Sharp LC-52HD1E - 1wszy test na świecie - opinie użytkowników, wszystko o serii HD1

dex8

New member
Problem z jakością w SD.

Koledzy powiedźcie co można zrobić aby ten lcd lepiej działał na kanałach SD, nietstey bardzo kiepsko radzi sobie z kolorami, w gorszej jakości dominują brąz i czerwień. Co ztym zrobić? co znaczy kalibracja lcd?
 

soryse

New member
POOOOOMOCYYYY

Witam wszystkich i proszę o pomoc - 1. wgrałem soft z austryjackiej strony DVB-Software Version 5.17.0 i szlag trafił wszystko - tzn szarpie obrazem na maxa - nie da się oglądać . na starszej wersji - miałem bodajże 3.70 jeszcze się to kupy trzymało - co mam zrobić ??????????????? ma ktoś tą wersje ? 2. testowałem 2 camy + tnk - power cam pro , oraz conax np4 - żaden nie pracuje poprawnie - po zdekodowaniu z obrazu robi się mozajka - i co dalej ? pomocy . pozdrawiam
 

tomik67

New member
soryse napisał:
POOOOOMOCYYYY

Witam wszystkich i proszę o pomoc - 1. wgrałem soft z austryjackiej strony DVB-Software Version 5.17.0 i szlag trafił wszystko - tzn szarpie obrazem na maxa - nie da się oglądać . na starszej wersji - miałem bodajże 3.70 jeszcze się to kupy trzymało - co mam zrobić ??????????????? ma ktoś tą wersje ? 2. testowałem 2 camy + tnk - power cam pro , oraz conax np4 - żaden nie pracuje poprawnie - po zdekodowaniu z obrazu robi się mozajka - i co dalej ? pomocy . pozdrawiam

Soft 5.17 odnosi się do tunera DVB,powinieneś spróbować wgrać jeszcze ogólny soft telewizora,najnowszy to 2.20,ale widzę że usunięto go ze strony tak austriackiej jak i niemieckiej. Ja posiadam ten plik,więc jeśli chcesz to daj znać ,poślę Ci go mailem.
 

Szejk

New member
Ustawienia Sharp HD1

Witam. Czy ktoś jest w stanie podać najlepsze ustawienia obrazu do HD1? Mam podłączonego pod niego PS3 i chciałbym mieć jak najlepszy obraz w grach. Proszę o pomoc. Tylko nie piszcie nic o kalibracji...
 

skylla1

Member
Bez reklam
Kolejny, który uważa, że fabryka wypuszcza źle skalibrowany telewizor, co więcej, każdy jest tak samo źle ustawiony, mozna więc wziąc ustawienia od kogoś i rach ciach mamy już piekny obraz:).
Ustaw sobie po prostu według własnych preferencji + wyłącz polepszacze obrazu (odszumianie itp) bo one tylko wprowadzają bałagan do dobrego sygnału, a taki masz na pewno z konsoli.
I tyle...
 

tomik67

New member
Otrzymałem ostatnio ciekawą,nieoficjalną wiadomość dotyczącą aktywowania kart telewizji cyfrowej N,w tunerach satelitarnych HD innych firm:

"Do dziś panowało powszechne stwierdzenie, iż karty N-ki nie da się użyć w innym tunerze niż N-Box.

Oto procedura aktywacji karty N-Ki w DM8K i jak sądzimy również na innych tunerach HD wyposażonych w złącze CI.

Aktywacja:
1) karta została włożona do modułu Technicrypt CA TSD crypt Conax
2) Tuner na kanale MGM
3) Telefon do BOA ze zleceniem aktywacji i można oglądać
4) Operator z BOA kazał czekać 2h, po 5 minutach był już obraz.

WNIOSEK:
karta nie jest sparowana z urządzeniem do momentu aktywacji.
Aktywacja paruje kartę z nboxem (lub modułem) tak jest w conax cas7.

Poprzednie próby oglądania N-ki w innych tunerach nic nie dały ponieważ użytkownicy wsadzali karty już aktywowane i sparowane do innych tunerów i dlatego nie śmigało, bo na karcie zapisuje sie id urządzenia."


Ciekawe czy w Sharpach LC52/46HD1E także zadziałałby ten sposób.
 

Attachments

  • Conax.jpg
    Conax.jpg
    70,3 KB · Wyś: 70

tomik67

New member
Nowy software 2.21

Na Polskiej stronie Sharp-a ukazała się nowa wersja oprogramowania dla odbiornika LC46/52HD1E,wersja 2.21

Link do strony w pliku tekstowym poniżej.
 

Attachments

  • 2.21.txt
    134 bytes · Wyś: 148

dex8

New member
parowanie n-ki

No właśnie kolego przetestowałeś ten sposób na hd-1, bo ja cały czas czekam na info od ph n-ki, kiedy oficjalnie oni to potwierdzą?



tomik67 napisał:
Otrzymałem ostatnio ciekawą,nieoficjalną wiadomość dotyczącą aktywowania kart telewizji cyfrowej N,w tunerach satelitarnych HD innych firm:

"Do dziś panowało powszechne stwierdzenie, iż karty N-ki nie da się użyć w innym tunerze niż N-Box.

Oto procedura aktywacji karty N-Ki w DM8K i jak sądzimy również na innych tunerach HD wyposażonych w złącze CI.

Aktywacja:
1) karta została włożona do modułu Technicrypt CA TSD crypt Conax
2) Tuner na kanale MGM
3) Telefon do BOA ze zleceniem aktywacji i można oglądać
4) Operator z BOA kazał czekać 2h, po 5 minutach był już obraz.

WNIOSEK:
karta nie jest sparowana z urządzeniem do momentu aktywacji.
Aktywacja paruje kartę z nboxem (lub modułem) tak jest w conax cas7.

Poprzednie próby oglądania N-ki w innych tunerach nic nie dały ponieważ użytkownicy wsadzali karty już aktywowane i sparowane do innych tunerów i dlatego nie śmigało, bo na karcie zapisuje sie id urządzenia."


Ciekawe czy w Sharpach LC52/46HD1E także zadziałałby ten sposób.
 

tomik67

New member
dex8 napisał:
No właśnie kolego przetestowałeś ten sposób na hd-1, bo ja cały czas czekam na info od ph n-ki, kiedy oficjalnie oni to potwierdzą?

Przymierzam się do testów.
Nie będzie potwierdzenia od n-ki,ponieważ oni o tym nie wiedzą.
 

dex8

New member
tomik67 napisał:
Przymierzam się do testów.
Nie będzie potwierdzenia od n-ki,ponieważ oni o tym nie wiedzą.
Jak tam testy? Coś już wiadomo? Nie jestem pewien czy tem moduł Conax przepuści sygnał HD, na Allegro gościu sprzedaje moduły niby z HD, jednak dwa Razy droższe od tego twojego, który więc kupić?
 

tomik67

New member
Niestety nie udało się. Sam moduł pracował OK. ale karta nie była w stanie sparować się z nim,pomimo trzydniowych prób,oraz pięciokrotnie wysyłanych sygnałów aktywacyjnych od N-ki. W piątym dniu włożyłem kartę do tunera N-ki,i natychmiast sparował się z kartą,ściągnął listę kanałów itd.
Szkoda,miałem nadzieję na uniknięcie dodatkowego pudełka :???:
 

dex8

New member
Tuner hd

tomik67 napisał:
Niestety nie udało się. Sam moduł pracował OK. ale karta nie była w stanie sparować się z nim,pomimo trzydniowych prób,oraz pięciokrotnie wysyłanych sygnałów aktywacyjnych od N-ki. W piątym dniu włożyłem kartę do tunera N-ki,i natychmiast sparował się z kartą,ściągnął listę kanałów itd.
Szkoda,miałem nadzieję na uniknięcie dodatkowego pudełka :???:

witam, jak tam telewizorek chodzi galancio?
Ja kupiłem moduł Conax i przeszedłem na TNK, jak telewizja n ruszy z modułami to przeskoczę.
Jednak mam inne pytanko do kolegi.
Do czego służy w HD-1 gniazdo SAT2? Czy mozna ustawić się na innego satelitę drugą czaszą? Jeśli tak to jakie ustawienia w menu? Nie mogę sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc.
Dzieki pozdro.
 

tomik67

New member
Witam.
Na moduł n-ki będzie trzeba jeszcze długo poczekać,ponieważ n-ka broni się przed jakimikolwiek rozwiązaniami mogącymi pomóc hackerom w rozkodowaniu sygnału. Używa tylko swoich sparowanych tunerów. Ponieważ jest platformą nie do ruszenia (rozkodowania),kupuje od producentów filmowych i telewizyjnych programy po konkurencyjnych cenach. Po rozszczelnieniu platformy mogłoby się to zmienić.
Co do podłączenia dodatkowego talerza lub konwertera: używa się do tego wejścia SAT1, i przełącznika DISEQ lub 22kHz. Wydaje mi się że wejście SAT2 służy jedynie do umożliwienia oglądania jednego programu satelitarnego,a nagrywania innego. Innymi słowy myślę że SAT2 obsługuje nagrywanie na wbudowany dysk innego programu SAT niż aktualnie oglądasz. Ale mogę się mylić.
Zadowolenie z telewizorka jest u mnie pełne,jakość obrazu fantastyczna,zwłaszcza przy programach HD z satelity lub Blue Ray i kamery HD.
Jedyne czego mi brakuje to trzeciego wejścia HDMI,pod pierwsze mam podpięty tuner n-ki,pod drugi BlueRay Panasonic DMP-BD60,a pod RGB kamerę HD Sony HDR-HC9 a wolałbym podpiąć pod HDMI bo RGB to jednak w niuansach nie to samo. Ale ogólnie pełne zadowolenie. Pozdrawiam.:)
 

dex8

New member
tuner HD

tomik67 napisał:
Witam.
Na moduł n-ki będzie trzeba jeszcze długo poczekać,ponieważ n-ka broni się przed jakimikolwiek rozwiązaniami mogącymi pomóc hackerom w rozkodowaniu sygnału. Używa tylko swoich sparowanych tunerów. Ponieważ jest platformą nie do ruszenia (rozkodowania),kupuje od producentów filmowych i telewizyjnych programy po konkurencyjnych cenach. Po rozszczelnieniu platformy mogłoby się to zmienić.
Co do podłączenia dodatkowego talerza lub konwertera: używa się do tego wejścia SAT1, i przełącznika DISEQ lub 22kHz. Wydaje mi się że wejście SAT2 służy jedynie do umożliwienia oglądania jednego programu satelitarnego,a nagrywania innego. Innymi słowy myślę że SAT2 obsługuje nagrywanie na wbudowany dysk innego programu SAT niż aktualnie oglądasz. Ale mogę się mylić.
Zadowolenie z telewizorka jest u mnie pełne,jakość obrazu fantastyczna,zwłaszcza przy programach HD z satelity lub Blue Ray i kamery HD.
Jedyne czego mi brakuje to trzeciego wejścia HDMI,pod pierwsze mam podpięty tuner n-ki,pod drugi BlueRay Panasonic DMP-BD60,a pod RGB kamerę HD Sony HDR-HC9 a wolałbym podpiąć pod HDMI bo RGB to jednak w niuansach nie to samo. Ale ogólnie pełne zadowolenie. Pozdrawiam.:)

Witam.
Podobno tak jest z tym drugim wejściem SAT2, ze słuzy do nagrywania, jednak troche z tym lipa, bo wszystkie moduły CI (cyfra, polsat, tnk) są jednostrumieniowe i przy nagrywaniu programów z platformy nie puszcza sygnału tylko informuje ze "moduł jest zajęty". Spieprzyli to.
Myślałem jednak o wykorzystaniu anteny na innego satelite do niekodowanych kanałów HD.
Astrę i Hot Birda mam na zezie w gnieździe SAT1.
Ciekawi mnie jednak to, dlaczego na infolini w Sharpie polska powiedziano mi, że mozna na tym gnieździe korzystac z innego satelity, jednak sympatyczna pani nie potrafiła mi wytłumaczyć jak to ustawić.
Przymierzam się do zakupu Blue Ray. Coś możesz doradzić? czy warto inwestować w hi-endowe sprzęty typu nowy Sony ES, czy wystarczą zwykłe sprzęty. Ja zawsze jechałem na wysokiej półce, mam DVD Sony 7700 ES. Klasa sprzęt, ale po RGB są jednak delikatne smużenia przy ruchu, poza tym obraz jest cacy.
Pozdrawiam
 

tomik67

New member
Ostatnia edycja:

dex8

New member
tuner hd

Dzięki za pomoc.
Moduły strasznie drogie, zwykły Conax 130pln, lepszy 270pln.
Natomiast Blue ray Panasonica ciekawy. Trochę poczytam i pewnie go kupię.
Pozdrowienia i dzięki za pomoc.
 

tomik67

New member
Witajcie.
Jeśli do HD1 macie podpiętą antenkę SAT skierowaną na Astrę,to od wczoraj tj. 15.09.2009 można oglądać bezpłatną platformę TVP,włącznie z TVP HD.
Ciekawostką jest że tą platformę można odbierać tylko na odbiornikach HD,nawet programy SD,czyli na naszych HD1 bezproblemowo.
Szczegóły tutaj: http://laki.dvhk.pl/index.php?id=199
 
Do góry