Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

kini0

New member
Bez reklam
Jtd, widzę że mamy taki sam dylemat.....
Ale IMHO żaden LCD nie równa sie do KURO...... dla mnie XL1 to opcja budżetowa....
 

rosi

New member
kini0 napisał:
Jtd, widzę że mamy taki sam dylemat.....
Ale IMHO żaden LCD nie równa sie do KURO...... dla mnie XL1 to opcja budżetowa....
Hehe, Ładna mi opcja budżetowa za ponad 9k ;) Weź jednak pod uwagę, że Kuro to wciąz nie FullHD, nie ma też 100Hz. Ale przyznaje racje - na pewno Kuro ma lepszy obraz. Tyle że jeszcze pozostaje kwestia ceny :hmm:
 

jtd

New member
Bez reklam
rosi napisał:
Hehe, Ładna mi opcja budżetowa za ponad 9k ;) Weź jednak pod uwagę, że Kuro to wciąz nie FullHD, nie ma też 100Hz. Ale przyznaje racje - na pewno Kuro ma lepszy obraz. Tyle że jeszcze pozostaje kwestia ceny :hmm:
A po co plazmie 100hz heheh, tylko lcd to potrzebuja :eek:
 

kini0

New member
Bez reklam
XL1 to około 8k- KURO 50" to nieco ponad 11k+wieszak+głośniki.
Jak pisał JTD- 100Hz przy plażmie...? Można, ale po co?
 

rosi

New member
Na allegro najniższą cenę jaką odnotowałem za Sharpa LC 46-XL1E to 8 749,00 zł więc chyba wciąż bliżej jest to 9k niż 8k ;)
 

kini0

New member
Bez reklam
8300 na "skąpcu".... myślę że za miesiąc, półtora spadnie jeszcze niżej!
A różnica w cenie pomiędzy KURO a XL1 pokryje JBL Balboa i jeszcze mi na Onkyo 605 starczy....
To właśnie miałem na myśli pisząc "budżetowa"- po kupnie KURO za wiele pieniążków na KD by nie zostało...
 
Ostatnia edycja:

JuPil

New member
Nie podniecajcie się tak tym 24 Hz, bo to kolejny chwyt marketingowy. Obecnie sprzedawane modele mają taki obraz, że większość normalnych oglądaczy nie zobaczy żadnej różnicy a fachowcy będą się spierać i doktoryzować nad przewagą tego systemu.
Chciałem was zmartwić, że osławione 24 klatki w kinie odchodzi do lamusa.
Nowoczesne kina nie będą już korzystały z tradycyjnej taśmy filmowe tylko z dysków i standardu o wiele przewyższającego obecne kino domowe zarówno pod względem rozdzielczości jak i częstotliwości wyświetlania obrazu.
 

nowy66

New member
Ru$lan napisał:
XL2 ma jeszcze jedną rzecz której nie ma XL1 (przynajmniej według specyfikacji) chodzi o: " 24Hz Compatible"

To byłoby ciekawe, i potwierdzałoby informację, że można softem zmienić możliwość odbioru (bez obróbek) materiału 24p. Według informacji z Micronasa dopiero TruD HD ma taką właściwość. A ani XL1 ani XL2 nie mają TruD HD. OKreślenie "24p compatible" zrobiło takie zamieszanie, że ho, ho..!

Nie podniecajcie się tak tym 24 Hz, bo to kolejny chwyt marketingowy. Obecnie sprzedawane modele mają taki obraz, że większość normalnych oglądaczy nie zobaczy żadnej różnicy a fachowcy będą się spierać i doktoryzować nad przewagą tego systemu.

Pamiętaj, że jesteś na forum HD, Bardziej chodzi nie o chwyt marketingowy a mozliwość "bezprzeróbkowego" oglądania materiału z BR

pzdr
 

Ru$lan

New member
nowy66 napisał:
To byłoby ciekawe, i potwierdzałoby informację, że można softem zmienić możliwość odbioru (bez obróbek) materiału 24p. Według informacji z Micronasa dopiero TruD HD ma taką właściwość. A ani XL1 ani XL2 nie mają TruD HD. OKreślenie "24p compatible" zrobiło takie zamieszanie, że ho, ho..!

pytanie brzmi co wg Sharpa oznacza"24p compatible" ?

czy to, że tv przyjmuje taki sygnał i w takiej postaci potrafi go wyświetlić, czy może też tv przyjmuje sygnał 24hz ale w odbiorniku ma miejsce konwersja tego sygnału do postaci 60hz

niemniej seria XL2 oraz x20e zapowiadają się ciekawie, mam nadzieję, że trafią do nas do końca września...
 

nowy66

New member
Ru$lan napisał:
pytanie brzmi co wg Sharpa oznacza"24p compatible" ?

czy to, że tv przyjmuje taki sygnał i w takiej postaci potrafi go wyświetlić, czy może też tv przyjmuje sygnał 24hz ale w odbiorniku ma miejsce konwersja tego sygnału do postaci 60hz

niemniej seria XL2 oraz x20e zapowiadają się ciekawie, mam nadzieję, że trafią do nas do końca września...

Co do pierwszej kwestii - raczej to drugie (i raczej do 50Hz a nie "amerykańskiego" 60Hz). Skąd ta (prawie) pewność? Bo francuzi podłączyli BR do XL1 i wymusili obieg info jako 24p i .... obraz.... "ciemność widzę". Potem przełączyło się w tryb Auto i to samo. Tak więc - konwersja.

Ja tam się upieram cały czas : najlepszy model LCD? Sharp HD1 bez HDD i tych bzdurnych , niepotrzebnych nikomu, tunerów "on board"

pzdr
 

Ru$lan

New member
w UK to on jest ale na razie tylko na stronie producenta :p
myślę że do sklepów trafi po ifie (przynajmniej na wyspach), a do nas ? cóż dobre pytanie...
 

czago

Banned
nowy66 napisał:
Ja tam się upieram cały czas : najlepszy model LCD? Sharp HD1 bez HDD i tych bzdurnych , niepotrzebnych nikomu, tunerów "on board"

Niepotrzebnych nikomu? Hmm, ja akurat chcę mieć HDD i tuner HD w swoim TV, więc dla mnie taki model jest najlepszy.

Mam pytanie co do 24p. Czy informacja, że jakiś TV wyświetla sygnał 1080/24p oznacza, że wyświetla on obraz z częstotliwością 24Hz? Przecież taki obraz nie dałoby się w ogóle oglądać. Już przy 50Hz widoczne jest migotanie - fakt są to półobrazy. Więc jak to jest z tym 24p?


nowy66 napisał:
Bardziej chodzi nie o chwyt marketingowy a mozliwość "bezprzeróbkowego" oglądania materiału z BR

Na czym polega ta przeróbka przez TV materiału z BR?
 

nowy66

New member
czago napisał:
Niepotrzebnych nikomu? Hmm, ja akurat chcę mieć HDD i tuner HD w swoim TV, więc dla mnie taki model jest najlepszy.

Mam pytanie co do 24p. Czy informacja, że jakiś TV wyświetla sygnał 1080/24p oznacza, że wyświetla on obraz z częstotliwością 24Hz? Przecież taki obraz nie dałoby się w ogóle oglądać. Już przy 50Hz widoczne jest migotanie - fakt są to półobrazy. Więc jak to jest z tym 24p?

Na czym polega ta przeróbka przez TV materiału z BR?

Co do pierwszej kwestii : powiedz mi do czego będziesz potrzebował HDD o tak małej pojemności (oczywiście dla HD)? Do nagrywania sygnału SD? OK. Ale są o wiele tańsze sposoby na to, np. zwykła nagrywarka z HDD (dobra już za mniej niż 1000). Tunery do odbioru telewizji kablowej i cyfrowej naziemnej? W systemie, który nie będzie pewnie w PL obowiązywał (DVB-S)... Pewnie jak w końcu będzie naziemna cyfrowa w PL (kiedy..?) to już w systemie DVB-S2 albo czymś jeszcze nowszym.

A teraz zsumuj : dobry tuner SatHD ok. 1200pln (bez HDD) a może mniej (wkrótce na pewno). Dodajesz 400-600 na zewnetrzny HDD. Różnica pomiędzy powiedzmy modelem XL2 a HD 5-6k. Dlatego. Znasz jakość tunera/ów w Sharpie?

Co do drugiej kwestii - nie jestem fachowcem - ale z tego co czytałem (proszę mnie poprawić jeśli się mylę) migotanie wynika nie z faktu mniejszej ilości klatek, ale bardziej z powodu konwersji (przetwarzania) sygnału w odbiornniku TV albo DVD i sposobu ich wyświetlania ("i" czy "p"). Sygnał 1080p/24 jest cechą naturalną sygnałów HD (BluRay i chyba HD DVD). Więc TV NIE PRZERABIA W ŻADEN SPOSOB SYGNAŁU i pokazuje go takim jaki został nazwijmy to , nagrany.

Chociaż ja uważam, że to i tak nie ma znaczenia. Nie jestem purystą HD;).

pzdr
 

czago

Banned
nowy66, co do wyliczenia - masz rację. Napewno kupując oddzielnie te elementy wyjdzie taniej. Ja jednak (nawet kosztem ceny) wolałbym mieć HDD i tuner sat HD wbudowane w TV. Oczywiście zakładam, że jakość tunera będzie bez zarzutu.

Jeśli chodzi o 24p to z Twoich wyjaśnień wynika że obraz progresywny wyświetlany na ekranie TV z częstotliwością 24Hz nie bedzie migotał. Czy miałeś okazję sprawdzić to naocznie? Ciekawi mnie to bo z tego wynika, że migotanie obrazu 50Hz na standardowym TV jest spowodowane tylko i wyłącznie przeplotem.
 

nowy66

New member
czago napisał:
.... Ja jednak (nawet kosztem ceny) wolałbym mieć HDD i tuner sat HD wbudowane w TV. Oczywiście zakładam, że jakość tunera będzie bez zarzutu.

...Jeśli chodzi o 24p .... Czy miałeś okazję sprawdzić to naocznie? ...

Szczerze to ja też wolałbym mieć wszystko w jednym pudełku : bez kabli itp. Ale to perspektywa mało realna : zbyt szybko się wszystko zmienia aby był sens kupować urządzenia "all-in-one". Zwróć uwagę, że nawet do tej pory nie ma tunera SatHD, który byłby bez wad.

Co do drugiej kwestii - ni enie miałem okazji ogladać. Piszę to w oparciu o przeczytane teksty. Zresztą probem ten (konwersji sygnału i jego zależności względem 1080i a 1080p i dalej wyższości 1080i nad 720p i jeszcze dalej up i down konwersji do sygnału 50/60 czy też 100/120 Hz i dalej 24) jest znacznie szerszy. I ciągle dyskutowany.

Przeczytaj te artykuły. Dopiero ci się pomiesza;). A zwróć uwagę, że cały czas wspominają tam o konwersji sygnału do 60Hz i 120Hz. A my mamy 50 i 100Hz.

http://hometheater.about.com/od/televisionbasics/qt/1080ppitfall.htm

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=11280490#post11280490


pzdr
 

czago

Banned
Dzięki za linki. O kurczę, sporo tego. Nie jestem przekonany czy zdołam przebrnąć przez te zawiłości techniczne i to w dodatku po angielsku.
Wolałbym jednak coś po polsku, napisane bez zbędnych zawiłości.
Na naszym forum nie mogę się tego doszukać.
 
Do góry