Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

adam-ck

New member
pku napisał:
Jesli mozesz podlaczyc kompa to moge Ci podeslac smieszny programik, albo poszukam linku.

Nie wiem tylko czy wynik to samo, ale jak oba beda po komponencie to chyba tak.

Tak mogę podłączyć, podeślij albo daj link.
 

pku

New member
Zapakowalem wszystko tu:

http://www.4x4.org.pl/4x4/pliki/monitor.rar

a to wszystko to zestaw do kalibracji windows XP + drivera karty do monitora.

Ogolnie po zastanowieniu, to z TV nie bedzie to takie proste bo:

W profesjonalnej kalibracji mowi sie o tzw. profilach ICC /ogolnie jest to plik z zapisem tego jak dane urzadzenie odtwarza kolory/. Wykorzystuje sie je do "przetworzenia" kolorów np. zdjecia /sRGB,Adobe/ na kolorki ekranu zeby widziec to co bylo w rzeczywistosci.

Kruczek polega na tym iz mimo tysiecy parametrow ekranow NIGDY nie widzialem zeby jakikolwiek producent chociaz wspomnial o profilu ICC danego ekranu/panelu. Co ogolnie oznacza ze urzadzenie jest NIEKALIBROWALNE, chyba ze wykorzysta sie czytnik optyczny i wzory kolorow np. Kodac'a. Ale taki zestaw /profesjonalny/ kosztuje chore (duze tysiace PLN minimum) pieniadze.
Sa jakies zabawki za kilkaset PLN czy eurasow ale to nadal zabawki.
Dla ciekawostki powiem ze 1 szt. tzw karty kodac'a formatu A4 /np. 18% szarosc/ kosztuje kilkaset zlotych :) - a jest to po prostu szary kartonik :(

Ogolnie to proponuje po prostu podzialac z programikiem monitortest.exe i zalozyc ze musi wystarczyc :) /z teorii wynika ze wystarczy ustawic szarosci tak zeby bylo widac wszystkie od lewa do prawa i z gory na dol/

Jest tam tez taki fajny kwadracik latajacy po ekranie, latwo mozna sprawdzic jak nasz TV weryfikuje dane marketingowe / Xms, xxxHz itp itd/

Milej zabawy ....


PS
- Domyslnym ICC windows jest sRGB
- Cholera wie jakie sa profile w satelitach,dvd, BR i innych .... jednym slowa masakra
 

egon12

New member
pku napisał:
To jest akurat proste DVB-T nadaje z kodowaniem /pakowaniem/ MPEG2 lub nowszym z MEPG4. W Polsce juz chyba oficjalnie bedzie system MPEG4 - chociaz sam w sobie nie dokońca jest zdefiniowany.

Co oznacze ze obecne testy DVB-T nadawane w mpeg2 mozna sobie poogladac na 100% telewizorow z DVB-T, ale nadawania koncesyjnego juz nie bo bedzie musialo byc w mpeg4.

Taki maly niuansik, ktory malo kto zauwaza.

To samo masz w tunerach satelitarnych
bez HD = DVB-S = mpeg2
z HD = DVB-S2 = mpeg4

Swoja drogą to np. na Węgrzech (jesli dobrze pamietam) zakazano wprowadzac na rynek telewizorow z mpeg2 i sprawa jest prosta a u nas bedzie krzyk i walenie glowa w sciane :(

ojj bedzie bedzie, niestety "jakas tam karta" na CI nie zalatwi sprawy :( ktos da teraz za TV 7 kzl i za 4 lata (juz albo dopiero) bedzie troche narzekal, nie dosc ze kupe kasy straci na tym TV to jeszcze na tzw."funkcjonalnosci"
 

pku

New member
Sprobuj jeszcze raz.
Sprawdzilem sciaga sie i rozpakowuje.
Widze w logu ze kilka osob juz to pociagnelo i nikt nic nie pisal.
usun z pliki z cache w przegladarce, przed pociagnieciem. Albo podeslij mi na prv email.
Masz rar'a ??
 
Ostatnia edycja:

Paczek27

New member
pku napisał:
Zapakowalem wszystko tu:

http://www.4x4.org.pl/4x4/pliki/monitor.rar

a to wszystko to zestaw do kalibracji windows XP + drivera karty do monitora.

Ogolnie po zastanowieniu, to z TV nie bedzie to takie proste bo:

W profesjonalnej kalibracji mowi sie o tzw. profilach ICC /ogolnie jest to plik z zapisem tego jak dane urzadzenie odtwarza kolory/. Wykorzystuje sie je do "przetworzenia" kolorów np. zdjecia /sRGB,Adobe/ na kolorki ekranu zeby widziec to co bylo w rzeczywistosci.

Kruczek polega na tym iz mimo tysiecy parametrow ekranow NIGDY nie widzialem zeby jakikolwiek producent chociaz wspomnial o profilu ICC danego ekranu/panelu. Co ogolnie oznacza ze urzadzenie jest NIEKALIBROWALNE, chyba ze wykorzysta sie czytnik optyczny i wzory kolorow np. Kodac'a. Ale taki zestaw /profesjonalny/ kosztuje chore (duze tysiace PLN minimum) pieniadze.
Sa jakies zabawki za kilkaset PLN czy eurasow ale to nadal zabawki.
Dla ciekawostki powiem ze 1 szt. tzw karty kodac'a formatu A4 /np. 18% szarosc/ kosztuje kilkaset zlotych :) - a jest to po prostu szary kartonik :(

Ogolnie to proponuje po prostu podzialac z programikiem monitortest.exe i zalozyc ze musi wystarczyc :) /z teorii wynika ze wystarczy ustawic szarosci tak zeby bylo widac wszystkie od lewa do prawa i z gory na dol/

Jest tam tez taki fajny kwadracik latajacy po ekranie, latwo mozna sprawdzic jak nasz TV weryfikuje dane marketingowe / Xms, xxxHz itp itd/

Milej zabawy ....


PS
- Domyslnym ICC windows jest sRGB
- Cholera wie jakie sa profile w satelitach,dvd, BR i innych .... jednym slowa masakra

I ile Ci wyszło ms i Hz w XL2 E, o ile masz ten model?
 

Paczek27

New member
Poszukałem, poczytałem i Sharp pisze 10bit processing, co nie oznacza, że ma on 10 bitową matrycę. Dzwoniłem do Sharp Polska, ale tam tylko muzyczka leci i nikt nie odbiera. Jeśli ktoś wie i ma dowód, że Sharp ma 10bit'ową matrycę, a nie tylko odtwarza z precyzją 10bit'ów, proszę o odpowiedź. Poza tym znalazłem informację, że 24p, to nie 24Hz i XL2 E nie ma tej funkcji (coś jeszcze z 3:2 i 2:2 pull-down). Czy ten tv ma czujnik światła i czy czas reakcji to prawdziwe 4ms? Ale trudne pytania.
 

mirecore

New member
Paczek27 napisał:
Poszukałem, poczytałem i Sharp pisze 10bit processing, co nie oznacza, że ma on 10 bitową matrycę. Dzwoniłem do Sharp Polska, ale tam tylko muzyczka leci i nikt nie odbiera. Jeśli ktoś wie i ma dowód, że Sharp ma 10bit'ową matrycę, a nie tylko odtwarza z precyzją 10bit'ów, proszę o odpowiedź. Poza tym znalazłem informację, że 24p, to nie 24Hz i XL2 E nie ma tej funkcji (coś jeszcze z 3:2 i 2:2 pull-down). Czy ten tv ma czujnik światła i czy czas reakcji to prawdziwe 4ms? Ale trudne pytania.

do pytań powyżej dołacze jescze jedno

pod jakim kątem zaczyna przebijać fiolet/niebieski i czy patrząc na wprost też da sie zauwazyć te podkolorowanie???
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
chlopaki co Wy z tym fioletem? Naprawde XL2 jest taki zly? Ja w swoim XL1 takiego czegos nie mam - wszystko da sie wyregulowac w ustawieniach obrazu.
 

sin111

New member
Wlasnie nei wiem co oni tak strasza z tym fioletowym...nie chce mi sie wierzyc zeby topowy model sharpa nie byl dopieszczony pod tym wzgledem.Zreszta skoro w poprzedjien wersji XL1 cos takiego nei wystepuje to czemu ma sie to pojawiac w nowszym("lepszym:confused: ") modelu. Jeszcze troche i Ramzes przekona mnie do XL1...Tv kupuje za tydz w piatek takze mam jeszce troche czasu. BTW Ramzes: jak oglada sie Divx z kompa po kablu DVI->HDMI? Czy widac strasznie pixeloze?46 cali odleglosc 3m??
 

mirecore

New member
no z tym fioletem jest tak ze jak byłem ostatnio w Promce w EW to stały obok siebie XL2 i SONY X3000 i jak już odchodziłem to tak ostatnim spojrzeniem już pod katem zauwazyłem ze SHARP ma niebieskawy kolor a SONY tak jak miał tylko bledszy - ale juz musiałem iść i nie pamiętam jak duzy był to kąt ale nie mały. Chciałbym się dowiedzieć czy to widać dopiero pod duzym kątem czy też na wprost to wyłazi ale takie rzeczy dopiero widać w domu jak się człowiek oswoi, dlatego pytam tych co już mają ten TV
 

nowy66

New member
Paczek27 napisał:
Poszukałem, poczytałem i Sharp pisze 10bit processing, co nie oznacza, że ma on 10 bitową matrycę. Dzwoniłem do Sharp Polska, ale tam tylko muzyczka leci i nikt nie odbiera. Jeśli ktoś wie i ma dowód, że Sharp ma 10bit'ową matrycę, a nie tylko odtwarza z precyzją 10bit'ów, proszę o odpowiedź. Poza tym znalazłem informację, że 24p, to nie 24Hz i XL2 E nie ma tej funkcji (coś jeszcze z 3:2 i 2:2 pull-down). Czy ten tv ma czujnik światła i czy czas reakcji to prawdziwe 4ms? Ale trudne pytania.

Jeśli chodzi o sprawę 10bitów - to wyżej o tym pisałem. Jeżeli oficjalna odpowiedź Sharp UK nie wystarcza to już nie wiem co....

W jaki sposób Sharp prztwarza dostarczany sygnał 24p (np z BluRaya) tego nie wie nikt, ponieważ za to odpowiedzialny jest chip Trident a firma Trident nie kwapi się aby to wyjaśnić.

Jezeli chodzi o czujnik światła - to tak, zwie się to OPC i zmienia podświetlenie matrycy w zależności od poziomu natężenia światła zewnętrznego. W XL2 jest to nawet regulowalne (poziom minimalny i maksymalny działania OPC)

4ms jest prawdziwe - w odróżnieniu od 4ms w X20 (tam działa jak w XD1 czyli ActionMode)

No i właśnie zamieniłem swoje 46XD1 na 52XL2:D

pzdr
 

Paczek27

New member
nowy66 napisał:
Jeśli chodzi o sprawę 10bitów - to wyżej o tym pisałem. Jeżeli oficjalna odpowiedź Sharp UK nie wystarcza to już nie wiem co....

W jaki sposób Sharp prztwarza dostarczany sygnał 24p (np z BluRaya) tego nie wie nikt, ponieważ za to odpowiedzialny jest chip Trident a firma Trident nie kwapi się aby to wyjaśnić.

Jezeli chodzi o czujnik światła - to tak, zwie się to OPC i zmienia podświetlenie matrycy w zależności od poziomu natężenia światła zewnętrznego. W XL2 jest to nawet regulowalne (poziom minimalny i maksymalny działania OPC)

4ms jest prawdziwe - w odróżnieniu od 4ms w X20 (tam działa jak w XD1 czyli ActionMode)


No i właśnie zamieniłem swoje 46XD1 na 52XL2:D

pzdr
Napisali Ci 10bit processing (odtwarzanie), a nie 10bit panel. Zasatanawiam się nad Sharpem a Phillipsem 9732D.
 

Paczek27

New member
Kolejne pytanie do posiadaczy: Czy na Sharpie XL2 E można uzyskać kolory żywe i jasne jak na Philipsie czy Sonym? W żadanym sklepie nie zobaczyłem, a sprzedawcy mówią, że kolory Sharpa są "bardziej naturalne". Proszę, powiedzcie szczerze albo wklejcie jakieś zdjęcie z mocnym czerwonym i niebieskim kolorem.
 
Do góry