Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Paczek27

New member
Samsung ma Motion Plus, a Sharp TruD. To to samo, co w Sonym i Philipsie. Nie wiem co się działo z tym obrazem w Sharpie. Ja byłem w sklepie i XL2 E i Philips z 3ms mają najbardziej płynny obraz.
 

Paczek27

New member
Sharp XL2 E nie jest Full HD tylko HD Ready 1080p dlatego, że nie ma tunera HD. Teraz pytanie: Który TV ma ten tuner i jest Full HD (Chodzi mi o telewizory wtej klasie: Samsung F86 BD, Philips, Toshiba Z3030D, Sony W 3000)?
 

jaik07

New member
xl2e kupno

Witam!

Jetsem obecnie zdecydowany na sharpa 46 xl2e.

Czy moze mi ktos powiedziec jaka jest szansa ze po nowym roku telewizor ten stanieje i o ile ??

Obecnie na ceneo kosztuje okolo 8000 zl.

Czy czekajac do powiedzmy lutego jest szansa ze stanieje nagle o ponad 1000 zl ?? Pamieta ktos jak to wygladalo w zeszlym roku ??
 

photosmart

New member
Paczek27 napisał:
Sharp XL2 E nie jest Full HD tylko HD Ready 1080p dlatego, że nie ma tunera HD. Teraz pytanie: Który TV ma ten tuner i jest Full HD (Chodzi mi o telewizory wtej klasie: Samsung F86 BD, Philips, Toshiba Z3030D, Sony W 3000)?

xl2 nie jest full HD ?
bo nie ma tunera HD ?
 

photosmart

New member
mrówki i drżenie obrazu w XL2

mam pytanie dot. posiadaczy XL2 - czy np. na jednolitych planszach z napisami (głównie czerwonych i niebieskich) obraz nie ma drgań (mrówek) ?
Pytam, ponieważ kilka dni temu zwróciłem do sklepu mojego JVC 42V80 (miał akurat inną wadę) i prócz tego, iż obraz na SD był naprawdę rewelacyjny posiadał na kolorowych planszach "drżenie" i mrówki.
Nie była to wada mojego egzemplarza gdyż byłem sobie obejrzeć dzisiaj dwa inne w MM i było dokładnie to samo. Polecam zobać to z odległości 1-1,5 m.
Na sharpach było to zdecydowanie mniej widoczne - i tu moje pełne zaskoczenie ZDECYDOWANIE najlepiej radził sobie z tym RD2 !!!
Obraz stabilny jak skała czego nie można powiedzieć o JVC (przy jego wielu, wielu zaletach). Pytam, ponieważ mogę go ewentualnie wymienić na zupełnie inny model ... a myślałem również o 42XL2.
pozdrawiam
photosmart
 

bulek

New member
Witam wszystkich. Nie odpowiadając na poprzednie pytania chciałem tylko dorzucić parę wrażeń z nowego nabytku 46XL2E :). Tak więc odbyła się u mnie prezentacja kilka dni temu. Był Sharp i JVC 47V80 do porównania. Zaczęło się nieszczęśliwie, bo JVC wogóle nie chciał załączyć matrycy i w zasadzie myślałem, że po prostu juz nie zadziała, ale po 1,5 godziny nagle się włączył (zakładam, że temperatura lekko poniżej zera przy transporcie tak na niego wpłynęła.

Podczas prezentacji w zasadzie chciałem zobaczyć jedynie opraz z SD, bo w lepszych źródłach i tak pewnie sobie wszystkie TV dobrze radzą. Mam kablówkę UPC (najgorszy operator w Polsce tak na marginesie) z w miarę dobrym sygnałem. Na sygnał cyfrowy od tego operatora nie mam nadziei w w ciągu najbliższego roku. Obydwa TV wyświetlały więc ten sam obraz SD. JVC miał dużo bardziej naturalne kolory i mimo wielu prób na Sharpie nie udało mi się uzyskać dokładnie tego samego efektu (tu się trochę rozczarowałem). Jednocześnie w JVC widac było dużo więcej pikselozy i mniej czerni. I tak byłem wstępnie na Sharpa zdecydowany, więc kolorki nie zaważyły na decyzji - JVC odjechał do domu.

Przełączanie kanałów ok. 2 sek. Czerń aż za duża ;-). Nie zauważyłem żadnych fioletu pod kątem. Obraz na SD wygląda bardzo dobrze (zwłaszcza gdy obok nie stoi inny LCD do porównywania).

Sygnał z DVD nie będzie reprezentatywny, bo w oczekiwaniu na nagrywarki Blu-ray z dyskiem pozostałem póki co przy zwykłym Bellwoodzie. Obraz po komponencie wygląda całkiem dobrze, ale obraz ustawia się na 576i. Żeby polepszyć przepuściłem go przez Onkyo 605, który teoretycznie powinien przyjąć po komponencie, i wypuścić do TV przez HDMI 720p. I w zasadzie mogę go do tego zmusić, ale obraz jest zwężony i jakoś nie mogę go zmusić do poprawy. Za to bez problemu wypuszcza 576p, co wyraźnie poprawia obraz.

Na koniec współpraca z komputerem. Mam peceta z kartą ATI (AMD) HD2900XT. Obraz poszedł z komputera do TV po HDMI. O dziwo nic niegdzie nie musiałem przestawiać i Vista pokazała się od razu na TV w trybie 1920x1080p. Filmy HD - miód. Gry (próbowałem C&C3) - miód.

To tyle... pozostaje czekać na cyfrowy sygnał z UPC za rok, albo dłużej i może jeszcze HD jeśli im sie uda. Na jakiekolwiek pytania mogę odpowiedzieć jeśli będę umiał.
 

photosmart

New member
bulek napisał:
JVC miał dużo bardziej naturalne kolory i mimo wielu prób na Sharpie nie udało mi się uzyskać dokładnie tego samego efektu (tu się trochę rozczarowałem). Jednocześnie w JVC widac było dużo więcej pikselozy i mniej czerni. I tak byłem wstępnie na Sharpa zdecydowany, więc kolorki nie zaważyły na decyzji - JVC odjechał do domu.

zgadzam się ... ja nie trawię przejaskrawionych kolorów i zbyt wielkiego kontrasu, ale na JVC odwzorowanie barw było wręcz wyśmienite. Sharp XL2 (z tego co widziałem w MM) jest zupełnie inny - jakby zdecydowanie bardziej mdły ... a ustawiałem w menu ponad godzinę kolory i nawet na najbardziej zbliżonych nastawach było mu daleko do JVC ... ale ten śnieżek na tym drugim (drżenie) było wkurzające ... wyglądało to jakbym oglądał super dobrego CRT-ka 50Hz (i nie mam na myśli tu migania).

pozdrawiam
photosmart
 

bulek

New member
Tak... jeszcze jedna uwaga do porównujących w MM, czy Saturn. Te Sharpy co tam stoją to najczęściej mają standardowo ustawiony profil Standard (wtedy sprawiają wrażenie takich przytłumionych kolorów w porównaniu do reszty) albo Dynamiczny (wtedy kłują w oczy kolorami i kontrastem). Te domyślne ustawienia nie robią im dobrej marki. 100Hz jest ustawiony domyśłnie, więc nalezy założyć, że w sklepach ten tryb też działa (chyba, że sprzedawcy są złośliwi, ale raczej nie, bo zazwyczaj im po prostu nie zależy). Na pewno niejeden z was zrobił kilkadziesiąt kilometrów w takich sklepach zanim się zdecydował :). Jak zwykle jeden TV ma to dobre, inny co innego. Muszę przyznac jednak, że Philips 47PFL9732D wydaje się obecnie być tu zwycięzcą (w tej klasie). Stabilność obrazu, kolory, brak zniekształceń są widoczne na piewrszy rzut oka... jest jednak droższy o ok. 2000.

Ja nie kupiłem telewizora na dwa lata i chcę mieć sprzęt gotowy na sygnał HD kiedy tylko będzie bardziej rozpowszechniony. Ten telewizor na pewno spełni pokładane nadzieje.
 

photosmart

New member
bulek napisał:
Tak... jeszcze jedna uwaga do porównujących w MM, czy Saturn. Te Sharpy co tam stoją to najczęściej mają standardowo ustawiony profil Standard (wtedy sprawiają wrażenie takich przytłumionych kolorów w porównaniu do reszty) albo Dynamiczny (wtedy kłują w oczy kolorami i kontrastem). Te domyślne ustawienia nie robią im dobrej marki. 100Hz jest ustawiony domyśłnie, więc nalezy założyć, że w sklepach ten tryb też działa (chyba, że sprzedawcy są złośliwi, ale raczej nie, bo zazwyczaj im po prostu nie zależy). Na pewno niejeden z was zrobił kilkadziesiąt kilometrów w takich sklepach zanim się zdecydował :). Jak zwykle jeden TV ma to dobre, inny co innego. Muszę przyznac jednak, że Philips 47PFL9732D wydaje się obecnie być tu zwycięzcą (w tej klasie). Stabilność obrazu, kolory, brak zniekształceń są widoczne na piewrszy rzut oka... jest jednak droższy o ok. 2000.

Ja nie kupiłem telewizora na dwa lata i chcę mieć sprzęt gotowy na sygnał HD kiedy tylko będzie bardziej rozpowszechniony. Ten telewizor na pewno spełni pokładane nadzieje.

wiem, wiem to oczywiste iż telewizory są tam ustawiony przeważnie obraz dynamiczny + wszystkie polepszacze na max. Na szczęscie bez pilota w sharpie da się to zmienic, dlatego poustawiałem go "w miarę dokładnie" jak na te warunki oczywiście;) i pobawiłem się ustawieniami.
pozdrawiam
photosmart
 

mariusz_nowak

New member
photosmart napisał:
wiem, wiem to oczywiste iż telewizory są tam ustawiony przeważnie obraz dynamiczny + wszystkie polepszacze na max. Na szczęscie bez pilota w sharpie da się to zmienic, dlatego poustawiałem go "w miarę dokładnie" jak na te warunki oczywiście;) i pobawiłem się ustawieniami.
pozdrawiam
photosmart


Właśnie dlatego,że da się przestawić wszystkie parametry nie możemy być pewni, że wszystko jest ustawione i załączone tak jak powinno. Dlatego nie zawsze można określić czy telewizor jest optymalnie ustawiony i z tąd mogą się brać róznice między róznymi modelami tv.Pozdrawiam;)
 

pku

New member
Paczek27 napisał:
Samsung ma Motion Plus, a Sharp TruD. To to samo, co w Sonym i Philipsie. Nie wiem co się działo z tym obrazem w Sharpie. Ja byłem w sklepie i XL2 E i Philips z 3ms mają najbardziej płynny obraz.

To ja wtrace jeszcze raz...

ms nie maja prawie nic do plynnosci
Hz juz troche
a najbardziej sposob wyliczenia brakujacych klatek przy 100/120Hz

MotionPlus, TruD itp itd to - NIE TO SAMO - to różne rozwiązania (albo próby rozwiązania) tego samego problemu. A efekt jest taki - jak kazdy sam moze ocenić:)
 

Paczek27

New member
W MM i Saturnach lecą beznadziejne materiały filmowe na Sharpach, gdyż: "Sharp nie dostarczył materiałów reklamowych" - odpowiedź sprzedawcy na moje pytanie, dlaczego nie ma filmów w HD na Sharpach. Każdy powinien sam dokonać wyboru po przeczytaniu tych postów i zobaczeniu TV w "akcji". Ja już w 90% jestem zdecydowany na XL2 E i oby miesiąc po moim zakupie nie wyszedł nowy, lepszy LCD w podbnej cenie, bo zawsze tak mam jak coś kupuję:D.
 

photosmart

New member
mam pytanie - czy w sharpie XL2 jest możlwiość nadania ustawień dla poszczególnych wyjść ?
W JVC można , w Toshibach niestety nie można ustawić osobno prametrów obrazu ... ciekawi mnie jak to jest w XL2?

dzięki z góry za odpowiedź

pzdr

photosmart
 

maniek750

New member
przepraszam za maly off 8) ale nie wiem co wybrac czy Sharpa 46 XL2E czy Toshibe 47Z3030DG moze ktos cos doradzi lub pomoze w dokonaniu wyboru :eek:k:
 

bulek

New member
Ustaw się na dane wejście i przyciskiem "AV Mode" (pod klapką) przełączasz Standardowy, Film, blabla... aż pokaże ci się "AV Mode: Użytkownika" i w nawiasie kwadratowym numer wejścia. Wtedy już możesz wejść do menu Obraz i przestawiasz co chcesz.
 
Do góry