Sharp LC-52HD1E - 1wszy test na świecie - opinie użytkowników, wszystko o serii HD1

mess

New member
Witam czy istnieje wersja LC-52HD1E bez tych tunerow i hdd ? bo rozumiem ze rozni sie matryca od wersji LC-52X20E ??
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@mess

jak już wcześniej pisałem w tym wątku:

"
na podstawie polskich instrukcji dla XL2 i HD1 zrobiłem porównanie danych technicznych i różnice jakie znalazłem to

1) inne głośniki
2) XL2 3xHDMi - HD1 2xHDMI (bo ma tuner satelitarny)
3) XL2 cyfrowe wyjście otyczne - HD1 koncentryczne
4) HD1 - USB
5) HD1 - wejście dżwięku RCA
6) HD1 - PIP
7) HD1 - Ładowanie nowego oprogramowania poprzez satelitę
:cool: waga i pobór mocy dla wersji 52":
XL2 29kg i 280W - HD1 42kg i 335W
"
może będzie ci odpowiadać XL2 ?
 

mess

New member
Dzieki, za przypomnienie bo jakos musialem to przegapic, a co do XL2E to jezeli ktos faktycznie moze jeszcze potwierdzic to ze ma ta sama matryce lub o podobnej jakosc co ta w HD1 to brałbym go bez zastanowienia.

Możecie mi jeszcze cos powiedzieć na temat płynnosci obrazu na w/w tv po podlaczeniu ps3 ?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@mess

dla mnie ważna jest funkcja pip/pap - i tu taj ku mojemu zdziwieniu XL2 nie posiada jej, może nie zwróciłeś na to uwagi (lub nie jest to dla ciebie ważne). Z drugiej strony, żeby w tak drogim sprzęcie nie było tak wydawałoby się podstawowej funkcjonalności to skandal. Podobnie jak Ty chciałem kupić coś co nie będzie miało nieprzydatnych (z mojego punktu widzenia bajerów) ale tę samą elektronikę (tak zapewniał mnie sprzedawcaw poważanym moim zdaniem sklepie)
 

mess

New member
tak zdaje sobie z tego sprawe, ale za ta roznice w cenie nie bede płakał ze nie ma tej funkcji chociaż moze z raz czy 2 bym z niej skorzystał. No ale dalej podstawowym kryterium to czy ma taka sama jakos i plynnosc obrazu co HD1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie płynność jest lepsza w HD1 z uwagi na większą filtrację i obróbkę sygnału. Niektórzy mówią że mają i plazmę i lcd w jednym :D
 

szumi20

New member
Witam jestem tu poraz pierwszy i mam pewien problem.Od paru dni jestem posiadaczem LCD sharp aqous LC-46HD1E. Posiadam laptopa hp pavilion dv6000.Zakupilem kabel vga podlaczylem go do lcd i do laptopa i nic sie niedzieje przelecialem wszystki ext od 1 - 7 i niegzdzie niemam obrazu niewiem oco chodzi prosze o pomoc z gory dziekuje. Pisze mi ze brak sygnalu :/
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@szumi20,

wygląda na to, że nie jest to problem z otv tylko z komputerem. poczytaj w instrukcji w jaki sposób uaktywnić wyjście na zewnętrzny monitor (najczęściej trzeba nacisnąć na klawiaturze niebieski klawisz "Fn" jednocześnie z innym na którym jest ikona monitora). u ciebie teraz wyjście zew. vga jest nieaktywne (nie ma na nim sygnału) :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli masz gwarancję Sharp Polska - wejdź na priw - dostaniesz kontakt do specjalisty
 

foxxx

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 

mareklen

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 

tulu

New member
Sharp LC-46HD1E i DVB, POMOCY !!!!!

Bracia, POMOCY!!

Posiadam Sharpa LC-46HD1E. Dzisiaj wymieniłem dekoder cyfry+ na ich oryginalny moduł CAM. W instrukcji przeczytałem iż po włożeniu modułu i włączeniu telewizora powinno pojawić się okno dialogowe i wyszukiwania kanałów, jednak po włączeniu telewizora nic się nie ukazuje :/ przekładam do drugiego gniazda, jednak jest to samo, telewizor wogóle jakby go nie widział :/ co mam robić? czy wzywać serwis czy gonić ludzi z cyfry? Teraz zostałem z niczym :/ ani hd ani nawet sd :(
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
wybacz jeśli cię urażę tym pytaniem, ale czy:
przed włożeniem modułu wyłączyłeś telewizor z prądu (nie standbye)?
dobrze włożyłeś kartę do modułu (nie do góry "nogami")?
 

tulu

New member
jestem trochę urażony ;p

wyciągnąłem kabel z prądu, włożyłem moduł i włączyłem telewizor. moduł wkładam poprawnie poniewqaż wchodzi tylko jedną stroną i przycisk do wyjmowania odskakuje :)

karte włożyłem stykami do logo producenta, zresztą spojrzałem przez tą małą szparkę jak idą styki na module. zresztą i tak już próbowałem na wszelkie sposoby :( nic nie skutkuje
 

tulu

New member
już mam odpowiedź :/ kolega z forum pisze że ma taki sam tv i ten sam problem i radzono mu kupić moduł astona, podobno działa bez zarzutu :( teraz musz się z nimi cackać o zwrot pieniędzy......
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@tulu,

cyfra+ wymienia we wreśniu karty dostępu i zmienia system kodowania. sprawdź czy moduł, który chcesz kupić (zapewne aston 2.18 ) będzie miał możliwość upgradu do nowego systemu bo wydasz kasę na darmo.
 

tulu

New member
już go kupiłem, ma możliwość upgrade'u ale co z tego skoro telewizor go nie wykrywa.... można dostać wiecie czego.... chyba wezwę serwis bo tak dalej nie można :/
 

brams

New member
Słów kilka o problemach z odczytem modułów w tych telewizorach.
Po zakupie miałem tylko krótką chwilę radości, zaraz po automatycznym "złapaniu" kanałów i szybkim sprawdzeniu kanału z HD (National Geog.) - obraz wspaniały. Ale tylko przez chwilę:( , pojawiły się wszechobecne piksele, w skrajnych przypadkach cały obraz był jak gdyby dziełem jakiegoś malarza abstrakcjonisty.
Dzięki temu wątkowi przeszedłem wszystkie przez Was opisywane kroki mające na celu wyłapanie problemu, poddałem się po wymianie anteny (starą 90cm zamieniłem na 115cm).
Nie pomogło nic, zatem napisałem maila do serwisu Sharpa z nr telewizora, datą i miejscem zakupu no i oczywiście opisem problemu.
W następnym :)ok: ) dniu otrzymałem odpowiedź, że wysyłają moduł cyfrowy do serwisu, który się ze mną błyskawicznie skontaktował, sprzęt z domu zabrał i po 2 dniach oddał - nareszcie - SPRAWNY :krol:
Z uwagi na tempo i jakość załatwienia problemu - ogromne uznanie i szacunek dla serwisu Sharpa, mam jednocześnie nadzieję, że juz więcej nie będę miał kłopotów z tym kapitalnym telewizorem.
 
Do góry