Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

djyankee

New member
też wstrzymałem zakup 55w905 na rzecz tego sharpa , ale .. no właśnie.. kiedy test?
w sumie w łodzi go ktoś sprzedaje to miałbym rzut beretem, tylko czy mają go na stanie żeby potestować ...
 

djyankee

New member
napisałem mail do obu salonów w&w w łodzi i .. na razie czekam na odpowiedź, jak coś to bym podjechał może uda się przyjrzeć bliżej temu tv, aczkolwiek nie ukrywam, że czekam też na test naszego forumowego speca
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
napisałem mail do obu salonów w&w w łodzi i .. na razie czekam na odpowiedź, jak coś to bym podjechał może uda się przyjrzeć bliżej temu tv, aczkolwiek nie ukrywam, że czekam też na test naszego forumowego speca
Jedz i oglądaj , przyglądaj :shock: pytaj i przekaż nam tu na forum jak według Ciebie wygląda wyświetlany obraz na tym lcd.
 

ROTEL6

New member
napisałem mail do obu salonów w&w w łodzi i .. na razie czekam na odpowiedź, jak coś to bym podjechał może uda się przyjrzeć bliżej temu tv, aczkolwiek nie ukrywam, że czekam też na test naszego forumowego speca

Tez czekam na tescik mial byc ze dwa-trzy dni temu ale cos sie przedluzylo moze dlatego ze byly ostatki w wekend :) moze dzieki temu bedzie lepiej przetestowany :) , fajnie jakbys mial okazje widziec go w akcji to daj znac tez jestem nim bardzo zainteresowany .
 

djyankee

New member
w obu sklepach niestety nie mają go na stanie, tylko przedpłata i zamówienie pod konkretnego klienta

czyli.. czekamy na Ciebie Kiki !!
 

ROTEL6

New member
Na stronie RTV EURO AGD jest napisane ze maja je w glownym magazynie wiec powinni w tym tygodniu rozsylac do poszczegolnych swoich sklepow mysle ze w przyszlym tygodniu beda staly na polkach .
 

karimor

New member
może mi ktoś wyjasnić to przeskalowanie ? w końcu jest 4k czy to tylko takie z nazwy... ?
Mam starą plazmę, która jest HDready i kiedy kupowałem(6-7 lat temu), też miała skalować do 1080, ale ja jakoś tego nie widzę ;) Odpaliłem ost na niej PS4 i jest dramat do tego co mam na LCD FullHD. Więc jak to jest, bo przyznam ze ten szarpik w przystępnej cenie :)
 

RAF1977

Banned
Każde ready można między bajki wsadzić.
Jak nie ma 4k to nie ma i już.
Albo jest rozdzielczość, albo nie ma. Inne opcje to marketingowa ściema.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

misio777

Member
Panowie, moim zdaniem z tym 4K to jest bełkot marketingowy !

Po pierwsze, nie ta cena !

W parametrach tego TV na stronie Sharp'a wyraźnie stoi:
"Rozdzielczość panelu 1920 x 1080 (native); 3840 x 2160 (effective)".
Mamy natywne (rzeczywiste) 1920 x 1080.
"Panel sub pixels (millions) 16"
Natywnie 8 milionów.
Natomiast technologia QUATTRON Pro (QUATTRON+) "zabawia się" drugą połową sub pixeli.

Patrząc dalej na stronę Sharp'a mamy:
"UHD (4K) video playback capability YES (through HDMI)"
oraz
"UHD (4K) / Full HD / HD-ready => - / * / * "
Można wnosić, że port HDMI przyjmuje sygnał UHD(4K) i TV przeskalowuje go do natywnej rozdzielczości panelu.
He,he. Umożliwia podanie sygnału 4K i wyświetlenie Full HD + "zabawy z QUATTRON Pro".

Moim skromnym zdaniem, to jest TV - Full HD z poprawioną matrycą oraz możliwością podania sygnału 4K.
I nic więcej. Co nie stoi na przeszkodzie by obraz był piękny.
Jak widać i cena jest na odpowiednim poziomie.

Mogę się mylić, poprawcie mnie !

@kiki, czekamy na test !

:hihi:
 
Ostatnia edycja:

sebaka

New member
Ciekaw jestem czy ten model sharpa ma szansę zbliżyć się z jakością obrazu do planowanego przeze mnie do zakupienia Panasa 55VT60? Jeżeli tak to bym jeszcze trochę poczekał z zakupem i sharpnął się na sharpa:).
 

Gatien

New member
SHARP LC60LE857E kosztuje 7500zł w tescie dostał note prawie celująca funkcje smart na przeciętnym poziomie jeśli SHARP LC60UQ10E jest nieco lepszy a do tego zawsze o telewizor na rok 2014 to chyba warto mocno sie zastanowić te 4k mocno naciągane ewentualnie full hd plus test sporo podpowie czekamy
 

karimor

New member
"bełkot" no własnie już raz kupiłem taki bełkot i dziękuje - z chęcią przeczytam test, mimo wszytsko poczekam na ofertę 4K ;)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@ROTEL6 jeżeli wyruszysz na jego ogląd to sprawdz jak wygląda obraz z odległości 2,50-2,80 m. na wprost. Niestety u mnie w mieście jeszcze nie mają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze tylko kilka drobiazgów i gotowe.
Ceny mam specjalne dla niebieskich.
Jeszcze ostatnie pytania....

A 4K to nie jest bełkot marketingowy.
Czy potrzebne- nie wiem , ale jak by nadawali w 4K to zdecydowanie wolałbym 4K niż full Hd.
To prawdziwy Raj dal oczu.
A Sharp To taka hybryda.
 
Ostatnia edycja:
Do góry