SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

SławekSS

New member
Bez reklam
nic nie ruszyło i nie ruszy dopóki nie bedzie odpowiedniego rozporządzenia lub ustawy. W tej chwili jest tylko projekt i firma Sharp nie ruszy tyłka dopóki nie bedzie odpowiedniej regulacji prawnej.

To nie wszystko. Prawdopodobnie konstrukcja nie pozwoli na tego typu dekodowanie. SD owszem, może i by ruszyło, ale o HD to raczej zapomnieć.
 

Bruno

New member
Witajcie,

zauważyłem w moim 46x20e, że nie zmieniła się godzina wyświetlana przy zmianie kanałów w tv :( wiem, że jest zaciągana z telegazety, ale nadal mam starą, z przed zmiany. Czy ktoś mi może pomóc jak rozwiązać mój problem?

Z góry dzięki bardzo.
 

mikas

Member
Bruno napisał:
Witajcie,

zauważyłem w moim 46x20e, że nie zmieniła się godzina wyświetlana przy zmianie kanałów w tv :( wiem, że jest zaciągana z telegazety, ale nadal mam starą, z przed zmiany. Czy ktoś mi może pomóc jak rozwiązać mój problem?

Z góry dzięki bardzo.
Sądzę że pomoże wyłączenie go z prądu i ponowne włączenie, wtedy zegar się skasuje. Może na tym programie z telegazetą był błędny czas, teraz ściągnie z innego programu i będzie dobrze. U mnie zmiana czasu przebiegła bezproblemowo.
 

klon000

New member
Witam, mam ostatnio problem z dźwiękiem po HDMI.
Miałem biały dekoder N-ki kabelek HDMI(kiepski, pozłacany, bez filtrów) ale dźwięk działał, po pewnym czasie dźwięk zanikł zupełnie(nie było mnie wtedy w domu i nie wiem, czy coś bez mojej wiedzy nie zostało przestawione, sprawdzałem ale nie widzę różnicy). Myślałem, że to kabel, wymieniłem go, w międzyczasie wymieniłem dekoder na czarny, a problem jest nadal.
Po euro z dźwiękiem wszystko OK. Jak myślicie inwestować w kabel z filtrami i będzie ok, czy to już jest wina TV? Może pokombinować coś z ustawieniami, tylko nie wiem z którymi?
Z góry dzięki za pomoc.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
A inne urządzenia działaja po HDMI?
Spróbuj podłaczyc inne urzadzenie wysyłające dzwiek po HDMI.
W/g mnie problem leży raczej po stronie dekodera.
 

klon000

New member
Nie bardzo mam dostęp do innych urządzeń hdmi, ale już 2 dekodery n-ki były podłączane(biały i czarny) na białym przez jakiś czas było ok i nagle brak dźwięku, później zmiana na czarny dekoder i ciągle brak dźwięku:(
Może jutro uda mi się załatwić xboxa na krótki test, będzie więcej wiadomo.
 

klon000

New member
Wszystkie wejścia były wypróbowane, ale już wiem, że problem nie dotyczy TV ani kabla, tylko dekoderów N-ki(pewnie któraś z aktualizacji pogryzła się z tv, bo na początku w białym dekoderze wszystko było ok, czarny po podłączeniu się zaktualizował, więc od razu nie było dźwięku, a wątpię, żeby w to była wada sprzętowa dekodera)
 
efekt mory

czy zauważyliście na swoich x20 efekt mory czyli kolorowe prążki na paskach lub kratkach i ewentualnie jak sobie z tym poradziliście.Mi ten defekt nie przeszkadza ale występuje i może jest jakiś patent na jego ograniczenie?
 

_MarSs_

New member
klon000 napisał:
Wszystkie wejścia były wypróbowane, ale już wiem, że problem nie dotyczy TV ani kabla, tylko dekoderów N-ki(pewnie któraś z aktualizacji pogryzła się z tv, bo na początku w białym dekoderze wszystko było ok, czarny po podłączeniu się zaktualizował, więc od razu nie było dźwięku, a wątpię, żeby w to była wada sprzętowa dekodera)
Ale dla 100% pewności sprawdź jeszcze raz czy naciskając RES na panelu czołowym nie masz przypadkiem włączonego trybu DVI - powinno byc HDMI 1080i. Potem jeszce raz w MENU czy wyłaczony jest Dolby Digital - skoro u wszystkich jest dobrze, to mało prawdopodobne żeby u Ciebie była jakaś felerna aktualizacja.
 

klon000

New member
_MarSs_ dzięki za pomysł z rozdzielczością, to rozwiązało problem, okazało się, że pod moją nieobecność ktoś przestawił tryb w dvi.
 

jndrek

New member
złącze EXT8 component

Witam, mam dwa pytania (mam LC-37X20E)

1. z tyłu tv jest złącze COMPONENT oznaczone jako EXT8, czy można przez nie podłączyć tuner tv.sat kablem przejściówką EURO (tuner) – COMPONENT(tv), teraz po podłączeniu mam tylko sygnał audio, mam tuner Opticum 7100cxe.
Nie mogę niestety załączyć linku do schematu kabla bo mam za mało postów na forum.
Opisze go:
Czerwony – euro 16, czerwony masa euro 14
Zielony - euro 12, zielony masa euro 10
Niebieski – euro 8, niebieski masa euro 6
Audio – euro 4 i 2, masa audio razem 3

2. w menu jest opcja: Pomijanie określonego wejścia, gdzie wyświetlana jest lista wejść od EXT1 do EXT8 na liście dwa wejścia mam nieaktywne miedzy innymi EXT8 (nie można ich ani pominąć ani uaktywnić), czy można je jakoś uaktywnić.

Przepraszam za długi post i z góry, jeżeli pisze bzdury :).

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

_MarSs_

New member
Możesz użyć takiej przejściówki wyłacznie jeśli Twój tuner satelitarny obsługuje funkcjonalność nadawania sygnału YPbPr przez SCART. NIE WSZYSTKIE TO OFERUJĄ więc jesli kupiłeś przejścówkę oddzielnie, to raczej nie obsługuje - poszukaj w Menu SATki.
Wejście EXT8 w Sharp można pominąć w Menu/Ustawienia/Pomiń wejście, więc jesli po naciśnięciu INPUT EXT8 jest szare, to trzeba wyłaczyć jego pomijanie.

Aby był w ogóle sens bawić się z wejściem EXT8 tuner powinien obsługiwać Progresive Scan.
 

jndrek

New member
złącze EXT8 component

_MarSs_ napisał:
Możesz użyć takiej przejściówki wyłacznie jeśli Twój tuner satelitarny obsługuje funkcjonalność nadawania sygnału YPbPr przez SCART. NIE WSZYSTKIE TO OFERUJĄ więc jesli kupiłeś przejścówkę oddzielnie, to raczej nie obsługuje - poszukaj w Menu SATki.
Wejście EXT8 w Sharp można pominąć w Menu/Ustawienia/Pomiń wejście, więc jesli po naciśnięciu INPUT EXT8 jest szare, to trzeba wyłaczyć jego pomijanie.

Aby był w ogóle sens bawić się z wejściem EXT8 tuner powinien obsługiwać Progresive Scan.
_MarSs_ serdeczne dzięki za odpowiedź, dam sobie spokój z tematem.
Pozdrawiam,
 

wojteksla

New member
Witam wszystkich! Jako nowy użytkownik sharpa 52x20 i nowy użytkownik forum mam pytanie. Jak "to" powiesić na ścianie? Czy do sharpa pasują jakieś uniwersalne uchwyty? Co to jest standard Vesa? Sorry za totalną amatorkę, ale telewizor wybierałem ze 2 tygodnie. Do finału weszła plazma samsung 656 i "mój " sharp. Przeczytałem ponad 60 stron wątku o sharpie i ponad 60 stron o samsungu. i jakoś nie mam ochoty czytać tego znowu, żeby zobaczyć czy uchwyt może być standard. Liczę na Waszą odpowiedź i wyrozumiałość;)
 
Do góry