Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

ROTEL6

New member
Dlaczego pseudo???Może nie jest to typowe 4K, ale może ciągnie obraz w górę i lepiej wyglada niż Sony


Co do wygladu to sie z Toba zgodze dla mnie tez jest wazne aby tv nie tylko mial dobrej jakosci obraz ale i mial piekny wyglad narazie tylko co do kwestii wygladu SHARP spelnia moje warunki a co do jakosci obrazu jeszcze mnie nie przekonal czekam na test i osobiste spotkanie z nim wtedy zdecyduje czy go kupic czy nie no i po cichu mu kibicuje bo lubie SHARPA nie zawiodl mnie jeszcze poprostu mam do tej firmy zaufanie.

Pozdrawiam.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Widziałem przez parę minut tego Sharpa , duzo nie mogę powiedzieć ponieważ nie mieli sygnału innego niż demo oczywiście hd ;)pilot też gdzieś się zapodział . Oczywiście ustawiony jak i pozostałe tv w opcji ;sklep; i tu w porównaniu do Serii 857 który stał obok, kolory wypadały w moim odczuciu ;wyraźiściej ; , naturalniej , kąty dość dobre , ogólnie bardzo dobre wrażenie . Nie mogłem dokładnie porównać do innych lcd ponieważ najbliższy sony z serii 855 stał trochę pod kątem , w moim odczuciu Sharp jakością obrazu był trochę lepszy , ale to tylko moje odczucie :-D . O dziwo to obsługa bardzo pozytywnie mówiła o tym modelu co bardzo rzadko się zdarza w markecie w którym prym wiodą Samsungi , Sony.
 

ROTEL6

New member
Widziałem przez parę minut tego Sharpa , duzo nie mogę powiedzieć ponieważ nie mieli sygnału innego niż demo oczywiście hd ;)pilot też gdzieś się zapodział . Oczywiście ustawiony jak i pozostałe tv w opcji ;sklep; i tu w porównaniu do Serii 857 który stał obok, kolory wypadały w moim odczuciu ;wyraźiściej ; , naturalniej , kąty dość dobre , ogólnie bardzo dobre wrażenie . Nie mogłem dokładnie porównać do innych lcd ponieważ najbliższy sony z serii 855 stał trochę pod kątem , w moim odczuciu Sharp jakością obrazu był trochę lepszy , ale to tylko moje odczucie :-D . O dziwo to obsługa bardzo pozytywnie mówiła o tym modelu co bardzo rzadko się zdarza w markecie w którym prym wiodą Samsungi , Sony.

W koncu udalo sie go komus obejrzec no i widze ze wyglada to obiecujaco :) ja jade jutro zobaczyc i porownac z innymi mam nadzieje ze wystawili go na półkę a nie lezy w magazynie.;)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Przed wyjazdem upewnij się czy mają jeszcze na sklepie , u mnie w mieście rano pokazał się na stronie , a gdy byłem w sklepie to już ściągali z sali i pakowali dla klienta.
 

sebaka

New member
Byłem dziś MM i z pół godziny oglądałem to cudo. Sygnał leciał z BD i powiem szczerze, że jeżeli chodzi wygląd tv, o ilość szczegółów i płynność ruchu to jest świetnie ale co do czerni i kontrastu trudno powiedzieć bo światło sklepowe skutecznie psuje ogląd. Nawet przed oglądem na żywo byłem pewien, że zrezygnuję z planowanego zakupu panasa 55VT60E na rzecz SHARPA ale teraz chyba poczekam na test bo w warunkach sklepowych nie da się podjąć decyzji.
 

Bartsol

New member
Sharpik 60UQ10

Witam szanownych forumowiczów,
Nowy tu jestem :)
Mam zamiar zakupić Sharpa 60UQ10

Przeczytałem na jego temat ile się dało w necie. Na żywo jeszcze nie miałem okazji... Oglądałem model 60LE857 i uważam go osobiście za naprawdę bardzo udany.
Mam jedno pytanie dotyczące testu. Chodzi o ten upscalleing do wyższej rozdzielczości. Czy istnieje możliwość wyłączenia tej funkcji czyli tym samym teoretycznie go osłabić? Chodzi mi o to, że o ile jestem pewien jakości QUATRONA z full hd to nie do końca efektu wizualnego przy Quatronie Pro i upscalleingu w sytuacji kiedy telewizor będzie wyświetlał szybko zmieniający się obraz. Nie mam pewności czy sztuczka jaką stosuje Sharp przy uaktywnieniu 2,5 razy większej ilości pixeli czy subpixeli nie spowoduje rozmycia się obrazu?

Kiki - czy możesz to sprawdzić? Jeśli nie da się wyłączyć upscalleingu to chociaż czy faktycznie obraz jest stabilny przy szybko zmieniającej się treści? Warto byłoby chyba odnieść go w teście do poprzednika czyli modelu 60LE857 który przecież dostał od Was świetną opinię...
Generalnie uważam , że warto będzie chyba zgrzeszyć kupując ten model.
Właściwie to planowałem "działać" w sensie zakupu w ten weekend lub w poniedziałek więc jeśli jest szansa na jakieś szybkie info bo będę wdzięczny!!

Pozdrawiam,

Bart
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim , skromnym zdaniem test jedynie przybliża nam wiadomości o wyświetlanym obrazie , jakości dźwięku , funkcjonalności telewizora i dodatkowych funkcjach , z których będzie można korzystać.
Czasem jednak , ma się on nijak do naszych preferencji . Może być jedynie podpowiedzią w wyborze
danego telewizora i zwrócenia na niego naszej uwagi .
Telewizor kosztuje nie mało i zakup zapewne na kilka lat . Moja sugestia jest taka , jeżeli MM znajduje się w miejscowości gdzie
mieszkasz , to może warto rozważyć zakup telewizora i przetestowanie go w warunkach domowych .
Jest 14 dni w MM na ewentualny zwrot telewizora . W tym czasie wydaje mnie się , że można już stwierdzić , czy
telewizor wyświetla obraz zgodny z naszymi preferencjami.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ROTEL6

New member
Wiec tak widzialem wachalem dotykalem i stwierdzam -wyglad tv ekstra smukly swietnie wykonany nie ma sie do czego przyczepic aluminium robi swoje , stopa mi sie nie podoba ale to dla mnie nie problem i tak idzie na sciane z reszta tv z wygladu sam sie o to prosi aby wisiec :) obraz -jest dobrze ale nie bardzo dobrze pierwsze co sie rzucilo w oczy to intensywne kolory zywe na wysokim poziomie , do kontrastu tez nie mozna sie przyczepic brakowalo mi szczegolowosci i ostrosci nie wiem z czego to wynika moze bylo zalaczonych zbyt duzo poprawiaczy obrazu, nie mialem pilota w reku nie jestem wstanie tego stwierdzic, material ktory lecial byl oczywiscie w HD, o SD nie napisze nic bo nie widzialem , to narazie tyle na goraco musze leciec dziewczyna goni ;)
 
Ostatnia edycja:

ROTEL6

New member
To tak jak myślałem, rewolucji nie ma.
Połowę ceny jest pewnie wart.

Rewolucji nie ma to trzeba przyznac pamietajmy jednak ze gra on w warunkach niezbyt przyjaznych, oswietlenie w sklepie i ustawienia fabryczne pewnie mu nie pomagaja osobiscie jeszcze bym go nie skreslal. Co do ceny ciezko stwierdzic czy jest tyle wart, pewnie nie jak kazdy telewizor :)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Nie nie. Ja go bynajmniej nie skreślam. Tylko nie lubię jak się próbuje na siłę pozycjonować coś na wyższą półkę niż wskazują to faktyczne parametry.
Może być całkiem fajny full HD lcd led. Za odpowiednią cenę


Wysłane z mojego GT-I9300
 
Do góry