SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

bulek

New member
Twój TV posiada tuner DVB-T do cyfrowej telewizji naziemnej, natomiast do odbioru C+ musisz mieć tuner DVB-S so odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej. W twojej sytuacji samo złacze CI nie pomoże... musisz mieć dekoder.
 

jarek6811

New member
Czytam i czytam forum ale nie mogę znależć pomocy. Mam problem z paskiem na dole w programie TVN24. Kiedy pasek się przesuwa to widzę obraz z brzegów jakby poszerzony|1111111| - coś takiego-strasznie denerwujące.
Poza tym obraz bez zarzutu, żadnych plamek się nie dopatrzyłem.
Mam SHERP LC-32X20E, połaczony kablem SCART z dekoderem C+ Mediasat .
Czy to wina dekodera, że nie jest HD czy też coś w telewizorze?
A może można to jakoś ustawić:confused:
 

pl-dodo

New member
co myslicie o parametrach, które podaje ten kalkulator?

Kiki ty prowadzisz profesjonalne testy tv u klientów chętnie usłyszę co masz do powiedzenia.

www*myhometheater*homestead*com/viewingdistancecalculator*html
 

_MarSs_

New member
I stało się, szukałem, oglądałem i nie mogłem znaleźć nic w pełni satysfakcjonującego.
Na szczęście ;) rodzicom padł 18 letni TV i prosili żebym im coś kupił za około 1k zł. Ale za to nic sensownego teraz nie kupisz. Więc oddałem im gratis swojego super Philipsa 100Hz i kupiłem 42x20!
Miałem brać 46x20 ale go nie mieli, a ten był w całkiem przystępnej cenie jak na MediaMarkt - 3990zł i pro-forma wziąłem w ratach (skoro dają, to trzeba brać, bo tak czy inaczej za nie płacę).
TV zmieścił się spokojnie na stojąco (tak jak chciał producent) do Mazdy 626 i to sedan!
Po przyjeździe do domu i ustawieniu go okazało się, że dobrze wyszło, bo większy TV zdominowałby pokój a tak jest całkiem dobrym ozdobnikiem.
Uwagi na gorąco:
  • TV ma świetną, bardzo czułą głowicę i na prawdę nieźle odbiera z powietrza;
  • pierwsze podłączenie do tunera CP Samsung HD po komponencie i okropne rozczarowanie - rozdzielczość wprawdzie super ale kolory tragiczne (jasne barwy zlewają się w jednolite, płynące plamy);
  • po kalibracji kilkoma programami wnioski nieciekawe - w żaden sposób nie można usyskać pełnej dynamiki sygnału (np.: na teście JennaDavies ten czarny ma dobrą czarną kurtkę i wyraźną koszulę, ale ten biały to jedna plama z widocznym tylko pierwszym guzikiem!!!)
  • obraz z Samsunga HD zdecydowanie lepszy przez RGB, bo jasne już tak nie płyną i dynamika jakby lepsza;
  • wszyscy zachwycają się możliwością dowolnej zmiany formatu ale działa ona tylko w trybie 576 linii, w 720p i 1080i mamy tylko 2 opcje (pełny i piksel w piksel) nie różniące sie proporcjami obrazu;
  • menu wygląda świetnie ale jest troszkę nielogicznie poukładane;
  • jest zegarek w rogu ekranu i to dobrze, bo przypomina, że czas nie stoi i TV kradnie nam życie;
  • w normalnym pokoju trzeba jednak włączyć OPC bo naświetlenie ma duży wpływ na jakość obrazu;
  • kąty jak dla mnie świetne;
  • czerń do przyjęcia;
  • jako że nie podoba mi się efekt 100Hz w LCD i to niezaleznie od producenta, a zależało mi na braku opóźnienia, to jestem zadowolony (opóźnienie jest kompletnie niezauważalne, no może jakieś 20ms w trybie "standardowy");
  • telewizor pracuje ogólnie bezgłośnie, ale ma tendencję do obniżania czestotliwości przetwornicy do jakichś 18-19kHz (super wysokie syczenie) ale muszę sprawdzić dokładnie kiedy to się pojawia;
  • nie mam nawet jednego martwego subpiksela, ale jakby był to i tak trudno by było go zauważyć.
W sumie jak na rozwiązanie kompromisowe, to jestem zadowolony. I tak wszystko oglądam z dekodera więc nie zauważam jakichś wielkich braków tego TV. Tak jak napisał kiedyś kiki telewizory Sharp znakomicie nadają się do bajek i animacji - obraz lepszy niż w kinie (i nikt nie szeleści za plecami)! Żeby jeszcze przestali nadawać obraz 16/9 z pasami tylko zciśnięty w poziomie, to byłoby super!
 
Ostatnia edycja:

jarek6811

New member
jarek6811 napisał:
Czytam i czytam forum ale nie mogę znależć pomocy. Mam problem z paskiem na dole w programie TVN24. Kiedy pasek się przesuwa to widzę obraz z brzegów jakby poszerzony|1111111| - coś takiego-strasznie denerwujące.
Poza tym obraz bez zarzutu, żadnych plamek się nie dopatrzyłem.
Mam SHERP LC-32X20E, połaczony kablem SCART z dekoderem C+ Mediasat .
Czy to wina dekodera, że nie jest HD czy też coś w telewizorze?
A może można to jakoś ustawić:confused:

Niestety,wybór w "ustawienia-tryb 4:3 " wybrałem "normalny" i nic się nie zmieniło. Natomiast ustawienia "tryb panoramiczny" na każdy inny niż panoramiczny obcina mi obraz. Jak macie ustawione parametry obrazu??
 

andyw

New member
Masz jeszcze do wyboru "PEŁNY", i tam nic nie obcina. Ma to jednak jedną wadę, ponieważ spłaszcza obraz, i ludzie wyglądają jak "klony Gosiewskiego", ale napisy będziesz miał nie obcięte i nie zdeformowane.
 

jarek6811

New member
andyw napisał:
Masz jeszcze do wyboru "PEŁNY", i tam nic nie obcina. Ma to jednak jedną wadę, ponieważ spłaszcza obraz, i ludzie wyglądają jak "klony Gosiewskiego", ale napisy będziesz miał nie obcięte i nie zdeformowane.

Z ustawieniami trochę pokombinowałem, chyba jest trochę lepiej. Dzieki
Właśnie wróciłem z nowym dekoderem HD C+ z twardym dyskiem. Podłączyłem go do TV kablem HD. Ustawiłem na TV sygnał na 1080 i na dekoderze również sygnal 1080 i szok. Nie widze różnicy pomiędzy "normalnym" obrazem a HD. Akurat na C+ oglądam żużel i nie ma żadnej przepaści w obrazie.:( Fakt że nie zmieniłam anteny na 80 i sygnał mam puszczony po jednym kablu. Ale to chyba nie ma takiego znaczenia. :confused:
Teraz będę kombinowal aby puścić sygnał z dekodera na DVD żeby uzyskać dzwięk 5.1. Co prawda kupiłem w tym celu kabel coaxial ale w dekoderze nie ma wejścia coaxial. Jest jakieś SPDIF. Same przeszkody.
Musze pojechać do sklepu i kupić inny tylko nie bardzo wiem jaki. Jutro muszę koniecznie sprawdzić dokładnie wszystkie wejścia.:roll:
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
karols napisał:
witam
3: szukalem ale nawet na stronie sharpa nie znalazlem - mianowicie czym sie rózni X20E od G20E ? - bo akurat tam gdzie chce kupić nie maja 42X20E tylko gość mi może sprzedać G20E ? co to jest ?( nowszy ? starszy ? )

Widzę, że szanowni koledzy olali temat :)

Mnie również pojawił się ostatnio taki dylemat - a na stronie szarpa są identyczne opisy dla 42x20e i 42g20e i 42b20e (g=grey, szary; b=black, czarny - chodzi o kolor podstawki)
 

_MarSs_

New member
Mam pytanie do kolegów posiadaczy 42x20.
Otóż zauważyłem pewne problemy z sygnałem podawanym na wejście Component (ext8).
Jeśli podaję sygnał 576i, to wszystko jest ładnie i pięknie natomiast po przełączeniu na 576p lub 720p obraz dramatycznie traci na zakresie tonalnym. Na ciemnych scenach pojawia się jedna czarna plama, na jasnych krwawi biały i żółty, twarze ludzi robią się pastelowe jakby mieli zbyt dużo pudru - normalnie katastrofa.
W pierwszym momencie pomyslałem, że to przez kable, ale zmieniłem na inne i nic. Użyłem pojedynczych kabli opisanych 75ohm coaxial i też kiszka. na koniec zlutowałem 3 kable po 1 metr z fidera antenowego i też bez poprawy.
Problem występuje niezaleznie od użytego urządzenia nadawczego (DVD, tuner sat, komputer)
Czy też tak macie? A może to jakaś indywidualna usterka mojego egzemplarza?
 

tigre

New member
witam

pytanko do posiadaczy 42x20e.. czy to prawda że czas pomiędzy kanałami wynosi 3 do 4 sekund?? już byłem zdecydowany na ten model ale jestem z tych mniej cierpliwych i miałoby to duże znaczenie.. jeśli dobrze poczytałem to w innych modelach sharpa oraz w innych firmach nie trwa to tyle czasu??

pozdrawiam
 

_MarSs_

New member
Przełączanie kanałów z anteny przy użyciu klawiszy +/- to 2,5 sekundy.
Przełaczanie numerami to 4 sekundy.
Przełaczanie pomiędzy źródłami analogowymi (ATV / EXT1,2) 4 sekundy.
Przełączanie pomiędzy analogiem a cyfrą to 6 do 8 sekund.

Ale nie to jest najgorsze! Na prawdę można przywyknać do oczekiwania na źródło, ale bardzo trudno znieść to oczekiwanie przy czytaniu telegazety (odczyt klawiszy co 1 sekundę więc trzeba baaardzo powoli wprowadzać numer strony) albo przy wyborze źródła (klik, klik, klik a tu jeszcze daleko).

Myślałem, że nie bedzie aż tak źle, ale jest na prawdę ciężko!
 

zokel

New member
46x20e

czesc jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumiałość . kupilem 2 dni temu ten super tv i teraz pytanko co musze jeszcze dokupic aby doznac jego walory no wiecie full hd itp mam ponadto kino onkyo 7.1 tuner TX-SR503E I DVD DV-SP 403E oraz nagrywarke stacjonarna MEDION oraz tuner satel FERGUSON 3018 se prosze o pomoc co i jak z czym podłączyc aby to jakos grał a moze co dokupic pozdrawiam i czekam na relacje
 

pan_maksiu

New member
46X20E a 100 Hz

Witam wszystkich,
Chciałbym zmodyfikować lekko swój sprzęt, przeznaczyłem na to ok. 4.5k. Oglądam głównie C+ z pionka 1630 (ale planuję później przeskoczyć na inny z HDMI i PVR), odległość ok 3-4m. Myślałem o 46" Full HD np: 46X20E. Wszystko ok. gdyby nie brak 100Hz. I tu mam pytania:
1. Czy przy normalnym oglądaniu TV (sportu raczej niewiele) w trybie 720p brak 100Hz jest mocno zauważalny ? (jeżeli w ogóle).
2. Jeżeli odpowiedź na pierwsze jest na tak - to czy biorąc to pod uwagę nie lepiej się skusić na 46A656 z Samsunga ? (wiem że to w sumie forum Sharp ale liczę na odpowiedź tych którzy widzieli i jednego i drugiego w akcji). Oczywiście wolałbym 46X2LE ale niestety za drogi.
3. Czy port USB jest tylko portem serwisowym ? Czy można z niego odpalać jakieś pliki - jeżeli tak to jakie (muza, filmy.. czy obsługuje napisy)

Jeszcze jedno odnośnie tego Samsunga czy ta połyskliwa matryca nie odbija refleksów świetlnych ?

sorki za być może lamerskie pytania ale tego jak wygląda 100Hz nie odczyta się z parametrów, a przeszukując forum zauważyłem że ten temat był kilka razy wywoływany i dziwnie zanikał.....

i jeszcze jedno na koniec - być może podważające sens zakupu aktualnie TV - dużo się mówi na temat podświetlenia matrycy LED-ami - może warto poczekać ? Czy ktoś słyszał kiedy takie rozwiązania mają się pojawić i jakie będą cenki ?

pozdrawiam
 

bemx2k

New member
heh

pan_maksiu

Na podswietlanie ledami i przyzwoite ceny tego typu sprzeta poczekac mozesz i 3 lata :)
To jest b.droga technologia , narazie stosowana tylko w sprzetac h z gornej polki znaczy sie okolo 10tys zl w gore :/

Szukasz pewnych informacji o nowych LCD Sharpa
uderzaj do zrodla czyli Sharp Polska czy Sharp UK
http://www.sharp.co.uk/
http://www.sharp.eu/pl

Zawsze mozesz napisac do nich maila z zapytaniem

Co do jakosci to drogi kolego sobie poszukaj jakie nagrydoy zebral Sharp a jakie Samsung
Jak dla mnie samsung puki co jest stanowczo za Sharpem
oczywiscie model Samsunga za 7tys zl bedzie pwnie lepszy niz Sharp w cenie 4tys ale w porownywalnej cenie Sharp musi wygrac z Koreancem
 
Ostatnia edycja:

pan_maksiu

New member
46X20E a 100 Hz

no więc temat z LED-ami odrzucamy bo trzy latka to mój stary grat nie wytrzyma.....

co do jakości to nie mam absolutnie żadnego ale co do Sharpa - co więcej podoba mi się bardziej zarówno pod względem designu jak i dlatego że jest japoński ... jedyne co mnie w sumie zatrzymuje to te 100 Hz i już mam tak namieszane że naprawdę nie wiem czy to takie super istotne czy nie - w tej gestii jestem całkowitym "lajkonikiem" i dlatego mam nadzieję że ktoś mnie oświeci i powie: stary bierz tego 46X20E jest zajefajny i nawet nie odczujesz braku tych 100 Hz...... ;)

Chociaż oczywiście zależy mi na stanie faktycznym i już przestaję rozumieć dlaczego z jednej strony dąży się do tego aby odświeżanie było jak najczęstsze (a więc obraz bardziej stabilny, brak migotania itd) jednak z drugiej strony wprowadza się tryb 24 Hz, który zgodnie z tym co podaje np: Sony
"...Współcześni twórcy filmowi kręcą filmy w formacie 24 klatek na sekundę (24 Hz lub 24p) i nagrywają je na płyty Blu-ray Disc™ wysokiej rozdzielczości w tym samym formacie. Ale tradycyjne telewizory i projektory (jak również większość odtwarzaczy DVD) działa z częstotliwością 50 Hz.

Aby wyświetlić film, muszą one podwoić oryginalną liczbę klatek, duplikując je i przyspieszając film, co znacząco zniekształca synchronizację obrazu. Powodują nawet, że tonacja głosów aktorów jest wyższa.

System 24p True Cinema odtwarza film z oryginalną prędkością, z jakością studia nagrań. "

I stąd moje pytanie do fachowców, którzy mieli mozliwośc "pobawić " się tymi zabawkami i mogliby przełożyć nam z technicznych danych faktyczne wrażenia podczas korzystania z tych rozwiązań w trakcie użytkowania na co dzień.....

Gdybym takie pytanie zadał na forum np: onet.pl (nie umniejszając absolutnie temu forum) mógłbym uzyskać np 50% odpowiedzi dzieci które piszą żeby pisać, a nie dlatego że wiedzą.

Dlatego wydaje mi się że moglibyście mi (i chyba kilku innym kolegom) pomoc wybrnąć z tego herzowego wyścigu....

pozdr pan_maksiu
 

klaudiuszs

New member
kupilem

No wiec od ponad dwoch tygodni jestem posiadaczem tego sprzetu 42X20E. I teraz kilka spostrzezen na wstepie odnosnie najczesciej zadawanych pytan.
Po miedzykanalami przelacza sie w 2,5 sek. jak wpisuje sie cyferke to dluzej poniewaz tv czeka na kolejna cyferke - mozna to przyspieszyc klawiszem OK.
TV kupilem - i teraz uwazajcie - za 3'241zl brutto w sklepie "oskar" z dostawa do domu kurierem. Made in Japan z polska gwarancja :eek:k: .
Obraz na analogu (kablowka) jest praktycznie tak samo dobry jak z dekodera cyfrowego kablowki.
Glosniki sa wystarczajace i jak sie go rozkreci na max'a to na prawde daja rade. Oczywiscie jak ktos oczekuje super efektow no to wiadomo zewnetrzne glosniki sa niezbedne.
Teraz cos o czym nikt nie mowil ale ja powiem - czyli o zuzyciu energii. A wiec zgodnie z moja obowiazkowa taryfa telewizor w normalnej pracy zuzywa 138W. Przez 256h zuzyl 12,83 kWh czyli u mnie 4,25zł - z proporcji w skali miesiaca wychodzi jakies 12zl.
Nie posiadam zadnych badpikseli oraz mam obrotowa podstawke (bo gdzies czytalem ze ten model nie ma obrotowej podstawki wiec dementuje)
 
Do góry