w sharpie to bym porownal.
Jak z czernia? Sprawdzales czy byla funkcja czerni wlaczona?
Jaskrawosc na + czy na -?
Jesli na + wtedy masz lekki fiolet, jak wyzerujesz albo ustawisz na - fioletu nie widac. Ja mam u siebie -2 i nie mam fioletu czy tam niebieskiego.
Jaskrawość na 0, potem na +. A funkcji czerni nie widziałem, jak się nazywa?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
na dole ustawien jest opcja - wiecej - a potem ustawienia czerni, trueD itd.
Jak bedziesz jeszcze mial mozliwosc testowania ustaw jaskrawosc na -2 i wtedy napisz jak z fioletem ;)
 

Paczek27

New member
Ramzes765 napisał:
na dole ustawien jest opcja - wiecej - a potem ustawienia czerni, trueD itd.
Jak bedziesz jeszcze mial mozliwosc testowania ustaw jaskrawosc na -2 i wtedy napisz jak z fioletem ;)
Pewnie zniknie:D Zastanawiam się teraz bardzo między XL2 E i PFL9732D. Są bardzo podobne, ale Philips ma chyba żywsze i ładniejsze kolory (4 razy więcej niż Sharp). Ładniej wygląda Sharp (design) i ma ostrzejszy obraz. Nie chce wybrać gorszego, a znając moje szczęście, tak zrobię:D.
 

nowy66

New member
Ramzes765 napisał:
na dole ustawien jest opcja - wiecej - a potem ustawienia czerni, trueD itd.

Wkradło się pewne nieporozumienie :

w serii XD1 oraz (jak rozumiem) XL1 jest TruD i ustawianie czerni, natomiast w XL2 nie ma tej funkcji ani TruD (bo jest Trident).
Jak miałem 46XD1 to generalnie wyłączałem tę opcję - powodowała mi tzw blackcrash (czyli zlewanie się różnych odcieni czerni : czarne guziki , przyszyte czarną nitka do czarnej marynarki). Teraz (w 52XL2) nie mam tego problemu.

Moje ustawienia (użytkownik)
-1/-2
+39/+31
-2/-3
0
0
+3/+4
średnia/średniowysoka temperatura
100Hz tak
ActiveContrast tak
3D-YC tak
OPC - wyłaczone

Wartości różne - bo zależne od wejścia (satHD, DVB-T+analog, DVD) - co jest bardzo dobrym rozwiązaniem - bo przecież i sygnały i połaczenia są różne.


pzdr
 
Ostatnia edycja:

nowy66

New member
mirecore napisał:
czyli co, da się to ustawić jednak...

czyli po ustawieniu patrząc na wprost nie ma fioletu ???

a pod katem ???

Da się ustawić - to jest pewne.

Ja NIGDY nie widziałem fioletu! A na wprost to czerń jest wzorcowa imo.

Pod kątem kolory blakną (czarny robi się mniej czarny, ale - nie wchodzi w fiolet). Mam wrażenie, że to pisałem wyżej (zależność pomiędzy odległością, wielkością ekranu a przyjemnością z oglądania)

pzdr
 

czago

Banned
Pisząc w dziale Sharpów chcę uchronić od rozczarowań potencjalnych nabywców.
Rozumiem, że z Tobą mi się to nie udało.
Życzę udanego zakupu (egzemplarza).
 

Paczek27

New member
czago napisał:
Pisząc w dziale Sharpów chcę uchronić od rozczarowań potencjalnych nabywców.
Rozumiem, że z Tobą mi się to nie udało.
Życzę udanego zakupu (egzemplarza).
Twój Sony nie jest taki świetny jak Ci się wydaje, ale mimo to jest to bardzo dobry telewizor. Tak samo jak Sharp. Mają swoje wady i zalety. Ja wybiore XL2 E albo Philipsa PFL9732D.
 

mirecore

New member
CZAGO
ci co kupili XL2, napisali że da się pozbyć tego fioletu
(dokładnie napisali które parametry jak ustawić)
przed zakupem pojadę do EW i sam to sprawdzę, więc żadne ryzyko i rozczarowanie...

widziałem kilka razy ten TV w porównaniu z X3000,
film z DVD - TOKYO DRIFT puszczają w ElectroWorld na zyczenie na XL2 skalowanie i płynność lepsze niż w SONY w moim odczuciu
 

Paczek27

New member
mirecore napisał:
CZAGO
ci co kupili XL2, napisali że da się pozbyć tego fioletu
(dokładnie napisali które parametry jak ustawić)
przed zakupem pojadę do EW i sam to sprawdzę, więc żadne ryzyko i rozczarowanie...

widziałem kilka razy ten TV w porównaniu z X3000,
film z DVD - TOKYO DRIFT puszczają w ElectroWorld na zyczenie na XL2 skalowanie i płynność lepsze niż w SONY w moim odczuciu
EW w Promenadzie? Muszę tam jeszcze raz sprawdzić plynnosc gier na Philipsie, czerń i kąty w obu tv. Jak będziesz to sprawdz Philipsa PFL9732D i powiedz jak czerń i kąty w porównaniu do XL2 E. Z góry dzięki.
 

czago

Banned
mirecore napisał:
CZAGO
ci co kupili XL2, napisali że da się pozbyć tego fioletu
(dokładnie napisali które parametry jak ustawić)
przed zakupem pojadę do EW i sam to sprawdzę, więc żadne ryzyko i rozczarowanie...

widziałem kilka razy ten TV w porównaniu z X3000,
film z DVD - TOKYO DRIFT puszczają w ElectroWorld na zyczenie na XL2 skalowanie i płynność lepsze niż w SONY w moim odczuciu

W takim razie mamy zupełnie sprzeczne odczucia.
Ale problemem nie jest płynność Sharpa czy fiolet. Jedni to zauważą, a inni nie.
Problemem jest ilość zgłaszanych przez użytkowników poważnych wad i usterek różnego typu. Wystarczy tylko poczytać forum.
Przykłady:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=18683&page=2
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7190&page=84
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=18649&page=2

To są tylko 3 ale na forum jest ich pełno.
 
Do góry