Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

yerys

New member
Witam
Nie jestem ekspertem w zakresie telewizorów, ale przed decyzją o zakupie naczytałem się na ten temat, i to zdrowo- sam proces decyzyjny zajął mi parę miesięcy. Nie do końca przekonany dwa tygodnie temu nabyłem 46XL2E i mogę ze spokojnym sumieniem powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony.
Tv używam do konsoli ps3 i z cyfrą+ (z opcją hd), zdaża mi się też oglądać polsat i polsat sport z kablówki (sd). Muszę przyznać, że wszystko jest o niebo lepiej niż się spodziewałem.
Jedyne co muszę przyznać to fakt, że bazowe ustawienia telewizora mogą być dla osób o wyczulonym oku na kolory nienajszczęśliwsze, ale wszystko da się bez problemu skorygować z poziomu menu w kilku szybkich kliknięciach.
Nie piszę tego, żeby namawiać do zakupu, ani żeby przekonywać przeciwników tego tv, że nie mają racji- piszę wyłącznie żeby powiedzieć, że w mojej opinii wszystkie zarzuty wobec tego tv (przedstawiane również na tym forum) okazały się nieuzasadnione, a moje (wzbudzone przez niektóre komentarze) obawy, do cna rozwiane.
Pozdrawiam
Yerys
 

czago

Banned
Tak to już jest - część użytkowników (najczęściej tych mniej wymagających) będzie z danego modelu zadowolona, a inna część, której wady modelu przeszkadzają, najchętniej (gdyby nie cena) wyrzuciłaby taki telewizor przez okno.
 

andrzej2212

Klub HDTV.com.pl
VIP
46xl2e

Dzień dobry wszystkim.
Decyzja raczej zapadła. Będzie 46XL2E, mimo że "LIVE" go w akcji nie widziałem, ale wątek obserwuję już dosyć długo i już byłem napalony na 46XL1, ale przy obecnej relacji cenowej, raczej nie ma co się zastanawiać. Przyszło nowe i trzeba dokonać wyboru, zanim jakiś inny model znów mi namiesza w głowie:roll:.
Widziałem natomiast XL1E w Niemczech w Expercie (mieszkam w Zgorzelcu), który wyświetlał któryś z ich programów i w gąszczu innych "patrzydeł" od razu z daleka zwróciłem uwagę właśnie na niego, bo według mojej subiektywnej oceny cała reszta prezentowała się przy nim dość miernie.
Nie wiem, być może celowo został tak ustawiony, aby zapasy magazynowe wypchnąć;), bo XL2 jeszcze nie mieli (jakieś 3 tygodnie temu), ew. na zamówienie w cenie 2799 Euro, czyli ponad 10 PLN-ów.
Po powrocie zaszedłem jeszcze do RTV MIX, gdzie pod kamerę HD zapięty był 52Xd1 i też rewelka!! Biel OSTRO biała, czerń głęboka i nawet pod kątem nie zauważyłem aby szło w fiolet, ALE!! jednak nieco smużył (procesor ponoć ten sam co w 46XL2, te same czasy reakcji), czyli w czasie wykonywanie szybkich ruchów traciłem nieco na ostrości do momentu zatrzymania.
Jeżeli ktoś może, to proszę napisać jak sytuacja wygląda podczas transmisji sportowych (czy np piłeczka tenisowa nie zamienia się w bezkształtną masę w czasie lotu:???:).
Dzięki, Pozdro.
 

baxter1

New member
oki44 napisał:
brystol, teoretycznie masz rację, ale... bywałem wielokrotnie w Stanach i zawsze miałem taki dylemat: kupić sprawdzony i tani model (czegoś) z przed pół roku, czy najnowszą nowinkę, ale drogo? Kwadratura koła.

Ja do swojego TV przymierzałem się od lata. Więc najpierw był Sharp xd1, za chwilę lx1, a teraz pojawił się xl2. Szybko to idzie. A przecież za chwilę pojawią się inne modele innych firm, które w walce o rynek, będą posiadały jakieś inne nowinki i wodotryski.
Nie wiem, czy stać mnie psychicznie, na kupno rocznego modelu. Postęp jest zbyt szybki. No, ale jak już kupiłem, to muszę z nim żyć :D


Witam wszystkich!Przepisuje tekst z innego forum .Dlaczego to forum wygląda w moich oczach jakby było sponsorowane
przez dystrybutorów Sharpa,odnoszę takie wrażenie ,Sharp super a inne lcd nie .
Trafiłem tu przez google i od kilku dni czytam wasze posty, które z robią mi wodę
z mózgu,ponieważ myślałem o kupnie Sharpa46 lx1 póżniej o lx2,a teraz doszedł Toshiba,chwalony na innym forum ,a piszący o poważnych wadach Sharpa
gdy ktoś prosił o wydanie opinii, który lcd lepszy Toshiba vs Sharp jest ignorowany
i nie ma odpowiedzi
Czy to nie jest nowy typ reklamy? pomyślcie forumowicze tak mogą nas kręcić,
żeby sprzedać swoje produkty ,a gdy my już kupimy każdy ma zastrzeżenia ,ale kalibracja
niby i reszta robi swoje,a my powoli przyzwyczajamy się do obrazu który mamy
 

Paczek27

New member
Xl2 E vs F86BD

Byłem dzisiaj w Saturnie i znowu zobaczyłem piękne kolory Samsunga i słaby obraz na Sharpie. Podsłuchałem rozmowe sprzedawcy z klientem, który szukał 46 cali Full HD. Sprzedawca mówił, że Sharp XL2 E jest w tym momencie najlepszy. Patrząc na Philipsa, Sonego, Samsunga, a nawet LG Sharp wypadał dużo słabiej. Spytałem sprzedawcę, dlaczego jego zdaniem Sharp jest najlepszy. Ma groszy kontrast, jasność i ten czas reakcji jest wątpliwy. Myślałem, że już po tym sprzedawcy, nie będzie wiedział co odpowiedzieć. Jednak mówi, że oko człowieka widzi kontrast tylko 2000:1 (jeszcze to sprawdzę), więc Sharp nie przegrywa z Samsungiem. Po drugie czas reakcji w Sharpie jest B2B i że w Full HD bądź HD Sharp wygląda najlepiej z telewizorów w tej kategorii. Oczywiście pomyślałem, że kłamie i spytałem o matryce Samsunga. Odpowiedział, że te matryce nie są w Sonym, tylko Sony wykupił pół fabryki Samsunga, ale są dwie taśmy produkcyjne. W to uwierzyłem, ale chciałem zobaczyć, że Sharp jest lepszy od Samsunga. Sprzedawca podłączył mi konsole PS3 pod Sharpa i faktycznie obraz był niesamowity (bez dodatkowych ustawien, które poprawiłyby jeszcze obraz). Na Samsungu Full HD wypadło gorzej, a sprzedawca powiedział, że Samsung ma specjane ustawienie: "Sklep", na którym wszystko jest takie piękne (tylko w materiałach Samsunga). W domu to ustawienie nie działa, a telewizor przestawia się na: "Dom".

Toshiby i Philipsa nie testowałem tak bardzo. Kolory na Philipsie, na jego materiałach były ganialne, ale nie wiem jak sobie radzi z grami i filmami z PS3 czy na N-ce. "To jedyny telewizor, który może być porównywany do Xl2 E" - słowa sprzedawcy. Nie wiem na ile ufać innym, materiałom w sklepach. Trzeba kupić jeden z tych tv i cieszyć się wrażeniami. Dużo się te telewizory nie różnią.
 

maluk

New member
Ludzie pomóżcie: o co chodzi z tym LC 42-XL2E ???

Przekonany do Sharpa na forum, dzisiaj odwiedziłem Saturna na Targówku w W-wie.

Stał tam właśnie w/w Sharp, a obok Philips 42 PFL 9632 D. Parametry podobne: oba full HD, oba 100Hz, poza tym, że Philips miał krótszy czas reakcji matrycy – 3ms, ale mniejszy kontrast – tylko 8000:1.

Na obydwu puszczony był ten sam materiał reklamowy Samsunga – w rozdzielczości 1366 x 768.

Obraz na obydwu był podobnej jakości, tyle, że na Philipsie mniej rozmyty i przez to bardziej wyraźne były szczegóły.

Po chwili zobaczyłem coś, po czym ręce mi opadły. Kamera z bliska najechała na kwiatek, przesuwając się z góry, wzdłuż łodygi na dół. Na Philipsie obraz praktycznie podążał płynnie za ruchem kamerzysty, natomiast w Sharpie nieprzyjemnie, wyraźnie przeskakiwał.

Sprzedawca poproszony o pomoc sprawdził tylko, czy w Sharpie włączona jest opcja 100Hz. Gdy okazało się, że przez cały czas była włączona, rozłożył tylko bezradnie ręce i przyznał mi rację, że Philips jest najwyraźniej pod tym względem lepszy.

Trochę nie chcę mu wierzyć, dlatego napiszcie proszę co jeszcze trzeba zmienić w ustawieniach Sharpa, żeby się tego pozbyć. Czy w ogóle da się to jakoś wyeliminować?

Niedaleko stał też Toshiba Regza seria Z 3030 DG i działo się to samo, co w Sharpie. Jeśli Sharp nie radzi sobie przy tej rozdzielczości, to co dopiero przy full HD !?

Z góry dziękuję za radę i pozdrawiam,

Maciek
 

Misiektt

New member
Dzisiaj patrzyłem na Sharpa i jakoś tego nie zauwałżyłem, więc hmmm nawet nie sadzę żeby taki bubel ktoś na rynek puścił może do bani splitter mieli hmm nie wiem niech się posiadacze wypowiedzą
 

d.karolik

New member
Saturny i inne to tragedia

Witam
Dzisiaj byłem w Saturnie-Arkadia i też oglądałem Sharpa 46XL2 i Toshibe 47Z3030. Więcej tam niepojade.
Po pierwsze cena tych TV u nich to 9990 zł , z kąd oni biorą takie ceny.
Po drugie na jednym i na drugim obraz chyba nawet nienazwe tego sygnałem z zwykłej anteny dachowej tylko z jakiegoś druta podczepionego do TV długości 20 cm .
Wiem że obydwa TV grają bardzo ładnie bo widziałem gdzie indziej a tu co niedość że taki sygnał i ustawienia to jeszcze niewiem jak oni chcą sprzedać te TV za taką kase. Zato oczywiście Samsungi i Lg podłączone do sygnału HD i grają ładnie . Wspaniały marketing i odrazu wiadomo na jakim towarze sklep ma największy zarobek.

Pozdrawiam i udanych zakupów.
 

czago

Banned
baxter1 napisał:
Witam wszystkich!Przepisuje tekst z innego forum .Dlaczego to forum wygląda w moich oczach jakby było sponsorowane
przez dystrybutorów Sharpa,odnoszę takie wrażenie ,Sharp super a inne lcd nie .

Mamy podobne spostrzeżenia.


maluk napisał:
Przekonany do Sharpa na forum, dzisiaj odwiedziłem Saturna na Targówku w W-wie.

Stał tam właśnie w/w Sharp, a obok Philips 42 PFL 9632 D. Parametry podobne: oba full HD, oba 100Hz, poza tym, że Philips miał krótszy czas reakcji matrycy – 3ms, ale mniejszy kontrast – tylko 8000:1.

Na obydwu puszczony był ten sam materiał reklamowy Samsunga – w rozdzielczości 1366 x 768.
Obraz na obydwu był podobnej jakości, tyle, że na Philipsie mniej rozmyty i przez to bardziej wyraźne były szczegóły.

Po chwili zobaczyłem coś, po czym ręce mi opadły. Kamera z bliska najechała na kwiatek, przesuwając się z góry, wzdłuż łodygi na dół. Na Philipsie obraz praktycznie podążał płynnie za ruchem kamerzysty, natomiast w Sharpie nieprzyjemnie, wyraźnie przeskakiwał.

Ja też kiedyś (ok.2 lata temu) zauważyłem coś podobnego porównując plazmy Philipsa i Panasonica. Płynność ruchu w Philipsie była idealna, w przeciwieństwie do Panasonica. I co ważniejsze - szarpanie w Panasonicu było widoczne tylko przy bezpośrednim porównaniu. Jak patrzyło się osobno na Panasonica to wydawało się, że nie szarpie. Może jednak Philips wyprzedził pod tym względem wszystkie inne firmy i utrzymał to prowadzenie również w LCD?
 

trops55

Member
maluk napisał:
Przekonany do Sharpa na forum, dzisiaj odwiedziłem Saturna na Targówku w W-wie.

Stał tam właśnie w/w Sharp, a obok Philips 42 PFL 9632 D. Parametry podobne: oba full HD, oba 100Hz, poza tym, że Philips miał krótszy czas reakcji matrycy – 3ms, ale mniejszy kontrast – tylko 8000:1.

Na obydwu puszczony był ten sam materiał reklamowy Samsunga – w rozdzielczości 1366 x 768.

Obraz na obydwu był podobnej jakości, tyle, że na Philipsie mniej rozmyty i przez to bardziej wyraźne były szczegóły.

Po chwili zobaczyłem coś, po czym ręce mi opadły. Kamera z bliska najechała na kwiatek, przesuwając się z góry, wzdłuż łodygi na dół. Na Philipsie obraz praktycznie podążał płynnie za ruchem kamerzysty, natomiast w Sharpie nieprzyjemnie, wyraźnie przeskakiwał.

Sprzedawca poproszony o pomoc sprawdził tylko, czy w Sharpie włączona jest opcja 100Hz. Gdy okazało się, że przez cały czas była włączona, rozłożył tylko bezradnie ręce i przyznał mi rację, że Philips jest najwyraźniej pod tym względem lepszy.

Trochę nie chcę mu wierzyć, dlatego napiszcie proszę co jeszcze trzeba zmienić w ustawieniach Sharpa, żeby się tego pozbyć. Czy w ogóle da się to jakoś wyeliminować?

Niedaleko stał też Toshiba Regza seria Z 3030 DG i działo się to samo, co w Sharpie. Jeśli Sharp nie radzi sobie przy tej rozdzielczości, to co dopiero przy full HD !?

Z góry dziękuję za radę i pozdrawiam,

Maciek[/quote

Porównywałem wczoraj w MM w Al. Krakowskiej Sharpa 46 Xl2E i Philipsa 52 PFL9632. Obraz to demo, dziwne ale po wejście antenowym (dobrej jakości) Odniosłem te same wrażenia , mianowicie Philips obraz bardziej ostry, szczegółowy i nie rozmyty jak Sharp.
Płynność w Philipsie super. Pionowy ruch kamery na ujęciu wieżowca a płynność jak po maśle, to zasługa Natural Motion HD oraz matrycy 3 ms. Natomiast w Sharpie jak i póżnie zaobserwowałem także i na Toshibie Z 3030 obraz przeskakiwał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam wszystkich!Przepisuje tekst z innego forum .Dlaczego to forum wygląda w moich oczach jakby było sponsorowaneprzez dystrybutorów Sharpa,odnoszę takie wrażenie ,Sharp super a inne lcd nie .
Trafiłem tu przez google i od kilku dni czytam wasze posty, które z robią mi wodęz mózgu,ponieważ myślałem o kupnie Sharpa46 lx1 póżniej o lx2,a teraz doszedł Toshiba,chwalony na innym forum ,a piszący o poważnych wadach Sharpa gdy ktoś prosił o wydanie opinii, który lcd lepszy Toshiba vs Sharp jest ignorowany i nie ma odpowiedzi
Czy to nie jest nowy typ reklamy? pomyślcie forumowicze tak mogą nas kręcić,żeby sprzedać swoje produkty ,a gdy my już kupimy każdy ma zastrzeżenia ,ale kalibracjaniby i reszta robi swoje,a my powoli przyzwyczajamy się do obrazu który mamy- BAXTER1

Ciekawe do kogo pijesz.
Co to są poważne wady Sharpa?
Tylko nie pisz dezyderatów - ale fakty ???
A co do porównainia i wyciagniecia wniosków wystarczy zamówić prezentację do domu i będziesz miał swoje zdanie.

Który jest lepszy ?
To dobre pytanie ?
Ale najpierw odpowiedz - jesli masz dziewczynę lub żonę - czy przestałeś ją już zdradzać ? TAK czy NIE ???
Nie zawsze odpowiedź jest prosta . Od tego są prezentacje na których użytkownicy wybierają sobie modele sami . Bo w domu najlepszym expertem jest kupujący.
Który samochód jest lepszy
Hammer 3 -
http://autoreview***/new_site/year2002/n01/news/800/hammer3.jpg
czy Porsche Boxter
Porsche-Boxster-MY2003.jpg



Więc moje pytanie LCD Sharp czy Toshiba lepszy do czego ????

Co do porównań na sklepie w MM - to zapytam ?
w jaki sposób były podłaczone modele ?
jakimi złaczami ?
jaki i czym były skalibrowane aby dokonac porównań ?
Jeśli nie to podaj jakie były parametry ustawień - ustawimy je u siebie i zrobimy zdjęcia porównawcze. I napiszemy co wyszło !!!
Czy dostałeś pilota do ręki Sharpa i jakie ustawienia były OPC ?
Jaka temperatura barw ?
I wówczas - przystąpimy do oceny porównań.

pozdrawiam






http://www.hdtv.com.pl/forum/member.php?u=32781
 

Paczek27

New member
Na tych Samsungach wszystko wygląda bajecznie i cudownie, a na Sharpie beznadziejnie. W żadnym sklepie nikt nie pozwolił mi podłaczyć niczego do Sharpa lub zmienić kanał na Samsungu. Udało mi się to w Złotych Tarasach w Saturnie. Poproście o podłączenie PS3 do Sharpa XL2 E i do Samsunga i pobawcie się ustawieniami. Moim zdaniem lepiej wypada Sharp, ale mówcie o swoich odczuciach.
 

czago

Banned
kiki napisał:
Co to są poważne wady Sharpa?
Tylko nie pisz dezyderatów - ale fakty ???

Co do porównań na sklepie w MM - to zapytam ?
w jaki sposób były podłaczone modele ?
jakimi złaczami ?
jaki i czym były skalibrowane aby dokonac porównań ?
Jeśli nie to podaj jakie były parametry ustawień - ustawimy je u siebie i zrobimy zdjęcia porównawcze. I napiszemy co wyszło !!!
Czy dostałeś pilota do ręki Sharpa i jakie ustawienia były OPC ?
Jaka temperatura barw ?
I wówczas - przystąpimy do oceny porównań.

pozdrawiam


Poważne wady Sharpa (i te mniej poważne ale jednak dykwalifikujące) są opisane zarówno w tym wątku jak i dotyczących innych modeli Sharpa.

Niektóre z tych wad dotyczą wszystkich egzemplarzy, a niektóre prawdopodobnie tylko pewnych serii danego modelu. Nie ma sensu jeszcze raz je tutaj przytaczać - wystarczy poczytać użytkowników piszących na forum.

Jeśli ktoś pisze, że w porównaniu płynności ruchu Sharp wypadł blado w porównaniu z Philipsem to ja akurat mu wierzę, bo wiem, że Philips zawsze był pod tym względem liderem.

I nie ma co sie tutaj unosić i szukać ratunku w kalibracji Sharpa nie mającej przecież nic wspólnego z płynnością odtwarzanego ruchu.
 

ukaszer

New member
a wracając do ustawień XL2 , włączając obraz panoramiczny zauważyłem rozjeżdzające się spłaszczone twarze i osobyw końcach ekranu , można coś z tym zrobić ?
 

kaczorefx

New member
To jest tak
albo masz powiększony obraz i ucina ci górę i dół (chyba Pełny), albo rozciągnięty i wszyscy są jednakowo pogrubieni (chyba 16:9) albo w miarę inteligentnie, czyli troszkę ucięty dół i góra, żeby nie trzeba było tak strasznie rozciągać, i rozciągnięcie w poziomie, tylko takie, że na środku ekranu, tam gdzie zazwyczaj jest akcja, jest najmniejsze a na brzegach największe.
Tak jest we wszystkich TV 16:9 :)
 

kaczorefx

New member
Szybkie pytanie.
XL2 i komputer po dvi-HDMI. Jak nastawię wyjście z karty na 1080p 50Hz to mogę włączyć 100Hz i tryb Filmowy. Jeśli ustawię 1080p 24Hz, to te dwie opcje w Menu są wyszarzone. Coś przegapiłem czy Sharp zakłada, że jeśli podaje sygnał 24p to jestem purystą i nie chce rzadnej obróbki?
 

gajo333

New member
Witam

Takze byłem za kupnem XL2

Niestety, bawiac sie ustawieniami w MM, kolorystyką i kontrastem zauwazyłem, że nic nie da się zrobić aby dogonił obok stojący model SAMSUNGA F86. Samsung ma bardzo żywe, jaskrawe kolory, w SHARPIE nie udało mi się tego w żaden sposób ustawić

Zdecydowałem się na SAMSUNGA ze wzgledu na jaskrawość, żwywość kolorów no i czerń która wg. mnie jest lepsza.


Pozdr.
 

jtd

New member
Bez reklam
gajo333 napisał:
Witam

Zdecydowałem się na SAMSUNGA ze wzgledu na jaskrawość, żwywość kolorów no i czerń która wg. mnie jest lepsza.

Pozdr.

Lubisz sztuczne kolory? Przejaskrawione, nie wystepujace w rzeczywistosci, ja bym nie mogl patrzec na ekran, ktory mnie oszukuje, produkujac kolory inne niz byly u zrodla.
 
Do góry