Sharp LC-52HD1E - 1wszy test na świecie - opinie użytkowników, wszystko o serii HD1

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Witam,
Dziękuję km1963 za wiele cennych wskazówek, które od listopada, czasami z bólem, czytałem.
W lutowym wydaniu Sat Kuriera będzie test Sharpa LC-46 HD1E (jest taka zapowiedź w styczniowym) i dowiemy się ile tak naprawdę jest on wart. Sądzę, że pradwopodobnie technicy Sat Kuriera będą jednak testować tylko wbudowany tuner satelitarny i może DVB-T, ale i tak będzie to cenna opinia prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Opinie bowiem na forum potrafią być tak tendencyjne, że podam przykład jednego postu, w którym ktoś tu napisał, że tuner sat w jego HD1E obsługuje przełączniki DiSEqC (a więc np. 2 satelity, co potrafią najprostsze tunery), a serwis Sharpa mówi, że to absolutnie niemożliwe.
Pozdrawiam

Witam

Dzięki za info i Twoją aktywność na forum zawsze piszesz ciekawie i na temat

Nawet jeśli tylko do tego miałby się ograniczać ten test to będzie ciekawym uzupełnieniem " białej plamy " w tym modelu

A do tego że "każda myszka swój ogonek" chwali już się przyzwyczaiłem

Pozdrawiam
 

Jimmy

New member
km1963 napisał:
Witam

Dzięki za info i Twoją aktywność na forum zawsze piszesz ciekawie i na temat

Nawet jeśli tylko do tego miałby się ograniczać ten test to będzie ciekawym uzupełnieniem " białej plamy " w tym modelu

A do tego że "każda myszka swój ogonek" chwali już się przyzwyczaiłem

Pozdrawiam

No i dla zabawy postanowiłem sprawdzić i okazuje się, że ani "sroka", ani "myszka", tylko "Każda pliszka swój ogonek chwali" :) :) :)
 

zgredu72

New member
46HD1E konfiguracja SAT

Czy ktoś z szanownych kolegów wie jak można skonfigurować połączenia sat w moim modelu.
Wyjaśnię problem.
Mam antenę z trzema konwerterami na ASTRA, HOTBIRD i SYRIUSZ.
W TV mam dwa złącza SAT1 i SAT2. Podłączając po nie dwa przewody 1 z ASRTY i 2 Z Hodbird nie wiem jak ustawić w TV parametry abym mógł odbierać obie satelity.
Jeśli ustawię żeby mi odbierał z jednej wszystko jest OK. Natomiast w konfiguracji ustawiam że mam podłączone dwa przewody ale nie mogę skonfigurować drugiej satelity.
Mam w ustawieniach
- Satelita pojedynczy
- 2 tunery (22khz)
- 2 tunery (Tone burst)
- Do 4 satelitów DiseQC coś tam multi
- System zbiorczy

Jeśli ustawię 1 to mam tylko ASTRĘ i 454 kanały, jeśli ustawię cokolwiek innego to mi nie wyszukuje wszystkiego i tylko z 1 SAT.
Jeśli do SAT1 podłączę ASTRĘ i HOTBIRDA przez DiseQC to mi wyszukuje ale tylko część kanałów z jednego i drugiego.

Czy mógłbym liczyć na pomoc?

Chciałbym minimum ustawić 2 satelity, podłączone do SAT1 i SAT2.
Ew. 3 satelity podłączone przez DiseQC (mam v. 1.0).

Sygnał z anten jest OK, bo podłączałem każdy przewód w SAT1 i zawsze znalał mi kanały.
Nie znam się na tym dobrze więc liczę na "łopatologiczną" pomoc.

Z góry dziękuję.
 

Jimmy

New member
zgredu72 napisał:
Czy ktoś z szanownych kolegów wie jak można skonfigurować połączenia sat w moim modelu.
Wyjaśnię problem.
Mam antenę z trzema....

Chciałbym minimum ustawić 2 satelity, podłączone do SAT1 i SAT2.
.....
Z góry dziękuję.

Zachęcam do kupienia Sat Kuriera nr 2/2008 bo jest tam test tego TV i tam jest opisane jak mozna odbierać z 2 satelitów. Można podobno tylko w przypadku zastosowania najprostrzego przełacznika DiSEqC w wersji 1.0, co jest dziwaczne. U mnie nie działało z żadnymi "wyższymi" przełącznikami. Te dwa wejścia sat w telewizorze to są tylko kopie do uzyskiwania PIP. Nie da rady podłączyć jednego satelity do jednego, a drugiego do drugiego wejścia - coś takiego nie działa!
Pozdrawiam
 

zgredu72

New member
Sat

Gwarancję mam SHARP POLSKA.
Jeżeli chodzi o SAT to już mam co chciałem.
Przez DiSEqC (1.0) podłączyłem ASTRĘ i HOTBIRDA. Musiałem ustawić jako: 2 tunery sterowane ToneBurst. Jak ustawiałem jako przełącznik DISEqC to mi nie widział. Ważne że można to zrobić przy pierwszym uruchomieniu bo wtedy pokazywał mi kanał z astry i drugi z hotbird-a.
U mnie problem polegał na tym że chciałem przedobrzyć i mieć 3 satelity.
A co do tego PIP-a to jest możliwe podłączenie do drugiego wejścia czegokolwiek? Myślałem że jak dam w SAT1 astrę i SAT2 hotbirda (skoro mam 2 konwertery) to będę miał bez diseqc sygnał. Ale to niemożliwe.
PS.
Czy oprogramowanie z ASTRY jest wysyłane w określonych godzinach? Cały czas twierdzi że nie ma nic nowego. Mam wersję 2.9.4.
 

Jimmy

New member
zgredu72 napisał:
Gwarancję mam SHARP POLSKA.
Jeżeli chodzi o SAT to już mam co chciałem.
Przez DiSEqC (1.0) podłączyłem ASTRĘ i HOTBIRDA. Musiałem ustawić jako: 2 tunery sterowane ToneBurst. Jak ustawiałem jako przełącznik DISEqC to mi nie widział. .....
PS.
Czy oprogramowanie z ASTRY jest wysyłane w określonych godzinach? Cały czas twierdzi że nie ma nic nowego. Mam wersję 2.9.4.
Obawiam się, że się nie doczekasz na oprogramowanie z satelity. Nowe oprogramowanie znajdziesz na niemieckiej stronie Sharpa. Ważne: nie wolno mieć na pendrive nic więcej tylko jeden plik do aktualizacji.
 

Jimmy

New member
zgredu72 napisał:
To jest wersja wielojęzykowa?
Czy usuwa wszystkie ustawienia TV i kanałów itd?
Co poprawia?
Aktualizacja nie zmienia języka, ani ustawień i kanałów.
Były głosy, że poprawia obraz z zewnętrznych źródeł. Mnie nic nie poprawiła lub nie wiem co mogło byc poprawione - konkretów na stronie sharp.de nie ma.
 

brams

New member
Witam.
Mój pierwszy post na tym forum "popełniam" w tym sharpowym temacie, bowiem coraz bardziej skłaniam się do zakupu LC-46 lub 52HD1E.
Prześledziłem wątek od początku, stąd mam pytanie głównie do tych, którzy mieli jakieś początkowe problemy - jak wygląda sytuacja obecnie, po dłuższym już okresie używania?
Czy serwis jest OK?
I na koniec drobna uwaga: kolego czago - dla-czego z uporem maniaka w wielu wątkach, jak zdążyłem poczytać, starasz się zdeprecjonować telewizory, a wręcz całą firmę Sharp? Wyrządzili Ci jakąś krzywdę, bo nie pojmuję Twej obsesji...
Sam mam obecnie jeszcze sprzęt i TV Sony, ale zmienię (raczej) na Sharpa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O serwis mozesz być spokojny Sharp Polska otoczył specjalną opieką właścicieli serii HD1.
Model jak wszystkie wyróżnienia świadczą o najwyższej jakości. Płynność jest wręcz oszałamiajaca. Wyrazistość z dobrego sygnału - prawie trójwymiar :D
 

brams

New member
Decyzja podjęta ostatecznie.
W ciągu max 3 tygodni powieszę go, i to bez żadnych skrupułów.
Zasłużył sobie na to za całokształt.
Sharp 52HD1E:krol:
 

brams

New member
8) Kupię pewnie w MM, jak będzie akcja bez Vatu, czyli już niedługo. Wtedy ceny poniżej 12k :eek:k:
Dzwoniłem wczoraj do Cyfry + w sprawie zakupu modułu do karty, ale facet mi stanowczo odradzał namawiając jednocześnie na ich dekoder, twierdząc, że z tym ichnim Astonem Sharp "chodzi tak se".
Dzięki informacjom z tego forum mam jednak nadzieję, że gdy zakupię MODUŁ SECA CYFRA+, Aston Crypt 2.18 problemów nie będzie.
 

Jimmy

New member
brams napisał:
8) Kupię pewnie w MM, jak będzie akcja bez Vatu, czyli już niedługo. Wtedy ceny poniżej 12k :eek:k:
Dzwoniłem wczoraj do Cyfry + w sprawie zakupu modułu do karty, ale facet mi stanowczo odradzał namawiając jednocześnie na ich dekoder, twierdząc, że z tym ichnim Astonem Sharp "chodzi tak se".
Dzięki informacjom z tego forum mam jednak nadzieję, że gdy zakupię MODUŁ SECA CYFRA+, Aston Crypt 2.18 problemów nie będzie.
Kupno tego telewizora, który ma wbudowany tuner satelitarny i używanie go z zewnętrznym dekoderem/tunerem sat jest kompletnie bez sensu. Co do modułów CAM to moduł Cyfry + jest zwykłym rzęchem. O niebo lepszy jest Aston, pod warunkiem, że jest nowy i z fabrycznym oprogramowaniem w wersji 2.18, a nie przeprogramowywanym w Polsce wczesnym modelem 2.00).
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Jimmy

zaciekawiła mnie twoja wypowiedź w kwestiach tunera i astona.
1. jeśli dobrze pamiętam to ktoś w wątku pisał, że tuner wewnętrzy w tv nie obsługuje diseq (co samo w sobie jest skandalem jeśli to prawda). wprzypadku gdy chce się oglądać tylko jednego satelitę jest ok ale jeśli dwa to kicha. niestety nie ma (albo nie znalazłem) odpowiednika funkcjonalnego bez sat i/lub dysku.
2. twierdzisz, że aston od cyfry i aston z nowy ze sklepu z tym samym oprogramowaniem mają różną elektronikę w środku? przecież przeprogramowuje się je samodzielnie przy pomocy satelity tym samym softem (oczywiście może się tak zdarzyć że rożne wersje tego samego softu na różną elektronikę). mógłbyś rozwinąć temat?
 

Jimmy

New member
misiaczekmarek napisał:
@Jimmy

zaciekawiła mnie twoja wypowiedź w kwestiach tunera i astona.
1. jeśli dobrze pamiętam to ktoś w wątku pisał, że tuner wewnętrzy w tv nie obsługuje diseq (co samo w sobie jest skandalem jeśli to prawda). wprzypadku gdy chce się oglądać tylko jednego satelitę jest ok ale jeśli dwa to kicha. niestety nie ma (albo nie znalazłem) odpowiednika funkcjonalnego bez sat i/lub dysku.
2. twierdzisz, że aston od cyfry i aston z nowy ze sklepu z tym samym oprogramowaniem mają różną elektronikę w środku? przecież przeprogramowuje się je samodzielnie przy pomocy satelity tym samym softem (oczywiście może się tak zdarzyć że rożne wersje tego samego softu na różną elektronikę). mógłbyś rozwinąć temat?
1) Okazało się w teście SatKuriera (nr 2/2008, że wbudowany tuner obsługuje DiSEqC, ale tylko jego najprostszą wersję 1.0. Ja próbowałem z różnymi "wyższymi" wersjami, które są kompatybilne w dół z 1.0, ale tuner sat w HD1E ich nie rozpoznawał. Oczywiście przełącznik DiSEqC służy tylko do obsługi 2 lub więcej satelitów przez ten sam tuner, ale nie daje możliwości oglądania i jednoczesnego nagrywania 2 różnych kanałów. To zależy od właściwości tunera satelitarnego, ktory w takim przypadku powinien być dwugłowicowy, zaś ten w HD1E jest jednogłowicowy. Zatem aby móc nagrywać i w tym samym czasie oglądać inny kanał mając HD1E, trzeba mieć dodatkowy tuner sat. Jest to jedyny powód, dla którego można się zdecydować na dodatkowy tuner i wtedy go używać równocześnie z tunerem wbudowanym mając splitter kart do Cyfry+, bo kto by chciał płacić 2 abonamenty oraz oczywiście konwerter twin lub quad w czaszy. Z kartami Polsatu Cyfrowego splittery nie działają, zaś n-ka nie udostępnia modułów, trzeba mieć dekoder n-ki więc jeśli ktoś jest fanem n-ki i kupi HD1E, to wbudowany tuner sat dla niego bezużyteczny, chyba że sobie jako ekstra dokupi moduł Cyfry lub Polsatu, bo przecież dla niekodowanych kanałów nie ma sensu rozbudowywać instalacji.
2) Tu się właśnie teoria rozmija z praktyką. Od kilku speców d/s sateritarnych słyszałem, że pierwsze moduły Astona 2.00 kiepsko działają po przeprogramowaniu do 2.18 i zacinają się. Na własnej skórze tego doświadczyłem. Dopiero późniejsze serie wersji 2 najlepiej z fabrycznie załadowanym softem 2.18 działają dobrze. Podobno było coś zmieniane w elektronice modułu. Modułu nie można zaktualizować przez satelitę! Informacja na stronie Aston France o aktualizacji przez satelitę jest od roku nieaktualna. Można przprogramować u przedstawiciela Astona - ProFan (50 zł + koszty przesyłki) lub ew. wyslać do Francji (tylko koszty przesyłki). Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Nie mam podstaw aby wypowiadać się w kwestii o których jest mowa ale jak dla mnie sam fakt dzielenia się uwagami z użytkowania ( pozwalającymi uniknąć " niedoskonałości oferty") tego TV na forum po nabyciu sprzętu -czyli stała obecność na forum - to rzadko spotykana forma pozostania HD maniakiem użytecznym - szacunek mam nadzieję nie tylko mój:)

Pozdrawiam
 
Do góry